Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Стар компютър с Уиндоус 7 Ултимейт , използвам го на вилата сравнително рядко. Бавничък и тромав, но като за там върши работа. В Event Viewer има малко грешки , но все са от лош вид. Препоръката на програмата е да актуализирам фърмуера на процесора. Някой знае ли как да стане това? Тук интернет имам чрез хот-спот от мобилния телефон. Компютърът е Q-MAX, купуван от маг. "Метро" преди 22-3 години. Жал ми е да го хвърля.

44.JPG

45.JPG

46.JPG

Редактирано от B3M2W0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Update на BIOS, но едва ли ще помогне. Виж ТУК какво са написали.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

1. Първо на тази стара машина защо се мъчиш с Windows 7? Или Win XP или някое леко Linux дистро
    2. Обнови до последна версия на BIOS - първият линк на @oavramov
    2. Задай в опциите за захранването Висока производителност:
    Change-Plan-Settings.png
    за захранването на процесора  - Пасивна политика, Мин/Макс процесор - 100%
    attachment.php?attachmentid=102508&stc=1

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Sempron e продължение на Duron, koeто е същата балалайка, ама в профил. Sempron е дело на AMD, което означава, че не поддържа функция Speedstep. Гимнастиката  с обновяване на BIOS нищо няма да промени, най-много да превърне кошницата в кирпич. Windows Home ( XP / 7 ) задължително 32 битов. Алтернатива Lubuntu също 32 битов. Смислено действие е увеличаване обема на RAM-памет.

Този комп има символична цена от 1лв. В XXI сантименталността е пагубна. Мислейки за миналото вие не  позволявате новостите да влязат в вашия живот и привличате същото минало. С думи прости - гълъбарника в гюма! Кой разбрал - разбрал.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 41 минути, Profruit написа:

С думи прости - гълъбарника в гюма

Алоу, к'ви са тези неекологични методи? Разделно събиране, туй-онуй?
    (just kiddin')

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 часа, B3M2W0 написа:

Препоръката на програмата е да актуализирам фърмуера на процесора

Предполагамq че това е силно препоръчваното от вас Ашампоq ама да вземете да го метнете в някоя кофа. 

Като начало ми е много интересно като как става актуализирането на ФЪРМУЕРА НА ПРОЦЕСОРА. 

Второ нема как това РС да е на 22-23 години и да е купено от Метро България. 

Метро май отвори 1999г. А пък сокет 754 излиза на пазара през втората половина на 2003. Та годините са има няма на половина. 

Тия шотове дето сте ги дали дават странно инфо. Според тях процесора е сокет 940 за тези който не знаят малко по-късно бешие нерачен АМ2, но mък модела на дъното коeто е цитиран е 754. Та или нема как тоя процесор да работи с това дъно или пък програмата дет ви е дала това инфо не знае кви ги приказва, та в тоя ред на мисли на място идва и твърдението за фърмуеръ на процесора.

Така сега за съветите за изхвърлянето. Че е стара машината стара еq но само да ви споделяq че на подобна 754 със Sempron 3000 един младеж ентусиаст преди две седмици го видях да цъка LoL, е вярно доста хора не биха го направилиq но той не се оплакваше особенно след като се сдоби с малко по-прилично видео от наличното.

Специално Sempron-ите от това поколение са изненадващо пъргави и ако не се ползва нещо натоварващо за нет са си съвсем ОК, още повече щом се ползва през мобилен телефон едва ли дърпате филми и също така едва ли искате да ползвате тежки приложения. 

Кво бих направил аз в такъв случаи. 

Почистване на диска от ненужните неща. Дефрагментиране. Проверка да няма някакви зарази или кофти приложения към браузърите. Ако ситуацията не се промени осезаемо проверка на диска ама не с Ашампо а под DOS с MHDD.    

Редактирано от pconline (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.