Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, решил съм да си купя нов геймърски компютър с бюджет от 1500 лева.Имам монитор 1366 по 768.  Бихте ли ми предложили качествена конфигурация и магазин, в който ще ми я сглобят? Магазинът може да е онлайн,  или да се намира в Шумен. Благодаря предварително. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 4 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Е това не е ли квадратен монитор?

Не, 16:9 е, но е или 15,6 инча, или 19.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Единият вариант е да ползваш познатите и давани сайтове за комп. компоненти( много от тях предлагат сглобяване на кофигурацийте),  другият ти е да ползваш ар*ес, тъй като в Шумен имат офис.
    Магазини за компютърни части в Шумен един два и то скъпи и започват да те обеждават и учат на неща дето им оттърват.

Редактирано от tanas4o (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Мониторът е 18.5 инча и си го харесвам. Иначе за частите предпочитам да са с по-слаби параметри, но да са качествени. Държа на стабилността и доброто охлаждане. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

19ките повечето бяха с 1440 резолюция.

@coldrage монитора има ли DVI поне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

не но ще си купя преходник dvi-dsub и евентуално някой ден ще си купя 1080 п монитор с dvi

Редактирано от coldrage (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

След 20,30мин си тръгва племенницата и ще ти напиша един конфиг. Понеже съм от Шумен и ако си от добруджанския и ако няма кой да ти го сглоби ще ти го сглобя стига да имаш пепелник на терасата ако е затворена :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

сглобката не е проблем и сам ще мога но часъите не мога да избера сам

мисля че ако дъното и видеото са от една марка ще си пасват по-добре. 

според мен или асус или гигабайт

но вие по-разбирате

не държа на ssd хард дис 1тб ми стига сякаш баракудата е добър вариант

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 18 минути, Can Oa написа:

След 20,30мин си тръгва племенницата и ще ти напиша един конфиг. Понеже съм от Шумен и ако си от добруджанския и ако няма кой да ти го сглоби ще ти го сглобя стига да имаш пепелник на терасата ако е затворена :)

С читава кутия и захранване! А да и дъното!:help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, coldrage написа:

и до сега не видях нитоедно предложение за конфигурация

Граския ще напише! Да ти е на сгода ако стане нещо!;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, coldrage написа:

и до сега не видях нитоедно предложение за конфигурация

Някакви стари части имаш ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

правя нов ком не ми трябват стари части

иначе стария го разглобих с шутове и нищо от него не може да се ползва

значи не държа да играя игрите на макдимални настеойки

не съм чак такъв геймър

искам нещо качествено и стабилно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 минути, coldrage написа:

правя нов ком не ми трябват стари части

иначе стария го разглобих с шутове и нищо от него не може да се ползва

значи не държа да играя игрите на макдимални настеойки

не съм чак такъв геймър

искам нещо качествено и стабилно

Той ша е бил 00 набор :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, _Alex&Vanko_ написа:

Граския ще напише! Да ти е на сгода ако стане нещо!;)

Грацкия може и да му го продаде даже но не влизам тука за това и ми е все тая не съм на процент , от където му е кеф да си го взема.

Сега ще разгледам скай и никем кво имат.

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, _Alex&Vanko_ написа:

Е това не е ли квадратен монитор?

не знаех че на квадратите едната страна им е  1366  а другата 768 ....  почти два пъти по къса ...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Явно пак сам тр да се оправям.  Никаква полза от коментарите ви. 

поне кажете ако си поръчам частите от скай бг дали ще ми ги сглобят или сам тр да си ги сглобявам? 

или от джар

Редактирано от coldrage (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

за 1000 лв можеш да си взeмеш едни от най качествите и добри неща и за 200 лв един читав монитор модерен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За скай не знам но за nikem ако им кажеш сглобяването е безплатно доставката е към 15-20 лв питат те за стари части, за да може ако имаш hdd да не го добавят в конфигурацията, за да може да се вземе примерно ssd или пък нещо друго този твоя монитор според мен е по-добре да го смениш.

