Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. До утре трябва да избера лаптоп до 500 лева. Знам, че за тия пари не може да се измисли нещо добро, но говорим за елементарни програмни нужни. Arduino IDE, Energia, Visual Studio, intellij и браузър. 15,6 инча, но екраните не ги разбирам много, кажете кое е добро. Също може да препоръчате магазин, засега се ориентирам към лаптопбг, но искам да дадете и други магазини. Виждам, че има и някои поносими варианти с пентиуми, на които може да се добави до 8 рам за 55 лева и става нещо добро за нуждите. Въпреки, че изредих и windows програми, основно ще се работи на linux mint. Както споменах нямам време за мислене и втора ръка не е вариант в никакъв случай!

Благодаря предварително ! : )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предлагам това https://ardes.bg/product/hp-255-g4-s-4-yadren-protsesor-72355 разгледай и другите. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, A.Oc. написа:

втора ръка не е вариант в никакъв случай!

за тези пари е по-подходящ.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Нега да поясня, че съм съгласен, но такива са обстоятелствата. Просто няма смисъл да си говорим излишни приказки, защото и без това възможностите не са много....  Мислех си за това, но четох, че ниския клас на леново не бил много добър, но не разбрах в какво точно се състои това. http://www.emag.bg/laptop-lenovo-b50-80-s-procesor-intelr-coretm-i3-5005u-2-00ghz-broadwelltm-15-6-4gb-500gb-8gb-sshd-dvd-rw-intelr-hd-graphics-free-dos-black-80ew05efri/pd/DH7722BBM/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не е лош в този ценови диапазон всичко е зле , този ще ти върши работа и цената е добра.

едит: няма кирилица ако има значение.

тия пластмасовите без дискретна карта ако си го пазиш добре не го вреш в леглото и да го клатиш до като работи(няма да говоря за мокрене) ще те издържи по-дълго време.

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, Can Oa написа:

не е лош в този ценови диапазон всичко е зле , този ще ти върши работа и цената е добра.

едит: няма кирилица ако има значение.

тия пластмасовите без дискретна карта ако си го пазиш добре не го вреш в леглото и да го клатиш до като работи(няма да говоря за мокрене) ще те издържи по-дълго време.

Каква е разлика да го клатя, докато работи и когато го движа? Имаш нещо предвид температурите или не?

едит : този хп предложен от Kristiyan Denkov, как ще се държи с този амд процесор?

Редактирано от A.Oc. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Баце не си зимай за тез пари шъ хапнеш дървото.Или си зимаш за 900 1000лв или не питай

Редактирано от bobi iordanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, A.Oc. написа:

Каква е разлика да го клатя, докато работи и когато го движа? Имаш нещо предвид температурите или не?

едит : този хп предложен от Kristiyan Denkov, как ще се държи с този амд процесор?

лаптоп и амд не коментирам който иска да си ги взема и коментира аз не съм.

Първо и най-важно чупиш харда , после не ти ли се вижда лоша идея да дрънкаш насам натам отворен и работещ пластмасов лаптоп...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Еми то надали има нещо хубаво за тези 500лв втора ръка не искаш не знам погледни в ардес бг 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Can Oa написа:

лаптоп и амд не коментирам който иска да си ги взема и коментира аз не съм.

Първо и най-важно чупиш харда , после не ти ли се вижда лоша идея да дрънкаш насам натам отворен и работещ пластмасов лаптоп...

Ок, значи да търся нещо метално с близки характеристики. Лаптопа ще се ползва един до два пъти в седмица по няколко часа, но ще има размятане насам-натам предпологам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

оф не ясно ли пиша , ако е затворен и не работи в чантата ще се опази ...

едит: хващаш лаптопа слагаш го в чантата отиваш където отиваш, вадиш слагаш на масата и го пускаш , свършваш си работа затваряш  и го прибираш в чантата.

