Премини към съдържанието
Кръстина Караджова

Инсталиране на Windows 7/8 върху убунту

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам въпрос. Днес си купих лаптоп, който е с инсталиран убунту 14.04. Искам да му инсталирам уйндолс 7/8 или 10. Как мога да го инсталирам без излишни разправии? Господина, от когото взех лаптопа е имал парола на акаунт с име "мтел" и не знам паролата как мога да я премахна, тъй като сега съм с гост акаунт, от когото не мога да направя абсолютно нищо. Пробвах с няколко гимнастики от интернет стигнах до команда  passwd mtel  и ми пише да напиша парола, но като натискам клавиши нищо не се появява. Ще ми помогнете ли? Благодаря предварително. Също така има ли начин да инсталираме уйндолса без флашка или диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

има начин като му смениш хард диска със записан windows  от флашка или диск.

пробвай с парола 0000 или 088 или 008 или 007 :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Лаптоп без USB ;0 иначе правиш една бутваща флашка с руфус избираш NTFS. формат и си вече с уиндоус.

Редактирано от Highagain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

май това е номера като натискаш нищо да не излиза

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Проблема е че примерно пускам лаптопа и излиза едно екранче и пише mtel  и иска парола пробвах с 0000  /1234  от 1до 8 и какво ли не. Пробвах отделно други методи от сорта на командата sudo passwd mtel  и после ми излиза да въведа нова парола тръгвам да въвеждам и нищо не се въвежда.... НЕ ми дава да пиша в полето. А просто в момента нямам флашка или диск, а искам възможно по-бързо да разкарам тази операционна система.. Няма ли как да се логна в администраторския акаунт по някакъв друг начин? Или да инсталирам уийндолс през хард диска? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 22 минути, Yvan Sergeev написа:

ако влезеш и имаш празна флашка или празен диск и можеш да работиш с линукс да ти запише бутващ диск и бутваща флашка и направиш от биоса да ти ги стартира  тогава ще има файда от влизането в акаунта.

преди 18 минути, Yvan Sergeev написа:

май това е номера като натискаш нищо да не излиза

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, явно съм била доста глупава да не го разбера хаха. Вече съм в администраторския акаунт, няма ли как да буутнем уйндолс чрез харда? :) Или да запиша 7/8 или 10-ка върху този?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, Кръстина Караджова написа:

Да, явно съм била доста глупава да не го разбера хаха. Вече съм в администраторския акаунт, няма ли как да буутнем уйндолс чрез харда? :) Или да запиша 7/8 или 10-ка върху този?

малко сложно , не съм го пробвал направи го през линукс :D 

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Иначе, може току-виж да ползваш Линукс, за какво ти е да слагаш тая вкисната боза?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тоя господин що не ти е дал паролата ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Вижте това видео:

Дайте модела на лаптопа, за да кажем как да досъпите опциите за избор на зареждащо устройство - HDD/USB...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

HP 15r -n15051eu  фабрично е с убунту 14.04 или 16.04 не съм сигурна. Аз вече съм в администраторския акаунт, но нямам нито флашка нито Диск, качила съм .iso файл на уйндолс 7, идеята ми е дали мога директно през него да го инсталирам, без флашки и дискове. От биос менюто за буутване съм посочила from hard drive  или там точно както го пишеше. Опитах с някаква програма unetbootin след като маркирах .iso  файла ми изписа да ребуутна лаптопа и да избера опция за буутване през unetbootin, но когато го ребуутнах нищо не стана  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За мен най-добрият вариант в случая е да се създаде ntfs дял,  да се разопакова iso файлът в него и от grub менюто да се стартира WINDOWS инсталацията.
    А толкова няма ли една 4GB флашка от кого да се вземе? Голямо мазане по диска ще се направи с мешавицата на ext ntfs файловите системи.
    Ако е под Windows  на мен ми е кат 1-2-3, но с Linux  ми е малко по-..така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, ExaFlop написа:

За мен най-добрият вариант в случая е да се създаде ntfs дял,  да се разопакова iso файлът в него и от grub менюто да се стартира WINDOWS инсталацията.
    А толкова няма ли една 4GB флашка от кого да се вземе? Голямо мазане по диска ще се направи с мешавицата на ext ntfs файловите системи.
    Ако е под Windows  на мен ми е кат 1-2-3, но с Linux  ми е малко по-..така.

Имам празна флашка (тоест тя е такава без памет, в нея се слагат microSD карти с памет) дали ще свърши работа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А 4GB SD карта за изтриване имате ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 19 минути, ExaFlop написа:

А 4GB SD карта за изтриване имате ли?

Дааа, току-що я отворих празна е :D Имам 64 и  4 гб, първата ми даде грешка. Втората току-що я проверих - празна е. Сегаа какво да правя? :D

Има един малък проблем, 7-цата, която съм изтеглила е 4.5 гигабайта. Флашката е 4, а другата която е 64 не ми я отваря дава грешка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Ken написа:

Изтегли си правилната версия оттук:

http://mirror.corenoc.de/digitalrivercontent.net/

Тази 4.5GB 7-ца е много съмнителна.

Коя от всичките? :D Ако може директен линк, благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-много да е някоя AIO "сборка"
    А картата 64GB не може ли да се форматира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, ExaFlop написа:

Най-много да е някоя AIO "сборка"
    А картата 64GB не може ли да се форматира?

Въведох тази команда и се оправи sudo apt-get install exfat-fuse exfat-utils  :D  Сега как да я направя буутейбъл? Пробвах това: http://www.ubuntu.com/download/desktop/create-a-usb-stick-on-ubuntu

Но не ми дава да натисна Make Startup Disk  ( от Other съм маркирала .iso файла, но уви не ми дава да натисна долното копче )Screenshot from 2016-10-03 15:27:56.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Цитат

sudo apt-get install ntfsprogs
    Open GParted. You will see the option to format to NTFS.

Форматирай с GParted в ntfs и направи bootable.

Gparted-to-edit-partition-flags.png

Копирай съдържанието на iso файла на SD картата. Рестартирай и натисни F9 или Esc; F9

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

sudo apt-get install ntfs-3g

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ka

преди 13 минути, ExaFlop написа:

Форматирай с GParted в ntfs и направи bootable.

Gparted-to-edit-partition-flags.png

Копирай съдържанието на iso файла на SD картата. Рестартирай и натисни F9 или Esc; F9

Kак да направя това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.