Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Бюджетна конфигурация за нови игри и още нещо

Препоръчан отговор

преди 19 минути, Кюнко написа:

А колко годишен келеш си?Това е от обявата ти в продавалник,в която искаш да измамиш някого с неработещия си компютър.Лика-прилика сте си с другия[email protected]

8942193t.jpg

Компютъра работи ръбщайн и как от мъгляво отражение си извади заключение на колко години съм 

преди 36 минути, Кико написа:

Не се връзва с такава заплата да караш с кошници от OLX.  Какво правиш парите? По курви ли ги даваш, ако си достигнал тая възраст, Щото ако е така, ще ти дам един съвет. С тая заплата си за никъде!

Не мога да ти разбера логиката последно заплатата малка ли е или голяма :D курви , аз съм смотаняк занимавам се с компютри по-курви не ходя още нещо от автобиографията ми да те интересува или да си купувам отключен 6700 , че инвестицията в скъпите чаркалъци покрай него си заслужавала парите айде ходете да спите форумни мишки такива!

Редактирано от Neext (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 331
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 7 часа, Neext написа:

Компютъра работи ръбщайн и как от мъгляво отражение си извади заключение на колко години съм 

Не мога да ти разбера логиката последно заплатата малка ли е или голяма :D курви , аз съм смотаняк занимавам се с компютри по-курви не ходя още нещо от автобиографията ми да те интересува или да си купувам отключен 6700 , че инвестицията в скъпите чаркалъци покрай него си заслужавала парите айде ходете да спите форумни мишки такива!

:) Не може да си с толкова стаж, след като дори и правописа ти е като на 16 годишен. Заплатата ти е много малка за курви и много голяма за PC. Какво толкова не разбра? Мислиш, че курвата излиза по-евтино от нова кола и ново PC?

Редактирано от Кико (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 часа, *Alex&Vanko* написа:

Виж Рецензента как изпада в истерия! И си пази свитата!:lol6:

Ти не беше ли баннат за няколко дена или пак си просиш банна ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Втора седмица не мога да си събера компютъра. Сега ме пратиха в офис на Спиди, който не работи в събота.

Между другото, пипнах без да искам пастата на охладителя на процесора докато го слагах. Фатално ли е?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Кико написа:

:) Не може да си с толкова стаж, след като дори и правописа ти е като на 16 годишен. Заплатата ти е много малка за курви и много голяма за PC. Какво толкова не разбра? Мислиш, че курвата излиза по-евтино от нова кола и ново PC?

Какво ми е на правописа пък?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, meleager написа:

Втора седмица не мога да си събера компютъра. Сега ме пратиха в офис на Спиди, който не работи в събота.

Между другото, пипнах без да искам пастата на охладителя на процесора докато го слагах. Фатално ли е?

Какви части притежаваш към днешна дата и сглобени ли са в компютърна кутия?Ако процесора ти е I5 6600 и го ползваш със стоковия охладител не е фатално,че си докоснал фабрично нанесената термо паста по радиатора.При условие,че използваш афтърмаркет охлаждане се нуждаеш от паста,която се поставя върху самия процесор.Някои производители имат такива в комплекта със CPU cooler-a ( като Ноктуа ) в този случай не е наложително да се купува такава.

Редактирано от Ross Atanasov (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@meleager, щом не си купил още всички компоненти,дано не се подведеш от думите на двамата "капацитети'-VS450 не е качествено захранване,а бюджетна единица с китайски компоненти и групова регулация и не е удачно за парите,които ще дадеш за него.

преди 14 часа, XECUTIONER написа:

Дали?

Както и да е. Тоз  VS 450 не е в моята конфигурация, но повечето бързате като четете м/у редовете. Ей, големи злободневчета. И какво ако момчето работи за 500 лева или дори по-малко? Струва ти се срамно? Или всички да бъдат паразити като тебе, които драскат по форумите заедно с откровени глупаци като Янко и си мислят, че са хванали дедо ...... за шлифера. Всички в тая държава станаха повелители на тъпотата и използват различните форуми за изява. ''Аре'' да се завреш там от където си изпълзял  заедно с другия профан! Всъщност знам много добре, че желанията ми няма да бъдат чути.

