Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

стар компютър, сегашното е Coolеrmaster 400W и е слагано от някакви "майстори", според мен са сложили каквото е имало на рафта, на дъното до процесора има 8-пинов кънектор като в него са забучени само 4 кабела, няма повече свободни.

а захранването с което беше купен компютъра беше Чифтек, ама не беше от хубавите им години и навремето сдаде багажа за година и половина. (иначе имам чифтек на 8 години който е пушка)

CPU: 4 core Phenom II x4 925 2800  

GPU: ATI radeon HD5800series

HDD: WD 1TB black

Редактирано от swenstyle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 7 минути, hudyr написа:

450W integra на fractal design ще ти свърши работа.

забравих да пиша бюджет, но това влзиа точно 100-110 лева

http://nikem-bg.net/computer-components/PSU-FD-450W-INTEGRA-BLACK/ нали това имаш щредвид

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А баш. Пък и да решиш да смениш видеото по някаква случайност, пак ще имаш таван като за тоя феном.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, hudyr написа:

450W integra на fractal design ще ти свърши работа.

Сега ще те затрупат с плява специалистите. Как видиш ли имало много по-добри захранващи блокове на по-ниски цени. И няма как да не се вмъкне SS Eco.;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не виждам повод и причина да не продължите да ползвате настоящето си захранване.Нищо му няма,нито пък има от какво да се притеснявате.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 минути, onogondur написа:

Не виждам повод и причина да не продължите да ползвате настоящето си захранване.Нищо му няма,нито пък има от какво да се притеснявате.

Извинявай, но как разбра само по това описание( Coolеrmaster 400W ), че захранването е наред и няма да има проблеми при използването му със система съдържаща Феном процесор и АТИ карта от серия 58?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Единственото притеснение на автора на темата идва от това,че процесора не се захранва от 8-пинов,а от 4-пинов накрайник.И не виждам никакви оплаквания от рода на "машината не пали,машината гасне и други такива....". А както казват някои,щом нещо работи без да прави проблеми,не се пипа. В случая се опитвам да убедя автора на темата,че няма нужда да сменя захранването си.

Ако уважаемият Xecutioner има своите доводи,нека ги изложи тук.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, onogondur написа:

Единственото притеснение на автора на темата идва от това,че процесора не се захранва от 8-пинов,а от 4-пинов накрайник.И не виждам никакви оплаквания от рода на "машината не пали,машината гасне и други такива....". А както казват някои,щом нещо работи без да прави проблеми,не се пипа. В случая се опитвам да убедя автора на темата,че няма нужда да сменя захранването си.

Ако уважаемият Xecutioner има своите доводи,нека ги изложи тук.

Доводи бол. Например ако захранването е тенекиена кутия тежаща 200 грама ''уважаемия XECUTIONER'' винаги би препоръчал замяната му. Независимо дали се справя или не с дадена конфигурация. И дали до момента е имало проблеми или не. А това, в което се опитваш да убедиш автора изначало е грешно и не се основава на никакви конкретни доводи. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, onogondur написа:

В случая се опитвам да убедя автора на темата,че няма нужда да сменя захранването си.

Един път се случва. На теб сигурно настинката предварително ти звъни да ти каже "манЯк, резерве до края на октомври". Един токов удар му трябва и ще си покаже вътрешностите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, XECUTIONER написа:

Сега ще те затрупат с плява специалистите. Как видиш ли имало много по-добри захранващи блокове на по-ниски цени. И няма как да не се вмъкне SS Eco.;)

преди 33 минути, XECUTIONER написа:

Извинявай, но как разбра само по това описание( Coolеrmaster 400W ), че захранването е наред и няма да има проблеми при използването му със система съдържаща Феном процесор и АТИ карта от серия 58?

преди 11 минути, XECUTIONER написа:

Доводи бол. Например ако захранването е тенекиена кутия тежаща 200 грама ''уважаемия XECUTIONER'' винаги би препоръчал замяната му. Независимо дали се справя или не с дадена конфигурация. И дали до момента е имало проблеми или не. А това, в което се опитваш да убедиш автора изначало е грешно и не се основава на никакви конкретни доводи. 

Ти пък кво рече и защо изобщо се появи в тая тема?!

