Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам два лаптопа - HP Notebook 15-r051eu  и Packard bell TJ74 въпроса ми е следния, мога ли някой от тях да го ъпгрейдна - Процесор/Видео и Рам памет? Има ли такъв възможен вариант, тъй като съм чувала че на лаптопите няма как. Вторият ми въпрос е - мога ли от единия лаптоп на другия да си прехвърля хард диска? Еднакви ли са като съвместимост? И третият ми въпрос, по-скоро проблем е следния  HP лаптопа го преинсталирах вчера и съм му сложила Windows 7 x64, резолюцията по подразбиране (препоръка) е 1366х768 но когато си пусна някоя по-старичка игра от  типа Counter-Strike не мога да използвам максималния мащаб, позволява ми единствено 800х600  и 1024х768, опцията ми за Widescreen е забранена. А на другия лаптоп, който е със същия уйндолс всичко си е нормално. Къде може да е проблема? Пробвах да не са драйвърите за видео-картата, не са... Благодаря предварително! :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

В CS > Options/Video/Display mode/Widescreen/Resolution..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, ExaFlop написа:

В CS > Options/Video/Display mode/Widescreen/Resolution..

Както съм описала, Displey Mode е забранен, не мога да сменя на Widescreen , стои си на Normal. Пробвах от msconfig четох по форуми че си писали резолюцията от там, не стана.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи си с Microsoft VGS Compatible driver. И ти трябва драйвър от производителя на видеокартата.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, ExaFlop написа:

Значи си с Microsoft VGS Compatible driver.

Говори ми на Български :D Може ли да се оправи, или няма как? Колкото до драйвърите доста се помъчих докато олуча правилния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Даваш Хардуерния идентификатор на видео картата и ние тук ти връщаме линк за драйвъра.
    За кой от двата лаптопа става дума?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, ExaFlop написа:

Даваш Хардуерния идентификатор на видео картата и ние тук ти връщаме линк за драйвъра.
    За кой от двата лаптопа става дума?

За HP-то пише Intel(R) HD Graphics

PCI\VEN_8086&DEV_0F31&SUBSYS_2213103C&REV_0C

Редактирано от Кръстина Караджова (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

http://support.hp.com/us-en/drivers/selfservice/HP-15-Notebook-PC-series/6875200/model/7041200

преди 18 минути, ExaFlop написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Intel High-Definition (HD) Graphics Driver

10.18.10.3408 144.0 MB May 15, 2016

Този съм изтеглила и сложила още вчера. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 15 минути, Кръстина Караджова написа:

Intel High-Definition (HD) Graphics Driver

10.18.10.3408 144.0 MB May 15, 2016

Този съм изтеглила и сложила още вчера. 

Иначе резолюцията която изкарва на десктопа 1366х768 ли е? Имаш ли примерно Windows Aero теми достъпни при персонализиране на десктопа с десен бутон на мишката? Пробвай и този  10.18.10.3431 драйвър, ако другият не се е инсталирал правилно. Макар че може да си е от самата игра, влез и питай някой от админите, ако играеш cs 1.6, може повече да ти помогнат. Може да трябва просто друг CS да инсталираш и да се оправи. Но понеже и аз играя, все пак ти препоръчвам да я играеш  на 800 x 600, че може и 640 x 480 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Vayu.Ap написа:

Иначе резолюцията която изкарва на десктопа 1366х768 ли е? Имаш ли примерно Windows Aero теми достъпни при персонализиране на десктопа с десен бутон на мишката? Пробвай и този  10.18.10.3431 драйвър, ако другият не се е инсталирал правилно. Макар че може да си е от самата игра, влез и питай някой от админите, ако играеш cs 1.6, може повече да ти помогнат. Може да трябва просто друг CS да инсталираш и да се оправи. Но понеже и аз играя, все пак ти препоръчвам да я играеш  на 800 x 600, че може и 640 x 480 :)

Резолюцията на екранае 1366х768, имам Аеро теми ,и пробвах с няколко цс-а и оше 2-3 игри са така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Кръстина Караджова написа:

Резолюцията на екранае 1366х768, имам Аеро теми ,и пробвах с няколко цс-а и оше 2-3 игри са така.

Отвори Intel Graphics and Media Control Panel за видео картата ти и там има на 3D , 3D Preference, избери да е по средата между Performance и Quality. За друго аз поне не се сещам, даже не съм сигурен това може ли да доведе до такъв проблем.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Отвори Intel Graphics and Media Control Panel за видео картата ти и там има на 3D , 3D Preference, избери да е по средата между Performance и Quality. За друго аз поне не се сещам, даже не съм сигурен това може ли да доведе до такъв проблем.  

Нищо не се промени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Пробвай да стартираш играта като администратор и виж дали ще е достъпна настройката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Кръстина Караджова написа:

Нищо не се промени.

Нали Intel Chipset Installation Utility and Driver, го инсталира вчера преди да инсталираш видеото ?

Иначе за ъпгрейд почти нищо няма да можеш да им правиш на тези лаптопи освен да сложиш повече рам памет.

