Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

И така, настолната машина вече за нищо не става и от нея извадих следните неща - 2 оптични устройства и два хард диска. И 4-те устройства са свързани с компютъра с голям кабел - АТА дето му казват. Искам да ги използвам, но сд записвачката доста добре работи въпреки че е много стара ( модел TEAC ). Дали може да ги кънектна към лаптопа с нещо подобно - https://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B001OOXBBG/ref=pd_luc_mri?_encoding=UTF8&m=A151D61AL6T7YU&v=glance

Доколкото знам само захранването може да се окаже проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не, не става. Не се мъчи. Пробвал съм го.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Емил Костов написа:

Не, не става. Не се мъчи. Пробвал съм го.

В смисъл захранването ли прави проблем. Какъв е другия вариант да ги използвам и да слагам информация на тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, Батман написа:

В смисъл захранването ли прави проблем. Какъв е другия вариант да ги използвам и да слагам информация на тях.

Всичко прави проблем. Захранването постоянно грее и мирише на бакелит. Има опасност да си изгориш порта на лаптопа. Старата машина просто я събираш и за боклука. От дисковете си вземаш ценната информация ако има такава и толкоз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 38 минути, Батман написа:

И така, настолната машина вече за нищо не става и ххххххххххххххххххххххх

Към лаптопа не виждам как! Принципно всичко може, но няма да е естетично и удобно!

Иначе преди време избързах та си купих ATA записвачка. Вечи 2-3 години я използвам с по - съвременен настолен компютър чрез едно от тези устройства и при това без ядове.

https://www.google.bg/search?q=ata+to+sata&client=aff-maxthon-maxthon4&hs=Ae4&affdom=maxthon.com&channel=t26&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjZ-vOgsLXPAhXEVBQKHdG6BOAQsAQILw&biw=1282&bih=888

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Имам комплекта но без захранването ползвам старо захранване от компютър.До сега не ми е правило проблеми.Ползвам го най често за нотбуци да закача записвачка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 32 минути, Емил Костов написа:

Старата машина просто я събираш и за боклука.

Сериозно ли му предлагаш да изхвърли ''TEAC''? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, XECUTIONER написа:

Сериозно ли му предлагаш да изхвърли ''TEAC''? 

Teac и Nec са хубави марки, но всичко си има време, място, ползване и прочие. Техниката си навлиза, а всичко друго остава назад. Ако иска може да си го държи за красота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

да ги пусне в продавалник хора търсят стари чаркове.  ако го имаше преди години щях да имам 4 пс за различни функции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Емил Костов написа:

Техниката си навлиза, а всичко друго остава назад.

С това ''всичко друго'' ще ти съборя колибата в Плевен като го пусна от тук.;) Дай да не спорим на тази тема. 

Лека вечер!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, XECUTIONER написа:

С това ''всичко друго'' ще ти съборя колибата в Плевен като го пусна от тук.;) Дай да не спорим на тази тема. 

Лека вечер!

Добре, дай му съвет какво да прави. И аз знам, че са хубави марки и какво от това. Може да събориш целия Плевен, все тая. Нещо си остава в историята, колкото и да не ти харесва.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://www.ebay.com/itm/IDE-to-Serial-ATA-SATA-3-5-HDD-Adapter-Convertor-Parallel-To-Serial-Hard-Drive-/142018520680?hash=item2110f6a668:g:EUIAAOSwuhhXVimv

47018-1.jpg
    Аз съм с подобен конвертор (червен контролер) за IDE устройства.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 26 минути, ExaFlop написа:

http://www.ebay.com/itm/IDE-to-Serial-ATA-SATA-3-5-HDD-Adapter-Convertor-Parallel-To-Serial-Hard-Drive-/142018520680?hash=item2110f6a668:g:EUIAAOSwuhhXVimv

47018-1.jpg
    Аз съм с подобен конвертор (червен контролер) за IDE устройства.

Да, такъв е конектора и не върши работа. Не му се доверявам. На мой приятел подобно нещо му изгори хард диск и DVD. Безмислица,.Да не говорим че при трансфер на данни винаги се дъни.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Батман написа:

И така, настолната машина вече за нищо не става и от нея извадих следните неща - 2 оптични устройства и два хард диска. И 4-те устройства са свързани с компютъра с голям кабел - АТА дето му казват. Искам да ги използвам, но сд записвачката доста добре работи въпреки че е много стара ( модел TEAC ). Дали може да ги кънектна към лаптопа с нещо подобно - https://www.amazon.com/exec/obidos/tg/detail/-/B001OOXBBG/ref=pd_luc_mri?_encoding=UTF8&m=A151D61AL6T7YU&v=glance

Става с този адаптер, но с друго захранване(примерно старо от компютър).Друг вариант е да ползваш кутия за външен хард РАТА 3.5 или кутия за външно CD/DVD PATA 5.25.

