Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Един приятел ме помоли да му избера външен хард диск за съхранение на мултимедия, за да може да си качва филми за гледане. Спрях се на WD с 3 години гаранция, но чак след това се усетих, че той работи на тир по няколко месеца и хард дискът нон-стоп ще е подложен на вибрации, макар и най-вероятно изключен. Не че се съмнявам в мекото возене на новите камиони ( реф. рекламата на Волво и Ван Дам опреди няколко години :)), но все пак реших да попитам за повече информация. Какво е вашето мнение, дали вибрациите увреждат хард диска при транспортиране и дали не трябва да потърся нещо подобно. Благодаря за мненията. 

П.С. Аз притежавам външен Maxtor Basics External Portable Drive 500GB от 2007/8, още си го ползвам, макар и да има не малко reallocated sectors и никога не съм се замислял транспортирането дали му се отразява, но и не е бил нон-стоп на път с месеци. Притеснява ме най-вече факта, ако тръгне с камиона при забравен включен хард, така всяка по-силна вибрация най-вероятно ще увреди до някаква степен диска. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

да бих избрал нещо такова което си посочил http://vynshen-hard-disk.pazaruvaj.com/transcend/storejet-25h3-1tb-ts1tsj25h3-p47713108/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

И аз работя като международен шофьор- но и на двата ми лаптопа съм със SSD-та.Дори и да се включва само в спряно положение, винаги има шанс диска да падне нанякъде, все пак в камиона няма много равни повърхности.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, Me4oPyx написа:

И аз работя като международен шофьор- но и на двата ми лаптопа съм със SSD-та.Дори и да се включва само в спряно положение, винаги има шанс диска да падне нанякъде, все пак в камиона няма много равни повърхности.

Да и това също е фактор, моят външен хард съм го изпускал 5-6 пъти от които 2-3 пъти включен ( и това вкъщи, представям си ако го носех в камион) и лошите сектори са най-вече от тези моменти сигурно. И аз мисля че най-добре да му избера хубав вътрешен хард, че неговия има някакви проблеми, но той сега е на път и като се върне предпочиташе да са му напълнили този външен хард диск с филми. Мерси все пак за споделения опит.  

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз си купувам KingDian хубава китайска марка, на цени два пъти по-ниски от известните дискове, а скоростите са същите.единият вече 6 месеца го използвам и то яко - сваляне на филми и музика за всеки курс, които после трия и тегля нови.Та със две думи по-добре евтин китайски SSD отколкото марков HDD :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, Me4oPyx написа:

Аз си купувам KingDian хубава китайска марка, на цени два пъти по-ниски от известните дискове, а скоростите са същите.единият вече 6 месеца го използвам и то яко - сваляне на филми и музика за всеки курс, които после трия и тегля нови.Та със две думи по-добре евтин китайски SSD отколкото марков HDD :)

Погледнах ги в един български сайт, не видях да дават гаранция, грешка дават 3 години. Попринцип на него SSD не му е необходим, защото лаптопът му е старичък и самият процесор, а и рам (не помня колко беше, май 2 гб.) ще лимитират скоростта и пак ще забие на някой примерно филм от 10гб. Но разбирам какво искаш да кажеш, че парите на двата са еднакви, а скоростите не, но и капацитета де :).  

Редактирано от Vayu.Ap (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Can Oa написа:

точно на слаб комп ССД е най-ценно :)

Е когато процесорът удари 100% в Resource Monitor кое му е толкова ценното на SSDто. А и за филмите от 1-2-3 гб. x264  все още 5400 RPM Sata 2 (3gb/s) и USB 2 са достатъчни, поне това е моят опит. Иначе че SSD-то е по-добре от старите хард дискове, разбира се че е така, тук няма и място за спор. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, ExaFlop написа:

Да, да видях гаранцията и си корегирах поста  минута по-късно. Кажи си мнението за shock-resistant Transcend StoreJet 25M3 и ако знаеш на другите марки такива би ми било полезно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, ExaFlop написа:

Този няма да дойде по-евтино от този в българските сайтове. Не са ли общо взето еднакви?  Нали 5400 rpm е все още достатъчна скорост за повечето видео формати с които излизат филмите в момента?

Редактирано от Vayu.Ap (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.