Редактирано от Vayu.Ap (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Vayu.Ap написа:

Нали Intel Chipset Installation Utility and Driver, го инсталира вчера преди да инсталираш видеото ?

Едва ли... Беше голяма борба с това видео... Пробвах над 5 драйвъра. И накрая си свалих driver booster :D

преди 4 минути, ExaFlop написа:

Пробвай да стартираш играта като администратор и виж дали ще е достъпна настройката.

Не стана :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 3 минути, Кръстина Караджова написа:

Едва ли... Беше голяма борба с това видео... Пробвах над 5 драйвъра. И накрая си свалих driver booster :D

Не ползвам при мои инсталации такива програми, свалям от сайта и не знам колко са надеждни. Но попринцип след аудио драйвърите, виж на линка, който ти даде ExaFlop, има чипсет драйвъри, те също са задължителни, може видео картата да не се е инсталирала правилно, макар че явно работи щом я имаш резолюцията и аеро темите. 

Иначе за ъпгрейд почти нищо няма да можеш да им правиш на тези лаптопи освен да сложиш повече рам памет. Ти защо не попита тук да те ориентират при покупката на новият ти лаптоп, че ако Intel Celeron N2815 е процесорът ти , не е никак бърз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не ползвам при мои инсталации такива програми, свалям от сайта и не знам колко са надеждни. Но попринцип след аудио драйвърите, виж на линка, който ти даде ExaFlop, има чипсет драйвъри, те също са задължителни, може видео картата да не се е инсталирала правилно, макар че явно работи щом я имаш резолюцията и аеро темите. 

Днес два пъти преинсталирах драйвъра на видеото, със сигурност работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, Кръстина Караджова написа:

Днес два пъти преинсталирах драйвъра на видеото, със сигурност работи.

А по другият ти въпрос, защо ти е да сменяш хард дисковете, на новият лаптоп не е ли по-голям като капацитет, просто си прехвърли информацията?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, Vayu.Ap написа:

А по другият ти въпрос, защо ти е да сменяш хард дисковете, на новият лаптоп не е ли по-голям като капацитет, просто си прехвърли информацията?

Ами идеята ми е друга, стария лаптоп се оказва че е по-добър а аз играя едни игрички, и искам дори да си ъпгрейдна единия лаптоп, който позволява от двата за да стриймвам. :D Малко си падам геймърка и преди стриймвах от настолен компютър, но сега от лаптопите не става слабички са...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, Кръстина Караджова написа:

Ами идеята ми е друга, стария лаптоп се оказва че е по-добър а аз играя едни игрички, и искам дори да си ъпгрейдна единия лаптоп, който позволява от двата за да стриймвам. :D Малко си падам геймърка и преди стриймвах от настолен компютър, но сега от лаптопите не става слабички са...

Инсталацията на операционната система на новия хард няма да тръгне на стария компютър и обратното, но иначе би могло да ги размениш, но трябва да им правиш нови инсталации. За ъпгрейд нали ти написах, общо взето само рам паметта, според мен процесорите ще са ти слаби за това за което ги искаш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Инсталацията на операционната система на новия хард няма да тръгне на стария компютър и обратното, но иначе би могло да ги размениш, но трябва да им правиш нови инсталации.  

Значи са съвместими? Радвам се, благодаря. Сега остана въпроса с ъпгрейда дали ще е възможен? И какъв ще е възможен. И кой от двата лаптопа според вас е по-подходящ. Ако можете давайте съветчета и кажете какво ще мога да подобря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, Кръстина Караджова написа:

Значи са съвместими? Радвам се, благодаря. Сега остана въпроса с ъпгрейда дали ще е възможен? И какъв ще е възможен. И кой от двата лаптопа според вас е по-подходящ. Ако можете давайте съветчета и кажете какво ще мога да подобря.

EasyNote TJ74 в двата слота по 4gb DDR2 800 максимум, за HP една плочка от 8гб и една от 4 гб, е максимума, паметта е DDR3 1600MHz, но и тук най-добре 2x4gb, повече едва ли ще е необходима. Ти сега имаш една плочка от 4гб. там сигурно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, Vayu.Ap написа:

EasyNote TJ74 в двата слота по 4gb DDR2 800 максимум, за HP една плочка от 8гб и една от 4 гб, е максимума, паметта е DDR3 1600MHz, но и тук най-добре 2x4gb, повече едва ли ще е необходима. Ти сега имаш една плочка от 4гб. там сигурно.

Да, значи HP-то? А видео картата и процесора могат ли да се сменят с по-добри? И можете ли да ми помогнете с намирането им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, Кръстина Караджова написа:

Да, значи HP-то? А видео картата и процесора могат ли да се сменят с по-добри? И можете ли да ми помогнете с намирането им.

Общо взето в повечето лаптопи, единствено рам паметта се увеличава и се сменя хард диск с по-голям капацитет, процесор и да има вариант да се сложи друг на същото дъно, то той няма да е кой знае колко по производителен и просто няма смисъл от такива упражнения. Иначе рам памет във всеки магазин за компютри ще ти продадът и най-вероятно безплатно ще ти я сложат, ако сама не знаеш. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.