Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Иска ми се да си сглобя нова компютърна конфигурация, но засега бюджетът ми е силно ограничен - около 1000 лв. Предпочитам да инвестирам в наистина хубаво дъно и процесор, които ще позволят поне няколко ъпгрейда в бъдеще, т. е. искам да сглобя машина, която да е актуална за възможно по-дълъг период от време.

Разбирам, че бюджета е крайно недостатъчен, но на първо време (колкото и да не ми се иска) бих се примирил и с вградена видео карта, с идеята допълнително да добавя нещо по-сериозно когато/ако изпаднат пари.

Много ме впечатли играта The Witcher 3 (системни изисквания) и ми се иска да може да върви гладко на машината, за която ще дам голяма част от трудно спечелените си пари. Разбира се идеята ми е да я ползвам тенденциозно и за други неща, изискващи повече ресурси, например запис и обработка на аудио, работа с графични програми и т. н.

Имам архаична настолна машина, от която не мисля, че нещо може да се използва. Монитор си имам. 

Надявам се да ме ориентирате към оптимално съотношение цена-съвместимост-производителност, а и предвид това, че нямам поглед върху тази материя, приемам всякакви съвети относно това, как да подходя оптимално и по-реалистично. Благодаря.

Редактирано от meleager (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/2240p1r56581p1r52202p1r2172p1r53749p1r55270p1r52597p1rf.html

пс. Този охладител е за предпочитане - http://nikem-bg.net/computer-components/Thermalright-CPU-Cooler-HR-02-Macho-Rev.B/description.html 

ако пък се търси евтин бих се придържал към този (в Никем не е наличен) - http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_10&product_id=14449&sort=p.price&order=DESC

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Наруто,защо и афтърмаркет охлаждане? И защо толкова скъпо дъно?

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За клок. Човекът е писал че иска дъно с повече възможности а с това няма проблеми без значение кой точно процесор ще вземе.

Най-евтиният 6400 според тестовете 60% не са му проблем. Всъщност се докарва и повече но там вече играят други охлаждания и дънни платки.

пс. http://www.asrock.com/microsite/hyper/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не съм убеден,че темата клок стои на дневен ред при авторът на темата.С този 4-ядрен процесор скоро няма да му потрябва клок.Разбира се,това е лично мое мнение и аз никого не ангажирам с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 36 минути, meleager написа:

Монитор си имам. 

И той е?

преди 37 минути, meleager написа:

Много ме впечатли играта The Witcher 3 (системни изисквания) и ми се иска да може да върви гладко.

Няма да стане с вграденото видео. Тази игра си иска сериозна видеокарта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, XECUTIONER написа:

И той е?

IIYAMA ProLite XB2483HSU-B1

Няма да стане с вграденото видео. Тази игра си иска сериозна видеокарта.

Да, не уточних, че играта в крайна сметка може да почака до закупуване на подходяща видеокарта.

преди 38 минути, Roujin Z написа:

http://nikem-bg.net/cart/2240p1r56581p1r52202p1r2172p1r53749p1r55270p1r52597p1rf.html

Погледнах набързо ревю на дъното - звучи обещаващо. Благодаря. Интересно ми е, на мое място каква видеокарта бихте му сложили, ако бюджета не е проблем (да си имам едно наум)?

преди 19 минути, onogondur написа:

Не съм убеден,че темата клок стои на дневен ред при авторът на темата.С този 4-ядрен процесор скоро няма да му потрябва клок.Разбира се,това е лично мое мнение и аз никого не ангажирам с него.

Това е така към настоящия момент. Признавам, че само съм чувал за овърклок. Но защо пък да го няма като възможност?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, meleager написа:

...

Страхотен монитор. Поздравления! За съжаление 1000 лева за качествена конфигурация към този момент са нищожни особено и с вашите изисквания. Бюджета ще хвръкне само за процесор и дъно. Даже и за това не стига.

