Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Vista vs MacOS - кой кого копира?

Препоръчан отговор

След като излезе наскоро Windows Vista Beta 2 сайтът Lifehacker.com направи сравнение между интерфейса на 2-те операционни системи. Коемнтари и скрийншоти можете да намерите тук. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 75
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

И аз и бил и на двете и съм 100% сигурен че М$ копира от Ейпъл не само за ОС!

Mхмммм... 100% сигурен значи...Ами бъди 100% сигурен ти, пък аз да ти разкажа за GNU интерфейса на Linux ( още наричан X ) който можеш да намериш в Debian, пък после ти се кефи на "шмугващи се" сечащ

Никой никого не копира бил съм и с двете оси

Ми като гледам, големи прилики няма, нормално е да има близки идеи, но чак за копиране е смешно да се говори... а и вистата изглежда с пъти по-красиво от мака...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми явно дизайнерите на виндоус не могат да измислят нищо. За пореден път Microsoft показа че не може да създаде нищо а само копира от другите. И все пак Мака изглежда доста по красив.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ми явно дизайнерите на виндоус не могат да измислят нищо. За пореден път Microsoft показа че не може да създаде нищо а само копира от другите. И все пак Мака изглежда доста по красив.

Добрите дизайнери копират, великите дизайнери крадат. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Копирането на интерфейса ,доколкото занам не е забранено. Всичко е въпрос на възможности.Поне в това отношение потребителите наистина печелят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На Microsoft не им за сефте да крдят от Mac.До колкото знам идеята за подобен интерфейс е на Mac от доста време.Според мен и 2-та са доста добри, всеки сам по себеси си има приемущества, но всепак Microsoft би трябвало да са направили подобрения (има).Имам въпрос отностно скрийншоти-те, как да си ги сваля ? И дали може?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има частични прилики и е съвсем нормално - нали всички се борят за потребители - няма кой знае колко варианти на масови интерфейси, че да говорим за копиране!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, не знаех че Мак е толкова готина операционна система... Или поне на външен вид я бива доста. Приликата между Виста и Мак е очевидна, но все пак не моше да се измисли нещо съвершено различно в областта на графичните среди. Малко различно подреждане и това е.

Как мога да си намеря Мак?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти истински компютър макинтош.Иначе можеш с някакъв емулатор само да я пробваш.Разгледай по торентите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм видял шотовте, ама помислете малко. Едва ли разбирате повече от дизайнерите на Микрософт. Повярвайте ми. Човек завършил дизайн и работещ това няма нищо общо с някой който прави аматьорски иконки за kde-loook.org.

Извинявам се за сравнението, но помислете малко - вие още малко ще кажете, че MS са откраднали някой OS font.

Ами кажете ми интерефйса на GNOME, особено в новото убунту не се ли доближава до този на MAc?

И кажете какво толкова ново може да се измисли. Това е все едно да обвиянвате конкурентни производители на автомобили, че имали подобна форма фарове с друга марка.

Като, че ли в този форум са се събрали някакви windows-омразци и правят флеймове кой крадял и кой не!

Има сума ти теми в които стават флеймове. преди 15 мин четох една такава в същия форум. Спрете се бе хора! Преди време nickfox напусна точно заради такава тема.

И да попитам пак нещо. Откъде е откраднат дизайна на WMP11? От iTunes? Или от някой плеър за Linux? Нито една от програмите не може да стъпи на малкия пръст на WMP11 и по дизайн и по функционалност. Разбирайте го както искате. Не може ли да престанете с това натрапване кой какво харесва?

При положение, че ям сирене с мед или вафли с майонеза не го натяквам на целия свят и да правя блогове и теми по форумите и да казвам колко са задръстени тези които не харесват комбинацията.

И забравих да кажа - и на Mac съм работил и на Linux и то не от малко време.

Това за да не почнете да флеймите и да обиждате.

П.П Видях шотовете. Ами нормално да има прилика. Прегледайте един сайт за дизайн, какъвто е graphilla - там се обявава конкурси и можете да видите от "кухнята" самите дизайнери как мислят и че проектите им ви приличат.

Редактирано от xsakex (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реално погледнато Mac & Apple винаги са били първи... и съответно винаги окрадени. Съвсем леко първия десктоп е разработка на Apple. Първите графични идеи пак са на Apple.

M$ както и много други преди и след тях копират от Apple. Било то iTunes - М$ водят преговори за нещо подобно... защо - защото Аpple прави безбожни пари от това... нормално е.

Apple са изроди във всяко едно отношение... освен в нещастния монополизъм на Майкрософт.

ПС. Работил съм доста време на Мак... мога да си позволя да правя сравнения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
Реално погледнато Mac & Apple винаги са били първи... и съответно винаги окрадени. Съвсем леко първия десктоп е разработка на Apple. Първите графични идеи пак са на Apple.

M$ както и много други преди и след тях копират от Apple. Било то iTunes - М$ водят преговори за нещо подобно... защо - защото Аpple прави безбожни пари от това... нормално е.

