Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Предстои ми обновяване на PC и мисля да започна с кутията. Бюджета за нея заедно със захранването е 200 лева. Моля да ми препоръчате нещо за тези пари +\- 20лв.След нея ще взема процесор максимум i5 с 8 gb RAM и видео карта 1 gb. DDR5 още не знам каква. За дънна платка още не съм мислил , но като дойде време за останалите части пак ще питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Можете да смените само захранването.Тия вградените в кутиите на КМ не са много добри. И още един вентилатор за подобряване на въздушния поток.Монтирате го отзад.Всъщност,има варианти на тази кутия даже и без вентилатори,така че можете да си купите два,според ситуацията при вас.

Ако толкова не ви харесва тази кутия,защото тя си е доста скопена така или иначе....

Количка

FD CORE 2300 ATX MID TWR BLACK 
    XFX XT Series 500w 80 Plus Bronze P1-500B-XTFR 

Обща стойност - 188.86 лв. с ДДС

И остава някой лев за доставката.Поздрави и успех с търсенето.

п.п.Ползвал съм този конкретен магазин,защото там най-лесно е асемблирането.Разбира се,вие може да пазарувате от където си решите.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, onogondur написа:

Можете да смените само захранването.Тия вградените в кутиите на КМ не са много добри. И още един вентилатор за подобряване на въздушния поток.Монтирате го отзад.Всъщност,има варианти на тази кутия даже и без вентилатори,така че можете да си купите два,според ситуацията при вас.

Ако толкова не ви харесва тази кутия,защото тя си е доста скопена така или иначе

Предполагам , че говорите за кутията от подписа ми? Ако е така значи съм сложил един 12см вентилатор допълнително отзад под захранването , но отпред няма. За сегашната ми конфигурация ме устройва , но все пак ми се иска да я сменя понеже не е от тихите. Колкото до посочения магазин, и аз от там пазарувам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Варианти имате много.Тук във форума аз самият съм препоръчвал кутии даже по 50-ина лв.Пак с достатъчно добри характеристики.

Каква е целта на ъпгрейда? Защото той принципно почва с дъно,процесор и рам.Да речем вашата рам ще може да се използва на първо време. Атлона който имате не върши ли работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, onogondur написа:

Каква е целта на ъпгрейда? Защото той принципно почва с дъно,процесор и рам.Да речем вашата рам ще може да се използва на първо време. Атлона който имате не върши ли работа?

Целта е да се поразбърза цялата система понеже рязко ми бави на моменти. Също така играя игри и за това мисля да отделя едни 150 лева за видео карта (втора ръка). За атлона не мога да кажа дали си върши работата , но със сигурност имам някакъв проблем  някъде ( най -вероятно в HDD) . Мисля от нещата които са в подписа да използвам единствено 4 gb ram. А ако на този motherboard ако пасне i5 процесор ще си го ползвам и него , но силно се съмнявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дъното ви поддържа само АМД процесори,сокет FM2.

Периодичното циклене може да е от харда,от натоварване на процесора или пък нещо друго.

Направете един тест на харда.Проверете натоварванията на процесора,вижте също така как се използва паметта.

До 150 лв кой знае каква видеокарта няма да намерите.Можете например да вземете по-евтина кутия,плюс стабилно захранване ,да речем за 150 лв общо.И останалите 50 да добавите към сумата за видеокартата.

Количка

DeepCool Case TESSERACT BF USB 3.0 
    DeepCool 120mm Xfan DP-FDC-XF120 
    PSU FORTRON FSP400-60APN 85+ 

Обща стойност - 123.82 лв. с ДДС

Даже остават едни 60 лв,като сложим и доставката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, onogondur написа:

Дъното ви поддържа само АМД процесори,сокет FM2.

Периодичното циклене може да е от харда,от натоварване на процесора или пък нещо друго.

Направете един тест на харда.Проверете натоварванията на процесора,вижте също така как се използва паметта.

До 150 лв кой знае каква видеокарта няма да намерите.Можете например да вземете по-евтина кутия,плюс стабилно захранване ,да речем за 150 лв общо.И останалите 50 да добавите към сумата за видеокартата.

Количка

DeepCool Case TESSERACT BF USB 3.0 
    DeepCool 120mm Xfan DP-FDC-XF120 
    PSU FORTRON FSP400-60APN 85+ 

Обща стойност - 123.82 лв. с ДДС

Даже остават едни 60 лв,като сложим и доставката.

Тестове съм пускал на харда и ми изписа 2 грешки , но вече не помня какви. 1-вата количка ,която ми предложихте повече ми харесва. Как да пусна тест на процесора. Ако си е наред може да не го сменям.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пускал сте тест на харда,пък сега питате как да го пуснете.Хм....

Например с програмата HDTune ,инсталирате я и пускате един Error Scan. Може да погледнете и SMART статуса на харда също така.Възможно е и някой вирус да имате загнезден,но това няма как аз да го определя.А всичките драйвери инсталирани ли са както си му е редът? Я покажете една снимка на Device Manager.

