Премини към съдържанието
Росица Георгиева Иванова

Просмукани пръсти на ръцете (като след продължително намокряне)

Препоръчан отговор

Здравейте,

Пускам тази тема, тъй като имам проблем, за който не мога да открия нищо в интернет пространството и се надявам, че чрез този форум мога да открия решение.
    Вече 2 седмици пръстите на ръцете ми са като просмукани, както след продължително накисване във вода. Използвах кремове и масла, но резултат няма. Надявах се, че след няколко дни, сами ще се оправят ... но няма никаква промяна.
    Нямам представа от какво се получи това. Използвам едни и същи препарати за почистване от много време ...
    За лекар ... някак не ми се струва много сериозен проблема ... и не съм ходила за момента.
    Ако има някой, който може да сподели мнение, ще бъда много благодарна! : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дълго време си чакала ,отиваш при личния лекар и той ще прецени на какъв специалист да те прати

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Много вероятно е да е психосоматично:
    http://megavselena.bg/zashto-kozhata-se-nabrychkva-ot-vodata/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 часа, Росица Георгиева Иванова написа:

Здравейте,

Обърни внимание, на това което е дал ExaFlop. Също така, избягвай да миеш чинии или ползвай ръкавици и да ползваш козметика и препарати. За къпане, може да ползваш бебешки продукти. И ако няма ефект, краен вариант е лекар. Ама преди да отидеш на дерматолаг, проучи кой е специалист. Щото, некадърниците са много.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Познавам човек с подобен проблем! Предполагам ефекта е по осезаем при застудяване! Това е нещо свързано с оросяването и не е страшно и фатално , но изисква консултацията с лекар!

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря Ви на всички за коментарите и за споделеното мнение!
    В крайна сметка ще се ходи по лекари (мислех че може и да ги избегна) :shock11:
    Странно е, защото никъде не мога да открия информация за това.
    Вероятно се случва рядко, а и може би не му се обръща прекалено внимание, тъй като не изглежда нещо сериозно.
    Още веднъж - Благодаря Ви :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, Росица Георгиева Иванова написа:

(мислех че може и да ги избегна)

Ако говорим за същата симптоматика, за която по горе писах, че е налична при познат, то това явление се катализира от студеното време, работа със студена вода и замразени продукти! Симптомите принципно отминават след като нагреете ръцете с гореща вода! Изобщо стремете се ръцете да бъдат топли!

Въпреки всичко, консултацията със специалист е задължителна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.