@swenstyle@onogondur е прав-ако нямаш проблеми и рестарти,карай си с настоящото.Иначе имаш от мен на лично две захранвания около 100те лв,с 5 години гаранция,имат нужните конектори и капацитет;като препоръчвам,ако решиш да купуваш,вземи това от двете,което е DC-DC,ще ти го напиша в личното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Кюнко написа:

Ти пък кво рече и защо изобщо се появи в тая тема?!

@swenstyle@onogondur е прав-ако нямаш проблеми и рестарти,карай си с настоящото.Иначе имаш от мен на лично две захранвания около 100те лв,с 5 години гаранция,имат нужните конектори и капацитет;като препоръчвам,ако решиш да купуваш,вземи това от двете,което е DC-DC,ще ти го напиша в личното.

Да ти имам съветите. Защо не напишеш тук публично предложените от теб захранвания и да ги обсъдим. Така на лични не помагаш на никого. Най-малко на автора на темата! Ако може и да напишеш дефиниция на израза ''DC-DC'', че малко не съм запознат с тези термини.;) Общо взето изложи всичко, което ти е ''на ума'', че ми стана интересно също защо Филипов ти харесва постовете. Дано да не е, защото сте съпартийци в другия форум!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Roujin Z написа:

Ясно че му е предложил CX450M ама нали трябва да сме интересни...

Точно ти,който предлагаш Tt SE530 (SPS 530M),XFX XT 500,FSP Hydro HD500-земи се скрий.

преди 24 минути, XECUTIONER написа:

Да ти имам съветите. Защо не напишеш тук публично предложените от теб захранвания и да ги обсъдим. Така на лични не помагаш на никого. Най-малко на автора на темата! Ако може и да напишеш дефиниция на израза ''DC-DC'', че малко не съм запознат с тези термини.;) Общо взето изложи всичко, което ти е ''на ума'', че ми стана интересно също защо Филипов ти харесва постовете. Дано да не е, защото сте съпартийци в другия форум!

Твоите съвети и предложения?!Четири поста-глупости!Едно,че не разбираш,друго се прайш на дървен философ.Писах ви ги,да сте чели.

И двамата не сте за тая тема.Няма какво да се обсъжда с вас,защото не разбирате за какво става въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Кюнко написа:

Точно ти,който предлагаш Tt SE530 (SPS 530M),XFX XT 500,FSP Hydro HD500-земи се скрий.

Твоите съвети и предложения?!Четири поста-глупости!Едно,че не разбираш,друго се прайш на дървен философ.Писах ви ги,да сте чели.

И двамата не сте за тая тема.Няма какво да се обсъжда с вас,защото не разбирате за какво става въпрос.

Е защо все пак поне веднъж не направиш съответните разяснения? Ами защото не можеш или ако се опиташ ще ти се смеят хората. Или поне тези, които са учили електротехника в гимназията. Аз нямам проблем с теб, но поне не се излагай и не прехвърляй твоите издънки на други хора във форума. Има такива, които бъкел не разбират, а знаят повече от теб. Сподели как се получава този фокус! :D И да споделя още нещо интересно - ти пишеш в HWBG, тук ти се радват с цяло сърце. Защо? Защото не ставаш. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, XECUTIONER написа:

Е защо все пак поне веднъж не направиш съответните разяснения? Ами защото не можеш или ако се опиташ ще ти се смеят хората. Или поне тези, които са учили електротехника в гимназията. Аз нямам проблем с теб, но поне не се излагай и не прехвърляй твоите издънки на други хора във форума. Има такива, които бъкел не разбират, а знаят повече от теб. Сподели как се получава този фокус! :D И да споделя още нещо интересно - ти пишеш в HWBG, тук ти се радват с цяло сърце. Защо? Защото не ставаш. 

Да,не мога и ще ми се смеят.Ай ся бягай лягай,че досега едно захранване не си предложил.Няма смисъл да убеждаваш всеки във всяка една тема,че си форумният идиот.С мен-нямаш,имаш проблем със себе си.Моля те,трай си,не казвай на никого,че и в HWBG и тук ми се смеят-няма да го преживея!:crying10:

пп Мен ми е интересна фразата ти,която във всяка тема използваш,като ти се каже,че си дървен философ:" Не помагаш на никого. Най-малко на автора на темата.".Къде се виждаш ти в тая фраза?Веднъж написа,че с такава репутация като твоята няма смисъл да се обосноваваш.Коя репутация-на дървен философ или на форумен идиот? ;) Е,ако знаеш какъв смях падна тогава-нямаше повече да се появиш в тоя форум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 26 минути, Кюнко написа:

