Премини към съдържанието
rusimc

Ъпдейт на Acer Aspire One 11 (Win 10 няма достатъчно място)

Препоръчан отговор

Здравейте! Днес си закупих малкия лаптоп Acer Aspire One 11 ( A01-132-C5BB ). Идва с оригинален уиндоус, но не успях да направя ъпдейт, поради липсата на място. Идва само с 32гб памет, от която са свободни около 13-14гб. Има ли начин извлека серийния номер, да изтегля .iso и да направя чиста инсталация, така че да си остана с оригинална операционна система?  Друг вариант е да забода един външен HDD, но дали ще се получат нещата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

С кой Windows дойде?
    http://neosmart.net/OemKey/

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Абсолютно безмислена покупка. Да не гворим, че Windows 10 си иска място поради своите updates. Освен това трябва да имаш и свободно място, за да може 32 GB да може да работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 8 минути, ExaFlop написа:

С кой Windows дойде?
    http://neosmart.net/OemKey/

Благодаря. Извадих серийния номер. Лаптопчето пристигна  с 10586.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 34 минути, rusimc написа:

да изтегля .iso и да направя чиста инсталация

Преди да го направиш, виж дали няма "recovery partition" и си направи recovery USB (за всеки случай)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, oavramov написа:

Преди да го направиш, виж дали няма "recovery partition" и си направи recovery USB (за всеки случай)

Ще погледна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Емил Костов написа:

Абсолютно безмислена покупка. Да не гворим, че Windows 10 си иска място поради своите updates. Освен това трябва да имаш и свободно място, за да може 32 GB да може да работи.

Ако използва CompactMode спокойно може да си бачка с 32GB

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, ExaFlop написа:

Ако използва CompactMode спокойно може да си бачка с 32GB

Нищо няма да бачка. Това са просто боклуци, но това е мое мнение. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 59 минути, Емил Костов написа:

Нищо няма да бачка

Е, дай по твоята логика леко да отвори балконската врата и да го метне през нея, а?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, ExaFlop написа:

Е, дай по твоята логика леко да отвори балконската врата и да го метне през нея, а?

Да! Много добре позна какво искам да кажа. Отдавна разкарах старата техника, взех си един хубав лаптоп, за да мога да си работя на спокойствие. Вече започвам да се ценя. Стига толкоз.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

подарих един 40 gb hdd  ... win 7 иска минимум 50 гб  за да е  всичко нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Защо ти е лаптоп с 32гб пространство? Не ти ли мина през ум, че няма да ти стигне за нищо?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Никой не ме попита дали имам основен лаптоп и за какво ще се използва този. Карате направо. :D Имам си основен голям лаптоп с I5 процесор, но ми трябва малък лаптоп за пътуване. За документи, за интернет. Този ще ми върши перфектна работа.  Така съм преценил, това съм си купил и смятам, че ще ми върши идеална работа. Просто попитах как да се справя с проблема с ъпдейта. Дали може да се използва външен хард, sd карта, флашка, за сваляне на временните файлове. Не е нужно да ми казвате очевидното за покупката ми.

EDIT: Преди да го купя обмислях да заменя уин 10 с линукс, но ми хареса идеята, че ми дават 100гб One drive за 2 години и ми хареса как е интегриран в win 10. Това е.

Редактирано от rusimc (преглед на промените)
    • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    току-що, NBS 9322 написа:

Защо ти е лаптоп с 32гб пространство? Не ти ли мина през ум, че няма да ти стигне за нищо?

Toва не е лаптоп!
    Нека през твоя минава, че това е нетбук, а конкретно според религията облачен нетбук и за 151$ под името ACER получавате толкова.

Добра практика е да се аргументирате. В противен случай пишете на ишлеме, колко да не заспите или да подсетите, че  ставате за свидетел на слухове от очевидци по форуми. Машинката има своята прелест и право на живот. Не шуми! Лека е. Това ви го казвам от собствен опит. Вкъщи имам "хубав" лаптоп и то цели 5 бройки и отделно скъп такъв за 2450лв. Към тях добавям два мини PC неттопа, един таблет и един трансформер. Процесорът на последните две изброени са на кантар с коментирания нетбук.

Таблетът е dual boot - Windows 8.1 Home 32bit x Android 4.4.4, 2GB ram, Intel Atom Z3735F.
    Трансформерът е под Windows 10 Home 64bit, 2GB ram, Intel Atom Z8300.

И двете машини ползват 32GB еММС памет поради бюджетната си природа, но таблета е осезаемо по-пъргав. И тук с ръка на сърце за пореден път ще кажа, че Windows 10 64bit е Олимп на микромеките изпражнения.

