Премини към съдържанието
дръндю

идея за иновационен продукт

Препоръчан отговор

дръндю

• kaldata пристрастен
    • pip_7.png.f942e65870a028a9449e9bfbd4bc70
    • дръндю
    • Потребител
    • 4992
    • 2668 мнения
    • 3.5.jpg.3972b3e174811c6d1a8f0af14c911cf7

идея за иновационен продукт

:(

главътъ ми се е запалила щот нищо не мога да измисля та давайте идеи
    в даскалото на наште шматки ...ъ-ъ-ъ...тъй де, на децата ни, им искат те такова и прототип на продукта
    тия даскали...големи тарикати, копнат идеята на студентите, а после съ бият в гърдите щот уж тва е тяхно дело

:angry22:

аве дали да не си пусна темъ, ко шъ кажите пу въпросъ?

:(

а добро ви утро

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Обясни малко по-точно какво точно искаш. Какъв продукт? Става въпроз за трудово обучение така ли? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, Емил Костов написа:

Обясни малко по-точно какво точно искаш. Какъв продукт? Става въпроз за трудово обучение така ли? 

Какво "трудово обучение" при студенти ?

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 минути, Емил Костов написа:

https://bg.wikipedia.org/wiki/Иновация

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Иновации в коя сфера?
    Само не казвай ядрена енергетика или ...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, ExaFlop написа:

Иновации в коя сфера?
    Само не казвай ядрена енергетика или ...

във всяка сфера

:clown:

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, _Alex&Vanko_ написа:

Кат седнеш на маса с мен ще помисля за идея!:D

дала ми е срок за две седмици да измисля нещо ...ъ-ъ-ъ...за да има възможност през останалите 11 седмици да си развие/разработи идеята

хъ, току що ми се обади и каза  да не споменавам даскалото  и специалноста
    а иновацията може да бъде във всяка сфера

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като се замисля в бита само ютията е останала от едно време. Ако измисли машина за гладене?

Това ли най-мразят жените?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 40 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Като се замисля в бита само ютията е останала от едно време. Ако измисли машина за гладене?

Това ли най-мразят жените?

те дрехите сами се изглаждат от сушилнята ...ъ-ъ-ъ...тъй де, след като се изкарат трябва веднага да се

сложат на закачалки, щото иначе се мачкат

но идеята за ютията ще я обмисля, щото има тъкани, които се сгърчват от сушилнята, а и не всичко се пере в перална машина

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, дръндю написа:

хъ, току що ми се обади и каза  да не споменавам даскалото  и специалноста

Късно е! А убава ли е?:P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, дръндю написа:

те дрехите сами се изглаждат от сушилнята ...ъ-ъ-ъ...тъй де, след като се изкарат трябва веднага да се

сложат на закачалки, щото иначе се мачкат

но идеята за ютията ще я обмисля, щото има тъкани, които се сгърчват от сушилнята, а и не всичко се пере в перална машина

ютия за вертикално гладене вече има да знайш

;)

337215833.clatronic-tdc-3527.jpg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отдавна е казано, че всичко ново е добре забравено старо.  Така, че дълбай назад в миналото, колкото по-назад, толкова по има шанс да изскочи нещо :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В серийното  производство гладенето на дрехите става с нагорещен,овлажнен въздух . За дрехите обаче идеи има много. Защо да няма дреха която да мери пулс,кръвно,температура,емоционално състояние ,състояние на кожата  и всичко за което се сетите не само здраве ,а например самоочистване, отопление/охлаждане,производство на ел.енергия ,промяна на цвят/десент,кройка  и още много други  и всичко това закачено за личен процесор с холограма или екран на очила.А защо не да има и антигравитационни свойства ,т.е. човек да лети, да има телепортационни свойства   т.е. да се премества човек където си иска, да увеличава силовите възможности  т.е. допълнителни мускули .Май се развинтих:no-no: И това само за дрехите!  Човек може да измисли за всяко нещо в живота  НОВИ НЕЩА!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

а бе вие, какво захапахте, ютията и дрехите
    давайте всякакви идеи свързани със заглавието на темата

Цитат

Иновацията е въвеждане в употреба на някакъв нов или значително подобрен продукт (стока или услуга) или производствен процес, на нов метод за маркетинг или на нов организационен метод в търговската практика, организацията на работните места или външните връзки, които създават пазарни предимства и при това повишават конкурентоспособността на фирмите".