Редактирано от M.Николов (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз няма да споря. Постващия като иска да си троши главата. После само да не се оплаква. Отдавна изхвърлих подобни адаптери в коша. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, Батман написа:

Както са ти писали и другите захранването не става.

Имам подобен адаптер, но е USB 3.0 и си работи безотказно - не ползвам оригиналното захранване.

Както с повечето китайски стоки е въпрос на късмет да попаднеш на работеща бройка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 часа, Емил Костов написа:

Да, такъв е конектора и не върши работа. Не му се доверявам. На мой приятел подобно нещо му изгори хард диск и DVD. Безмислица,.Да не говорим че при трансфер на данни винаги се дъни.

Глупости!

Въобще не е безмислица! Нищо не изгаря и работи доста коректно. Нищо не се дъни при трансфера на данни. При желание използвайте без притеснение! Изпробвано, та изпробвано. Все пак трансфера на данни е характерен като за устройства от вид ATA Посочените устройства се продават в абсолютно всички наложили се магазини продаващи компютри и компютърни компоненти! Не биха си опетнили имато ако тези устройства създаваха проблеми

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, Кумчо вълчооо написа:

Глупости!

Въобще не е безмислица! Нищо не изгаря и работи доста коректно. Нищо не се дъни при трансфера на данни. При желание използвайте без притеснение! Изпробвано, та изпробвано. Все пак трансфера на данни е характерен като за устройства от вид ATA Посочените устройства се продават в абсолютно всички наложили се магазини продаващи компютри и компютърни компоненти! Не биха си опетнили имато ако тези устройства създаваха проблеми

абе те и дистанционни универсални за всички телевизори продават ама  не са баш универсални я стане я не. пък като стане въпрос за връщане на пари питат шефа е искат егенета  нищо че продавачката се кълне в майка си и баща си че работи  и няма проблем да го върна преди да дам парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 59 минути, Yvan Sergeev написа:

абе те и дистанционни универсални за всички телевизори продават ама  не са баш универсални я стане я не. пък като стане въпрос за връщане на пари питат шефа е искат егенета  нищо че продавачката се кълне в майка си и баща си че работи  и няма проблем да го върна преди да дам парите.

Това, като с абсолютно всяко нещо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Кумчо вълчооо написа:

Глупости!

Проблема не е мой, а на постващия. Като иска да се занимава и да си има проблеми си е негова работа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 часа, M.Николов написа:

Става с този адаптер, но с друго захранване(примерно старо от компютър).Друг вариант е да ползваш кутия за външен хард РАТА 3.5 или кутия за външно CD/DVD PATA 5.25.

Старо от компютър имам, но не знам как се пуска. Нали в случай дънната платка го стартира. Преди време имах документация кои кабел за кво е.

Захранване.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 часа, Емил Костов написа:

Да, такъв е конектора и не върши работа.

Как позна точния модел по снимка?

преди 14 часа, Емил Костов написа:

Отдавна изхвърлих подобни адаптери в коша. 

Нещо си противоречиш? Колко адаптера си изхвърлил?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, Батман написа:

Старо от компютър имам, но не знам как се пуска. Нали в случай дънната платка го стартира. Преди време имах документация кои кабел за кво е.

Захранване.jpg

кабелите са  там където може да се ръгнат.

ама няма да стане това което ти предлагат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Това ясно, но дали за да се стартира самото захранване трябва да се бутне нещо. Ако бодна кабела нищо няма да стане. Иначе USB-то мога да го намеря отнякъде за около 10 лв...

Конектор.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 27 минути, ExaFlop написа:

Как позна точния модел по снимка?

Нещо си противоречиш? Колко адаптера си изхвърлил?

Изхвърлени са три и го познах, защото съм го използвал. Единия просто изгоря, другия цвъркаше отвътре, а третия мирише на бакелит. Не мисля да си правя повече изпълнения. Да не говорим, че ще закачам към лаптоп подобно утройство от което няма никакъв смисъл. С този адаптер не можеш да прехвърляш информация от по стари дискове. В  един момент просто преноса прекъсва.

Та постващия ако иска, да даде 30-40 лева и да се ядосва после.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.