Лека вечер!

Така се оплете в лъжи,фантазии и мацане,криене,че и 12-годишните те разбраха и ти се смеят.Не пиши в хардуерния раздел и изтрий подвеждащите си и некомпетентни постове,както ти самият нареждаш на другите,макар идея да си нямаш,че те са прави.Пиши си там в детските и женски раздели от другите акаунти,които сам ми каза на лично съобщение,че имаш.Не му обръщайте внимание на този господин,че ще останете подведени и ще си похарчите парите за неща,които не са удачни,той не разбира от хардуер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Към автора - ако не си поръчвал захранване все още, ето 3 предложения, които ще ти свършат работа, и които са доста над VS-а на Corsair.

Untitled.png

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, всичко е поръчано, само дето ще мога да взема захранването и паметта в понеделник. Оказа се, че офисът на Спиди от който трябваше да ги взема, не работи днес.

В кутията сглобих дъното (дано не се налага да го махам, за да сложа захранването), процесора, твърдия диск и навързах кабелите на вентилаторите и на другите неща. 

В крайна сметка се спрях на конфигурацията, предложена от Roujin Z. Ето я и нея още веднъж:

Дъно: ASUS B150-Pro Gaming 90MB0PB0-M0EAY0

Процесор: Intel Core i5-6600 BX80662I56600 | Intel Core i5-6600 <--> Intel Core i5-6600K

Памет: Corsair Vengeance LPX DIMM 8GB CMK8GX4M1A2400C16

Кутия: Fractal Design Define S FD-CA-DEF-S-BK

Захранване: Corsair CX Series Modular CX450M 450W CP-9020101-EU

Редактирано от meleager (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами, честито тогава и да качиш няколко снимки :) Иначе и това захранване е добър избор :) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 1.10.2016 г. в 20:59, hudyr написа:

Компютър се купува, за да върши работа. Овърклокът е нещо съвсем допълнително и незадължително.

Макар темата да е приключила, ми се ще да отговоря на това изречение. От първата ми лична машина, която си купих сам, не с пари на родители, съм с клокнати процесори и видеокарти. Всъщност, още в магазина продавача ми предложи да клокне процесора и го направи в някаква степен. Винаги съм смятал, че техниката е за да се бъзика, а не за да стои за красота в кутия. Не съм се замислял, че една конфигурация трябва да върши работа и за целта не е необходимо да се повишава производителността и допълнително. Защото ако търсим конфигурация, която да ни върши работа, може да не ни стигнат много повече парички. В случая има ограничен бюджет и то доста нисък. Затова е добре за тия пари да се вземе нещо, което да си вдигне производителността с 20-30% просто ей така. Или с други думи, ако човек не се занимава с клок и даде 1000 лева, друг дето се занимава може да даде 800 и пак да е с бърза конфигурация като тая за 1000 лева. Ето там е смисъла на клока и там е смисъла да се търсят компоненти, които могат да повишат производителността си много, но са на поносима цена.  Другото не го разбирам. Човек, когато пуска подобни теми във форум като тоя, явно се е замислил какво да вземе. Ако му трябва конфигурация за работа, то той най-вероятно ще вземе първата рекламирана в ТП. И правилно се каза - да не се изкарва човека тъпак, само щото не знаел, ама искал! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, Кико написа:

Макар темата да е приключила, ми се ще да отговоря на това изречение.

...