преди 59 минути, meleager написа:

Иска ми се да си сглобя нова компютърна конфигурация, но засега бюджетът ми е силно ограничен - около 1000 лв. Предпочитам да инвестирам в наистина хубаво дъно и процесор, които ще позволят поне няколко ъпгрейда в бъдеще, т. е. искам да сглобя машина, която да е актуална за възможно по-дълъг период от време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 47 минути, Roujin Z написа:

пс. Този охладител е за предпочитане - http://nikem-bg.net/computer-components/Thermalright-CPU-Cooler-HR-02-Macho-Rev.B/description.html 

ако пък се търси евтин бих се придържал към този (в Никем не е наличен) - http://shop.sky.bg/index.php?route=product/product&path=1_10&product_id=14449&sort=p.price&order=DESC

преди 36 минути, Roujin Z написа:

За клок. Човекът е писал че иска дъно с повече възможности а с това няма проблеми без значение кой точно процесор ще вземе.

Най-евтиният 6400 според тестовете 60% не са му проблем. Всъщност се докарва и повече но там вече играят други охлаждания и дънни платки.

Как пък не спря да лепиш глупости и глупави конфигурации и неща,от които си нямаш представа.Ти клоквал ли си К процесор или НоК по шина?Отговорът го знам-не!Това B150 Hyper с кой биос и как клоква НоК ясно ли ти е?

Lucifer как ще го вкараш в DeepCool Tesseract SW?

Kak е вграденото на 6500?Ти нали си с гол 6100,поне за вграденото трябва да знаеш нещичко,че този на вграденото ще играе...

Не го разбираш грам нещата,че и последователи си имаш като @goodly да те имитира и пише бисери.Дано никой не си даде парите по ваш акъл.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 47 минути, Roujin Z написа:

Аз казах ли ти нещо да изчезваш а?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, XECUTIONER написа:

Страхотен монитор. Поздравления! За съжаление 1000 лева за качествена конфигурация към този момент са нищожни особено и с вашите изисквания. Бюджета ще хвръкне само за процесор и дъно. Даже и за това не стига.

А приблизително какъв бюджет ще ми е нужен според вас за някакво оптимално решение?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, meleager написа:

А приблизително какъв бюджет ще ми е нужен според вас за някакво оптимално решение?

3K без дискретна графика.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Този ти е напълно достатъчен. Имаш възможност за клок и добър охладител. Дъното е с най-доброто вградено аудио имаш 4 слота за рам (до 16ГБ на слот) и ако някога поискаш може да сложиш I7.

Така че възможностите за ъпгрейд са много. Захранването е достатъчно за GTX 1060 примерно.

пс. Кутията е бюджетна и ако даваш повече пари може да се помисли за по-добра. Все пак за тия пари става. Спецификациите и може да видиш и сам вместо да четеш коментари.

http://www.deepcool.com/product/case/2015-09/9_4284.shtml

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 55 минути, meleager написа:

Това е така към настоящия момент. Признавам, че само съм чувал за овърклок. Но защо пък да го няма като възможност?!

Принципно клок се прави от ентусиасти. Или пък ако решите да изстискате още някой фрейм при игрите,но за това сте си платил съответната цена.Да речем,че имате достатъчно добри компоненти.Тогава изобщо никога няма да имате нужда от клок.Или пък,ако дойде моментът да се възползвате от клока,тогава това може да е безсмислено,защото частите може да са морално остарели.Тоест,може да се окаже,че сте дал едни пари за нещо хипотетично,които никога да не ви потрябва. Общо взето така разбирам аз нещата в настоящият момент.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Причината да се купи по-скъп заключен I5 е именно в по-високите честоти. Например заключения 6600 ще му струва 112 лв. отгоре и ще трябва да ореже дъното за да го събере в бюджета.

Взимайки дъно с външен честотен генератор позволява да вземе евтиния и да го докара на по-високи честоти от скъпия в същото време дъното е по-качествено с повече екстри като аудио и слотове.

Прав си че излиза по-скъпо но това се дължи на охладителя не на дъното само че ако говорим за видеокарта бюджета е малък да събере добра такава дори да ореже всичко.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, XECUTIONER написа:

3K без дискретна графика.

Лошо. Все очаквах да съм доста под оптималния бюджет, но това вече е неразумно много. Не мислите ли, че дъното и процерът предложени от Roujin Z са някакъв компромисен вариант?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, meleager написа:

Лошо. Все очаквах да съм доста под оптималния бюджет, но това вече е неразумно много. Не мислите ли, че дъното и процерът предложени от Roujin Z са някакъв компромисен вариант?

