Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Колеги, имам един въпрос. Напоследък доста популярни станаха тези реновирани(обновени) лаптопи, които се предлагат от някои сайтове и в olx. Имам приятели, които дори си закупиха и са доволни. Като цяло отличителни белези са екран под 15.6, добри технически х-ки за цената си, особено добър външен вид, почти неразличим от нов и понякога клавиатура, която няма букви на кирилица. От тук следва въпросът ми от къде се внасят тези лаптопи, защо е по-ниска цената им, читави ли са? Търсих доста информация в интернет, но не намерих нищо конкретно, а само статии, които уж разясняват, обаче всъщност не се споменава как продавачите се сдобиват с тези машини. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Представи си една администрация на нещо със 200 машини като им изтече гаранцията или малко след това се закупуват нови 200 и старите се пускат на търг или се продават на такива фирми. Повечето са от скандинавските страни , машините не всички са в такова състояние което описваш. Голяма част са в по-лошо състояние и съответно ги продават по-евтино тукашните търговци.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 34 минути, Can Oa написа:

Представи си една администрация на нещо със 200 машини като им изтече гаранцията или малко след това се закупуват нови 200 и старите се пускат на търг или се продават на такива фирми. Повечето са от скандинавските страни , машините не всички са в такова състояние което описваш. Голяма част са в по-лошо състояние и съответно ги продават по-евтино тукашните търговци.

Точно. Голям процент са с клавиатурни подредби различни от qwerty или предлаганите за нашия пазар такива. Ако това не те притеснява си е много добра покупка. Не е сирене да се развали, а класовете на продуктите elitebook на HP или Т на IBM/Lenovo си казват своето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А възможно ли е човек да си закупи директно от фирмите, които ги дават на търг и да избегне комисионната на търговеца? А някой дали е запознат дали при случай на повреда търговеца изпълнява съвестно гаранцията от 6 или 12 месеца, както са обявени?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Търгове има по и ebay слагаш приложение на андроид и следиш нон стоп по някога има и за по-малко бройки а как си ги караш до БГ е друг въпрос. От търговете не получаваш гаранция никаква , тя се дава от БГ големите вносители като най-големия е ITR.

Може би 70% от тази стока в България се купува от ITR гаранцията е към тях и се спазва , работя с тях от години. Ако има проблем се праща до Бургас до седмица ти го връщат като единия транспорт е за тяхна сметка. Връща се заменен продукта или оправен. 12 месеца се дава на машини със рефърб Уиндоус 6 месеца без него.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

+1 за ITR.

Имам няколко закупени компютри и монитори - перфектна организация, качествени продукти.

Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тези устройства масово се внасят от Англия, Холандия и Белгия. Другата част идва от офиси. Дали проади изтекла гаранция или просто обновяване на инвентара съдбата им е продажба на безценица посредством търг и т.н.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите. Да считам, че ИТР са най-добрият вносител и ако реша да купувам подобен тип лаптопи да го взема от тях?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, LaVendetta написа:

Благодаря за отговорите. Да считам, че ИТР са най-добрият вносител и ако реша да купувам подобен тип лаптопи да го взема от тях?!

ITR и Kvant Service имат богат асортимент от техника втора ръка. ITR са вносители и съответно с по-богат избор.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 часа, LaVendetta написа:

Аз бих им се доверил. Освен това преди покупка винаги се свързвам с тях и обсъждам. Няма проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Този асортимент от сайта на ITR е половината им техника , имат толкова много че сервиза който ги тества преди да се пусне в продажба не смогва. Ако им видите складовата база в Бургас ще се хванете за главата как е възможно да има толкова компютри на едно място ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Can Oa написа:

Този асортимент от сайта на ITR е половината им техника , имат толкова много че сервиза който ги тества преди да се пусне в продажба не смогва. Ако им видите складовата база в Бургас ще се хванете за главата как е възможно да има толкова компютри на едно място ;)

В Бургас ли е основния им склад ? Питам от любопитство.

Когато си поръчах първия компютър от тях ми направи впечатление, че той е по-тежък поне два пъти от "съвременните".

Редактирано от 2249 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да в Бургас е но не знам дали имат друг само за там знам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 46 минути, Can Oa написа:

Да в Бургас е но не знам дали имат друг само за там знам.

София.

преди 48 минути, 2249 написа:

В Бургас ли е основния им склад ? Питам от любопитство.

Когато си поръчах първия компютър от тях ми направи впечатление, че той е по-тежък поне два пъти от "съвременните".

Е.... нормално ако е по-стар. Като цяло няма логика да им гледаш теглото....

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.