Съвсем откровено казано, аз самият фабрична техника не притежавам(не броим лаптопа, него просто си го поддържам):

- телефонът ми е с нефабричен андроид(cyanogenmod), понеже производителят тотално се е изгаврил с драйвърите и тежкият им модифициран андроид е пълна скръб откъм плавност(стабилност не желая да коментирам, bluetooth-ът постоянно спира, а проблемът се оправя с няколко реда в сорса)
- старата щайга е с леко клокнат процесор и видео карта + спрян PCI-E x1 слот(чрез 5 джъмпера), за да може слотът на видеото да работи в х4 режим(да, дъното е толкова скопено)
- подсветката на таблото на голфа е със сменени диоди, понеже половината бяха сдали багажа и само аз си знаех с каква скорост карам, а и ме сърбеше крастата
Това е, което ПРИТЕЖАВАМ аз за мое лично ползване - аз бърникам, я прецакам, сменям си.

Това, което предлагам на други, се старая да го събера така, че да изисква възможно най-малко играчка, и все пак съобразено с човека. Целта ми не е да набия на някого какъв е - тъп или остър, целта ми е занимавката с всеки отделен човек да ми е един път за един "проблем" - повече да не се повтаря. Ако отсреща има изявено желание с нагласа за прогрес в областта, нямам хАбсолютно нищо против, но от там нататък всичко е на собствен риск.

В интерес на истината, в момента не знам с г*за си ли да се смея, или с нещо друго, на това B150 дъно за 240 лева, като можеше на негово място да има съвсем пълноценно Z170 дъно, даже с M.2 слот(ако авторът има някакъв мерак за него). Просто не ми се връща назад из страниците конкретно на тази тема да отсявам  ядката между този и онзи и да търся колко пъти авторът си променя мнението.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, hudyr написа:

В интерес на истината, в момента не знам с г*за си ли да се смея, или с нещо друго, на това B150 дъно за 240 лева, като можеше на негово място да има съвсем пълноценно Z170 дъно, даже с M.2 слот(ако авторът има някакъв мерак за него). Просто не ми се връща назад из страниците конкретно на тази тема да отсявам  ядката между този и онзи и да търся колко пъти авторът си променя мнението.

Авторът не си променя мнението, защото няма такова. За да имаш мнение относно дадена материя, трябва да си навътре в нея. И не мога да зная дали имам "мерак" за М.2 слот, при условие, че за първи път чувам за него.

Между другото, докато си чакам частите, позагледах няколко от скъпите видеокарти (гладна кокошка просо сънува). Не че е някакъв критерий, но видях "ревю" под една GIGABYTE GeForce® GTX 1070 G1 в Емаг, в което авторът казва, цитирам: "На места има леки засичания, но все пак играя на най-висока разделителна способност." Добре де, ако това наистина е така, каква карта трябва да си купи човек към днешна дата, за да няма засичания на максималната разделителна способност, щом една 256-битова, 8-гигабайтова (GDDR5) за 1000 лв. не може да се справи?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Въпросът не е толкова до видеокартата.Понякога нещата зависят от това как е оптимизирана самата игра, както и от това какви драйвери има налични за картата.Някои игри са си направени да вървят гладко с НВидия карти,някои с АМД.Въпрос на бизнес отношения,както се казва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, meleager написа:

Авторът не си променя мнението, защото няма такова. За да имаш мнение относно дадена материя, трябва да си навътре в нея. И не мога да зная дали имам "мерак" за М.2 слот, при условие, че за първи път чувам за него.

Между другото, докато си чакам частите, позагледах няколко от скъпите видеокарти (гладна кокошка просо сънува). Не че е някакъв критерий, но видях "ревю" под една GIGABYTE GeForce® GTX 1070 G1 в Емаг, в което авторът казва, цитирам: "На места има леки засичания, но все пак играя на най-висока разделителна способност." Добре де, ако това наистина е така, каква карта трябва да си купи човек към днешна дата, за да няма засичания на максималната разделителна способност, щом една 256-битова, 8-гигабайтова (GDDR5) за 1000 лв. не може да се справи?

