Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет на всички,

Разполагам с пари в момента и съм решил да си взема компютър. Първоначално се бях ориентирал към гейминг лаптопите, но след дълго четене реших че настолен вариант ще е по-добре.
    Предимствата на лаптопа са неуспорими, но и недостатъците също. (Бих чул и вашите мнения по това.)
    Проблемът при мен е, че нямам място за бюро и монитор, но се замислих че мога да ползвам телевизора си за монитор и дивана за стол biggrin.gif
    Телевизора е лсд ЛГ от последното им поколение - 4К/ 3Д и така нататък.
    Първият въпрос е смятате ли това мое решение за удачно, все пак телевизора е доста голям и не знам .....

Второ - Разбира се гейм конфигурация. Доста съм изчел с цел да не Ви задавам въпроси на напълно на сляпо. 
    Ориентирал съм се към Интел и Нвидиа.
    Виждам, че трябват около 2500-2700 лева за много добра машина, но на мен ми е твърде висока тази сума. По-скоро съм готов да дам около 2000 -2100 лева.
    До сега съм играл единствено Дота/1,2 (от време на време). Знам че за тази игра не е нужен много мощен компютър, но желая да започна да играя и други заглавия.
    Нямам много време, но смятам че си заслужава инвестицията.

Искам да сглобя наистина добра машина, която да се използва и в бъдеще. Да речем след години да сменя само картата. Но тука Вие трябва да се изкажете.
    Като цяло първо мисля да поиграя по-старите заглавия, които си заслужават - примерно от 2013 насам.
    Та питането тук е възможно ли е един хубав процесор с вградена карта да изкара по-старите игри?
    Така ще мога да изчакам тези от новото поколение Паскал да са на по-достъпни цени и да си ги купя. Като цяло си мисля за i7 6700 и gtx 1070
    Също така предстои черен петък. Дали ще има промоции на части за компютри и заслужава ли си да чакам до тогава? Може би ако открия частите малко по-евтини, от колкото са сега, бюджета ще ми стигне.

Благодаря предварително за отделеното време :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма да ви е много удобно на дивана. На какво разстояние е телевизора?И колко е голям? Защото ако не съответства разстоянието на диагонала,ще ви е трудно да четете.Ако пък увеличите шрифта,си има други недостатъци.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз имах съмнения, че няма да е много удобно, но нямам друг вариант. Имам големи резерви към лаптопите.

Телевизора е 49 инча LG - 4k. Гледам го от около 3 метра.

Редактирано от Любомир Ботев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Според някои сайтове,за това разстояние ви трябва поне 70 инчов диагонал на телевизора,за да можете комфортно да го ползвате като монитор.Но може и да направите компромис.

Да видим какво ще се получи като конфигурация. Имате ли също така мишка и клавиатура? кабел за връзка между компютъра и телевизора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Hdmi кабел имам, мишка също - на logitech не е върха на технологията, но става. Говорим за оптична мишка, клавиатурата нямам.

Пропуснах да кажа, че компютъра също ще стои до телевизора, съответно не до мен. Искам да е красива кутия, по възмонжост не от най-големите.

Също относно другите ми въпроси:

Като цяло първо мисля да поиграя по-старите заглавия, които си заслужават - примерно от 2013 насам.
    Та питането тук е възможно ли е един хубав процесор с вградена карта да изкара по-старите игри?

и:

Също така предстои черен петък. Дали ще има промоции на части за компютри и заслужава ли си да чакам до тогава? Може би ако открия частите малко по-евтини, от колкото са сега, бюджета ще ми стигне.

В еМАГ правят ли черен петък на части.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предлагам ви следната конфигурация...

Количка

GB B150M-DS3H LGA1151 
    i5-6500 3.2GHz 6MB LGA1151 BOX 
    8G DDR4 2133 ADATA 
    Toshiba 3.5 2TB SATA6Gb 7200rpm 64MB 
    FD CORE 1500 MICRO ATX BLACK 
    PSU SEASONIC SS-430GB/430W/APF 

Обща стойност - 1 074.28 лв. с ДДС

Плюс видеокарта от vario.bg....

MSI GEFORCE GTX 1070 ARMOR 8G OC V330-003R

Стават малко над 2100 лв.Ако ви идва много,може да се намли обема на хард-диска,и да стане с 30-40 лв по-евтино. Клавиатура ще си вземете каквато си харесате.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора.

Според Вас има ли смисъл от I7 6700, като идеята е в близкото бъдеще да сменям само видео картата.

Също за по-големия процесор според мен ще трябва и вентилатор.

Та идеята ми беше да почакам до черния петък, за да открия някои части по евтини и да си сглобя желаната машина за този бюджет. По Ваши наблюдения пускат ли се намаления на конфигурации за компютри в еМАГ.

Да 2 терабайта са ми много, ще видя нещо с 1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ще ми бъде от полза да обяснявате, защо избирате дадена част и така нататък, съответно да се получи дискусия и финален резултат .;)

От процесори и карти, горе долу разбирам но другите части са ми тъмна индия :ohmy: и това, което предлагете не ми говори нищо като възможности, които предлага като го купя и след време, като поостарее.

