Премини към съдържанието
The Good Old TIme

Изрязване на картинките от Adobe Illustrator файл

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам Adobe Illustrator файлове(.ai), които всъщност са дизайни на няколко различни уеб страници. Тъй, като тези дизайни трябва да се превърнат чрез кодиране(HTML5/CSS3/JS) във front-end част на сайт, е нужно да се изрежат картинките от тези дизайни и да се добавят към страниците. Картинките трябва да са в .png формат и всяка картинка трябва да се среща два пъти, да речем първият вариант да е с размерите на картинката по подразбиране, а вторият й вариант да е с двоен размер(защото трябва да се добавят и за ретина дипслеи).

Кой е най-лесният/бърз начин да се изрежат всичките картинки от Adobe Illustrator файловете и да се запишат в двата варианта?

Редактирано от The Good Old TIme (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 1 минута, The Good Old TIme написа:

Здравейте!

Имам Adobe Illustrator файлове(.ai), които всъщност са дизайни на няколко различни уеб страници. Тъй, като тези дизайни трябва да се превърнат чрез кодиране(HTML5/CSS3/JS) във front-end част на сайт, е нужно да се изрежат картинките от тези дизайни и да се добавят към страниците. Картинките трябва да са в .png формат и всяка картинка трябва да се среща два пъти, да речем първият вариант да е с размерите на картинката по подразбиране, а вторият й вариант да е с двоен размер(защото трябва да се добавят и за ретина дипслеи).

Кой е най-лесният/бърз начин да се изрежат всичките картинки от Adobe Illustrator файловете и да се запишат в двата варианта за които описах по-горе?

Експорт към psd и рязане във фотошоп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, capnemo написа:

Експорт към psd и рязане във фотошоп

Благодаря ти за отговора!
    Какво е предимството на това картинките да се режат в Photoshop вместо в Adobe Illustrator?
    Когато експортна във Photoshop и там изрежа дадена картинка и й уголемя размера двойно ще се загуби ли качеството на картинката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, The Good Old TIme написа:

Благодаря ти за отговора!
    Какво е предимството на това картинките да се режат в Photoshop вместо в Adobe Illustrator?
    Когато експортна във Photoshop и там изрежа дадена картинка и й уголемя размера двойно ще се загуби ли качеството на картинката?

(за мен) предимството е че илюстратора е ориентиран да работи основно с векторни изображения, фотошоп с битмап. И вие ще тръгнете по обратния път, експортвате с голямата разделителна способност, след това намалявате

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За такива неща аз използвам програма CUTOUT 4 -режеш и монтираш както си искаш и командваш качеството. Има и по-нови версии.

22.JPG

Редактирано от B3M2W0 (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 9/29/2016 в 10:58, capnemo написа:

(за мен) предимството е че илюстратора е ориентиран да работи основно с векторни изображения, фотошоп с битмап. И вие ще тръгнете по обратния път, експортвате с голямата разделителна способност, след това намалявате

Благодаря ти! Извинявам се за толкова закъснялата благодарност!

на 9/30/2016 в 7:26, B3M2W0 написа:

За такива неща аз използвам програма CUTOUT 4 -режеш и монтираш както си искаш и командваш качеството. Има и по-нови версии.

22.JPG

Благодаря ти! Извинвам се за толкова закъснялата благодарност!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.