Цитат

Компаниите, които не успяват да разработят нови продукти, се подлагат на голям риск. С времето съществуващите продукти стават уязвими при променящите се потребности и вкусове на потребителя, новите технологии, скъсения жизнен цикъл на продукта и увеличаващата се конкуренция. Но и разработката на нови продукти също носи след себе си значителен риск. Една компания може да добави нови продукти по два начина: чрез придобиване или като го разработи.

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е аз захапах дрехите защото съм в този бизнес ,ремонт на шевни машини  вече 35 години . Иначе за мен иновация е всеки по-голям магазин да има и ателие където да се правят корекция на закупените дрехи така че купувачът да си тръгва с дреха по мярка и без забележки .Ако продължавам и се прехвърля  към машините бих предложил нещо което не съм срещал . Би било чудесно машините да са с прозрачен корпус  и да се вижда директно как работят и дали работят правилно . То в съвременното  производство промишлените машини си имат сензори  и компютърно управление  та все едно са прозрачни дори повече .защото се правят и анализи ,но за домашните машини и прибори прозрачния корпус би било нещо велико и занимателно! И понеже тук в друга тема    се говореше за рутер ,аз бих предложил той да има и възможност за насочване т.е. да има екран ,който да се върти и да излъчва насочено. Примерно човек може да пробва: Взема една бира в кутийка  ,изпива я:), а от кутията  изрязва нещо като дъно с отвор и разгърната странична част като полумесец ,пъха през отвора този екран на антената и воала има си рутер с насочване на  сигнала . Та иновацията е точно тази малка добавка към антената на рутера ,която може като се изработи  да се продава отделно!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не от Уикипедия!:

Иновацията е въвеждане в употреба на някакъв нов или значително подобрен продукт (стока или услуга) или производствен процес, на нов метод за маркетинг или на нов организационен метод в търговската практика, организацията на работните места или външните връзки.Минимален признак за една иновация е изискването продуктът, производственият процес, методът за маркетинг или организация да е нов (или значително подобрен) за практиката на дадена фирма.Това включва в категорията на иновациите продукти, производствени процеси и методи, които фирмите са създали първи и/или продукти, производствени процеси и методи, заимствани от други фирми или организации.

http://www.referati.org/proektirane-i-vnedrqvane-na-inovacionniq-produkt/21642/ref

Ето тук е писано, остава да изберем продукта или произвоствения процес.

Пейка, която винаги има суха страна след дъжд! Това ми хареса!:D

smart-peika.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://petkoivanov.com/lektsii-po-inovatsii-v-biznesa-pri-prof-ivan-georgiev-dots-dimitar-blagoev-unss/

Дръндьо то само глупости за иновации в нета!

Може би наноподложката за кола на таблото и по-голяма. Гледам са малки. Като се шофираш да си залепиш кутията с цигари и запалката и телефона. Ама хартия пък неможе!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Какво значи всичко? Каква е дисциплината и защо му помагаш на "малкия"? Остави го да си блъска главата, няма все край него да си. Не, Уикипедия, а по-скоро го накарай да прочете нещо на Айзък Азимов или Лем да речем или Шекли. Хем ще му е полезно, хем приятно...

Иначе... от мен нещо... Всички очакваме да  вкарат един ден Интернет в главата ти. Само от това може да ти щукнат много нещо. Био-импланти, виртуална реалност (само че не измамата с каските, а като да речем във "Виртуален убиец" :)), ала-бала... В смисъл, сега е времето на хилядите (никога неосъществяващи се идеи). Може да крадне отнякъде. Примерно от "Кикстартър"? Даскалката му надали влиза там да следи кво става. :)

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, _Alex&Vanko_ написа:

Дръндьо то само глупости за иновации в нета

тъй де ...ъ-ъ-ъ... ако бяха умности, нямаше да я пускам тая тема за помощ
    :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 часа, _Alex&Vanko_ написа:

Пейка, която винаги има суха страна след дъжд! Това ми хареса!:D

smart-peika.jpg

хе, хе, наистина е гот

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.