Не е само до видеокарта, а както казаха над мен и до драйвери. Освен всичко е много важно и с какъв процесор разполага човек. За да се елиминират засечките заради слаб процесор, то е ясно какво трябва - процесор, който да не ограничава видеокартата, тоест също скъп. А тия "леки засечки" дето някой усетил, могат да бъдат от какво ли не. Почвам да изреждам:

- Хард диск - при някои MMO игри, направени нескопосано, има десетки и дори стотици хиляди малки файлове в инсталационната директория на играта. Една добре направена игра има максимум 10 000 файла, а доста често и много по-малко. Това гарантира, че слагайки я на по-бавен HDD,  няма да имаш проблем при игра, когато се наложи четене от хард диска. Нескопосано направените игри постоянно зареждат текстури от хард диска и един бавен или фрагментиран диск, води до засечки в картината, та ако ще да си дал и 3000 лева за най-бързата карта на NVIDIA ( запитай се, защо NVIDIA  продава и карти за 3000 лева и защо има поддръжка на SLI).  За да се избегнат тия засечки при някои скапано направени игри, то се взема SSD  или се дефрагментира хард диска, за да се намалят засечките. Не изчезват, но се намалят. Лично съм правил тестове на подобни скапани игри. 

- Процесор - Когато процесорът е слабичък, то видеокартата почва да го изчаква. През това време тя НЕ ПОДАВА кадри към монитора и се получават тия засечки. Те може да са много малки, ако процесорът е в някакъв баланс с видеокартата, но на места недостига или може да са много големи, ако процесорът е много слаб и ограничава видеокартата постоянно. Тогава има голям скок в кадрите, което може да се усети като засечки в картината или просто неравномерна картина. 

- Процеси на заден план - Примерно си пуснал торент програма на същия диск, на който е инсталирана играта. Тогава хард диска е зает с торентите и когато се наложи да се позлва от играта, се налага играта да "отстъпи". Получава се засечка в картината. Друга причина може да е в процесора, който при работа на заден план също затормозява видеокартата. Ако е има "баланс", какъвто термин обичат да употребяват някои хора, то тоя баланс става дисбаланс и засечките са готови. Не е гаранция, че ако процесорът е много по-бърз, то няма някой скапан процес на заден план да заеме някоя нишка и няма да предизвика също засечка в картината. аз съм срещал поне няколко скапани програми, които си заемат една нишка, товарят я на 100% и когато играта също ползва тая нишка, то естествено няма как да стане без засечки в картината. Но пък бързия процесор дава гаранция, че при добре работещи процеси на заден план, по-голямата мощ ще бъде използвана правилно и това няма да повлияе на играта. Имай предвид, че при всяко четене от хард диска, се натоварва и процесора. При много слаб процесор, дори четенето да е от друг хард диск, а не от тоя, на който е инсталирана играта, също може да има засечки заради по-натоварения процесор. 

