Премини към съдържанието
wlyl0pez

Лекуване на външен отит

Препоръчан отговор

Здравейте. Първо да кажа, че в момента съм на бригада в Америка и ще се прибирам след около 10 дена. 

Та значи преди около 3-4 дена почуствах болки и в двете уши. Сърбежи, парене, усещах ги как пулсират. На следващия ден отидох до болницата в Спешно отделение. Обаче там се оказаха адски некадърни или не им се занимаваше( става въпрос за Hyannis, Cape Cod). Та дойде лекарката, пита ме какви са ми оплакванията. Аз обяснявам. И тя ми казва. Спокойно, сега ще ти промиват ушите. Дойдоха две сестри, коя от коя по нескопосани. Един час ме мъчиха с някаква голяма спринцовка, при положение че няколко пъти им казах, че дори и най-лекия допир на ухото ми причинява болка. След един час бях готов и чаках да дойде лекаря да ме прегледа, а вместо това идва друг човек с вече напечатана рецепта за антибиотик. Аугментин 875/125 мг. Как може без преглед, просто ей така да си изписват. И без това вече бях ядосан и си тръгнах. Купих го антибиотика и го пия. 

Но вече няколко дена чета в Интернет и моите симптоми отговарят за Външен Отит, а този антибиотик се използвал за лечение на среден отит.  Не съм доктор все пак и за това почнах да го пия, нищо че го предписаха дори без да ме прегледат.

Вече имам малко подобрение, болката е по-малко, но в момента почти не чувам, тъй като ушните канали са запушени с ушна кал и секрет, които излизаше от ушите. 

Въпроса ми  дали мога да ги почистя с нещо, да кажем разтвор на кислородна вода смесена с вода или нещо друго. И като цяло мога ли с направя нещо за да подобря състоянието ми. Не мога вече да ходя по доктори. А и тази наша застраховка, която ни правят на нас WAT студентите няма почти никакво покритие.  И също така в петък трябва да летя съм самолет. Дали няма да се отрази зле. 

Доста неща съм изчел, но все пак искам да чуя някое мнение. 

Мерси предварително.

Поздрави, 

Митко!

Редактирано от wlyl0pez (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 23 минути, wlyl0pez написа:

Въпроса ми  дали мога да ги почистя с нещо, да кажем разтвор на кислородна вода смесена с вода или нещо друго. И като цяло мога ли с направя нещо за да подобря състоянието ми.

Не, не прави подобни глупости, ако искаш да имаш ухо, с което да чуваш след това.

Отиваш на лекар, за предпочитане УНГ-специалист и изпълняваш това, което ще ти каже.

А ако ли не - ухото си е твое, поставяй си диагнози, мисли си, че всички са некадърници, лекувай се по рецепти от интернет, аз нямам нищо против това.Все пак не става дума за моето ухо, а за твоето ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С удоволствие бих отишъл пак на доктор. Но няма как. Прибирам се след 10 дена, а тука няма как да ида отново в тая болница. Вече бях и в частна клиника, а там нашата застраховка не я приемат. Ако си бях в бг вече 5 пъти да съм ходил. А между другото в болницата точно така ми промиха ушите. 3 процентен разтвор на кислородна вода смесен с вода от чешмата. Пред мен го правиха.

Просто има ли нещо, което ще ми помогне докато се прибера и ида на истински лекар?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 33 минути, wlyl0pez написа:

Просто има ли нещо, което ще ми помогне докато се прибера и ида на истински лекар?

Тц.

Пиеш си антибиотика, капеш капки Otipax  или аналог - противовъзпалителни капки от аптека ( без рецепта са в целия свят) и се прибираш.между другото -за 10 дни до тогава би трябвало или да ти мине или да се усложни.

А колкото до самолетното пътуване - не бих ти го препоръчал, но явно нямаш алтернатива и ще си на късмет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Външен отит,това е възпаление на външно ухо,демек до тъпанчето.Доста необичайно и двете.Ако са ти поставили диагноза,пий си антибиотика и обезболяващи.Имаш  намаление на слуха?Това не е майтап,с уши шега не бива.Близо са до мозъка.При външен отит слухът не е намален,но от ушна кал може.Знам какви са ви застраховките,но ако можеш да си го позволиш-УНГ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Проблема е в това,  че докторката ми постави диагноза само по това което аз и казах. Дори не ми погледна ушите. А едва ли така да се поставя точна диагноза. Не съм лекар и не мога да говоря, просто съм притеснен. Иначе ще си го вземам този антибиотик, както и капките препоръчани ми по-горе. Но пак да попитам. Докато ушите ми са все още възпалени, мога ли да ги почиствам по някакъв начин. Едва ли трябва да се оставят така?

Мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не искам да те плаша, но при подобно нещо наскоро бях 18 дни с антибиотици и искаха да ме вкарват и в болницата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 минути, wlyl0pez написа:

Проблема е в това,  че докторката ми постави диагноза само по това което аз и казах. Дори не ми погледна ушите. А едва ли така да се поставя точна диагноза. Не съм лекар и не мога да говоря, просто съм притеснен. Иначе ще си го вземам този антибиотик, както и капките препоръчани ми по-горе. Но пак да попитам. Докато ушите ми са все още възпалени, мога ли да ги почиствам по някакъв начин. Едва ли трябва да се оставят така?

Мерси предварително.

Без да ти погледне в ушите?!Браво на американците!Как ще ги стигнем?Само не ги ръчкай с няк'ви ушни клечки.Антибиотика е добър,ако слагаш и капки,стискай зъби до България

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Воробянинов написа:

...стискай зъби до България

Точно това си мислят и хамериканските лекари. Защо те да го трепят, ако тук може да го отрепят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, simtech написа:

Точно това си мислят и хамериканските лекари. Защо те да го трепят, ако тук може да го отрепят.

Е,не му казвам това,цитираш ме гадно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, Воробянинов написа:

Е,не му казвам това,цитираш ме гадно.

Аз чета така, както Дяволът чете Евангелието. Още не съм го преживял, че бях 18 дни болен, половината от които на легло тежко болен, а единственото което беше правено е да се изписват антибиотици. И да се гадае. Аз защото нали съм баламурник - лекарите знаят по-добре..Едно изследване не пуснаха да видят тая адска болка, тая треска, тия рани в ухото от къде са.
    Свалих 6 килограма за това време. От глад. Ядох по 1 филийка на ден, с кисело мляко. Та, тия работи са гадни, трябва авторът да се погрижи възможно по-скоро и то при кадърен лекар.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, simtech написа:

Аз чета така, както Дяволът чете Евангелието. Още не съм го преживял, че бях 18 дни болен, половината от които на легло тежко болен, а единственото което беше правено е да се изписват антибиотици. И да се гадае. Аз защото нали съм баламурник - лекарите знаят по-добре..Едно изследване не пуснаха да видят тая адска болка, тая треска, тия рани в ухото от къде са.
    Свалих 6 килограма за това време. Та, тия работи са гадни, трябва авторът да се погрижи възможно по-скоро и то при кадърен лекар.

Мисля,че тогава ти казах добър съвет.Радвам се,че си добре,жалко,че продължи дълго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.