Да,не мога и ще ми се смеят.Ай ся бягай лягай,че досега едно захранване не си предложил.Няма смисъл да убеждаваш всеки във всяка една тема,че си форумният идиот.С мен-нямаш,имаш проблем със себе си.Моля те,трай си,не казвай на никого,че и в HWBG и тук ми се смеят-няма да го преживея!:crying10:

пп Мен ми е интересна фразата ти,която във всяка тема използваш,като ти се каже,че си дървен философ:" Не помагаш на никого. Най-малко на автора на темата.".Къде се виждаш ти в тая фраза?Веднъж написа,че с такава репутация като твоята няма смисъл да се обосноваваш.Коя репутация-на дървен философ или на форумен идиот? ;) Е,ако знаеш какъв смях падна тогава-нямаше повече да се появиш в тоя форум.

Добре. Повече няма да се появявам в този форум. Троловете победиха. И то защото никой от тук не се реши да ми помогне. А можеше. Специално за техническите раздели. Съответно не заслужавате нищо повече от johny01. Тоест нищо.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да бе, наистина XECUTIONER е прав, че не помагаш на лично. Или те е страх че предложеното от теб захранване ако го споделиш в тема ще се копира и ще бъде предлагано от други? Не разбирам толкова от захранвания но ми е достатъчно да знам като видя едно, че ще работи безупречно и без проблем. Пък дали ще подкара две по 970 е друг въпрос.  Казвам ти ги тия неща защото знам че ще ги споменеш. Няма да предложа захранване, просто искам да кажа че темите са за това, да се коментира и аргоментира. А не да чатиш на лично, защото който и да е нуждаещ се от помощ, не вярва на първия който му е писал. Хората предпочитат дескусия и изказвания от поне трима човека, за да си направи извод на кой да вярва. Пък ако има въпроси да ги зададе бублично и който първи види и знае отговора да му пише. А не да те чака да се пребереш от работа или кой знае дали ще се прибереш и изобщо кога ще му пишиш отново на лично за да се информира. Все пак пиши си лични няма проблем. И пак да се повторя, но тъка като каза XECUTIONER не помагаш! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 часа, goodly написа:

Да бе, наистина XECUTIONER е прав, че не помагаш на лично. Или те е страх че предложеното от теб захранване ако го споделиш в тема ще се копира и ще бъде предлагано от други? Не разбирам толкова от захранвания но ми е достатъчно да знам като видя едно, че ще работи безупречно и без проблем. Пък дали ще подкара две по 970 е друг въпрос.  Казвам ти ги тия неща защото знам че ще ги споменеш. Няма да предложа захранване, просто искам да кажа че темите са за това, да се коментира и аргоментира. А не да чатиш на лично, защото който и да е нуждаещ се от помощ, не вярва на първия който му е писал. Хората предпочитат дескусия и изказвания от поне трима човека, за да си направи извод на кой да вярва. Пък ако има въпроси да ги зададе бублично и който първи види и знае отговора да му пише. А не да те чака да се пребереш от работа или кой знае дали ще се прибереш и изобщо кога ще му пишиш отново на лично за да се информира. Все пак пиши си лични няма проблем. И пак да се повторя, но тъка като каза XECUTIONER не помагаш! 

Ми,чети между редовете,вместо да се плюнчиш и пак ще научиш нещичко от мен,което дори да не ти е пряко полезно,поне ще ти е като ориентир да не ръсиш бисери и да демонстрираш незнание.Например:

преди 21 часа, Кюнко написа:

Ако беше дори и малко интелигентен,щеше от този пост,който е спам и заяждане,да разбереш,че тези три захранвания не са добри. ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кюнко, да те питам ти какво гледаш на едно захранване за да разбереш дали е добро, хайде направи ме интелигентен..! Ако искаш и на лично ми пиши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, goodly написа:

Кюнко, да те питам ти какво гледаш на едно захранване за да разбереш дали е добро, хайде направи ме интелигентен..! Ако искаш и на лично ми пиши.

Квото тоя "капацитет" в електрониката и електротехниката:

преди 23 часа, XECUTIONER написа:

Например ако захранването е тенекиена кутия тежаща 200 грама 

:lol6::lol6::lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.