Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, дъното ми е изгоряло и трябва да го сменя, но търся алтернатива понеже 150 лева като за студент изглежда голяма сума ,дъното е GIGABYTE GA-B85-HD3 . Благодаря ви. 

Редактирано от Myers95 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Добре а какво е захранването?

И колко е бюджета за дъно?

750W а бюджета определено да е под 150лв. :D. 10gb RAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Марка и модел. Ватовете нищо не значат. И защо изгоря дъното?

Не съм вкъщи и не знам точен модел. Като се прибера ще ви кажа с точност, един ден играх игра и компютъра спря, после го включих и му нямаше нищо, после вечерта го пуснах на таймер да се изключи както обикновенно правя и на сутринта не искаше да се пусне. Закарах го на сервиз и ми казаха, че дъното било виновно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпълнете някои от препоръките в следната тема от форума-  Какво да правим когато не стартира компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.jarcomputers.com/Zahranvane-750W-Seasonic-M12II_prod_PWRPCSSNCM12II750W.html?ref=prod Захранване

Видео карта GTX 760

Процесор I7 4790k 4.0

РАМ 10ГБ мисля, че най-монщната плочка е 1600.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От ЖАР ли си пазарувал и останала ли е гаранцията. Три години е за Гигабайт.

Захранването е желязно!

И защо такъв процесор на това дъно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма лошо е, че процесорът е 4790К. Все пак неовърклокнат е с много по-висока честота. Все още има евтини дъна за socket 1150. Естествено евтините дъна изгарят, както става ясно от тази тема. Но пък може и да издържи доста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз за броя на фазите отдавна говоря! Каквото и да кажа няма смисъл.

Наруто е забравил и VRM какво е и си мисли че на всички платки са еднакви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ау моето дъно :(

а този проц на това дъно който го е измислил ако ти е приятел може да му се скараш...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, _Alex&Vanko_ написа:

От ЖАР ли си пазарувал и останала ли е гаранцията. Три години е за Гигабайт.

Захранването е желязно!

И защо такъв процесор на това дъно?

Не, процесора го взех когато не знаех що е то сокет и не пасна на старото ми дъно, дойде един техник и вика, че не трябва скъпо дъно. Питах и тези от сервиза за причината и те ми казаха, че е незнайна. Споделете кое дъно би било добро за процесора до да кажем 200лв. или ще трябва да е по скъпо :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питах те за гаранцията да го върнеш и да добавиш пари за по-хубаво.

И конфигурацията като цяло от ЖАР ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, _Alex&Vanko_ написа:

Питах те за гаранцията да го върнеш и да добавиш пари за по-хубаво.

Нямам гаранция, аз ако имах нямаше да правя тема :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не купувай компоненти от Жар защото са скъпи. Само периферия купувам от там! Сервиза от Жар ли е и оттам ли ще купуваш или по куриер или на място ако си от София?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Не купувай компоненти от Жар защото са скъпи. Само периферия купувам от там! Сервиза от Жар ли е и оттам ли ще купуваш или по куриер или на място ако си от София?

Не, оставих го на Ардес. Дъното мислех да го купувам от Жар, но ме спря. От кой сайт е добре да купувам? Или офис ако някой знае във Варна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да се поизхвърлиш малко, но не може скъп процесор с евтино дъно, все едно да си купиш Ферари а да искаш да го караш с дървени джанти (колела). 

ASUS Z97 A 1150 261,27 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.sky.bg/details.aspx?id=24337

Това можеш ли да си го позволиш. 8 фази или Асус на 6 фази!

http://www.sky.bg/details.aspx?id=25199

Но пък за пет кинта не си струва!

https://www.jarcomputers.com/Asus-Z97-E_prod_MBIASUSZ97E.html?ref=prod

За куриер ще дадеш 4лв.

http://www.vario.bg/

Този магазин ми харесва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, _Alex&Vanko_ написа:

http://www.sky.bg/details.aspx?id=24337

Това можеш ли да си го позволиш. 8 фази или Асус на 6 фази!

http://www.sky.bg/details.aspx?id=25199

Но пък за пет кинта не си струва!

https://www.jarcomputers.com/Asus-Z97-E_prod_MBIASUSZ97E.html?ref=prod

За куриер ще дадеш 4лв.

http://www.vario.bg/

Този магазин ми харесва.