В ограниченият бюджет който имате,нещата не са толкова за харесване,колкото за трезва преценка.Оставете харесването за любимите ви хора.Аз,ако съм на ваше място,бил предпочел вторият вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, onogondur написа:

Пускал сте тест на харда,пък сега питате как да го пуснете.Хм....

Попитах за тест на процесора с коя програма се прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://www.sky.bg/details.aspx?id=24999

http://www.sky.bg/details.aspx?id=22627

Фортрона е доста стар модел, който ти предложи колегата!

http://www.sky.bg/details.aspx?id=27037

Малко по-скъпи но имат модулчета. А кутиите човек сам тря си хареса. Има Cooler Master Fractal Design.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 46 минути, Тоньо написа:

Попитах за тест на процесора с коя програма се прави.

Ами отваряте Task Manager,и наблюдавате как се движи натоварването.Както казах,възможно е да имате и вируси.

А в Device Manager гледахте ли какво се случва? Каква е операционната система?

Направихте ли вече теста на харда,за който ви казах? Както съм писал по-горе,с програмата HDTune.

И извинете за объркването на тестването на хард и процесор,моя е грешката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://www.bleepingcomputer.com/download/minitoolbox/

Сложи отметски без List IP Configuration и дай GO! Публикувай резултата. Теста на харда освен error scan и Health статуса и transfer rate отстрани. Процесора или работи или не!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, onogondur написа:

Ами отваряте Task Manager,и наблюдавате как се движи натоварването.Както казах,възможно е да имате и вируси.

А в Device Manager гледахте ли какво се случва? Каква е операционната система?

Направихте ли вече теста на харда,за който ви казах? Както съм писал по-горе,с програмата HDTune.

И извинете за объркването на тестването на хард и процесор,моя е грешката.

Точно с hd tune съм правил тест и ми даде 2 грешки. Сега съм на работа и не мога да видя процесора как е , но се съмнявам да е от него. Все пак ще проверя като се прибера. Windows 7 64bit

Редактирано от Тоньо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами щом хард-а ви дава грешки,причината ще е почти ясна вече.Все пак изпълнете каквото е поискал от вас уважаемият _alexvanko_/

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сетих се че бях качвал снимки на теста преди време. https://www.kaldata.com/forums/topic/245044-проблем-с-hdd-може-би/ снимките обаче не са качествени. Пак ще пусна тест слеф няколко часа

Редактирано от Тоньо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, _Alex&Vanko_ написа:

http://www.bleepingcomputer.com/download/minitoolbox/

Сложи отметски без List IP Configuration и дай GO! Публикувай резултата. Теста на харда освен error scan и Health статуса и transfer rate отстрани. Процесора или работи или не!

да го копи-пейстна тук ли??? Той резултата 100 000 реда ...?

преди 3 часа, _Alex&Vanko_ написа:

http://www.bleepingcomputer.com/download/securitycheck/

Врътни и това да видиме дефрагментацията.

Results of screen317's Security Check version 1.014 --- 12/23/15  
     Windows 7 Service Pack 1 x64 (UAC is enabled)  
     Internet Explorer 11  
    ``````````````Antivirus/Firewall Check:`````````````` 
     Windows Firewall Enabled!  
     WMI entry may not exist for antivirus; attempting automatic update. 
    `````````Anti-malware/Other Utilities Check:````````` 
     Google Chrome (52.0.2743.82) 
     Google Chrome (SetupMetrics...) 
    ````````Process Check: objlist.exe by Laurent````````  
    `````````````````System Health check````````````````` 
     Total Fragmentation on Drive C: 0% 
    ````````````````````End of Log`````````````````````` 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4383#dl

Драйверите са оттук нали?

За 6670 от сайта на АМД.

Мисля по нов каталист може да се сложи!

Опиши го точно проблема.

Нерото дава грешка а не го видях инсталирано?

Ъпдейтва ли се уиндоуса?

Редактирано от _Alex&Vanko_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, _Alex&Vanko_ написа:

http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=4383#dl

Драйверите са оттук нали?

За 6670 от сайта на АМД.

Мисля по нов каталист може да се сложи!

Опиши го точно проблема.

Нерото дава грешка а не го видях инсталирано?

Ъпдейтва ли се уиндоуса?

Драйверите ги инсталирам от диска който дойде с дънната платка , на видео картата също от нейния си диск. Нерото е портабъл и днес сутринта ми заби два пъти понеже не го бях сменил на неро експрес (не знам защо ми забива ако не е експрес версията). Уиндоуса по принцип му спирам ъпдейтите , но сегашния уиндоус с който съм е на около 2 седмици. Пуснах 2 пъти бенчмарк теста от HDDtune и ми излизат по 1-2 резки спада (до долу) и пак се качва , и си продължава лека полека да спада. Сега чакам да приключи error scan. Като му дам обаче save screenshot ми дава грешка и не мога да ви покажа. А на health нищо не пише. Може би като свърши error scan ще изпише нещо , но не знам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.