Не.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Така или иначе бюджета е ограничен.Заложете на добър процесор,може ида не е клокърски.Даже и някой Ксеон ще свърши работа,той е същият като Core i7, но без вградено видео.Купувате си някоя най-проста видеокарта,колкото да извади картина.Можете да минете и без клокерско дъно.И постепенно събирате пари да закупите и видеокарта.Радвате се на живота така или иначе.Същевременно разбирате,че гоненето на най-нови и върхови части е безсмислено,защото има други важни неща в битието на един мъж.

Количка

GB B150M-DS3H LGA1151 
    Xeon e3-1240V5 3.5 GHz 8M Cache LGA1151 box 
    8G DDR4 2133 ADATA 
    HDD TOSHIBA DT01ACA100 1TB 32MB SATA3 
    DeepCool Case TESSERACT BF USB 3.0 
    PSU SEASONIC SSR-430ST /430W 
    DeepCool 120mm Xfan DP-FDC-XF120 

Обща стойност - 1 034.26 лв. с ДДС

И вземате някоя проста видеокарта от продавалника.Колкото да изкара сигнал към монитора.След няколко месеца събирате още парички  и си купувате достатъчно мощна видеокарта,за да играете съвременните игри спокойно.Това е общо взето.ССД и още рам винаги могат да се добавят.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 45 минути, onogondur написа:

Така или иначе бюджета е ограничен.Заложете на добър процесор,може ида не е клокърски.Даже и някой Ксеон ще свърши работа,той е същият като Core i7, но без вградено видео.Купувате си някоя най-проста видеокарта,колкото да извади картина.Можете да минете и без клокерско дъно.И постепенно събирате пари да закупите и видеокарта.Радвате се на живота така или иначе.Същевременно разбирате,че гоненето на най-нови и върхови части е безсмислено,защото има други важни неща в битието на един мъж.

Количка

GB B150M-DS3H LGA1151 
    Xeon e3-1240V5 3.5 GHz 8M Cache LGA1151 box 
    8G DDR4 2133 ADATA 
    DeepCool Case TESSERACT BF USB 3.0 
    DeepCool 120mm Xfan DP-FDC-XF120 

Обща стойност - 1 034.26 лв. с ДДС

И вземате някоя проста видеокарта от продавалника.Колкото да изкара сигнал към монитора.След няколко месеца събирате още парички  и си купувате достатъчно мощна видеокарта,за да играете съвременните игри спокойно.Това е общо взето.ССД и още рам винаги могат да се добавят.

Няма да запали.

преди 5 часа, AlkatrazBG написа:

Малко си ги пресилил нещата.

Като някой предлага заключен за клок,поне да иазчака Asrock H110M Hyper.

Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
    ASROCK Z170 EXTREME4 LGA1151 1 281.42 лв. 281.42 лв.
    i5-6600K 3.5GHz 6MB LGA1151 BOX 1 504.30 лв. 504.30 лв.
    Thermalright CPU Cooler HR-02 Macho Rev.B 1 92.90 лв. 92.90 лв.
    2X8G DDR4 2800 XPG Z1 ADATA 1 161.81 лв. 161.81 лв.
    1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX 1 102.76 лв. 102.76 лв.
    ADATA SSD SP550 240G/SATA3 2.5 1 130.06 лв. 130.06 лв.
    SAPPHIRE NITRO+ OC RX 480 8G L 1 617.25 лв. 617.25 лв.
    FD DEFINE S BLACK 1 139.71 лв. 139.71 лв.
    PSU DeepCool 550W Gold Silent DQ550ST 1 128.93 лв. 128.93 лв.
    Междинна стойност: 2 159.13 лв. с ДДС, натрупани отстъпки: 33.10 лв.
    Обща стойност: 2 126.04 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, Кюнко написа:

Няма да запали.

Обосновете се.

А същевременно ще попитам защо почнаха да се предлагат конфигурации за над 2000 лв ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма да запали, защото Интел решиха сървърните процесори да се поддържат от сървърните чипсети.

Най-добро съотношение цена/производителност има конфигурацията на Наруто. Ако не му се занимава с клок, може да се промени така:

8G DDR4 2133 ADATA
    Case DeepCool TESSERACT SW-RD Window USB 3.0
    ASROCK H110M-HDV LGA1151
    i5-6500 3.2GHz 6MB LGA1151 BOX

Обща стойност - 928.26 лв. с ДДС

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, onogondur написа:

Обосновете се.

