Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

реших днес да си проверя лаптопа за гадини
    от Adwcleaner .... нищо
    от Malwarebytes .....нищо
    от EsetOnlineScanner ми намери три файла , два от които са от офиицалния сайт piriform.com ( cclener, speccy )

Untitled.jpg

и третия фаил ет от саита на лаптопа Lenovo 

eset.jpg

та да ги трия ли или е фалшива тревога ?

Редактирано от julienalexandrov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Най-вероятно те предупреждава, че стандартният инсталатор на тези програми може да ти сложи някоя изненада (и това е един от начините безплатният софтуер да си избива парите). CCleaner и Speccy си имат "slim" и портативни версии (погледни на сайта), това по средата не знам какво е.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 13 минути, killchain написа:

това по средата не знам какво е.

втората снимка...(файла от сайта на Леново) е това по средата 
    сещам се навремето че имаше някакъв скандал около Леново лаптопи, че покрай стандартния софтуер с който са пакетирали машините, са добавяли и някакъв шпионски

преди 1 час, Mlechko написа:

Изтривай, че ти заразиха системата!

като че ли писах : моля олигoфрените и те да се изкажат по въпроса...абе четете бе хора, темата за олигoфрените и тези които търсят къде да си чешат ...... клавиатурите е във другия раздел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Няма проблеми с тези файлове. Просто в инсталаторите им се съдържа софтуер от трети лица и трябва да се внимава кои отметки се слагат (без да се натиска само Next, Next) ако не желаете да инсталирате например Google Chrome (който се съдържа в 2 от файловете) или потенциално нежелания софтуер OpenCandy (който се съдържа в един от файловете). Може да използвате и Unchecky за да премахва тези отметки вместо вас.

Поздрави!

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 16 часа, B-boy/StyLe/ написа:

Няма проблеми с тези файлове. Просто в инсталаторите им се съдържа софтуер от трети лица и трябва да се внимава кои отметки се слагат. Може да използвате и Unchecky за да премахва тези отметки вместо вас.

благодаря много макар и със закъснение.
    аз по принцип си отварям очите при инсталирването на програми, ама ми стaна интересно че са файлове от ифициални сайтове, а ESET ги засича като потенциално опасни

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.