Apple са изроди във всяко едно отношение... освен в нещастния монополизъм на Майкрософт.

ПС. Работил съм доста време на Мак... мога да си позволя да правя сравнения.

.....Поредното изказване!......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...

Честно казано не виждам кой знае каква разлика,Макинтош изглежда просто различно от това което сме свикнали да виждаме (това е мое мнение).

Всеки плюе Windows но в същото време всеки го ползва.Другата седмица ще си взимам нов лап-топ и много се чудих какво да е Windows или MacBook.Отидох на демострация на Mac,реших да видя едно филмче (да проверя качеството на дисплея).Вярвайте ми или не ама клипче 20 сек,ми го зарежда 1 мин за да го пусне (Apple Remote,Videos,Play),това е което ме разубеди.За свестен MacBook трябва да се изръся 1559 евро най-малко.

Съотношението цена и продукт според мен винаги е било адски нереалистично (дори и Card Reader не получаваш,да не говорим за видео...).А за същите пари взимам Core 2 duo Santa Rosa,Wireless N,250 Gb, N vidia 256.Ако новият Leopard е чудесен софт то той само не е достатъчен.Плюето Microsoft но забравяте че без намесата на Американското правителство можеше и да не доживеем да видим Mac Leopard а нещата с вистата щяха да са различни,не ме възприемайте като заклет фен на Майкрософт, но просто цената винаги е била най-важният фактор за един продукт а Apple се оливат.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да коментирам кой от кого краде, но ако се вгледате в скрийшотовете на статията, то ще ви стане ясно, че Apple трябва да си наемат по-читави и по-кадърни дизайнери.

Съжелявам, но интерфейса им е пълно дърво. Все едно, че е правен от аматьори.

Не коментирам нищо друго. Само дизайн. И този на MAC OS X е дървен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво му е дървеното, като в Compiz (Beryl) за Линукс и в "новата" Виста се забелязват ефекти и организация на навигацията като в OS X?

Относно мнението на геленчо - сравни ми качеството на изработка на 1 MacBook и 1 Acer. Каква е логиката на Acer-чето да има празна дупка за изход от звуковата карта или да не можеш да махнеш капачето за pcmca картата?!?

Защо професионалните дизайнери в повечето случаи работят с Mac машини? Защо те са едни от най-купуваните компютри в САЩ?

Цените тук в БГ са нереално завишени. Не знам кога родните дилъри ще се усетят, че не продават деликатес, а машина.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Какво му е дървеното, като в Compiz (Beryl) за Линукс и в "новата" Виста се забелязват ефекти и организация на навигацията като в OS X?

Относно мнението на геленчо - сравни ми качеството на изработка на 1 MacBook и 1 Acer. Каква е логиката на Acer-чето да има празна дупка за изход от звуковата карта или да не можеш да махнеш капачето за pcmca картата?!?

Защо професионалните дизайнери в повечето случаи работят с Mac машини? Защо те са едни от най-купуваните компютри в САЩ?

Цените тук в БГ са нереално завишени. Не знам кога родните дилъри ще се усетят, че не продават деликатес, а машина.

Изработката наистина е по-качествена, поне от това което съм виждал и чувал. Цените са високи поради фрапантно неадекватната политика на Епъл. В Европа продават на една и съща цена в евро, каквато в US в долари. За софтуера им нямам мнение.

Колкото до взаимстването на добри идеи, аз нямам нищо против.

Дразня се единствено, когато започнат да ми обясняват как всичко що е софтуер, било измислено от Майкрософт и останалите само "копрали". Ще отбележа че повечето по-известни продукти на компанията са били купени от трети разработчици. А самият Уиндоус в началото е зглобен от такива продукти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе Вие чувате ли се....то не бе Microsoft копират от Linux,сега пък копирали от MacOS.Как един път не казахте,че Linux и MacOS копират от Microsoft.Бил съм с Windows и Linux и невиждам нищо общо,как моли с Mac-a!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потърсете в гугъл имаше 1 филмче на тази тема.

Появи се при анонса на Виста, вграденият шах е 1:1 със отдавна съществуващия при мак , само са сменени текстурите.

Бързото търсене също е изкопирано директно.

И още много неща.

Това, което мен ме дразни е, че майкрософт най-нагло са изкопирали много неща, почти нищо ново не са измислили от себе си и за капак тупат се в гърдите колко е революционна новата им ос. Абе имам чувството, че на някои от вас им е кеф да ги лъжат в очите и да си мислят че карат ферари, ама то не е ферари, ами опел.

Не мога да разбера как продължавате да и се радвате на тази компания, при положение, че отдавна стана ясно как това е компания играеща мръсно, при която ударите под кръста не са нещо непочтенно... ей заради това не уважавам уин, защото не се знае - 1 светъл ден може микрософт да реши да удари и клиентите си под кръста, тя вече го прави, ама вие не се усещате.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Появи се при анонса на Виста, вграденият шах е 1:1 със отдавна съществуващия при мак , само са сменени текстурите.

