Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 12 минути, Емил Костов написа:

ако имаш електронно банкиране.

Това, че повечето пишещи тук са със сравнително висока техническа грамотност и ползват много иновации, още не означава, че масата клиенти на банките са на същото ниво. Много хора си нямат понятие какво представлява това.

преди 8 минути, ExaFlop написа:

Никоя банкова карта не е задължително обвързана с електронно банкиране.
Ти трябва да спазваш мерки за безопасност, но основно финансовите институции и операторите на кари са отговорните за следенето безопасността на операциите (включително удостоверяването на заявилия операцията)

Преди време имаше много коментари относно злоупотребите със "скимирани" карти.

Банките много често компенсират клиентите си, защото - "Банка", трябва да е синоним на сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, ExaFlop написа:

Никоя банкова карта не е задължително обвързана с електронно банкиране.
Ти трябва да спазваш мерки за безопасност, но основно финансовите институции и операторите на кари са отговорните за следенето безопасността на операциите (включително удостоверяването на заявилия операцията)

Това е направено за удобство. Който не иска си е негов проблем. Постващия е уведомен в момента на проблема. Длъжен е да намери начин да се обади. Никой няма да го "дундурка". Нали се сещаш какво ще се случи ако някой от банката ти звънне в 2 часа през нощта, защото нещо е станало.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

спецеално дск   ми беше изтекла картата и като ходих да ми дадът новата казаха че трябва още два дена да чакам но след това нямаше кога да отида и имаше 50 лв в нея и след това ми пращат писмо след година че имам да давам 24 евро за поддръжка или ще ми спрат картата където не са ми я дали ПЪЛНИ МОШЕНИЦИ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Yvan Sergeev написа:

спецеално дск   ми беше изтекла картата и като ходих да ми дадът новата казаха че трябва още два дена да чакам но след това нямаше кога да отида и имаше 50 лв в нея и след това ми пращат писмо след година че имам да давам 24 евро за поддръжка или ще ми спрат картата където не са ми я дали ПЪЛНИ МОШЕНИЦИ!

Ти очакваш някой да те[

преди 54 минути, Емил Костов написа:

"дундурка".

И я пак - как от 50лева станаха евра? Нещо стягаш!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз имах 50 лв вътре  в старата ама се оказа че има да давам още 24 евро за поддръжка на карта където не съм я взел>.. и не съм я ползвал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Yvan Sergeev написа:

има да давам още 24 евро за поддръжка на карта където не съм я взел>..

Която е по активна сметка сигурно? Освен това Банката уведомява, когато картата ти е налична за получаване в еди кой си клон.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Yvan Sergeev написа:

Никой не е мошенник. Парите, които дължиш са за обслужване на сметката, а не на картата. Картата е просто устройство, чрез което се оторизираш в банкомата, за да може да изтеглиш пари. Ако няма да използваш дадена сметка просто я закриваш иначе година за година ти се удържат пари за обслужване. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, ExaFlop написа:

Която е по активна сметка сигурно? Освен това Банката уведомява, когато картата ти е налична за получаване в еди кой си клон.

никакво уведомление казаха ми  след два дена щяла уж да излезе а този  ден в който отидох беше точния имали някакъв проблем и демек аз  2 дена с невалидна карта трябва от гише да си тегля и ги зарязах и после нищо  и след  няколко години писмо получавам  с въпросната 24 евро дължима сума иначе щяли да ми спрат сметката ли или нещо подобно ако не ги платя на картата където не са ми я дали..

преди 9 минути, Емил Костов написа:

Ако няма да използваш дадена сметка просто я закриваш иначе година за година ти се удържат пари за обслужване. 

e  тогава защо  не са я закрили като ми изтекат парите а чакат да имам да им давам мошеници и тва си е 

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Yvan Sergeev написа:

никакво уведомление казаха ми  след два дена щяла уж да излезе а този  ден в който отидох беше точния имали някакъв проблем и демек аз  2 дена с невалидна карта трябва от гише да си тегля и ги зарязах и после нищо  и след  няколко години писмо получавам  с въпросната 24 евро дължима сума иначе щяли да ми спрат сметката ли или нещо подобно ако не ги платя на картата където не са ми я дали..

