Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,имам проблем с външен хард диск. Работеше си добре до момента в който го извадих от компютъра и го сложих на телеви зора.Целта ми беше да запиша тв.предаване.Но за моя изненада тв-то си запази само неговия файл.Мойте стари файлове  ги има но нито телевизора нито компа ги разпознават.Та въпроса ми е как да си ги върна в стария формат без да ги загубя? Благодаря предварително. Моля хора който упрекват и обиждат незнаещите да не коментират.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 2 минути, kalinski83 написа:

Здравейте,имам проблем с външен хард диск. Работеше си добре до момента в който го извадих от компютъра и го сложих на телеви зора.Целта ми беше да запиша тв.предаване.Но за моя изненада тв-то си запази само неговия файл.Мойте стари файлове  ги има но нито телевизора нито компа ги разпознават.Та въпроса ми е как да си ги върна в стария формат без да ги загубя? Благодаря предварително. Моля хора който упрекват и обиждат незнаещите да не коментират.

В какъв формат вижда старите файлове компютъра? Каква грешка дава, когато се опиташ да отовориш даден файл. Ако може направи и една снимка. Ако си вадил хард диска направо без да използваш опцията на Windows Safety remove hardware е вероятно да си повредил всички стари данни и файлове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

през това време да си ъпдейтвал компа ако е с Windows 10 ( Anniversary update)?

Ако не си прескочи коментара ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 33 минути, Can Oa написа:

през това време да си ъпдейтвал компа ако е с Windows 10 ( Anniversary update)?

Ако не си прескочи коментара ми.

Какво общо има update на Windows с външен хард диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Емил Костов написа:

Какво общо има update на Windows с външен хард диск?

https://www.google.bg/search?q=externa+hdd+problem+windows+10+aniversyti+update&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=ku7rV4CSE6XY8Aez5aXoBw#q=external+hdd+problem+windows+10+anniversary+update

Като дойдат 3,4 с такъв проблем при момчетата в сервиза за 1 седмица сигурно има нещо общо знае ли човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм го изваждал неправилно не съм и преинсталирал и компютъра.А за формата в който са в момента утре ще погледна че сега не съм вкъщи. Но моето скромно мнение че телевизора го е форматирал в негов си формат.И преди съм го включвал на него но не съм правил запис от телевизията.При командата запис май го промени.Ясно ми е как да го форматирам но няма да остане нищо от старите файлове. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, Can Oa написа:

https://www.google.bg/search?q=externa+hdd+problem+windows+10+aniversyti+update&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b-ab&gfe_rd=cr&ei=ku7rV4CSE6XY8Aez5aXoBw#q=external+hdd+problem+windows+10+anniversary+update

Като дойдат 3,4 с такъв проблем при момчетата в сервиза за 1 седмица сигурно има нещо общо знае ли човек.

:ohmy:  е това не го знаех. Изби рибата направо. 

преди 12 минути, kalinski83 написа:

Не съм го изваждал неправилно не съм и преинсталирал и компютъра.А за формата в който са в момента утре ще погледна че сега не съм вкъщи. Но моето скромно мнение че телевизора го е форматирал в негов си формат.И преди съм го включвал на него но не съм правил запис от телевизията.При командата запис май го промени.Ясно ми е как да го форматирам но няма да остане нищо от старите файлове. 

Тействай хард диска на друг компютър и виж дали и там се получава същия проблем преди да правиш каквото и да било друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, Емил Костов написа:

някъде писаха че е фикснато но като чета форумите май не на всички, но не съм търсил лично аз много инфо.

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, Емил Костов написа:

Тействай хард диска на друг компютър и виж дали и там се получава същия проблем преди да правиш каквото и да било друго.

Пробвах го на друг компютър и положението е същото 

Забравих да кажа че минах и през кварталния сервиз.Човека го включи видя файловете и ми каза че не е сигурен дали ще ги запази ако реши да предприеме нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, kalinski83 написа:

Пробвах го на друг компютър и положението е същото 

Забравих да кажа че минах и през кварталния сервиз.Човека го включи видя файловете и ми каза че не е сигурен дали ще ги запази ако реши да предприеме нещо.

И тези файлове нямате ли ги и другаде? Как можете да пазите ценна за вас информация само на едно място?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, capnemo написа:

И тези файлове нямате ли ги и другаде? Как можете да пазите ценна за вас информация само на едно място?

Нямам ги.Постъпих глупаво но .....както казват  старите хора ,,имало глава да пати "

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

и на мен се е случвало и както каза този потребител, си възвърнах нормалната работа на диска

преди 34 минути, Gregory House написа:

Проверете файловата система на диска за грешки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Проверката на компютъра какво установи?:
    cmd  az admin
    >chkdsk n: /f
    и натисни Enter.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, ExaFlop написа:

Проверката на компютъра какво установи?:
    cmd  az admin
    >chkdsk n: /f
    и натисни Enter.

Извинявам се но утре ще проверя,в момента не съм в къщи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Направи проверка и с Testdisk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.