- Настройки на графиката - Винаги една игра може да се скапе допълнително, ако се пусне на максимална графика, много висока резолюция ( примерно 3840х2160) и с много антиалайзинг за заглаждане на ръбовете. Освен това допълнително от настройките на драйверите може да се изстиска още качество за графиката, което допълнително товари видеокартата. Когато вече кадрите паднат около 30-35, това се усеща и като засечки в картината. Това допълнително се усложнява, ако играта е написана нескопосано и времената за изобразяване на един кадър са много неравномерни. Борбата с това става по няколко начина. Първия и най-важен, е намаляване на детайли или резолюция. Обикновено намаляването на антиалайзинга помага най-много, без това да влияе кой знае колко на красивата картина, освен с появата на повече ръбове. За резолюцията важи същото. 3840х2160  е висока резолюция дори за карти, струващи 3000 лева. Имай предвид, че едновременно с картите се развива и визуализацията, тоест на мониторите и в частност качеството на картината. Не е проблем да се направят и 8к монитори, но няма хардуер все още, който да е способен да поддържа добре тая резолюция. До скоро нямаше и хардуер за 4К резолюция и всички си играехме максимум на 1920х1080, която също бе висока резолюция за тогавашните видеокарти.  Друг спъващ фактор са и самите игри, които се развиват паралелно с възможностите на видеокарти и монитори. Вземи за пример една Crysis  от 2007 година. Толкова взискателна бе към процесор и видеокарта, че някои побързаха да я обявят за бенч, нескопосано написана и така нататък. След 7 години аз все още не можех да играя идеално тая игра, дори с процесор за 420 лева като Xeon E3-1230V2,  разполагащ с 4 ядра, 8 нишки, но работещ на максимум 3.5 GHz. Това ограничаваше все още видеокартата и стабилни 60  fps не можеха да се постигнат. Причината бе и в това, че играта ползва главно една нишка и не бе оптимизирана за многонишкови задачи. Но с висока честота на процесора 60  fps  са постижими, а с карта от среден до висок клас и безпроблемна работа при максимални детайли на 1920х1080. Просто играта изпревари времето си като графика, но всички бяхме предоволни, че съществуваше и ни показа, какво може да се очаква от графиакта! До тогава игрите просто бяха грозни и все още доста далеч от реално изглеждащи. 

Всичко това не е достатъчно за гладка картина, дори кадрите в секунда да са много над 60. Причината както споменах по-горе, са неравномерно изобразяващите се кадри. Те може средно да са 60-80-100...но ако се разгледат поединично може да се види, че времето за изобразяване на всеки отделен кадър може да е много различно, което се и усеща като засечка в картината!  За да се избегне това при по-равномерно изобразявани кадри, се ползват различни видове вертикална синхронизация. Това не винаги помага, ако да кажем времето за даден кадър не е достатъчно за синхронизиране с честотата на монитора, въпреки че като цяло може да имаме и много над 60  fps. Това му се вика калпаво написана игра. Там каквото и да правиш, няма да избегнеш засечките, освен ако не вземеш много по-бърза видеокарта и евентуално процесор, ако той е причина. Естествено, тук се намесват и драйверите - дали поддържат тая игра, дали са написани както трябва за тая игра. Видовете вертикална синхронизация са доста. Всеки от тях може да е подходящ за определени случаи. И тук трябва да се експериментира. Но дори и с наличните видове вертикална синхронизация, не винаги е достатъчно за извличане на максимума от ситуацията. Тук на помощ може да дойде и допълнителното ограничаване на кадрите от допълнителна програма, което не позволява на видеокартата да изчислява повече от определен брой кадри, което я и разтоварва. С включена вертикална синхронизация това често води и до много по-гладка картина и липса на засечки. 

Бая причини написах за тия засечки и въпросът не е еднозначен. една игра не е само видеокарта, за да обвиняваме карти за 1000 лева, че не ставали. Всъщност, върховите геймърски видеокарти в момента са около 1500 лева, а не 1000. Това, че 1000 лева ти се струват много в България не означава, че това е и върхът на хардуера. Напротив, това са орязани видеокарти и няма как да нямаш някакви проблеми с тях. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Кико написа:

Бая причини написах за тия засечки и въпросът не е еднозначен. една игра не е само видеокарта, за да обвиняваме карти за 1000 лева, че не ставали. Всъщност, върховите геймърски видеокарти в момента са около 1500 лева, а не 1000. Това, че 1000 лева ти се струват много в България не означава, че това е и върхът на хардуера. Напротив, това са орязани видеокарти и няма как да нямаш някакви проблеми с тях. 

Благодаря за лекцията, полезно четиво. :)

След малко четене по форумите, засега съм се прицелил в тази карта, като потенциален кандидат за конфигурацията по-горе. Някакви забележки? Захранването ще може ли да я обслужи или трябва да мисля за ново?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, meleager написа:

Благодаря за лекцията, полезно четиво. :)

След малко четене по форумите, засега съм се прицелил в тази карта, като потенциален кандидат за конфигурацията по-горе. Някакви забележки? Захранването ще може ли да я обслужи или трябва да мисля за ново?

