Премини към съдържанието
Svetoslav Danchev Danchev

Проблем при свързването на NVIDIA GtX MSI 970 4GB Gaming edition към дънна платка Gigabyte H81M-Plus

Препоръчан отговор

Здравейте! Мога ли да попитам въпрос отностно новите видео карти , а може би и малко по старите а именно Nvidia GTX 970 MSI 4GB. Въпросът ми е имам дъно Gigabyte H81M-Plus , от видео картата изискванията е да има PCI x16 slot ( дъното ми има pci express 2.0 x16 ) , но не бях обърнал внимание , че се изисква 6/8 пин конектор който не притежавам на това дъно , има единствено 1 който е 4 пина на дъното и той е свързан към CPU , та въпроса ми е възможно ли е да се свърже тази видео карта към това дъно по някакъв начин или не е възможно , благодаря предварително..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Къде са специалистите дето пробутват тука боклучивите дъна? Тука ли ти го препоръчаха? Ся да ти платят за друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, Svetoslav Danchev Danchev написа:

че се изисква 6/8 пин конектор който не притежавам на това дъно

Този конектор трябва да идва от захранването и дъното няма нищо общо с него. Дъното е с Pci Express 2.0 x16, а видеокартата е Pci Express 3.0 x16 и няма никакъв проблем да работят заедно. Трябва да се смени захранването, ако не е достатъчно мощно или да се използва преходник.

Друг е въпросът, че един офис компютър няма да стане геймърски с поставянето на скъпа видеокарта.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 27 септември 2016 г. в 22:42, Svetoslav Danchev Danchev написа:

Здравейте! Мога ли да попитам въпрос отностно новите видео карти , а може би и малко по старите а именно Nvidia GTX 970 MSI 4GB. Въпросът ми е имам дъно Gigabyte H81M-Plus , от видео картата изискванията е да има PCI x16 slot ( дъното ми има pci express 2.0 x16 ) , но не бях обърнал внимание , че се изисква 6/8 пин конектор който не притежавам на това дъно , има единствено 1 който е 4 пина на дъното и той е свързан към CPU , та въпроса ми е възможно ли е да се свърже тази видео карта към това дъно по някакъв начин или не е възможно , благодаря предварително..

Не е до дъното трябва да има такива конектори от захранването и да се вържат за видео картата.

GTX.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С дъното няма нищо общо. Просто сменяш захранването с ново и по-мощно, което да има такива конектори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 27.09.2016 г. в 22:52, _Alex&Vanko_ написа:

Кой ще сложи такава карта на такова дъно?

Що , ще я спъва ли :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тази видео карта не идва ли в комплект с такъв преходник, да не си я взел втора употреба? Такива преходници можеш да намериш в магазин Conrad или от някой компютърен сервиз поискай да ти дадат, ако имат излишни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мисля че в момента всички след 2015 г и над 60 кинта имат добавена 2-ка към основната-за захранване става въпрос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.