Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.Имам странен проблем.На лаптопа ми нямаше и никога досега не е имало парола на биоса.

Но от скоро биоса ми има парола и е заключен.Исках да махна Уин 10 и да сложа Уин 7 но немога да инсталирам от флашка заради биоса.

Модела на лаптопа е Fujitsu U554.13.3 инча, без записвачка е.Видях в интернет че когато се вкарат последователно тези 3 пароли  3hqgo3   jqw534   0qww294e 

дава hash код с който (тук незнам как става) може да се изкара паролата чрез програма или по друг начин.

След въвеждането на тези пароли в биоса ми изписа това

System Disabled 

0f17-0749-8034-8852-2401-2002

Ако някой разбира и знае как може да се махне тази парола от биоса нека сподели.Благодаря предварително.

пс: Иначе при опит за промяна на буутващо устройство или опит за вход в биос 

20160929_141616.jpg

ПС: Емил Костов виждал съм и преди но на лаптоп Тошиба.Мой приятел има такъв и един ден щом се прибира от работа не е могъл да включи лаптопа понеже му искало парола на биоса.Даде ми го да се мъча да махна парола.След четене на форуми и какво ли още не ..се обадих в техния (на Тошиба) сервиза мисля че беше само един на балканите и ми казаха че ще махнат паролата от биоса но трябва да се плати 100 евро..

Това е от преди 3-4 години тази случка.В края на краищата отворих лаптопа и след инструция от един руски форум с една пинсета направих мост между някакви пластинки и биоса се нулира.Н в случая сега няма батерия за биоса както някогашните стари модели.И парола аз не съм слагал.А и няма кой друг да сложи.

Редактирано от lassitter (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

прочети инструкцията за ползване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сама парола на биос няма как да се сложи. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че точно това и в тази поредица се изписва на екрана? Я пусни една снимка на екрана.

п.п.

Знаеш ли как да влезеш в биос и да въведеш новата парола? Пробвай с тази 78dl8ze1 или 4558695

Редактирано от firestarter (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимка от екрана, след вкарването на  тези 3 пароли последователно  3hqgo3   jqw534   0qww294e 

20160929_001901.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, lassitter написа:

Ето снимка от екрана, след вкарването на  тези 3 пароли последователно  3hqgo3   jqw534   0qww294e 

Извинявам се за снимката...разчетох 0F17 грешно :/ 

Пробва ли с тези, които дадох горе? Ако преди това си пробвал с други, то тогава се увери, че hash  си е същия и тогава пробвай с тези.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При първото въвеждане е нормално да пише wrong password. Ако след второто въвеждане пак изписва същото --->сервиз!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах но и с тези пароли не става.Явно ще търся още малко решение в руските форуми и в краен случай в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, lassitter написа:

Пробвах но и с тези пароли не става.Явно ще търся още малко решение в руските форуми и в краен случай в сервиз.

www.bios-pw.org

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, KoiAzLiWe написа:

www.bios-pw.org

Там няма 6X4 hash.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Димитър Иванов
      Здравейте, някой може ли да ми помогне по един въпрос ?
      Как мога да махна администраторска парола на Windows 8.1, пробвах с Hiren Ghost, но не става с нея може да се премахват пароли до Windows 7. Ако някой знае как и може да ми помогне ще съм благодарен. Благодаря предварително. 
    • от SourceTV (Source)
      Здравейте!
      След месеци на лутане в Интернет и търсене на каква ли не информация за един проблем, който преди няколко месеца бях оповестил и във Вашия форум, открих къде се корени проблема.
      Какъв е проблема!? Разбира се, всеки ще попита, какъв е проблема. Ето Ви и отговора! Преди няколко месеца бях ъпдейтнал моя BIOS до най-новата му версия. Тогава си нямах представа, нито от настройките му, нито от нещо свързано с него. При самия ъпдейт, стартирах на моя лаптоп, Lenovo G510 игра, като се опитвах да записвам с най-известната в света програма за стрийминг, OBS Studio. Обаче, като че ли нещо ставаше с FPS-а и не искаше да тръгне гладко, нито записа, нито играта. Търсих в Интернет, от време на време информация за проблема, който е свързан със спад в производителността на процесора, като имате на предвид, че този проблем се проявява само в игри, независимо дали са 3D или 2D. Този проблем докарва големи главоболия на главата ми, докато играя. Но тук не съм да говоря за игрите си, а за това да Ви помоля, ако може някой да погледне бекъпа на BIOS-а, който ще направя. 
      Много от Вас ми казваха, че това най-вероятно е хардуерен проблем, но Ви убеждавам, че не е така, защото както знаете софтуера се влияе на хардуера. Един бъг е проблема. В предишната версия на този BIOS, 3.07 имаше също бъг. Син екран при изкарването на TP-Link устройството ми от USB-то на лаптопа. 
      Главния ми въпрос е... Има ли начин да се върна към старата версия на BIOS-а, след като тя също е бъгава, но предпочитам това да ми показва понякога син екран, отколкото накъсвания в игрите и спад в производителността на процесора? В заглавието на Темата съм посочил името на BIOS-а. Лаптопа е модел Lenovo G510, 10238 модел. 
      Ако няма как да се върна към стария BIOS, има ли начин да се поправи кода на BIOS-а, така че да се премахне проблема? Това е втория въпрос. 
      Благодаря предварително за отговорите! 

• от pepi__
      Здравейте, как мога да буутна Windows 10 от флашка? Bios-a е някакъв орязан.. Има 4 таба - мейн-а, Security, System Configuration (Където има Boot Options, ама от тях не може да се избере това), и да излезеш. Бях направил клип ама няма как да го кача. Благодаря предварително!
    • от mmarto
      Здравейте, преди дни в Белгия си намерих лаптоп Sony Vaio, обаче е с парола. Казах си лесна работа ще го преинсталирам и готово, обаче нещо не ми се получава. Не мога да вляза в Bios- a и да стартирам диска. Когато включа лаптопа всеки път ми излиза профила с полето за парола. Пробвах с Аssist, Del, F2... - НЕ! Моля за съвет, как да го преборя. Благодаря.
    • от Недко
      Здравейте !

Опитвам да преинсталирам Windows ХР Pro на DELL Latitude D600 (старичък),
      само заради един принтер, който работеше само на този лаптоп.
      Днес за пръв път BIOS-ът не позволява избор на устройство, пренареждане и т.н.

Само превъртам 7-те му страници с Alt+P и упътванията с PgDn и PgUp
       Стрелките и клавишите "u" и "d" за Up и Down не действат.

Какво се прави в такъв случай ? Или какъв е правилният въпрос към Гугъл, примерно ?

Предварително благодаря !
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.