Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

pcbsd

Катастрофирала ли беше социалистическата икономика. 26 години митове тровят съзнанието на народа за „България, която загубихме“.

Препоръчан отговор

преди 9 часа, lsmurf написа:

Защо се изказваш неподготвен. Минималната сума за доход освободен от данък се разделя на 12 за всеки месец и се заплаща данък на парите надхвърлящи тази сума . Минималната сума за която не се дължи данък в мамента мисля че е 12500 лири. Не съм много сигурен защото просто не ме е вълнувало колко точно е затова споменах че е грубо десетина хиляди. Понеже спомена че въпросните хора получават 60 паунда на 3 дни няма как с тези доходи да надхвърлят необлагаемият минимум. Друг е въпросът че за 60 те паунда също лъготиш защото в UK има минимална часова ставка която мисля че е около 9 паунда и нещо и едва ли има работодател който ще си позволи да я нарушава защото глобите са големички. Информацията ми не еот нета а от личен опит . Не съм съвсем пунктуален с цифрите защото когато взимаш многократно над тези суми такива подробности малко те вълнуват. Истината е тази че заплащането в UK е най малкият проблем за специалист който желае да работи там.

Oсем паунда е минималната. Не я нарушават- плащат ги. И понеже хората са "на повикване" им се плаща веднага, като работодателя удържа всички налози към дадената заплата. Нещо неясно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, _Belial_ написа:

Oсем паунда е минималната. Не я нарушават- плащат ги. И понеже хората са "на повикване" им се плаща веднага, като работодателя удържа всички налози към дадената заплата. Нещо неясно?

Не ми се ще да ти обяснявам повече. Ти твърдеше че хората не се връщат защото нямат пари . Доказах ти че лъжеш като ти показах цените на самолетните билети за България където има и такива за по 15 паунда даже. Всички други глупости дето ми ги говориш как ще им вземат страхотни данъци също не са верни тъй като ниско платените работници ползват облекчение от 12500 необлагаеми разпределени според изработеното време. Това е в лошата капиталистическа Британия  за разлика от добрата социална България дето започват да ти вземат данък още от първия изкаран лев. Пак си дърдори глупости как там българите били бели роби . Излагаш себе си не мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, lsmurf написа:

за разлика от добрата социална България

Беше тя добра и социална, но до преди 30 години. Сега е кръвожаден капиталистически звяр!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, lsmurf написа:

Не ми се ще да ти обяснявам повече. Ти твърдеше че хората не се връщат защото нямат пари . Доказах ти че лъжеш като ти показах цените на самолетните билети за България където има и такива за по 15 паунда даже. Всички други глупости дето ми ги говориш как ще им вземат страхотни данъци също не са верни тъй като ниско платените работници ползват облекчение от 12500 необлагаеми разпределени според изработеното време. Това е в лошата капиталистическа Британия  за разлика от добрата социална България дето започват да ти вземат данък още от първия изкаран лев. Пак си дърдори глупости как там българите били бели роби . Излагаш себе си не мен.

Понеже псуването е забранено, няма да напиша нищо. Само ще си го помисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо от фейсбук, на което попаднах :D

КАК ЩЕШЕ ДА ИЗГЛЕЖДА БЪЛГАРИЯ БЕЗ ЕПОХАТА НА СОЦИАЛИЗМА
.
Без епохата на социализма, днес България щеше да бъде една невъобразимо примитивна страна с подчертано ориенталски облик, както в стандарта на живота, така и в човешките взаимоотношения. В тази връзка ми прави впечатление, че селата и градчетата в навечерието на 9 септември 1944 г. изглеждат точно по същия начин, както са изглеждали по време на Освобождението през 1878 г. Разликата е почти неуловима. Същите изкамбурчени кирпичени къщи, същите криви улички, по които дрипави хорица газят кал до коляно. Това се вижда от старите фотографии.

И се чудя къде и за какво са отишли цели 66 години от 1878 до 1944 г. Но сетне си давам сметка, че това са 66 години капитализъм. Български капитализъм. Див и варварски. Еднакво жесток и примитивен както преди 9 септември 1944 г., така и сега. И по всичко личи, че с нищо не се е променил. Просто защото у нас капитализмът не може да прави друго, освен да плоди нищета, корупция, беззаконие и невъобразим социален песимизъм, който в наше време прогони половината българи в чужбина.