Ето примерна http://nikem-bg.net/cart/55866p1r2242p1r52202p1r48235p1r57174p1r56038p1r53749p1rf.html  1420лв с 20лв грубо доставка 1440 като може ако имах hdd да се махне да се вложи в по-добър процесор по-добро видео и т.н

Редактирано от Kristian Denkov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Значи цъкнах на варио че сайта е по-добре направен и лесен за работа , вече ако решиш може и другите сайтове. Но не се лъжи от цените примерно в скай/никем че е по-скъпо от Варио не е по скъпо защото: Транспорта ще ти е около 20-25лв и към това се прибавя 2,4% такса наложен платеж на 1500лв. може да го сметнеш че идва еднакво.

Всичко което ще напиша ще е ако го вземам за мой човек не за най-евтино:

Дъно: задължително с поне 6 дросела и радиатор , 4 слота рам нещо такова или подобно ако си ЗА идеята ще измисля най-рентабилното в категорията: MSI B150M Mortar 7972-002R - 168,00лв.

Процесор: i5 6400 или 6500 или i3 6100 после ще напиша защо.

Рам някаква евтина 8 или 2 по 8 , може и с по-бързо латенси но не е толкова важно.

Видео: GTX1060 3 или 6 GB зависи какво играеш има разлика в цената поне 100лв.

Хард 1ТБ + някаква ССД заджлително 120 или 240 , не си представям нов комп без ССД

Кутия ще ти покажа няколко подходящи и евтини като има разлика в цените сам да си избереш.

Захранване: нещо Сиасоник 430 , 450w

Искам да ми напишеше какви игри играеш да видя кой процесор си струва и ще останат ли пари за хубав монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

пак повтарям -  мониторът си ми харесва и поне, а сега няма да го сменям.  В бъдещето може, но не и сега! 

Помолих ви за стабилна кофигурация,  kоято eвентуално да включва i5-6400 и gtx960 4gb или 1060 с 3gb с дъно b150 или h170 с ddr 3 или 4 без значение, един терабайт хард диск, 8 или 16 гб рам и стабилни захранване и кутия! 

преди 17 минути, Can Oa написа:

Значи цъкнах на варио че сайта е по-добре направен и лесен за работа , вече ако решиш може и другите сайтове. Но не се лъжи от цените примерно в скай/никем че е по-скъпо от Варио не е по скъпо защото: Транспорта ще ти е около 20-25лв и към това се прибавя 2,4% такса наложен платеж на 1500лв. може да го сметнеш че идва еднакво.

Всичко което ще напиша ще е ако го вземам за мой човек не за най-евтино:

Дъно: задължително с поне 6 дросела и радиатор , 4 слота рам нещо такова или подобно ако си ЗА идеята ще измисля най-рентабилното в категорията: MSI B150M Mortar 7972-002R - 168,00лв.

Процесор: i5 6400 или 6500 или i3 6100 после ще напиша защо.

Рам някаква евтина 8 или 2 по 8 , може и с по-бързо латенси но не е толкова важно.

Видео: GTX1060 3 или 6 GB зависи какво играеш има разлика в цената поне 100лв.

Хард 1ТБ + някаква ССД заджлително 120 или 240 , не си представям нов комп без ССД

Кутия ще ти покажа няколко подходящи и евтини като има разлика в цените сам да си избереш.

Захранване: нещо Сиасоник 430 , 450w

Искам да ми напишеше какви игри играеш да видя кой процесор си струва и ще останат ли пари за хубав монитор.

Ще играя предимно wow иразни fps от сорта на cod

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Такива конфигурации като ги правя за клиенти срещата протича около 2 часа до като обясня всички  + и - на клиента той да бъде сигурен какво купува и да бъде сигурен че може да ми има доверие. Резултата вече 11 или 12 години е добър ти искаш за 2 изречения да си избереш комп ...

4i7Py9.jpg

Други по-евтини кутия които са подходящи тази просто е номер 1 за пари/възможности няма да има проблем и с по-евтина и да сложил 2 по 8 рам или 6ГБ 1060

DeepCool Case ATX - DUKASE - USB3.0 и FD CORE 2500 ATX MID TWR BLACK

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 48 минути, Yvan Sergeev написа:

не знаех че на квадратите едната страна им е  1366  а другата 768 ....  почти два пъти по къса ...

