Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер! Искам да попитам, когато дадено дъно поддържа само до 4GB RAM памет, има ли някакъв начин за добавяне на повече от 4 или пък ако сложа повече от 4GB ще тръгне ли? Става въпрос за Asrock 4Core-1333GLAN със сокет 775, процесорът ми е Intel Core 2 Duo E7500 2,93 GHz. А другият ми въпрос е дали SATA 3 хард диск ще тръгне на SATA 2 порт без проблем? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

RAM-а няма да тръгне. колкото ти поддържа толкова е. А за диска ще тръгне без никакъв проблем, само че на по-бавната скорост - sata2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ясно, значи другия вариант, който обмислям е нова дънна платка, която да поддържа повече памет. А дали на SATA 2 ще тръгне SSD SATA 3? Чувал съм, че тръгвало, но не на максимална скорост. Колкото и да е зле, няма ли да е по-добра производителността с SSD, отколкото с хард диск? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, saint_jazz написа:

RAM-а няма да тръгне. колкото ти поддържа толкова е. А за диска ще тръгне без никакъв проблем, само че на по-бавната скорост - sata2

За стандартен механичен диск това не е от значение, едва ли ще достигне дори пълния потенциал на SATA 2...

преди 16 минути, osko97 написа:

Добър вечер! Искам да попитам, когато дадено дъно поддържа само до 4GB RAM памет, има ли някакъв начин за добавяне на повече от 4 или пък ако сложа повече от 4GB ще тръгне ли?

Дъното има 4 слота, и поддържа по 4GB памети на слот, така че какъв е проблема ? Максималния обем на паметта общо трябва да е 16GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, techmaniac написа:

За стандартен механичен диск това не е от значение, едва ли ще достигне дори пълния потенциал на SATA 2...

Дъното има 4 слота, и поддържа по 4GB памети на слот, така че какъв е проблема ? Максималния обем на паметта общо трябва да е 16GB.

Това което пише, че поддържа до 4GB DDR2, не се ли отнася за цялата система? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, osko97 написа:

Това което пише, че поддържа до 4GB DDR2, не се ли отнася за цялата система? 

Не за цялата.

А относно SSD- няма да има проблем, но ще е лимитирано до скоростта за стандарта на SATA 2, приблизително около 300 MB/s четене/писане

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не за цялата.

А относно SSD- няма да има проблем, но ще е лимитирано до скоростта за стандарта на SATA 2, приблизително около 300 MB/s четене/писане

Благодаря Ви за бързите отговори! Значи няма проблем да добавя повече Рам и да добавя SSD на машината си. Не искам да я сменям с нова, тъй като тази си ми върши чудесна работа, а и сокет 775 според мен са най-издържливите процесори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз съм със socet lga 775 ако искаш рам по-евтина намерих в olx за 25лв работи дори в момента ми е в компютъра, а за hdd-то и мисля,че може да се сложи на sata 2 но ще работи по-бавно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, techmaniac написа:

Не съм съгласен.
    - Max. capacity of system memory: 4GB**

Но и като цяло няма смисъл да се инвестира в DDR2, както и в DDR3 дъно от тази платформа - съвременните модули DDR3 няма да запалят.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, osko97 написа:

Благодаря Ви за бързите отговори! Значи няма проблем да добавя повече Рам и да добавя SSD на машината си. Не искам да я сменям с нова, тъй като тази си ми върши чудесна работа, а и сокет 775 според мен са най-издържливите процесори.

Да ще може да се добави още RAM, стига да ти изпадне изгодна, че DDR2-ките са рядкост вече. За предпочитане е да е кит, че някои стари дъна са капризни, към различни памети. Относно SSD- то вече си е необходимост, особено за такива по-стари компютри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

SSD- то вече си е необходимост, особено за такива по-стари компютри.

Във връзка със ssd можеш ли да ми предложиш за 100лв колкото да сложа windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, hudyr написа:

Не съм съгласен.

Но и като цяло няма смисъл да се инвестира в DDR2, както и в DDR3 дъно от тази платформа - съвременните модули DDR3 няма да запалят.

И аз си мислех, че това е максимума за цялата машина. но не мога да споря, защото не съм много добър на тема RAM памети и дъна, единствено което мога да направя е да пробвам с повече от 4GB и ако евентуално не тръгне, да сменя дъното.