e  тогава защо  не са я закрили като ми изтекат парите а чакат да имам да им дават мошенци и тва си е 

Защото ти сам трябва да я закриеш. Има едно нещо което се казва договор. Когато го сключваш с БАНКА мнооого внимателно се запознай с клаузите. Също така, когато работиш при даден работодател и след това напуснеш работа, ако получаваш парите си по дадена сметка отиди и я закрии, защото работодателя в повечето случаи не го прави. Поради подобна причина аз платих 80 лева на ПИБ АД. Вярно, че не можеха нищо да ми направят, но просто си заредих сметката. По-късно я закрих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега точно за договори с  банките не мога да говоря  но работодателя не може да ми закрие банкова сметка не си наясно с нещата >..... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, NikoiN7 написа:

Това, че 14 дни ще съм без достъп до картата си. Също така имах пари в нея. Когато преиздадат картата едва ли ще ме чакат вътре. Тяхна отговорност е да ми съхраняват парите и да ми дават достъп до тях. Какво щях да правя, ако днес ми превеждаха заплата или пенсия и бях останал без пари?

Е и аз бях 14 дни без достъп до дебитната си карта, на която ми превеждат заплатата и не съм теглил ни стотинка, но пък си изхарчих доста стотачки онлайн :P Издаването на карта е безплатно. Моята карта обаче бе повредена физически и не я разпознаваха терминалите. В банката ми предложиха да си издам втора карта безплатно и макар преди година да бях поръчал такава и да не я взех, щото не ми се обадиха, пак ми издадоха. В същото време ме пренасочиха към поддръжката, която е записана като телефонен номер на картата. малоумника от София ме разпитва кажи речи за цялото ми родословно дърво, за да се убеди аз ли съм, не съм ли. 5 пъти му казвах, че картата не е разпозната ни от банкомат, ни от терминал за плащане в магазини. Пет пъти ме мота около това, дали съм сигурен, че картата не работи и какво ми пишел банкомата. Първо, банкомата ми изписва нещо си на английски, от което за секунди запомних няколко буквички и му ги казвам. Все едно му казвам, че Айнщайн е открил атомната бомба, а той отваря уста от изненада, какво е това "атомна бомба'. Накрая ме препрати пак към местния офис на банката и след като 3 пъти му казвах, че идвам точно от банката, ми затвори  с извинението, че въпросът не е в негова юрисдикция. Отказах се да споря с когото и да е, взех си новата карта след две седмици, щото се паднаха празници, пък нямах зор за карта. днес и направих сефтетето и проработи, ама ме хвана нервата като влязох в Кауфланд, дали ще разпонзае тая карта, че в джоба си имах само стотинки за кафе, пък си взех стек бира :P Е, проработи, но нямаше да ми е за първи път да се излагам на касите с неработеща карта. Преди поне имах левчета в джоба, днес само стотинки. 

Та какви обезщетения да искаш? Имаш нерви за адвокати и съдилища? За колко стотинки става въпрос?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ама дреме ми така или иначе не съм ги платил тези 24 евро да ме пишат там в черния тефтер  че имам да им давам тъкмо няма  някой да изтегли кредит с фалшифициран подпис като поръчител. не искам да имам нищо общо с банки.

http://econ.bg/Новини/Касиерка-на-ДСК-в-Хисаря-извършила-банкова-измама-за-500-000-лв-_l.a_i.170264_at.1.html

договорите с банките си ги пазят при тях и не ти дават нищо както с топлофикация там пък никакъв договор няма и ти пращат само хвърчащи листове с натъманени суми ползвал или не ползвал парно сметката една и съща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 30.09.2016 г. в 14:19, jhoro написа:

За нанесени вреди и пропуснати ползи. Изплащат се, но първо трябва да се доказва ... което не е лесно и бързо.

Не си чел каквото и където трябва. Картите са си на картовите оператори. На практика са три - Американ Експрес, Виза и Мастъркард.

Банките само ги брандират, раздават и обслужват.

Май ти не си чел каквото и където трябва затова вземам картата си и ти цитирам буквално " This card is issued by and remains property of DSK PLC and if found, please return or post to the address below"  -  край на цитата превода оставям на теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.