А същевременно ще попитам защо почнаха да се предлагат конфигурации за над 2000 лв ?

@tahumba го е написал защо няма да запали. Над 2000 лв,за да види каква и за колко пари да си направи.

преди 3 часа, tahumba написа:

Най-добро съотношение цена/производителност има конфигурацията на Наруто.

Наруто е писал глупости.А един от кулерите и не се събира в кутията.И къде е производителността без видео?Изобщо концепцията му е недомислена-чел по форумите,че може и-айде...,ама без да знае как и удачно ли е 24/7 ;) .Може би,такава идея ще е подходяща с Asrock H110 Hyper,ako не е повече от 140-150 лв и със слагането на евтин кулер за 60тина лв в търсене на лек клок на евтин i5 6400.Но,все пак има едно -но,защото клок по шина е малко по-пипкава работа,не е като на К процесор- лепни множителя нагоре и волтаж за стабилна работа без да е до тавана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от WhiteTooth
        Здравейте, тъй като не знам в последно време на какво да играя реших да пусна една темичка тук, пък туко-виж някой от Вас има правилното предложение в "ръкава" си.
        Бих пробвал някоя RPG игра, но да не е World Of Warcraft, искам да е нещо за което не се налага да давам пари.
        Конфигурация и параметри:
        Intel-Core i3-7100 3.0Ghz (3MB)
        MSI GeForce GTX 1050Ti GAMING X 4GB
        4GB RAM DDR4
        HDD 1TB (Не знам защо изобщо Ви споменавам за харда, но..)
        Мисля че това е всичко което Ви е нужно да знаете, ще се радвам да чуя Вашите предложения.
      • от Stoyannnov
        Да кажем, че имам таблица с X и Y, като X и Y имат по 10 стойности. Искам софтуер по-възможност безплатен, който да изчертава графика:

Снимката е примерна!

по X и по Y от стойностите в таблицата. Разбира се после тези графики трябва да може да се принтират.
        Операционната система е Windows 7 SP1 x64bit

Поздрави!
      • от Никола014
        Здравейте, пичове!
        Конфигурацията ще се използва само за игри. Няма да се ъпгрейдва и няма да се клоква. Бюджет няма да давам, но моля да не предлагате ненужно скъпи компоненти. Нека просто да прибавим към картата читав процесор, надеждно охлаждане т.н. Благодаря Ви предварително!

• от Leo123
        Добър ден ! Реших се най-накрая да си взема нов лаптоп . Лаптопа ще се ползва главно за игри ,  не до там толкова  натоварващи(CS Go , Fifa 17 , FM 17 , COD и др.) , но ако реша да играя такава бих искал лаптопа да може да се справи . Мисля да го ползвам поне 4/5 години ( дано да имам този късмет и да издържи ) . Бюджетът е около 3 000лв. и съм се решил да е 17.3 инча , а не като сегашния ми 15'' . Ето ги и моделите на които съм се спрял  :
        1. https://laptop.bg/archive/laptops-acer-Predator_17_G5_793-acer_predator_17_g5_793_NH_Q1HEX_02
        2. https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V17_Nitro-acer_aspire_v17_nitro_vn7793g_NHQ26EX007?gclid=CODO_PCwttYCFRMTGwodAOcI1w
        3. http://www.pcstore.bg/bg/laptop-asus-fx753ve-gc093.html?dsa=laptop&gclid=EAIaIQobChMIjb2nxrG21gIVDmYbCh2tcAoNEAAYAiAAEgK23vD_BwE
        Това са моделите на които аз съм се спрял . Тъй като не съм много напред в нещата бих искал да ми кажете стават ли и кой от тях е най-добре ? Тъй като това доста пари , бих искал да взема възможно най-добрия вариант в рамките на този бюджет . Също така бих искал да ме посъветвате от кой сайт е най-добре да се поръча ? Благодаря предварително за отделеното внимание 
      • от pi4a7a
        Здравейте приготвил съм 1700+- лв. за лаптоп, ще се ползва за игри главно, ако ме сдобиете с добра машинка, приготвил съм половинка домашна
        Засега съм хванал на мушка това: https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_VX5_591G-acer_aspire_vx5_591g_NH_GM2EX_019
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.