Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Накратко - преместих се в нов апартамент и WAN кабела за рутера е прекалено къс и рутера трябва да стои в точно в една от стаите. За съжаление wi-fi сигнала на терасата е много слаб понеже има няколко дебели стени дотам, пък много обичам да си браузвъм там. 

Рутерът е Router Model @irLAN WR150 и искам по някакъв начин да удължа мрежата до терасата.
Кой е най-добрият вариант, при който ще се докара максимална скорост на терсата?
С допълнителен рутер, с удължаване на кабела, с някакви други устройства които удължават мрежата или с нещо друго?

И моля за инструкции за по-бавно зацепващи хора :) Мрежите въобще не са ми ясни :D 

Редактирано от МариоПетров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или range extender, или Access Point, или обикновен рутър/маршрутизатор в ролята на безжичен мост/порторител
Пример 1
Пример 2
Пример 3

HTB1SDllMpXXXXX8XVXXq6xXFXXXJ.jpg?size=8
Пример 4

HTB1XA5XIFXXXXbMXXXXq6xXFXXX2.jpg?size=4

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вариант 1 - Викаш си доставчика. Ще дойдат техници да ти пуснат кабел и да сложиш рутера където трябва. Така като гледам това рутерче няма да може добре да ти покрие района особено щом казваш, че имаш дебели стени.

Вариант 2. Купуваш си един хубав рутер и го включваш като втори. Настройката не е толкоз трудна. При този вариант недостатъка е, че трябва да дадеш пари. 

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предпочитам да го направя wireless. До 50-на лева ако мога да си взема access point или втори рутер, кой вариант е по-добър от гледна точка на качеството или няма значение?

Може би повече ми харесва идеята с аксес пойнта, понеже изглежда по малко като размери и просто се боде в контакта (от това, което разбрах :D )
, но най-вече ме итнересува качеството на сигнала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Втори маршрутизатор е по-добра идея що се отнася до разширение. Моето предложение е това:

TP-Link 841 ND

Като качество на сигнала, зависи от преградите и разстоянието от първия маршрутизатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, techmaniac написа:

Втори маршрутизатор е по-добра идея що се отнася до разширение. Моето предложение е това:

TP-Link 841 ND

Като качество на сигнала, зависи от преградите и разстоянието от първия маршрутизатор.

"Кучето" е тествано и работи безпроблемно. Един глас и от мен за този ритер. А и не е много скъп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, МариоПетров написа:

Може би повече ми харесва идеята с аксес пойнта, понеже изглежда по малко като размери и просто се боде в контакта

Това не е аксес пойнт, а "Range Extender". И на него му трябва конфигуриране, макар и елементарно.

преди 22 часа, techmaniac написа:

TP-Link 841 ND

Още един глас за него или по-евтината му версия без "D" накрая. Разликата между двата е само в откачащите се антени на първия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за отговорите. Поръчах TP-LINK TL-WR841ND от джар компютърс и най-вероятно ще пристигне в понеделник/вторник. 
Може ли съвет за това как се настройва? Четох някъде, че се изключва dhcp и се задава нов локален адрес, но честно казано нямам представа това как се прави :D:D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И от мен един глас за този рутер. На мен един такъв ми покрива три етажната къща + 30 метра в двора около къщата. Рутера ми стои на втория етаж. Обади се на интернет доставчика да го настрои.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Велико Русанов
      Здравейте
      Имам рутер NETGEAR, та интернета си върви но не мога да свържа един телефон Nokia,макар че преди това със се връзва от въпросния телефон за рутера,интересното е че wi-fi си върви свързвам моя телефон без проблем но тук не знам какво става ще кача и снимка с каквото ми излиза. 
      Благодаря

• от Велико Русанов
      Здравейте
      Взех си рутер, моделът е Netgear N150. Влязъх в настройките на рутера вкараха ip-адресите и mac-адреса и Wi-Fi тръгна. Но проблема е че на компютъра нямам интернет а незнам каква е причината, понеже и не съм много на "ти" с тия работи, ще кача снимка с това какво ми излиза на компютъра. Благодаря! 

• от rinawow
      Купих си Wi-Fi удължител на обхват, за да имам интернет в другия край на апартамента, но пинга непрекъснато се повишава от 30-40 до към 150 и после пак пада. Някакъв съвет?
    • от Anton Markov
      Здравейте колеги,
      От скоро имам проблем с моята локална мрежа. Имам два последователно свързани рутера и един суич. Връзката междъ тях е следната:
      света -> (switch) TP-LINK TF-S 1005D -> (1st router ip: 192.168.1.1) ZTE ZXHN H118N (има няколко устройства свързани към това устройство) -> (2nd router ip: 192.168.185.1) Linksys WRT54GL (моите устройства като: моб телефон, компютър и лаптоп) 
      Проблема е от около 1 седмица и по някаква причина между 1ви и 2ри рутер отвреме-навреме няма връзка. Дори като е включен кабела идващ от първият рутер към лаптопа или компютъра, пак няма интернет. Но докато съм свързан към WI-FI на първият рутер изведнъж по някое време от нищото идва и спира интернета на вторият. Вторият ми е много важен и не знам как бих работил без него. Надявам се някой да може да ми помогне с намирането на проблема.
    • от kemkama
      Здравейте,
      Имам рутер Dlink DIR-842, който e главният ми рутер в единия край на апартамента. Имам и друг такъв, който уж трябваше да бъде настроен като WDS Repeter в другия край на апртамента, но не виждам съответните опции за да направя промяната.

Много ще бъда благодарен ако получа вашата помощ (очаквайте да задавам тъпи въпроси).

Благодаря,
      Поздрави
  • Дарение

• Добави ново...