Премини към съдържанието
----------------

Как работи амортисьорът на автоматичната пералня

Препоръчан отговор

Как работят тези амортисьори на автоматичните перални машини! Според мен никак! Две тръби вкарани една в друга, като основното тяло е с дълги отвори! Има някакво уплътнително кече, което сопред мен има живот няколко цикъла! Усилието на отваряне и затваряне е символично. Според мен работят като чисто физически телескопични рамена удържащи барабана във фиксирано положение, но да играят ролята на амортисьори .........!!!!!???? Питам се от любопитство!

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами кажи марка и модел на пералнята и ще потърсим информация. За всеки модел е различно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Win 10 64 бита!

Абсолютно еднакви са като принцип на действие за абсолютно всички машини! Има специфични за 1-2 модела от най - висок клас! Само размерите и дизайна са различни!

Та някой знае ли как работят......????

Редактирано от Кумчо вълчооо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Работят  на триене. Това което ти се струва като кече е пенополиуретан ,който като остарее почва да се рони и спира да върши работа .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Каква е ролята на амортисьорите (по принцип) ?

Отговори си и ... може да се сетиш какво става в твоя случай. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 33 минути, jhoro написа:

Каква е ролята на амортисьорите (по принцип) ?

Отговори си и ... може да се сетиш какво става в твоя случай. 

те тук си краднах един от твойта Перла04 вариант

Резултат с изображение за амортисьори

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, Цинго Манго Фук написа:

Само, че - не си го откраднал. Този е резервния и аз ти го подарих (нищо, че чак сега ти казвам)

За питащия - ето една статия Dampers: Shock Absorbers

Предполагам, че и без преводач - термина "Шок абсорбер" е разбираем.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не са рамена, баш са си амортисьори... обират вибрациите от въртенето на барабана.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, kashchey написа:

Работят  на триене. Това което ти се струва като кече е пенополиуретан ,който като остарее почва да се рони и спира да върши работа .

То, за това не мога да насмогна с купуването на нови и нови! Колкото по - нови, толкова по - некачествени и малотрайни! Явно проблема им идва от това: "Това което ти се струва като кече е пенополиуретан ,който като остарее почва да се рони и спира да върши работа ."

преди 3 часа, androns написа:

На мойта пералня са маслени амортисьорите, както при колите.

Би ли споделил марката за да видя от къде мога да закупя и да видя биха ли станали на моята!?

преди 3 часа, Цинго Манго Фук написа:

Намекваш, че на Перла са такива! Правилно ли съм разбрал?

П.П. Една вметка защото виждам, че има и съфорумник, който не е наясно с амортисьорите на пералните! Обикновенно и масово слаганите нямат нищо общо като принцип на работа с маслени, газови и тем подобни!!! Дори конструктивно и чисто технически нямат нищо общо, освен формата! Позволих си да преправя качената по горе снимка!

imageproxy.php.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Кумчо вълчооо написа:

Намекваш, че на Перла са такива! Правилно ли съм разбрал?

да, правилно си разбрал ...ъ-ъ-ъ... жълтата, част на публикувания от мен предишен пост
    буталата в нормално състояние се движат съвсем леко затруднено, но при рязко движение не мърдат

Ново Bitmap изображение.jpg

Редактирано от Цинго Манго Фук (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    на 8.10.2016 г. в 15:27, Кумчо вълчооо написа:

То, за това не мога да насмогна с купуването на нови и нови! Колкото по - нови, толкова по - некачествени и малотрайни! Явно проблема им идва от това: "Това което ти се струва като кече е пенополиуретан ,който като остарее почва да се рони и спира да върши работа ."

Станно.Годишно сменям едва по няколко комплекта и втори път не ми се е налагало да сменям.И това е за 200-250 перални годишно включително такива втора употреба.Търси причината, ако ги разбива толкова бързо.Провери тежестите да не мърдат или пък омекнали пружини, макар дори при това положение.Пенополиуретан няма в амортисьорите.А иначе са си точно газови и хидравлични.Не само перлите(03,04,05, 06) а и ред други марки имат такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

" А иначе са си точно газови и хидравлични. "

Гозово-хидравлична ти е главата! По горе съм нарисувал схема на масов такъв! Къде видя газове, хидравлика! Може би при някой по стари, маркови модели да има, както и при новите модели от висок клас, но в масовия случай са :

http://www.delta-elis.com/bg/3-2528-Амортисьор_за_пералня_philco_siltal_120n.htm

Оригиналните изкараха доста време, но новите - пълен боклук! Никакво качество!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ако ти се намира стар колан от естествена кожа с подходяща дебелина, можеш да си ги възстановиш:

https://youtu.be/Mh8uJxEIDc4

Редактирано от oavramov (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

" А иначе са си точно газови и хидравлични. "

Гозово-хидравлична ти е главата! По горе съм нарисувал схема на масов такъв! Къде видя газове, хидравлика! Може би при някой по стари, маркови модели да има, както и при новите модели от висок клас, но в масовия случай са :

http://www.delta-elis.com/bg/3-2528-Амортисьор_за_пералня_philco_siltal_120n.htm

Ти може да рисуваш каквото искаш.Това не отменя факта, че работното вещество в единия случай е въздух, а той е газ, а при хидравличните течност.Няма смисъл да ми обясняваш за качество.Не ми се е налагало повторна смяна на амортисьори.Пък ти ако искаш ги сменяй всеки ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.