Премини към съдържанието
julienalexandrov

законно ли е продажбата на DVD със ISO Windows

Препоръчан отговор

Имаx около 12 DVD диска със ралични ISO версии на Windows 7 и XP, изтеглени навремето от digitalrivercontent без активиращи ключове...само дискове
    Дадох ги на един приятел, понеже си направих 3 бутващи флашки на които събрах всичките версии на Уина и ДВД-тата повече не ми трябвахa.
    Проблема е, че той ги е сложил във един сайт да ги продава за по 4-5 лева.

Въпросът ми е:
    Има ли нещо нередно и противозаконно в това, че ме е страх да не му се случи нещо. 
    Пробвах в гугъла но там незаконни са уиндоусите със нелегалните активиращи ключове.

Някой ако има повече инфо ...

Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 1 минута, julienalexandrov написа:

Имаx около 12 DVD диска със ралични версии на Windows 7 и XP, истеглени навремето от digitalrivercontent без активиращи ключове...само дискове
    Дадох ги на един приятел, понеже си направих 3 бутващи флашки на които събрах всичките версии на Уина и ДВД-тата повече не ми трябвахa.
    Проблема е, че той ги е сложил във един сайт да ги продава за по 4-5 лева.

Въпросът ми е:
    Има ли нещо нередно и противозаконно в това, че ме е страх да не му се случи нещо. 
    Пробвах в гугъла но там незаконни са уиндоусите със нелегалните активиращи ключове.

Някой ако има повече инфо ...

Червения текст показва кое е нередното и незаконно в случая. А и твоя приятел няма как да докаже, че ти си му ги продал, така че да си бере грижата сам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, plamen74 написа:

А и твоя приятел няма как да докаже, че ти си му ги продал !

Не съм му ги продал...направо му ги подарих, че вече ми омръзна да мъкна един пакет с дискове...по-тежко и по-обемно е.

Притеснявам се на него да не му направят нещо....значи да му се обаждам да маха обявата така ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Незаконно е разбира се , това е пиратски Windows с каква глава изобщо е тръгнал да го продава , ако бяхме друга държава щеше да има сурови последствия ако тази информация беше попаднала където трябва, но това е България тук законите служат за защита на силните от по-слабите.

Все пак не е лошо да му кажеш да ги махне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    Незаконно е разбира се , това е пиратски Windows с каква глава изобщо е тръгнал да го продава , ако бяхме друга държава щеше да има сурови последствия ако тази информация беше попаднала където трябва, но това е България тук законите служат за защита на силните от по-слабите.

Все пак не е лошо да му кажеш да ги махне.

Мааалко встрани е проблема - не изтеглянето, а продаването

Самите M$ продават само активиращия ключ - от къде ще си изтеглиш инсталационния пакет, тях не ги вълнува. А това може да стане от една камара места, напълно легално.

• Харесва ми 6

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, jhoro написа:

Самите M$ продават само активиращия ключ - от къде ще си изтеглиш инсталационния пакеж, тях не ги вълнува. А това може да стане от една камара места, напълно легално.

Не и за XP и 7-ица. Те се продаваха на дискове.

А по темата - не само е незаконно, но е глупаво и нагло. Да продаваш подарени дискове, със стари неактуални версии на ОС?!?... И кой ще купи такъв диск, при положение, че може безплатно (и незаконно, разбира се) да си ги изтегли от нета и да си ги запише?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дали или ...? Точно за 7-ца беше първия случай, който видях - запечатана, но празна обложка само с активиращия ключ.
    За другото съм съгласен.
    А кой ще купи - за всеки влак си има пътници, а за всеки пътник - билет. Те пачки пари хвърлят от терасите, ти се чудиш за 4-5 лева

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 12 минути, jhoro написа:

Самите M$ продават само активиращия ключ - от къде ще си изтеглиш инсталационния пакет, тях не ги вълнува. А това може да стане от една камара места, напълно легално.

Освен туй продава модифицирани изображения. Това вече може да ядоса всяка фирма. Иначе продаването на дискове за 5 лева не ми звучи толкова страшно, стига да не ги регистрира той.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Всеки може да продава стига да има балъци да купуват :D Виж за ключовете нещата са подсъдни :P 

https://www.kaldata.com/IT-Новини/Microsoft-за-трети-път-съди-пирата-който-вече-й-д-113711.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 32 минути, jhoro написа:

До колкото и аз помня 7 и XP бяха на дискове , после направиха 7-цата да може да се тегли и от сайта на цигансофт

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

общо взето лапишнярски истории. единия  дал където не се знае къде ще му изгори флашката или ще я загуби някъде пък после ще си купува същия подарен диск от нета. но това ме устройва напълно  балъците се множат начините за печалба също спокоен съм за моето бъдеще.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Навремето когато интернет скоростите бяха бавни самите Microsoft продаваха техни дискове за $5, сега може да ги свалиш нещата им безплатно от сайта им. Не дисковете са скъпи, а самите лицензи и продажбата им е незаконна.

Редактирано от ined (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Yvan Sergeev написа:

общо взето лапишнярски истории. единия  дал където не се знае къде ще му изгори флашката или ще я загуби някъде пък после ще си купува същия подарен диск от нета. но това ме устройва напълно  балъците се множат начините за печалба също спокоен съм за моето бъдеще.

Точно затова - аз също ползвам флаш-памети (за всички инсталирани някога ОС), но самите пакети си ги държа в GoogleDisk, OneDrive и други облаци. Даже не на едно, а на няколко места едновременно. Загубя или унищожа едната флаш-памет - въпрос на минути е, да си направя нова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, jhoro написа:

но самите пакети си ги държа в GoogleDisk, OneDrive и други облаци.

Пакетите ги държа само на флашките, а повреди ли се - просто тегля нов имидж. Няма смисъл нещо, което е абсолютно безплатно за сваляне да ми заема излишно място. (понеже дали ще го сваля от сайта или от облака ми е все тая)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 часа, Azhen написа:

Незаконно е разбира се , това е пиратски Windows , ако бяхме друга държава щеше да има сурови последствия, но това е България е. Все пак не е лошо да му кажеш да ги махне.

Аз му казах вече да ги маха и разбира се причините за притесненията ми, но той ми прати един линк че в ebay.com се продавали свободно за по 5$ и то от Канада и U.S.А....не че нещо ......но просто ми стана интересно тези от ибея не как се оправят с microsoft ..... при условие че живеят в Канада и U.S.А за тях сурови последствия няма ли ?

http://www.ebay.ca/itm/Windows-7-Professional-64-bit-w-SP1-Install-Restore-Boot-Recovery-DVD-Disk-Disc-/142113680638?hash=item2116a2acfe:g:gzoAAOSw-kdX1GRq

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тоя твоя приятел дали ще изкара и за една бира съмнявам се? При наличието на толкова т.тракери не си струва :)  така че и да ги маха и да не ги маха все тая, я дай да видим сайта дето ги продава.

И по правилното название не е ди ви дита а .iso образи на . . . .

Редактирано от Highagain (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Highagain написа:

Тоя твоя приятел дали ще изкара и за една бира съмнявам се? При наличието на толкова т.тракери не си струва :)  така че и да ги маха и да не ги маха все тая, я дай да видим сайта дето ги продава.

И по правилното название не е ди ви дита а .iso образи на . . . .

Ако някой го е закъсал ще му купи диска. :) (примерно дава му грешка при включване и опаа... двд-то е надрано)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.