Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Дойде времето да си подобря леко конфигурацията, като искам да си увелича RAM паметта от 8gb на 16gb. Компютърът се използва за игри и видеообработка като в момента използвам 2x4gb DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA. Искам също да увелича и честотата на паметта и ако е възможно да бъде DDR4. Бюджета ми е 200 лв. Благодаря предварително! :)

Ето я цялата конфигурация:

GB B85M-D3H LGA1150

I5-4670 3.4G 6MB BOX LGA1150

2X4G DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA

1.5T SG SATA 6G 64M 7200

GB GTX760 GV-N760OC-2GD

FORTRON RIDER 650 BRONZE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За 1150 и DDR4 - ново дъно, нова RAM...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Дъното подържа само ddr3 1600mhz max затова предлагам да вземеш 2 от тези с по пет години гаранция https://ardes.bg/product/4gb-ddr3-1600-kingston-hyperx-savage-62180

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 38 минути, Bo4kOtOtO написа:

искам да си увелича RAM паметта от 8gb на 16gb

Купуваш си 2X4G DDR3 1600 и ти остават около 100 лв. да почерпиш или си взимаш и едно малко SSD.

преди 3 минути, ExaFlop написа:

За 1150 и DDR4 - ново дъно, нова RAM...

.... и нов процесор на друг сокет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз затова съм написал "За 1150", за да се икономиса процесорът."
    ECS Elitegroup ATX DDR4 LGA 1150 Motherboards Z170-Claymore
    ASUS Z97-E
    ...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите! Ако съм разбрал правилно най-добрият вариянт в момента е да запазя сегашната си рам и да я допълня с още 2x4gb DDR3 1600 както са написали колегите Kristian Denkov и oavramov и да станат 4x4gb, но ще има ли някакъв проблем ако са на различни производители? В такъв случай ще помисля и за SSD, но не съм наясно кой ще е най-добрият вариянт и марка за тези пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, ExaFlop написа:

Аз затова съм написал "За 1150", за да се икономиса процесорът."
    ECS Elitegroup ATX DDR4 LGA 1150 Motherboards Z170-Claymore
    ASUS Z97-E
    ...

Тези дъна според мен са 1151.

Контролерът на паметта е в процесора, а неговият и мисля всички на сокет 1150 не поддържат DDR4.

преди 1 час, Bo4kOtOtO написа:

ще има ли някакъв проблем ако са на различни производители?

Ако няма да оувърклокваш нещо можеш да вземеш и най-евтините, но гледай да не е DDR3L

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

2x4GB Geil EVO LEGGERA DDR3 1600Mhz 89лв. + SSD 120GB, A-Data XPG SX930 104.40лв доставка безплатна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от plamen.bundev
        Здравейте на всички! След малък ремонт на настолното ми ПС. Забелязах че нещо е станал по-бавен и кво да видя- той е останал с 1гб рам. Принципно е с две плочки по 1гб ддр3. Разбрах кой е дефектния слот и за жалост самия слот има 2 счупени крачета. Та въпроса ми е: понеже дънната ми платка има два слота дд3 1333 и два слота ддр2 800, а аз в момента имам неизползваеми две плочки- 1гб ддр2 и 1гб ддр3, дали да купя ддр2 2 гб и да имам 3гб dual channel или да си купя просто 2 или 4 гб ддр3 и да са на сингъл. Също така гледам повечето рам памети които се продават пише че са на 1660mhz честота има ли проблем че на моята платка пише 1333. Друг въпрос с 32битовата ми ОС ако сложа 4гб плочка ддр3 колко ще разпознае и дали ще тръгне въобще. Как ще се държи като цяло компа- ползва се предимно за интернет играя единствено PES16- при който не усещам каквато и да е разлика от осакатената памет- върви си на високи графики без проблеме и лаг (доста странно). Ако някой от въпросите ми яи се струват тъпи- извинете абсолютен лаик съм в тази тема, просто не обичам да ме лъжат пи сервизите. Благодаря предварително!
      • от SilenceKeeper
        Здравейте! Моля помогнете защото не издържам повече! На дъното ми имам два слота за рам и имам 2x2GB, но от тези 4GB работят само 2,75 До сега бях на Windows 7 Ultimate 64x а сега на Windows 7 Ultimate 86x и няма никаква разлика. Пусна ли някоя по тежка игра и някакво клипче едновременно става зле... Като дам Task Manager>Performance>Resource Monitor>Memory, пише 1283MB hardware reserved. В BIOS-a не намирам нищо за remapping Просто не знам какво може да е, дайте идеи моля, много ще съм Ви благодарен. Ето малко за конфигурацията: CPU: Dual Core Intel WolfDale, 2600 Mhz(13x 200) Graphics: NVIDIA GeForce GT 240 (1024MB) (Тук не знам дали е от значение, но в Everest го пише два пъти сякаш имам две видео карти) Motherboard: Foxconn G31MX Series RAM: DDR2 SDRAM DDR2-800(400Mhz) Ширина на модула 64bit Bios: Phoenix - AwardBIOS v.6.00PG Дата 07/30/08
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.