Без 9 септември 1944 г. у нас нямаше да съществуват много топоси, познати от най-новата ни история. Не би имало нито Дунав мост, нито АЕЦ "Козлодуй", нито ТЕЦ "Марица изток", нито Хаинбоаз. Нямаше да разполагаме с днешната мрежа от шосета и вместо по тях (особено в планинските райони и междуселските пътища) превозните средства щяха да се друсат по неравна трошенокамена калдаръмена настилка.

И до ден днешен в много села и малки градчета нямаше да има електрически ток. Градовете щяха да изглеждат като гета и някъде зад някой хълм или зад някоя река щеше да има малки богаташки квартали, зорко охранявани от органите на реда. Нямаше да я има мрежата от болници и санаториуми, които ни завеща социализма. В градовете щеше да има малки частни болници с още по-алчни и безсърдечни лекари от сегашните, които обръщат внимание само на по-заможни и средна ръка хора.

Сред простолюдието смъртта от язва, апандисит и други вътрешни болести щеше да бъде нещо в реда на нещата. Не би имало тази широка маса от образовани хора и учени. В градовете инженерите щяха да се броят на пръсти, а средните техници щяха да се смятат за много образовани кадри. В цялата страна щеше да има десетина технически училища с невъобразимо високи такси за обучение. По-голямата част от населението щеше да бъде с основно и начално образование, а по селата щеше да има и много неграмотни, отрано впрегнати в земеделската работа.

Тук-там по градовете и селата щяха да мъждукат малки фабрики с дълго работно време, в които щяха да се трудят рано състарени и изтощени от примитивния живот работници. Във всички разпалвани от тях войни, Англия и САЩ щяха да жертват с щедра ръка българските войници, тъй като щяхме да бъдем съюзници на тези страни. Нашите дядовци и бащи щяха да мрат в Корейската и Виетнамската война, а моето поколение и по-младите щяха да си оставят костите в Либия, Ирак, Афганистан и Сирия.

71185485_2485518301543203_4245207024679256064_o.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, gagodrago написа:

Без епохата на социализма, днес България щеше да бъде една невъобразимо примитивна страна с подчертано ориенталски облик

Според мен , щяхме да сме държава каквато бяхме преди  ВСВ.

Просперираща, с конвертируем лев и т.н.

Т.е. ако трябва да ПРЕДПОЛАГАМЕ , то щяхме да сме като една Испания, Италия, или най малко , но не и по зле, от Гърция.

Това в най лош случай. В  по оптимистичен вариант, можеше да сме като Германия Франция....

Уви... дойде соца...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А можеше да съм завършил Кеймбридж и да работя в просперираща България, съревноваваща се с Италия, Англия и Германия и др  в голямото европейско семейство ? 

И да не се занимавам с идиоти-цоциалисти, за които соца е манна небесна, без която сме щели д аседим в сламени колиби, без ток, без канализация, да пасем овце  и т.н. :laughing4:

Смешници

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Социализмът нали приключил преди 30 години, до сега ти защо не завърши Кеймбридж и да работиш в просперираща България??

Но с мозък колкото аспиринче как да стане?! :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото бяхме и все още не можем да се измъкнем от съветско-рашистката орбита.

Които бивши соц страни от лагера  що годе успяха да се оттърват от подобна соц пропаганда и лъжи , те са в пъти по добре сега от нас.  Които плямпат простотии като твоите за соца, или как щели сме да пасем крави  на село без соца,  ще си копаем още дълги години дъното ....

Проста логика и аксиома.

А за мозъка ми не се тревожи ... и като аспиринче да ми е, пак е в пъти повече от вашия. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.09.2019 г. в 8:30, lsmurf написа:

Всички други глупости дето ми ги говориш как ще им вземат страхотни данъци също не са верни тъй като ниско платените работници ползват облекчение от 12500 необлагаеми разпределени според изработеното време. Това е в лошата капиталистическа Британия  за разлика от добрата социална България дето започват да ти вземат данък още от първия изкаран лев. Пак си дърдори глупости как там българите били бели роби . Излагаш себе си не мен.

Безплатен обяд няма!!! Пак не си в час!!! Няма нищо необлагаемо, всичко се облага!!! Пък това кой се излага, бъди спокоен, всички го виждат!!! Ти и още двама - трима сте!!! Не сте много, но като влезете във форума и IQ-то отива към замръзване!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Джугашвили написа:

Безплатен обяд няма!!! Пак не си в час!!! Няма нищо необлагаемо, всичко се облага!!! Пък това кой се излага, бъди спокоен, всички го виждат!!! Ти и още двама - трима сте!!! Не сте много, но като влезете във форума и IQ-то отива към замръзване!!!

