Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Накратко - преместих се в нов апартамент и WAN кабела за рутера е прекалено къс и рутера трябва да стои в точно в една от стаите. За съжаление wi-fi сигнала на терасата е много слаб понеже има няколко дебели стени дотам, пък много обичам да си браузвъм там. 

Рутерът е Router Model @irLAN WR150 и искам по някакъв начин да удължа мрежата до терасата.
    Кой е най-добрият вариант, при който ще се докара максимална скорост на терсата?
    С допълнителен рутер, с удължаване на кабела, с някакви други устройства които удължават мрежата или с нещо друго?

И моля за инструкции за по-бавно зацепващи хора :) Мрежите въобще не са ми ясни :D 

Редактирано от МариоПетров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Или range extender, или Access Point, или обикновен рутър/маршрутизатор в ролята на безжичен мост/порторител
    Пример 1
    Пример 2
    Пример 3

HTB1SDllMpXXXXX8XVXXq6xXFXXXJ.jpg?size=8
    Пример 4

HTB1XA5XIFXXXXbMXXXXq6xXFXXX2.jpg?size=4

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вариант 1 - Викаш си доставчика. Ще дойдат техници да ти пуснат кабел и да сложиш рутера където трябва. Така като гледам това рутерче няма да може добре да ти покрие района особено щом казваш, че имаш дебели стени.

Вариант 2. Купуваш си един хубав рутер и го включваш като втори. Настройката не е толкоз трудна. При този вариант недостатъка е, че трябва да дадеш пари. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предпочитам да го направя wireless. До 50-на лева ако мога да си взема access point или втори рутер, кой вариант е по-добър от гледна точка на качеството или няма значение?

Може би повече ми харесва идеята с аксес пойнта, понеже изглежда по малко като размери и просто се боде в контакта (от това, което разбрах :D )
    , но най-вече ме итнересува качеството на сигнала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Втори маршрутизатор е по-добра идея що се отнася до разширение. Моето предложение е това:

TP-Link 841 ND

Като качество на сигнала, зависи от преградите и разстоянието от първия маршрутизатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 27 минути, techmaniac написа:

Втори маршрутизатор е по-добра идея що се отнася до разширение. Моето предложение е това:

TP-Link 841 ND

Като качество на сигнала, зависи от преградите и разстоянието от първия маршрутизатор.

"Кучето" е тествано и работи безпроблемно. Един глас и от мен за този ритер. А и не е много скъп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 часа, МариоПетров написа:

Може би повече ми харесва идеята с аксес пойнта, понеже изглежда по малко като размери и просто се боде в контакта

Това не е аксес пойнт, а "Range Extender". И на него му трябва конфигуриране, макар и елементарно.

преди 22 часа, techmaniac написа:

TP-Link 841 ND

Още един глас за него или по-евтината му версия без "D" накрая. Разликата между двата е само в откачащите се антени на първия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за отговорите. Поръчах TP-LINK TL-WR841ND от джар компютърс и най-вероятно ще пристигне в понеделник/вторник. 
    Може ли съвет за това как се настройва? Четох някъде, че се изключва dhcp и се задава нов локален адрес, но честно казано нямам представа това как се прави :D:D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И от мен един глас за този рутер. На мен един такъв ми покрива три етажната къща + 30 метра в двора около къщата. Рутера ми стои на втория етаж. Обади се на интернет доставчика да го настрои.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Venci Velikov
        Здравейте 
        Имам 2 рутера netgear wnr2000v2  и TPlink archer AC750  
        Искам да използвам 1 от 2-та само за удължител на кабела интернета да преминава транзитно през него и да стига до другия който да предоставя безжична и жична връзка .Търсих в интернет но намерих упътвания само ка к да направя wi-fi удължител  и да забравя за жичната връзка (както е в снимката по-долу) 
        Също така понеже рутерите са различни и различно добри има ли значение кой как използвам? 

• от whitepixel
        Моля за препоръки.
        Имам три изисквания:
        1. Вграден VPN клиент или възможност за вграждане през флашване.
        2. Наличие на network lock срещу разпад на VPN връзката и fallback към ISP-то ми. 
        3. Двубандов WiFi
        Моля и за мнение дали  изискването по т.2. е въобще  възможно във фърмуер като рутер?
        Допълнение: Досега това което разбрах е, че това което го искам по т.1 го предлагат в подмножество от ограничени модели на asus, linksys, netgear, tp-link
        По изискване т.2 обаче не мога да се ориентирам все още как стои този въпрос при тези модели.

• от Tosho55
        Здравейте,та имам проблем с телефона горе долу вече от Януари,но досега не му обръщах внимание,но вече започва да ми писва да си използвам 4G-то вкъщи,затова реших да пиша тук и се надявам някой да успее да ми помогне!  Та това стана докато бях в Германия в началото на Януари на гости при близки както всеки ден си ползвах Wi-Fi,а един ден след като си взех телефона от зарядното като цъкнах Wi-Fi копчето само светеше бледо и не се пускаше,същото и с BlueTooth беше.Това стана точно след като андроида се обнови на най новия 6.1 ли е не съм сигурен.След като се върнах в Пловдив го заведох на сервиз,човека каза,че ще върне стария андроид,но уви пак не проработи.Пиша тук с последни надежди теленор казаха,че има леки удари и не поемат отговорност за проблема,а човека от сервиза каза,че може би е влезнала вода в телефона,но той е S5-NEO,а той е водоустоичив така че не мисля че е това!Благодаря предварително,надявам се някой да помогне!  
      • от taika
        Здравейте, имам проблем със свързването към wi-fi с телефон lenovo към рутер на виваком. Когато се опитам да се свържа и ми пише само "установява се връзка" и това постоянно. След като изключа телефона и го включа всичко се оправя до следващото свързване с рутера. Благодаря !
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.