преди 2 минути, techmaniac написа:

Да ще може да се добави още RAM, стига да ти изпадне изгодна, че DDR2-ките са рядкост вече. За предпочитане е да е кит, че някои стари дъна са капризни, към различни памети. Относно SSD- то вече си е необходимост, особено за такива по-стари компютри.

За парите не се притеснявам, стига да намеря подходящата, знам че DDR2 са рядкост, имам една плоча 1GB DDR2 800Mhz, но не ми пасна, а уж дъното работи със същата памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, osko97 написа:

И аз си мислех, че това е максимума за цялата машина. но не мога да споря, защото не съм много добър на тема RAM памети и дъна, единствено което мога да направя е да пробвам с повече от 4GB и ако евентуално не тръгне, да сменя дъното.

Ти с колко ram си в момента? Можеш да сложиш и на четирите слота по 2gb ще станат 8. Не знам дали има много смисъл но ти реши

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, Kristian Denkov написа:

Ти с колко ram си в момента? Можеш да сложиш и на четирите слота по 2gb ще станат 8. Не знам дали има много смисъл но ти реши

Също не знаеш и какви дефекти може да предизвика претоварения контролер...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Kristian Denkov написа:

В момента съм с 2GB, но искам да ъпгрейдна, защото обичам да си поразцъквам някоя игра от време на време и на игри като GTA 5 машината замръзва и натоварва хард диска и не може да се играе. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, osko97 написа:

В момента съм с 2GB, но искам да ъпгрейдна, защото обичам да си поразцъквам някоя игра от време на време и на игри като GTA 5 машината замръзва и натоварва хард диска и не може да се играе. 

Аз съм с Intel 2 Duo E6400 4gb ddr2  Amd r7 240 1gb gta v 25-30fps 1280x720 като има проблем сигурно заради видео картата пътищата не се виждат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, hudyr написа:

Не съм съгласен.

Да, наистина. Просто набързо погледнах характеристиката на дъното и не съм разбрал. 4GB памет е максималния обем, тоест ще може да се ползва или 2 x 2 GB кит, или 4 x 1 GB.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Kristian Denkov написа:

Аз съм с Intel 2 Duo E6400 4gb ddr2  Amd r7 240 1gb gta v 25-30fps 1280x720 като има проблем сигурно заради видео картата пътищата не се виждат.

Аз съм с Core 2 Duo E7500 , 2GB DDR2, Nvidia 9600GT 512MB DDR3 и нямам подобен проблем като изчезване на пътища, сгради и т.н. , просто играта замръзва и докато се съвземе отнема 2-3 минути.

преди 2 минути, techmaniac написа:

Да, наистина. Просто набързо погледнах характеристиката на дъното и не съм разбрал. 4GB памет е максималния обем, тоест ще може да се ползва или 2 x 2 GB кит, или 4 x 1 GB.

И аз така си мислех, но Вие като ми отговорихте, че може и повече се учудих, понеже дъното е стар модел и не ми се вярва да поддържа много памет. Но както и да е, все пак Ви благодаря за бързите отговори и за, че ми помогнахте, сега вече няма да се чудя какво да правя, а директно ще купя още 2GB, а по-нататък ще направя ъпгрейд на видеокартата и захранването, може да сменя и дъното и паметта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, Kristian Denkov написа:

:D  ше станат ама друг път

преди 8 часа, osko97 написа:

За парите не се притеснявам, стига да намеря подходящата, знам че DDR2 са рядкост, имам една плоча 1GB DDR2 800Mhz, но не ми пасна, а уж дъното работи със същата памет.

има специално място за поставяне а не рандом   според зависи каква е другата  памет

Recommended Memory Configurations
    (DS: Double Side, SS: Single Side)
    DDRII_1 DDRII_2 DDRII_3 DDRII_4
    (Yellow Slot) (Orange Slot) (Yellow Slot) (Orange Slot)
    1 memory module DS/SS* X X X
    2 memory modules DS/SS X DS/SS X
    2 memory modules X DS/SS X DS/SS
    3 memory modules SS SS DS/SS X
    4 memory modules SS SS SS SS

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, osko97 написа:

може да сменя и дъното и паметта.

как си тръгнал и процесора ще смениш :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.