Остави го тоя келеш само глупости ръси как ги е събрал толкова харесани мнения се чудя сигурно има 5 профила и сам си ги харесва

Редактирано от Neext (преглед на промените)
    • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от edokredo
        Здравейте от 2 месеца лаптопа ми не се  пуска до началния екран.Като го пусна се пуска MICROSOFT CORPORATION и почва да зарежда и до там моля ви помогнете ми ??
      • от Mr.n0b0dy
        Здравейте реших да си купя лаптоп а останалите пари да ги отделя и да започна постепенно да сглобявам настолен.
        Първо искам да закупя кутия а след това захранване и лека полека ще надграждам.
        Така, че по-добре ли ще е първо да си набележа частите и след това да изчисля колко вата захранване да взема? 
      • от KNSoldier_96
        Здравейте!Тук съм за да ви задам няколко въпроса и се надявам да ми помогнете!Та,да кажа направо:Искам да си купя нов компютър,конфигурация обаче имам следните въпроси:                                                                                                                 Първо:Искам да играя игри като ФИФА 16,17,ГТА5,ЦеЕс ГО и така нататък.Щях да си купя конфигурация от еВарна(не рекламирам)обаче,разбрах,че да купя готова конфигурация е набутване и също така,видях,че повечето мнения са еВарна са отрицателни.И прочетох,че е по-добре да си сглобя сам конфигурация.Обаче не знам,кои са всичките части които трябва да купя,сега ще покажа частите които знам че трябва да се купят:Процесор,видеокарта,рам памет,хард диск,захранващ блок...Тези са чудя се обаче,дали ако имам компютър с частите по-горе гоб пускам и трьгва или трябва да купя още нещо(забравих дьнна платка и кутия)?Също се чудя дали термалната паста е задьлжителна или компа ще няма проблеми и без нея?Та това са 2та ми въпроса и сега ще задам третия.                                                                                                                                      Та,ще ми предложите ли добър монитор до 170лв (в БГ)който да е подходящ за GTA 5,CS:GO,FIFA 16?                                                                                                                                                             Това са въпросите ми,очаквам отговори и                                                                  Благодаря предварително!
      • от andibgpz
        Здравейте колеги,
        Имам питане за направата на лампов усилвател,предусилвател с RIAA корекция.От няколко дена се ровя из нета и намерих не малко схеми за въпросните устройства ,проблема ми е ,че не съм сигурен какво точно ми трябва и дали съм се насочил правилно.За да съм по-ясен с обясненията ще започна с предисторията.Имах грамофон с вградени колонки в него,който си беше компромисно решение,започнах да си купувам плочи,ходих до Америка и от там си взех почти пълната колекция на Пинк Флойд на дебел винил,първи печат.Реших че на подобна инвестиция и трябва качествена система за възпроизвеждане.Върнах се в България и започнах да чета за ламповите усилватели и всякакви джаджи тип -Направи се сам.Зарибих се по идеята.Спрях се на Цък като не искам да си купувам кита ,а компонентите отделно ,за да спестя малко пари/тук е момента и въпроса да питам някой по-запознат дали си струва да ги набавям поотделно/. След разговор с приятел той ми каза ,че въпросният усливател се нуждае от предусилвател с RIAA корекция - намерих това цък . но не виждам какви компоненти са ми необходими за да го сглобя. Въпроса ми е дали комбинацията е успешна или ми трябва нещо друго.Ще помоля ако имате по -добри идеи да ги споделите ,грамофонът е цък .Както и какъв бюджет да си приготвя ориентировъчно.И така Ако тези двата кита стават ,как да намеря нужните ми компоненти за тях?

П.П.Като ученик сглобявах разни китчета и други такива ,имам някаква идея от електроника ,но съм позабравил доста неща.Ще ви помоля да не се смеете много ако задавам ТЪПИ въпроси.Като цяло мерак имам,поне докато не ме удари тока  

Благодаря предварително.

Андрей
      • от dendito
        Искам да попитам, дали ни трябва SSD диск за геймърски компютър. Разбрах, че от него зависи бързината на самия windows, но ще влияе ли на производителността на игрите?
    • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.