Все пак говорим за инвестиция около 2000 лева и избора не е лесен.

Първоначално мисля да изиграя игрите от 2013/2012 насам и за това попитах, мога ли с по-мощен процесор да ги изиграя (с вградена карта). Разбира се не говорим за игри от 2015 и 2016 (знам че няма да тръгнат). Така няма да има нужда да правя компромиси с другите части и като събера след време още пари ще си взема видео карта. Това ми е просто, като идея :)

Пак казвам, готов съм да изчакам до края на Ноември, когато се очаква да има промоции. За това Ви попитах, като по опитни дали тези части изобщо се пускат на промоции.

Не мисля след време да сменям целия компютър, а по скоро само видео картата или нещо такова...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

какво имаш предвид под " след време " за някой това е 3 месеца за други 1 години за трети повече?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

То е ясно, че няма как цял живот да ме изкара компютъра, но не искам след 2/3 години да се налага да купувам всичко на ново, за да е актуален.

Наистина не съм на ясно по темата, а само споделям мнение. 

За това пиша тук, за да чуя Вашето мнение  и да преценя, кое от казаното отговаря на моите очаквания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Любомир Ботев написа:

за видеото питам вярно не уточних

преди 16 минути, Любомир Ботев написа:

Така няма да има нужда да правя компромиси с другите части и като събера след време още пари ще си взема видео карта. Т

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Е какво толкова да  се обяснява ? Да речем аз ти предлагам следните неща:

1 Дъното е Micro -ITX  подходящо е за малки и много малки кутии ползвани за HTPC .

Екстрите са му

a) Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, supporting 2.4/5 GHz Dual-Band

b) Bluetooth 4.2, 4.1, BLE, 4.0, 3.0, 2.1+EDR

c) Support for 11ac wireless standard and up to 867 Mbps data rate

2. Видео картата  без проблем  подкарва и най тежките игри  към днешна дата  и ще е актуална поне още 3 години. Размера и е подходящ за предложената от мен кутия

3. Захранването е  с 10 години гаранция и е повече от достатъчно .  Повече ватове е за да имаш едни минимум 30%  запас  и зхранването да не вдига обороти на вентилатора си и температури. Така се   постига тишина и  надежност.

4. Рамта  е  16 Гб за да не ти се налага да взимаш след време. Намери си памет  на 2133 ,че е по евтина  но пак да e 2x8  kit.

5. Хард диска е  с 5 години гаранция и е  от най хубавата серия  на WD  подходящ за големи натоварвания.

6. Охладителя е  тих  и е напълно достатъчен за процесора . Ако не ти се дават пари за него не го взимай.

Искаш да слагаш компютъра до телевизора и за това съм се старал да предложа  конфигурация ,която  има всички  възможни екстри от към  звук и интернет комуникации. Колкото по-малко кабели има толкова по добре. Идеята  ми е да можеш да ползваш компютъра със всякакви рутери,слушали,клавиатури,таблети,джойстици,волани и телефони налични на пазара към тоя момент. Да не заема място и да е тих  и едва забележим. Смятам ,че за 2100  лева ти събрах абсолютно всичко за което можеш да се сетиш. Спокойно можеш да играеш игри  и на 4К резолюция  ако  имаш монитор или телевизор със подобни характеристики. Ако вземеш по евтин хард и махнеш  предложения от мен охладител ще може да   си купиш и едно 120 GB SSD   за системен диск. Да речем тоя  е екстра SAMSUNG 750 EVO Series 2.5", 120GB, SATA3 за 120 лева.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, Can Oa написа:

за видеото питам вярно не уточних

Предполагам 2/3 години е нормален срок да е актуална видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Писал си че след време ще си купуваш видео картата , след колко време имаш предвид?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, Любомир Ботев написа:

Предполагам 2/3 години е нормален срок да е актуална видео карта.

Зависи от картата , сега както е след 1 година дори остаряват... няма стигане , не се и опитвай , реши си какво ще играеш и колко мощна карта ти трябва , но за този телевизор ако е 4К ще ти трябва нещо наистина от сорта на GTX 1070-1080 другите карти ще се задъхват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 минути, AlkatrazBG написа:

Е какво толкова да  се обяснява ? Да речем аз ти предлагам следните неща:

Ти би ли се доверил на някой просто така :) 

Това, което си написал е доста изчерпателно, благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, Azhen написа:

Зависи от картата , сега както е след 1 година дори остаряват... няма стигане , не се и опитвай , реши си какво ще играеш и колко мощна карта ти трябва , но за този телевизор ако е 4К ще ти трябва нещо наистина от сорта на GTX 1070-1080 другите карти ще се задъхват.

Да, определено съм се насочил към тези 2 карти, но за по-високия клас определено нямам парите.

Това значи ли, че по старите игри няма да мога да ги подкарам примерно с i7 6700. Четох някъде че вградената карта там е доста добра?

преди 7 минути, Skygear написа:

А имаш ли намерение на колокваш процесора ? 

За клокване само съм чувал и съм базово наясно с това, но съм далеч от това да знам дали ще го правя и дали има смисъл.  Камоли как се прави :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вградените карти са за да имаш картина на монитора  и да бачкаш с офис приложения. Няма как да  събереш i7 и хубаво видео  за 2100  лева. Разликата е около 200 лева между i5 и i7  та бая компромиси ще трябва да направиш  за да  го имаш . За да имаш това дето искаш  трябва да минеш на 1060 видео  карта ама разликата в кадрите ше ти е поне 30 % надолу спрямо 1070. Ако тоя компромис те задоволява  имаш едни 300+ лева бонус за i7 и SSD диск .

GB GTX 1060 1060 Mini ITX OC 6G N1060IXOC-6GD
    i7-6700 4.0GHz 8MB LGA1151 BOX
    GB B150N PHOENIX-WIFI LGA1151
    2X8G DDR4 2400 KINGSTON HYPEX
    KINGSTON SSD HyperX Savage SHSS37A 120G
    FD CORE 1500 MICRO ATX BLACK
    EVGA 500W 80 PLUS 100-W1-500-K2
    HDD 1TB SATAIII WD Black 7200rpm 64MB
    CM HYPER TX3 EVO

Обща стойност - 2 111.41 лв. с ДДС

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не ми отговаряш кога ще купуваш картата ок ти си знаеш ... ако ще е доста " след време" си вземи актуална машина и си играй игрите.

на 4к с вградената карта почти нищо не можеш да играеш , и HDMI май беше само с 24Hz и трябва DP за повече но за това не съм сигурен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Can Oa написа:

не ми отговаряш кога ще купуваш картата ок ти си знаеш ... ако ще е доста " след време" си вземи актуална машина и си играй игрите.

на 4к с вградената карта почти нищо не можеш да играеш , и HDMI май беше само с 24Hz и трябва DP за повече но за това не съм сигурен.

Не ти отговорих, защото както виждаш съм доста незапознат и не бях сигурен. Това беше просто идея, но след коментарите Ви разбрах, че няма как да играя с вградена карта.

преди 11 минути, AlkatrazBG написа:

Вградените карти са за да имаш картина на монитора  и да бачкаш с офис приложения. Няма как да  събереш i7 и хубаво видео  за 2100  лева. Разликата е около 200 лева между i5 и i7  та бая компромиси ще трябва да направиш  за да  го имаш . За да имаш това дето искаш  трябва да минеш на 1060 видео  карта ама разликата в кадрите ше ти е поне 30 % надолу спрямо 1070. Ако тоя компромис те задоволява  имаш едни 300+ лева бонус за i7 и SSD диск .

Не, видеото за мен е най-важно.

Смяташ ли, че си заслужава i7 пред i5, като инвестиция за в бъдеще. Примерно ако сменя картата след 3 години, една i 7 6700 дали ще е актуална още или и нея ще трябва да сменям.

Относно парите, да знам че за 2100 няма как да имам това което искам :D. За това питах дали по черния петък пускат частите на промоция или наблягат смо на лаптопите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Име на продукта Бр. Ед. цена Общо
    I7-6700K /4G/8MB/BOX/LGA1151 1 705.69 лв. 705.69 лв.
    ASROCK Z170 Extreme3 LGA1151 1 252.42 лв. 252.42 лв.
    1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR 1 98.17 лв. 98.17 лв.
    INTEL SSD 600p 256GB M.2 NVMe PCIe SSDPEKKW256G7X1 NG80 1 217.86 лв. 217.86 лв.
    FD ARC MIDI R2 ATX BLACK NOPSU 1 172.33 лв. 172.33 лв.
    FSP HYDRO G 650W GOLD 1 172.29 лв. 172.29 лв.
    Thermalright CPU Cooler HR-02 Macho Rev.B

Ето клокърска + рам

i7-6700 4.0GHz 8MB LGA1151 BOX 1 646.08 лв. 646.08 лв.
    ASUS B150M-A M.2 LGA1151 1 163.27 лв. 163.27 лв.
    FD CORE 2500 ATX MID TWR BLACK 1 105.18 лв. 105.18 лв.
    CM HYPER 612 V2

С i7 без възможност за клок + рам + захранване + видеокарта

По-слаб процесор но с gtx 1070 + захранване + рам

ASUS B150M-A M.2 LGA1151 1 163.27 лв. 163.27 лв.
    FD CORE 2500 ATX MID TWR BLACK 1 105.18 лв. 105.18 лв.
    I5-6600/3.3/6M/BOX/LGA1151 1 480.67 лв. 480.67 лв.
    PALIT GTX1070 DUAL 8GB GDDR5

Варианти 2 и 3 малко минават бюджета но може да се намали рамта на 8гб или SSD-то да се смени с по-малко или такова ,което не е на M.2 . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

за 4к ти трябва наистина много сериозна машина която и с 2к пари не може да се получи и варианта с видео после не е лош но кога това после ти си знаеш , защото с новата машина на вградена нищо няма да играеш. Най-добрия вариант е актуална машина + игра на 1080p

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.