Премини към съдържанието
jorkata785

Съвет при избора за поялна станция

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам малко сервизче за компютри , и мисля да си взема поялна станция с горещ въздух . Основно ще я използвам за смяна на кондензатори за дънни платки , и ремонт на захранващи блокове на монитори , а горещия въздух ще го ползвам за нагряване на стъклата на таблети и телефони , за да ги свалям и сменявам. Разгледах в e-bay , обаче не знам на какво точно да се спря . Ако има колеги които ползват такива станций , ще съм благодарен за съвет . Не търся нещо много скъпо , просто ако имат преки наблюдения над тaкова нещо . Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей,

Аз ползвам подобна на тази станция. Духалката има вентилаторче в дръжката. За топленето, топли. Кондензатор от дънна платка съм пробвал и не се получава добре. Трябваше ми още един човек да държи топлия въздух, а аз с поялника допълнително вкарвам топлина. Като всяко евтино чудо на техниката не можеш да очакваш чудеса от храброст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, jorkata785 написа:

а горещия въздух ще го ползвам за нагряване на стъклата на таблети и телефони , за да ги свалям и сменявам

Имам опит в тази сфера и за смартфони и таблети, чието стъкло/тъч скрийн е залепен/о за самия дисплей чрез Loca лепило, ще ти трябва специална "станция" и метален конец. (поне аз така ги свалям и се супер лесно)

Но е малко скъпичка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

CT 936 - чудесна станция с регулиране на температурата с обратна връзка чрез термодвойка. 48лв от Конрад. Керамичен нагревател. Взима Велер-ски човки. Само поялник е.
    Евтините духалки са вятър работа.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 28.09.2016 г. в 20:28, niki292002 написа:

Имам опит в тази сфера и за смартфони и таблети, чието стъкло/тъч скрийн е залепен/о за самия дисплей чрез Loca лепило, ще ти трябва специална "станция" и метален конец. (поне аз така ги свалям и се супер лесно)

Но е малко скъпичка.

Може ли да ми кажеш каква е твоята и какви пари . Нещо до 150 $ мога да отделя примерно .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.