Аз бих се насочил към MSI GEFORCE GTX 1070 GAMING X 8G . Напоследък MSI  правят много добри видеокарти. Темата е с доста страници и всъщност не знам с какво захранване си. Но по принцип ако е качествено, не би трябвало да има проблеми, дори да е под 450 вата. Но лично аз не бих рискувал с такова захранване за продължителен период от време. 

ПП: А, сега видях полследната конфигурация. Не би трябвало да има проблем.

Редактирано от Кико (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Кико написа:

Аз бих се насочил към MSI GEFORCE GTX 1070 GAMING X 8G .

Да, отбелязал съм я като втори вариант. На други места спелуват двете карти като еднакво добър избор. На прима виста, по ТТ данни забелязвам леко предимство на ASUS-а пред MSI-ката (или поне така изглежда през леймърския ми поглед). При еднакви ядра, ASUS-а е с по-висока работна честота, малко по-високи стойности срещу параметъра "Изчисления" (каквото и да значи това), 3 вентилатора (срещу два при другата - по-добро охлаждане за сметка на повече шум предполагам) и два HDMI интерфейса (срещу един при MSI картата).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, meleager написа:

Да, отбелязал съм я като втори вариант. На други места спелуват двете карти като еднакво добър избор. На прима виста, по ТТ данни забелязвам леко предимство на ASUS-а пред MSI-ката (или поне така изглежда през леймърския ми поглед). При еднакви ядра, ASUS-а е с по-висока работна честота, малко по-високи стойности срещу параметъра "Изчисления" (каквото и да значи това), 3 вентилатора (срещу два при другата - по-добро охлаждане за сметка на повече шум предполагам) и два HDMI интерфейса (срещу един при MSI картата).

Двата вентилатора на тая карта са много тихи, защото са големи и работят с ниски обороти. На практика не се чуват дори при игра на фона на други шумове. Освен това всички карти вече работят в пасивен режим до температури 60 градуса, което ще рече, че вентилаторите не се въртят. Казвам ти го от опит, защото съм с тоя модел охлаждане на MSI  две години вече, макар и поставено на GTX970.  Относно честотите на видеокартите, не се подлъгвай. Реално всички карти се клокват, дори си има и софтуер за това, ако не ти се занимава с клок или те е страх от клок. В тоя случай едва ли някоя карта може да има предимство, освен ако софтуера е настроен различно и освен ако ОХЛАЖДАНЕТО и е по-добро при GTX1070/1080. MSI  също имат видеокарта, работеща на малко по-висока честота, но е доста по-скъпа. Предимство на MSI  са и по-компактните размери.  Всъщност, Asus  имат само един 8 пинов захранващ конектор, докато MSI  има и допълнителен 6 пинов, което е предимство при клок. От тая гледна точка Асус дори е по-слабата карта. Така бе и при GTX970, където Asus  оставаха значително при клока спрямо конкурентите с по-добра захранваща схема. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 22.10.2016 г. в 17:07, meleager написа:

Не, всичко е поръчано, само дето ще мога да взема захранването и паметта в понеделник. Оказа се, че офисът на Спиди от който трябваше да ги взема, не работи днес.

В кутията сглобих дъното (дано не се налага да го махам, за да сложа захранването), процесора, твърдия диск и навързах кабелите на вентилаторите и на другите неща. 

В крайна сметка се спрях на конфигурацията, предложена от Roujin Z. Ето я и нея още веднъж:

Дъно: ASUS B150-Pro Gaming 90MB0PB0-M0EAY0

Процесор: Intel Core i5-6600 BX80662I56600 | Intel Core i5-6600 <--> Intel Core i5-6600K

Памет: Corsair Vengeance LPX DIMM 8GB CMK8GX4M1A2400C16

Кутия: Fractal Design Define S FD-CA-DEF-S-BK

Захранване: Corsair CX Series Modular CX450M 450W CP-9020101-EU

Честито!Пожелавам ти скоро да я събереш и да ѝ се наслаждаваш!

