Премини към съдържанието
pcbsd

Няколко питанки за Народна Република България.

Препоръчан отговор

Здравейте. Много съм малък и не съм живял в НРБ, а в учебниците нито за средното, нито пък за основното образование не намирам достатъчно данни, а ми трябва информация за матурата. Искам мнение за отрицателните страни на комунизма в НРБ, като: 1. Насилствената Македонизация на Пиринския край на България, 2. Насилствената колективизация на частната собственост, 3. Търсенето и убийството на Враг на Народа- как е ставало, 4. Следното: Под турско робство се строяха църкви и манастири. Под съветско робство се рушеха църкви и манастири.

В Османската империя взимали на 5 години по едно момче от семейство и го правели еничар. В Съветската империя за 5 години взеха един милион българи от Македония и ги направиха еничари. По турско имало вездесъщи паши. По съветско имаше вездесъщи партийни секретари. По турско агите си взимали българки за жени. По съветско директорите си взимаха българки за секлецарки. По турско, раята работела ангария. По съветско, ученици и студенти работеха ангария. По турско било почти невъзможно да осъдиш мюсюлманин, особено ако е имотен, да не говорим ако е паша. По съветско беше почти невъзможно да осъдиш комунист, особено ако е активен борец, да не говорим ако е партиен секретар. В Османската империя границите били отворени. В Съветската империя границите бяха затворени.

В Османската империя много българи, подложени на тормоз, са се изселили. В Съветската империя много българи, подложени на тормоз, са емигрирали с риск за живота си. В Османската империя черни арапи отвличали българки. В Съветската империя черни студенти си купуваха българки. В Османската империя имало бунтове и чети. В Съветската империя имаше бунтове и горяни. Османците, при разширяването на империята, избивали аристокрацията. Комунистите при разширяването на империята избиваха интелигенцията. Османската империя е феодална, с порядки от мрачните средни векове. Съветската империя е тоталитарна, с порядки от мрачните средни векове.

Когато руснаците влезли в България през 1877 г., останали потресени от хубавите домакинства на българите. Когато европейците влязоха в България през 1990 г., останаха потресени от мизерните домакинства на българите... Въобще... за 45 години комунистите съсипаха България, както турците за 500 не можаха.

Редактирано от pcbsd (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Поредната тролска тема!!! Колко църкви са разрушени и разграбени по времето на съветско то робство и колко по времето на американо-еврейското??? Колко джамии е имало по врме на турското робство, колко по времето на проспериращия социализъм и колко по времето на американската окупация на България??? Хайде за домашно и много поздрави на агент Ивайло и Асенчо Генов!!!

• Харесва ми 8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз задавам конкретни и ясни въпроси. Данните ми са необходими за матурата. Вие не ми отговаряте конкретно, а сипете клевети и плюмки. Джугашвили как ще докажете Вашите твърдения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, pcbsd написа:

Аз задавам конкретни и ясни въпроси. Данните ми са необходими за матурата. Вие не ми отговаряте конкретно, а сипете клевети и плюмки. Джугашвили как ще докажете Вашите твърдения?

Какво е плюмки?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Като гледам-не си за матура...направо за първи клас......

Цитат

... за 45 години комунистите съсипаха България, както турците за 500 не можаха.

и която ,не само не може да се санира,ами  новите не могат да боядисат.....

Редактирано от NIKISHARK (преглед на промените)

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Мойра написа:

Какво е плюмки?

Недоказани обвинения подкрепени с празни кухи лозунги с цел да се отклони и размие въпросът/ въпросите в темата. Под Плюмки разбирам Оплюване въпросите на автора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Bdenkov, инженерите в тоя форум развивате сериозна шизофрения. Иди на лекар бе. Къде си тръгнал дърт урунгел на 40 и кусур години на матура. То бива, то може, но лудниците не трябваше да ги затварят и да ви пускат на свобода.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, pcbsd написа:

Аз също задавам въпроси, конкретно по 4-та точка, с цел да ти помогнем да повишиш оценката си на матурата!!! Вярвам в компетентността на проверяващите!!!

Редактирано от Джугашвили (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, pcbsd написа:

Недоказани обвинения подкрепени с празни кухи лозунги с цел да се отклони и размие въпросът/ въпросите в темата. Под Плюмки разбирам Оплюване въпросите на автора.

От бандата на Мирчо ли си или си Мирчо:D

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, pcbsd написа:

Ясно.

Думата "оплюване" е най-често срещаната дума в постовете на троловете.

Приятни забавления! :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 27 минути, pcbsd написа:

за 45 години комунистите съсипаха България, както турците за 500 не можаха

Исторически доказан факт!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, pix3l написа:

Дай линк.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, upili написа:

Bdenkov, инженерите в тоя форум развивате сериозна шизофрения. Иди на лекар бе. Къде си тръгнал дърт урунгел на 40 и кусур години на матура. То бива, то може, но лудниците не трябваше да ги затварят и да ви пускат на свобода.

Е какъв е проблема на 40 години да завършва средното си образование!!! Не че сега е сезонъта на матурите, но както и да е!!! На всчики ни е ясно, че тролчетата не се славят с високо IQ !!!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, upili написа:

Моля, не обиждай всички инженери, че и аз съм инженер.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, pix3l написа:

Доказан от...???

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, bobi iordanov написа:

От бандата на Мирчо ли си или си Мирчо:D

Това е bdenkov, също и Turbox. Обича от единия профил да пусне тема, и от друг да я поддържа жива. Болен мозък с две думи.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, pcbsd написа:

Здравейте. Много съм малък и не съм живял в НРБ, а в учебниците нито за средното, нито пък за основното образование не намирам достатъчно данни, а ми трябва информация за матурата. Искам мнение за отрицателните страни на комунизма в НРБ, като: 1. Насилствената Македонизация на Пиринския край на България, 2. Насилствената колективизация на частната собственост, 3. Търсенето и убийството на Враг на Народа- как е ставало, 4. Следното: Под турско робство се строяха църкви и манастири. Под съветско робство се рушеха църкви и манастири.

В Османската империя взимали на 5 години по едно момче от семейство и го правели еничар. В Съветската империя за 5 години взеха един милион българи от Македония и ги направиха еничари. По турско имало вездесъщи паши. По съветско имаше вездесъщи партийни секретари. По турско агите си взимали българки за жени. По съветско директорите си взимаха българки за секлецарки. По турско, раята работела ангария. По съветско, ученици и студенти работеха ангария. По турско било почти невъзможно да осъдиш мюсюлманин, особено ако е имотен, да не говорим ако е паша. По съветско беше почти невъзможно да осъдиш комунист, особено ако е активен борец, да не говорим ако е партиен секретар. В Османската империя границите били отворени. В Съветската империя границите бяха затворени.

В Османската империя много българи, подложени на тормоз, са се изселили. В Съветската империя много българи, подложени на тормоз, са емигрирали с риск за живота си. В Османската империя черни арапи отвличали българки. В Съветската империя черни студенти си купуваха българки. В Османската империя имало бунтове и чети. В Съветската империя имаше бунтове и горяни. Османците, при разширяването на империята, избивали аристокрацията. Комунистите при разширяването на империята избиваха интелигенцията. Османската империя е феодална, с порядки от мрачните средни векове. Съветската империя е тоталитарна, с порядки от мрачните средни векове.

Когато руснаците влезли в България през 1877 г., останали потресени от хубавите домакинства на българите. Когато европейците влязоха в България през 1990 г., останаха потресени от мизерните домакинства на българите... Въобще... за 45 години комунистите съсипаха България, както турците за 500 не можаха.

Целия пост е пълен с глупости. Просто отиди в една библиотека и се запознай с нещата и тогава  може да говорим пак.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Мойра написа:

Моля, не обиждай всички инженери, че и аз съм инженер.

Извинявай Мойра, знаеш, че теб си те уважавам много :wink12: Имах предвид този и наш Мирчо.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, upili написа:

Това е bdenkov, също и Turbox. Обича от единия профил да пусне тема, и от друг да я поддържа жива. Болен мозък с две думи.

Като не спори със себе си от два различни акаунта, пак е добре!!!

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, NIKISHARK написа:

Като гледам-не си за матура...направо за първи клас......

и която ,не само не може да се санира,ами  новите не могат да боядисат.....

А дали построеното си струва боядисването- това ако можете да го докажете. Антон Тодоров и Христо Христов са го доказали.

преди 4 минути, upili написа:

Родителите ми са инженери, а не историци или политици. Всички, който имат семейство и деца ще ме разберът.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, upili написа:

Извинявай Мойра, знаеш, че теб си те уважавам много :wink12: Имах предвид този и наш Мирчо.

Знам и не се обиждам, просто исках да се похваля  :lol6:

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, pix3l написа:

Евала банда а честито :lol6:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Мойра написа:

Дай линк.

За кво ти е линк? За 500 години българите не са преставали да се борят за свободата си (за справка - учебниците по история, включително страниците за военните действия, в които България е участвала преди ВСВ). След ВСВ идва комунизма и България умира!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, pcbsd написа:

Родителите ми са инженери, а не историци или политици. Всички, който имат семейство и деца ще ме разберът.

По кое време са станали инженери??? Кой ги е изучил? Кой ги е образовал? По коя учебна система???

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.