Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам Adobe Illustrator файлове(.ai), които всъщност са дизайни на няколко различни уеб страници. Тъй, като тези дизайни трябва да се превърнат чрез кодиране(HTML5/CSS3/JS) във front-end част на сайт, е нужно да се изрежат картинките от тези дизайни и да се добавят към страниците. Картинките трябва да са в .png формат и всяка картинка трябва да се среща два пъти, да речем първият вариант да е с размерите на картинката по подразбиране, а вторият й вариант да е с двоен размер(защото трябва да се добавят и за ретина дипслеи).

Кой е най-лесният/бърз начин да се изрежат всичките картинки от Adobe Illustrator файловете и да се запишат в двата варианта?

Редактирано от The Good Old TIme (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, The Good Old TIme написа:

Здравейте!

Имам Adobe Illustrator файлове(.ai), които всъщност са дизайни на няколко различни уеб страници. Тъй, като тези дизайни трябва да се превърнат чрез кодиране(HTML5/CSS3/JS) във front-end част на сайт, е нужно да се изрежат картинките от тези дизайни и да се добавят към страниците. Картинките трябва да са в .png формат и всяка картинка трябва да се среща два пъти, да речем първият вариант да е с размерите на картинката по подразбиране, а вторият й вариант да е с двоен размер(защото трябва да се добавят и за ретина дипслеи).

Кой е най-лесният/бърз начин да се изрежат всичките картинки от Adobe Illustrator файловете и да се запишат в двата варианта за които описах по-горе?

Експорт към psd и рязане във фотошоп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, capnemo написа:

Експорт към psd и рязане във фотошоп

Благодаря ти за отговора!
Какво е предимството на това картинките да се режат в Photoshop вместо в Adobe Illustrator?
Когато експортна във Photoshop и там изрежа дадена картинка и й уголемя размера двойно ще се загуби ли качеството на картинката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, The Good Old TIme написа:

Благодаря ти за отговора!
Какво е предимството на това картинките да се режат в Photoshop вместо в Adobe Illustrator?
Когато експортна във Photoshop и там изрежа дадена картинка и й уголемя размера двойно ще се загуби ли качеството на картинката?

(за мен) предимството е че илюстратора е ориентиран да работи основно с векторни изображения, фотошоп с битмап. И вие ще тръгнете по обратния път, експортвате с голямата разделителна способност, след това намалявате

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За такива неща аз използвам програма CUTOUT 4 -режеш и монтираш както си искаш и командваш качеството. Има и по-нови версии.

22.JPG

Редактирано от B3M2W0 (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9/29/2016 в 10:58, capnemo написа:

(за мен) предимството е че илюстратора е ориентиран да работи основно с векторни изображения, фотошоп с битмап. И вие ще тръгнете по обратния път, експортвате с голямата разделителна способност, след това намалявате

Благодаря ти! Извинявам се за толкова закъснялата благодарност!

на 9/30/2016 в 7:26, B3M2W0 написа:

За такива неща аз използвам програма CUTOUT 4 -режеш и монтираш както си искаш и командваш качеството. Има и по-нови версии.

22.JPG

Благодаря ти! Извинвам се за толкова закъснялата благодарност!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.