Мисля Giga Z97X да взема, благодаря ви много ^^

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Bring
      Имам компютър Dell optiplex 7010 имам една плочка рам DDR3 1600mgh на samsung и още две на kingston DDR3 1333 mgh рамта на samsung като размер и начин на направа ми изглежда по-различна от тая на kingston ще бъдели съвместима рамта на kingston с дъното ми на Dell?

• от Cvetelin Evtimov
      Случаят приключи! С помощта на КЗП ми върнаха парите! 

Здравейте! Наскоро си поръчах ново дъно от Speedcomputers Asus Prime z270 A. Следователно нови Рам, процесор Intel i3 7100 и захранване EVGA 1000W GOLD. 
      Слабям си го на бюрото на гумена основа, включвам монитор, цъкам копчето на захранването и светва ЛЕД подсветката на дъното (странно е, че само при включено захранване в тока дъното свети). Стратирам с вграденото Power копче, вентилатора на процесора се върти, но няма никаква картина на нито един видео изход от дъното. 
      Слагам един спиикър, но и от там не излиза звука
      "Преди съм имал същия проблем с друго дъно от дриг магазин, след като им го върнах за поправка се оказа, че трябва ъпдейт на биоса, върнаха ми го и всичко е точно" 
      Звъня в магазина, разговарях с човек от сервиза, като му обясних каква ми е конфигурацията и каза, че би трябвало всичко да е наред и да им го пратя да го погледнат. 
      Получават го на следващия ден и започва чакането.. Звъня след 1 седмица, като от там ми казват, че е изпратено към производителя.. Ок. 
      След още 1 седмица получавам пратка в Спиди, като мисля, че е дъното. Гледам някъв плик с документи. Отварям ги и гледам снимки на задната страна на дъното, снимана някаква спойка и пише, че ми е отказана гаранция от производителя поради "неоторизирана намеса". WTF?
      На снимата не можах да разбера какво ѝ има на спойката, защото е размазана и черно-бяла. 
      Звъннах в магазина, като отново си говорих с човек от сервиза, като той ми каза, че и те ще го видят като пристигне при тях и ще ми звъннат. 
      В нета се разрових и видях, че и много други имат същия проблем с това дъно. 
      Как да процедирам ако и те ми откажат гаранционно поправяне или замяна? 

• от Nikolay Pavlinov Panchev
      Здравейте,
      Имам дак, който поддържа SPDIF връзка (оптична или коаксиална) и искам да го свържа с компютъра ми.
      За жалост, когато си го купувах не се интересувах от подобни детайли си взех asrock H110 дъно, което не поддържа spdif out.
      Ще можете ли да ми помогнете и ориентирате към кое дъно да подходя, което да удолетвори нуждите ми?
      Важно е да уточня, че дъното трябва да поддържа socket 1151 технологията, DDR4 2133, поне три харддиска, да се побира в миди тауър и да поддържа gtx 1060 видео карти
      Благодаря предварително!
    • от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
    • от Tosho55
      Здравейте,уча последна година и днес говорихме за пс билдинг  с господина и той ни обясняваше как дъното взимало голямо участие в перформънса,даже повече от процесора,та реших да питам това дали е вярно? Също така в момента се чудя,кое според вас е по-добре пс4 про с 4к телевизор и 3 игри за 1800 лева или гемйминг пс отново за около 1700-800 лева,но след 3 месеца някъде,защото в момента видео картите са много скъпи.Благодаря предварително  
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.