Като заговорите глупости  и то с високо самочувствие сте ми много забавни. Затова и влизам във форума да се забавлявам с простотиите ви. Какво общо има безплатният обяд с това че данъчната система във Великобритания е по социално ориентирана от нашата при която имаме плосък данък въведен именно от "социалистите" Там първо някакъв минимум от 12500 паунда което за нашите разбирания  всъщност съвсем не е минимум това са 27500 лева  не се облагат ,всъщност си прав облага се с 0 процента обаче за мен няма разлика. За IQ то няма какво да приказвам с човек като теб.

Ето как се плаща в лошата Великобритания https://www.gov.uk/income-tax-rates

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, lsmurf написа:

Като заговорите глупости  и то с високо самочувствие сте ми много забавни. Затова и влизам във форума да се забавлявам с простотиите ви. Какво общо има безплатният обяд с това че данъчната система във Великобритания е по социално ориентирана от нашата при която имаме плосък данък въведен именно от "социалистите" Там първо някакъв минимум от 12500 паунда което за нашите разбирания  всъщност съвсем не е минимум това са 27500 лева  не се облагат ,всъщност си прав облага се с 0 процента обаче за мен няма разлика. За IQ то няма какво да приказвам с човек като теб.

Ето как се плаща в лошата Великобритания https://www.gov.uk/income-tax-rates

Аз мога да говоря за Германия от първо лице, за Англия не съм запознат как е, но едва ли са по-социална държава от Германия!!! Нещо повече, това в Германия не е никаква социална политика, а извратена неолиберална система, в която цигани, негри, мюсюлмани и гейове живеят на гърба на белите и хетеросексуалните,а мързелът е издигнат в култ!!! Ако поживееш и поработиш малко в тази държава, така омразният за теб соц по бай Тошово време ще ти се стори като приказка в сравнение с тази диктатура!!! И не си мисли, че плоския данък е дясна политика, а прогресивното облагане е лява!!! Мога доста да споря по темата!!! Крайно време е да започнете да мислите с главите си, а не сляпо да вярвате на телевизора!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 57 минути, Джугашвили написа:

:offtopic_s:О-о-о, Джугашвили! Къде скиташ немил-недраг? Къде се изгуби?

Цитат

Катастрофирала ли беше социалистическата икономика. 26 години митове тровят съзнанието на народа за „България, която загубихме“.

На мен ми се вижда малко нелепо от гледище на сегашната икономика и демографска ситуация да говорим за тогавашната "катастрофа". Онова ако е катастрофа, това какво е? Паднала безработицата при 3 милиона и повече напуснали? Ами ако бяха тука сигурно щяха да са умрели от глад, уважаеми!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Lumberman написа:

:offtopic_s:О-о-о, Джугашвили! Къде скиташ немил-недраг? Къде се изгуби?

Бях подложен на неолиберален терор!!! В крайна сметка доброто възтържествува и победихме неолибералната сволоч и техните копои!!! Държаха ме 5 месеца без интернет!!! Това е Германия! - техническата нация на Европа, моторът на ЕС!!! Не могат да ми пуснат интернет 5 месеца!!! Осъзнаваш ли колко са откъсани и кой ни командва!!! България може в много отношения да е назад, но специално в IT сектора и тлекомуникациите е поне 10 години пред чичо Ханс!!! Това го пиша, за да го знаете и да не сме черногледи за всичко наше!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Джугашвили написа:

Не могат да ми пуснат интернет 5 месеца!!! 

Е, каква е тая работа? Това от некадърност или други подбуди? Как тъй са те държали? Да не си им бил пленник?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Lumberman написа:

Е, каква е тая работа? Това от некадърност или други подбуди? Как тъй са те държали? Да не си им бил пленник?

Ами не, но е много интересно!!! Тъкмо в този казус лъсва лицемерието на големите държави и брюкселските зелки!!! Значи тия дето ни размахват пръстчета и ни плашат със санкции за всяко нещо и дето ни пилят мозъците с разни приказки за либерализация на пазара и повишаване на конкуренцията и тем подобни либерастки глупости, оказва се че при тях няма никаква конкуренция, ами си е един добре завоалиран неолибералите комунизъм,с някакъв елемент на частна собственост!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли в България колко интернет доставчика има и колко са мобилните оператори???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...