Бързото търсене също е изкопирано директно.

И още много неща.

Това, което мен ме дразни е, че майкрософт най-нагло са изкопирали много неща, почти нищо ново не са измислили от себе си и за капак тупат се в гърдите колко е революционна новата им ос. Абе имам чувството, че на някои от вас им е кеф да ги лъжат в очите и да си мислят че карат ферари, ама то не е ферари, ами опел.

Не мога да разбера как продължавате да и се радвате на тази компания, при положение, че отдавна стана ясно как това е компания играеща мръсно, при която ударите под кръста не са нещо непочтенно... ей заради това не уважавам уин, защото не се знае - 1 светъл ден може микрософт да реши да удари и клиентите си под кръста, тя вече го прави, ама вие не се усещате.

Еххх. Ами то този шах го имаше преди 10 години и под DOS и под Windows като игричка. Не се сещам кой беше автора само. А сега кой от кога и от кого е копирал. Какво очакваш. Нова, революционна игра на шах за компютър. Или нова дъска за шах да ти предложат.

Я ни светни като си супер спец по ОС като как така директно е изкопирано това бързо търсене.

И кои са всичките тези много неща, които са изкопирани. Просто ще е интересно да ни запознаеш нас, простосмъртните и да ни изведеш от заблуждението в което сме изпаднали.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно погледни това филмче.

Мс никога не са правили нещо революционно и невиждано. И всички, които пишат, че то не можело по-различно и че всички е нормално да си приличат, добре явно не може .... е да ама епъл успяват.

А да отваряме ли темата за hardware requirements на виста???

prwvu нещо не разбирам какво искаш да ми кажеш?

Нека ти кажа 2 думи за Мс:

това с което пробиват е basic и DOS. Да, НО - basic не е изцяло тяхна разработка, DOS е купен от друга фирма.

Сега, мисля че ще се съгласиш с мен, но 1-вата цел на майкрософт е да ограничат потребителя в ползването на само техен софтуер (с всички възможни средства), да ти ограничат свободата, да не забравяме и цените (според мен малко са си надценили софта) абе с 2 думи не работят в твой интерес. Чак на 2-ро място гледат да скалъпят интерфейса да прилича на бонбон и толкоз.

Спомняш ли си преди време, на уин 2000 изтече част от сорса в нета и се оказа, че е крайно некадърно написана.

Наскоро тихо мълком обновяването на някои файлове, независимо дали ти е включено или не автоматичното обновяване. Без въобще да се уведомява потребителя.

....

Мога до утре да ти разправям за негативните неща около уин и мс, а ти до кога можеш да ми говориш за позитивните??

Редактирано от Shogi (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо гледам, че изместваме темата. Доколкото се сещам се отнасяше в общи линии до дизайна на потребителския интерфейс.

Колкото до това, че МС ограничавали потребителя да ползва само техни продукти, а не говори откровенни простотии. Къде ти е ограничението в това отношениe. Мамка му, не знаех, че Corel Draw, Adobe Photoshop, Mozilla Firefox, Opera и още много са създадени от Microsoft Corporation. Недей да приказваш без да мислиш. Свали си все пак малко капаците Shogi.

Реално погледнато Apple Mac е по-ограничено. Включително и по отношение на хардуера. Едва напоследък им светна, че грешат и започнаха да работят по въпроса.

П.П. Брех, че некъдърно написан Windows 2000. Как ли работи една машинка с MS Windows 2000 Server и една с MS Windows 2003 Server при нас от 2004 г. без да са спирани. Shogi имам Win 2000 Professional инсталнат през 2002 г. и до този момент не се е бъгвал и не е преинсталиран. На такава некъдърност здраве му кажи.

Не виждам какво повече да пиша по тази тема. Изхода от нея ми е ясен.

Приятно ви спорене и дърлене.

Редактирано от nickfox (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

prwvu, НE може текстурите да са напълно еднакви, даже и да искат, освен ако не ползват един и същи сорс. Метода на рендиране на триизмерно изображение също е различен.

nickfox, при Епъл можеш на отвориш един текстов редактор и да направиш приложение, което да се интегрира перфектно и колкото дълбоко си искаш със системата. При МС трябва да си купиш техните развойни средстава за да получиш метод за достъп до ресурсите. Всичко това защото си кътат документацията как да става това. Струва ми се има разлика.

Достатъчно да е човек да погледне двете и да си направи сам изводите. Предишния стил на Уиндоус беше различен, сега прилича донякъде на този на Мак.

П.

Сгрешил съм. Иконката на хрда е различна....

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Много преди да излезе Vista си бях окичил ХР-то с Vista и Мас теми....

Защо да не мога да се порадвам на двете? Софтуеъра задължително многоплатформен...иначе е несериозно.

Има пазарни принципи които са водещи....и за това Гейтс е най-богат. Поздрави

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване