Премини към съдържанието
ivoyordanov

Проблем с отваряне на снимки

Препоръчан отговор

Здравейте ! 

Имам проблем от седмица след като ми се обнови системата и той е в това ,че не мога да отварям снимки .Дава ми се грешка и нищо повече.

Ще ви  бъда много благодарен ако помогнете   ! :) 

Линк към скрийншот на екрана на лаптопа ми : https://postimg.org/image/cplzzeabx/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 3 минути, ivoyordanov написа:

Здравейте ! 

Имам проблем от седмица след като ми се обнови системата и той е в това ,че не мога да отварям снимки .Дава ми се грешка и нищо повече.

Ще ви  бъда много благодарен ако помогнете   ! :) 

Линк към скрийншот на екрана на лаптопа ми : https://postimg.org/image/cplzzeabx/

Проверете каква е асоциацията на този формат, с какво ги отваря. И помислете дали да не ползвате външна програма за целта

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Проблемът е, че трябва да се разреши стартирането на приложенията. Това може да стане от политиките за сигурност. Трябва да е включен и UAC - Ако не е, се включва и се рестартира.
    Стартира се secpol.msc, навигира се до Local Policies . Security Options. Сега се кликва двукратно на реда User Account Control: Allow UIAccess applications to prompt for elevati... маркира се Enable, потвърждава се с ОК и се затваря Local Sec policy прозорецът.
    Другият вариант е да се зададе старият Pictures and photo viewer  за приложение за разглеждане на картинки.

Цитат

reg add "HKCR\Applications\photoviewer.dll\shell\open" /f /v "MuiVerb" /t REG_SZ /d "@photoviewer.dll,-3043"
    reg add "HKCR\Applications\photoviewer.dll\shell\open\command" /f /ve /t REG_EXPAND_SZ /d "%%SystemRoot%%\System32\rundll32.exe "%%ProgramFiles%%\Windows Photo Viewer\PhotoViewer.dll", ImageView_Fullscreen %%1"
    reg add "HKCR\Applications\photoviewer.dll\shell\open\DropTarget" /f /v "Clsid" /t REG_SZ /d "{FFE2A43C-56B9-4bf5-9A79-CC6D4285608A}"
    reg add "HKCR\Applications\photoviewer.dll\shell\print\command" /f /ve /t REG_EXPAND_SZ /d "%%SystemRoot%%\System32\rundll32.exe "%%ProgramFiles%%\Windows Photo Viewer\PhotoViewer.dll", ImageView_Fullscreen %%1"
    reg add "HKCR\Applications\photoviewer.dll\shell\print\DropTarget" /f /v "Clsid" /t REG_SZ /d "{60fd46de-f830-4894-a628-6fa81bc0190d}"

Копирай съдържанието по-горе, щракни с десен бутон по Старт бутна и избери Command Prompt (Admin). Като се отвори прозорецът, щракни с десен бутон в него, изчакай около секунда и натисни Enter.
    Щракни с десен бутон по Старт бутона и избери Control panel, после Default Programs, Set your default programs, в левия панел превърти до Windows Photo Viewer, кликни на него. В десния панел кликни на Set this program as default. Като завърши асоциирането, натисни ОК.
    Това е.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.