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 9 минути, bobi iordanov написа:

Ква е тая тема лаптопи под 900 1000лв няма 

Има има :D
    На мен днес ми се наложи да купувам бюджетен,ей тва взех:
    http://www.emag.bg/laptop-asus-x540sa-dvu-jadren-broadwell-intel-celeron-n3050-1-6-2-16-ghz-15-6-39-62-cm-hd-led-display-hdmi-4gb-500gb-hdd-usb-3-1-type-c-free-dos-1-9kg-x540sa-xx109d/pd/DWTYV3BBM/

Обаче от Тежномаркет за 469 лв.
    Колко ще изкара един господ знае :speak:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Че са кофти са ясно но ако няма пари за повече това е. Такива пари толкоз , пазиш го повечко като всяка скъпа стока - главно се чупят тия евтините заради лошо ползване от потребителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, Васко ᅠᅠᅠᅠ написа:

http://www.emag.bg/laptop-asus-x540sa-dvu-jadren-broadwell-intel-celeron-n3050-1-6-2-16-ghz-15-6-39-62-cm-hd-led-display-hdmi-4gb-500gb-hdd-usb-3-1-type-c-free-dos-1-9kg-x540sa-xx109d/pd/DWTYV3BBM/

Това изглежда изчистено и леко, но процесорът е слаб сякаш. Може би това е най-доброто, което намерих засега - https://ardes.bg/product/hp-15-75258

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, A.Oc. написа:

Това изглежда изчистено и леко, но процесорът е слаб сякаш. Може би това е най-доброто, което намерих засега - https://ardes.bg/product/hp-15-75258

това също е добро https://ardes.bg/product/lenovo-ideapad-b51-80530

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За тези пари втора употреба машина бизнес клас. Иначе се убиваш в буквалния смисъл!! Нов лаптоп до 500 лева = ЕЛКА. Нищо няма да ти работи или да ти върви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Луди хора даващи пари за машини със характеристики на касов апарат!За тия пари се взима класна машина 2-ра ръка със 3 то поколение i3 i5 .Мразите ли се ,мазохисти ли сте ...................

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 3.10.2016 г. в 23:30, Васко ᅠᅠᅠᅠ написа:

В момента работя на чисто нов лаптоп. Същия модел и параметри само цвета е някъв шампанско.

Като съвет ако някой гледа темата , никога не си купувайте такъв лаптоп или с подобен процесор :)

Точно преди него се занимавах със DELL Latitude E4300 купен за 180лв. 6 месеца гаранция и това делче не само че работи 2 пъти по-бързо от асуса но има страхотен матов монитор. На толкова години и уарлеса му влиза в 5Ghz обхват а този новия кошник не може ;)

IMG_20161007_160616.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 10/7/2016 в 6:17, Can Oa написа:

В момента работя на чисто нов лаптоп. Същия модел и параметри само цвета е някъв шампанско.

Като съвет ако някой гледа темата , никога не си купувайте такъв лаптоп или с подобен процесор :)

Някаки странични ефекти ли дава?При мен засега работи добре,малко охлювската ама за тия пари...:biggrin:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 часа, Васко ᅠᅠᅠᅠ написа:

Някаки странични ефекти ли дава?При мен засега работи добре,малко охлювската ама за тия пари...:biggrin:

" странични ефекти " от това което имаш предвид няма. Страничния ефект е " работи добре,малко охлювската " което си е достатъчно а ти си ползвал охлюв защото не си се сетил нищо по-бавно да опишеш работата на лаптопа ;)

Ако има парички и не ти трябва много място , вземи си едно 120GB SSD и ще литне машината , няма да познаеш че това е твоя "охлюв"

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 10/7/2016 в 23:20, Can Oa написа:

" странични ефекти " от това което имаш предвид няма. Страничния ефект е " работи добре,малко охлювската " което си е достатъчно а ти си ползвал охлюв защото не си се сетил нищо по-бавно да опишеш работата на лаптопа ;)

Ако има парички и не ти трябва много място , вземи си едно 120GB SSD и ще литне машината , няма да познаеш че това е твоя "охлюв"

Редактирано от Васко ᅠᅠᅠᅠ
    (: (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, Васко ᅠᅠᅠᅠ написа:

Алах е рекъл стъпка по стъпка..убии неверника,посеечи г0,наръгай ги ,,,

Това не го разбрах , нещо за мене ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 10/7/2016 в 23:30, Can Oa написа:

Това не го разбрах , нещо за мене ли е?

Експерименти си правих-нищо лично към теб (:

Редактирано от Васко ᅠᅠᅠᅠ
    (: (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.