Какво може такава (ултра)бюджетна машина:

1. до 8 таба в firefox;
    2. възпроизвеждане на FulHD филми;
    3. Skype и подобни;
    4. Photoshop CS7;
    5. Офис пакети;
    6. игри до 2010г.

Неща предостатъчни на блондинка, секретарка, пенсионер или форумен трол.
    Минусите на Acer Aspire One 11 са:

1. противен монитор, нито е IPS, ни fullHD, ни ярък;
    2. не се трансформира в таблет и да го размъкваш по паркове и ексурзии си е куфар;
    3. 2GB ram-памет за Windows 10 64bit е ахилесова пета на машината.

11.6' размер на екрана също е спорен за мобилността. 11.6' пред 8' или 8.9', макс 10.1, минава за телевзиор.
    Препоръчвам на автора на темата да спре шпионирането. Да мине на 32 битова версия или да смело да инсталира linux. С драйвер от Hitachi всяка SD-карта може да се инсталира като Disk D, от което ще отпадне нуждата от външни дискове и съответния франкенщайн. CloneZilla на помощ за направа на рековери дял.  Важна стъпка е бекап на драйверите. Това ще спести много време при бъдещи преинсталации.

Export-WindowsDriver –Online -Destination C:\Drivers 

Хитринки са разни трикове пo настойките на захранването, работата с твърдетелни дискове, и т.н. под формата на готови рег.файлове. Поглед в AutoRuns на Windows.

поздрави

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Yvan Sergeev написа:

win 7 иска минимум 50 гб  за да е  всичко нормално.

Пак се изказа неподготвен. Гола 64-битова Windows 7 OS си работи съвсем нормално на 25-30GB дял. А ако е с CompacttOS -  пиши минуц 2-4 GB.
    Виж инсталаирана Windows 10 X64 OS, в едно с офис, архивари и разни други дребни инструменти колко място заема - ima-няма 12.4GB

079XJVbsyq.png

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

@Profruit това се казва полезен и изчерпателен отговор. Благодаря за подсещането за бекъп на драйверите. Значи в най-скоро време (когато ми остане такова) ще сложа една Мента.  Нетбука не е с 2, а с 4гб рам. 

Редактирано от rusimc (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, Profruit написа:

Export-WindowsDriver –Online -Destination C:\Drivers 

Само забрай да им напишеш, че това се прай в powerShell,  че ще ти запалят личните с коментари, че нищо не става и т.н.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

подготвен подготвен даже и практично  win 7 32

New Bitmap Image (3).bmp

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, Yvan Sergeev написа:

подготвен подготвен даже и практично  win 7 32

New Bitmap Image (3).bmp

И кво показва туй? Нищо ли? Май нищо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

показвам че имам 14 гб свободни от 60 специално отделени за OS  там  да си бачка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, rusimc написа:

Просто попитах как да се справя с проблема с ъпдейта.

Закачи външен диск, влез в папка %userprofile%, десен клик на папка Documents, избери Properties, раздел Locatiom, бутон Move, укажи пътя до външния диск, кликни с десен бутон на празно място, избери New>Folder>преименувай на Documents, потвърди с ОК, ОК. Сега натисни Winkey+X, избери Command Prompt (Admin). В отворилия се черен прозорец напиши
    cd\
    dir
    Виж в списъкаима ли папка $WINDOWS.~BT Ако има я копирай на външния диск.
    Сега преименувай папката $WINDOWS.~BT на $WINDOWS_.~BT

В черния прозорец напиши:
    mklink /D $WINDOWS.~BT F:\$WINDOWS.~BT ако F:  е буквата на външни диск
    и натисни Enter.

Рестартирай компютър. Као влезеш отново на десктоп, отвори C:  и изтрий папката $WINDOWS_.~BT
    Пусни проверка за актуализации. И действай.
    ПП. Пропуснах да напиша - направи си една папка с име Windows.old  на външния диск и за нея изпълни в cmd команда:
    mklink /D C:\Windows.old F:\Windows.old

преди 40 минути, Yvan Sergeev написа:

показвам че имам 14 гб свободни от 60 специално отделени за OS  там  да си бачка.

Ами като си насипал ненужен за системния дял софтуер и 200GB може да не ти стигнат.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

ами мога и на друго място да го сложа софтуера ама ако се наложи да го форматирам и регистрите изчезнат ще трябва ръчно  да ги махам от другия дял.  но по принцип как я мислиш за 32  общ дял  със всичко нужно. както каза по рано 

Profruit някаква  облачна машина и  всичко друго някъде по нета ходи го търси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, Емил Костов написа:

Да! Много добре позна какво искам да кажа. Отдавна разкарах старата техника, взех си един хубав лаптоп, за да мога да си работя на спокойствие. Вече започвам да се ценя. Стига толкоз.

Добре де, аз имам таблет с 16 гб и win 10. ОС си върви просто префектно, направих си настройките всяко приложение от магазина и всичко останало да се съхранява на D картата ( външен носител ), инсталирам си програмките също там и нямам никакви проблеми.

Отиди в Настройки, търси таба за приложения, окажи новото място... Друго спасение за машини с малко пространство няма. Освн това ъпдейтите според мен изобщо не ти трябват, излишно товарят и пълнят паметта.... изключи си ги, остави ъпдейта на антивирусната и толкова.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 минути, callpchelp написа:

Добре де, аз имам таблет с 16 гб и win 10. ОС си върви просто префектно, направих си настройките всяко приложение от магазина и всичко останало да се съхранява на D картата ( външен носител ), инсталирам си програмките също там и нямам никакви проблеми.

Отиди в Настройки, търси таба за приложения, окажи новото място... Друго спасение за машини с малко пространство няма. Освн това ъпдейтите според мен изобщо не ти трябват, излишно товарят и пълнят паметта.... изключи си ги, остави ъпдейта на антивирусната и толкова.

епа хубаво ма  дето само човека трябва да си вземе външен носител.един така да речем 100 GB :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, callpchelp написа:

ШШШТ. Да чуем параметрите на таблета????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от MaDCoW
        Здравейте. Имам един стар лаптоп, за който се сетих (Dell Latitude D430) та реших да го включа, но стигна до там, че зарежда логото на Windows 7, и се рестартира. Реших да го преинаталирам, качих Windows 7 на флашката (понеже лаптопа няма място за CD/DVD) и започвам да го преинсталирам, но за съжаление ми излиза Fatal! Inconsistent data read from (0x80).. Ако някой помогне ще съм много благодарен! ☺ Ето и какво точно ми излиза 
      • от Мария333
        Моля, помогнете ми! Онзи ден преинсталирах телефона си samsung galaxy j3 2016 , но съм забравила имейла и паролата за профила в гугъл. Какво да правя??
      • от Светозар Стойчев
        Здравейте. 
        Имам проблем със зареждането на ОС след ъпдейт на BIOS. Става дума за лаптоп - DELL Latitude e5420. 
        Машината е закупена скоро втора ръка, все още в гаранционен срок. Работеше си идеално преди глупостта да пипам по БИОСа.
        Инсталирах Уиндоус 7 (Ultimate версия - най-тегления торент в замунда). Предположих, че след инсталацията са нужни драйвери. Влязох в сайта на DELL и открих един солиден списък с предложени драйвери точно за този модел лаптопи. Част от посочените файлове бяха на по-нови версии на БИОС. ОригиналнатаБИОС  версия на лаптоппа бе А01. Версиите, посочени в сайта бяха доста по-нови. След като опитах да ги инсталирам ми излезе съобщение, че за целта БИОСът ми трябва да е версия А02. Намерих я в сайта на DELL. Инсталирах я. Всичко си протече мирно и кротко, до момента, в който трябваше да ми зареди Уиндоус. След черния екран (с логото на DELL, модела на лаптопа и бутона за боот меню) машината се рестартира и така в един безкраен цикъл. 
        Два пъти съм инсталирал уиндоус през живота си, а драйвери изобщо, с БИОС пък изобщо не съм се занимавал. В сайта на ДЕЛ бе посочено, че е хубаво да се започне с инсталация първо на БИОС-ките файлове, след което да се продължи с останалите драйвери. Така и сторих. 
        Прочетох разни информации в интернет, включително и в този форум, но те допълнително ме объркаха. Не съм наясно с тези неща. Някъде бях прочел, че може да се дължи на различни отметки в SATA опциите -  АТА или AHCI. Сменях ги - нищо. Моля за съвет къде да търся проблема - в биоса, след ъпдейта, в Windows, хардуерен? Чудя се дали да започна преинсталация на уиндоус или да търся начини за възстановяване на старата версия на биос (аз нямам нейно копие). Не съм наясно изобщо.
        Благодаря предварително!
      • от Боби Акулата
        Как за свържа нов ключ за лампа,във кутията има кабел със синя и кафява жица.Къде да сложа синята и къде кафявата. https://www.amazon.co.uk/Visage-Switch-Flush-Mounted-Insert-Certification/dp/B00VX908UE
        Това е ключъ. Благодаря!
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.