Дъното-хубаво,но прекалено скъпо,като че ли трябваше щом ще даваш толкова пари да си оставиш една вратичка за клок по шина със Z/Hyper дъно,както съветва @Roujin Z.

Сравнението на процесорите не е адекватно-мислиш ли,че турбо буста на 6600 е 3.9GHz на 4те ядра?

От паметите можеше спокойно да избереш най- евтините 2х8GB и да нацелиш на Samsung чипове,втората плочка ще ти липсва.

Добър избор на кутия.

Захранването е добро, DC-DC и е класа над онова на лъжливия фантазьор,дето си мисли,че като замаца видео картата на снимката,няма да разбера по няколко спойки,че е 3+1 фази и ще е под 100 вата ;) (ще му кажа-едва ли има друг във форума,който може да го направи,пък нека нищо да не разбирам).

Успех и с избора на видео карта!Знай,че има оплаквания и от Gigabyte 1060,1070 за coil whine и проблем с фановете,та внимавай.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Кюнко написа:

Знай,че има оплаквания и от Gigabyte 1060,1070 за coil whine и проблем с фановете,та внимавай.

От 3 седмици съм с 1060 на Гигабайт и засега няма проблем. Значи ли, че няма дефект или може всеки момент да се прояви?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Гемето написа:

От 3 седмици съм с 1060 на Гигабайт и засега няма проблем. Значи ли, че няма дефект или може всеки момент да се прояви?

Радвай се.Ето на първи клик какво излиза

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 часа, Кюнко написа:

Честито! Пожелавам ти скоро да я събереш и да ѝ се наслаждаваш!

Дъното-хубаво, но прекалено скъпо, като че ли трябваше щом ще даваш толкова пари да си оставиш една вратичка за клок по шина със Z/Hyper дъно, както съветва @Roujin Z.

Сравнението на процесорите не е адекватно-мислиш ли, че турбо буста на 6600 е 3.9GHz на 4те ядра?

От паметите можеше спокойно да избереш най- евтините 2х8GB и да нацелиш на Samsung чипове,втората плочка ще ти липсва.

Добър избор на кутия.

Захранването е добро, DC-DC и е класа над онова на лъжливия фантазьор, дето си мисли, че като замаца видео картата на снимката, няма да разбера по няколко спойки, че е 3+1 фази и ще е под 100 вата ;) (ще му кажа-едва ли има друг във форума, който може да го направи, пък нека нищо да не разбирам).

Успех и с избора на видео карта! Знай, че има оплаквания и от Gigabyte 1060,1070 за coil whine и проблем с фановете, та внимавай.

Благодаря за пожеланията и инфото.

Относно дъното, едва вчера прочетох, че всички Skylake процесори могат да се клокват на Z170 дъна (може би това е имал предвид съфорумецът по-горе, споменавайки "пълноценно Z170 дъно"). Ето и цитата от статията по въпроса: The news that any Skylake CPU is now overclockable (if you have a Z170 motherboard with the required BIOS update) is obviously a game-changer. На този етап обаче, не мисля, че ще се занимавам с това. Предвиждам да разпределя времето си в други направления. Но на по-късен етап... знае ли човек. :)

Сравнението съм го копирал без да искам от Word файла с конфигурацията. Нямам идея дали е адекватно.

Това, което споделихте всички за потенциалните проблеми с видеокартите, е много полезна информация. Явно като стигна до момента да купувам, ще трябва да подходя много внимателно. Нямах представа, че толкова скъпи карти могат да имат такива недъзи. 

П. С. Едва сега видях, че ревюто, което цитирам по-горе, е писано преди решението на Intel да оставят възможност за овърклок, само на официално отключените Skylake процесори Core i5 6600K и Core i7 6700K.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване