Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Избор на нов лаптоп

Препоръчан отговор

Здравейте! Решил съм другият месец да си взема нов лаптоп. Ще се използва главно за гледане на филми, интернет, някоя онлайн игричка и от време на време ще използвам photoshop и iliustrator. Склонен съм да дам до 850 лева, но ако намеря нещо по добро съм склонен да дам малко повече.

Засега съм се насочил към тези конфигурации 

http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-LENOVO-100-15-80QQ008WBM-94RI/p/516730

http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-E5-575G-3401-BK/p/518107

http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-DELL-INSPIRON-5558-762453-BK/p/512822      

Много ми се искаше екрана да е с IPS матрица, но нещо немога да намеря такъв за мойте пари.

Та бих искал да чуя кой от трите е най-добрият избор, разбира се ако вие имате някакви предложения ще се радвам да ги споделите!

Ще е по-добре ако лаптопът е от Технополис

Благодаря предварително!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Ивчо Н. написа:

this HTML class. Value is http://www.technopol

Оправи си линковете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, mir4a написа:

Преди 2 дни ми попадна този. След инсталацията просто лети.

Да, параметрите изглеждат много добри, но съм чувал доста негативни мнения за HP 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То негативни мнения можеш да намериш за всяка машина. Но това е ProBook серия. Аз съм с такъв вече поне 3 години (по-старо поколение) и до сега проблеми не съм имал. Още повече, че е с метален корпус.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 33 минути, mir4a написа:

То негативни мнения можеш да намериш за всяка машина. Но това е ProBook серия. Аз съм с такъв вече поне 3 години (по-старо поколение) и до сега проблеми не съм имал. Още повече, че е с метален корпус.

Да наистина е така, но е доста над бюджета ми за жалост...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щом ще ти се играе от време на време, между трите лаптопа Acer-ът е най-удачният вариант - получаваш по-новото поколение процесор и някаква сравнително добра ОРЯЗАНА карта(по принцип не е за предпочитане, но като за боклук се представя по-добре от х10, х20 и х30 моделите).

Иначе, по-удачно е да си търсиш лаптопс i3, 4-8GB рам, без NVIDIA/AMD консуматор(т.е. само с вграденото видео да караш) и матов дисплей. ProBook са добри кандидати.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 50 минути, mir4a написа:

Преди 2 дни ми попадна този. След инсталацията просто лети.

Хубав е, но е с 400 лева над бюджета на автора. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо пък лаптоп? Ако няма да пътувате, не Ви е нужен, за тези 850-900 лв. ще можете да си сглобите настолен компютър с много  по-добри параметри, а и ще Ви служи с години, а докато лаптопа след 2 максимум 3 години ще започне да издава багажа. Пък и настолният компютър дава по-добри възможности за ъпгрейд, отколкото лаптопа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, osko97 написа:

Защо пък лаптоп? Ако няма да пътувате, не Ви е нужен, за тези 850-900 лв. ще можете да си сглобите настолен компютър с много  по-добри параметри, а и ще Ви служи с години, а докато лаптопа след 2 максимум 3 години ще започне да издава багажа. Пък и настолният компютър дава по-добри възможности за ъпгрейд, отколкото лаптопа.

Ами наистина настолния компютър ще е по-добрият избор, но ми се налага да бъде лаптоп

преди 7 часа, hudyr написа:

Щом ще ти се играе от време на време, между трите лаптопа Acer-ът е най-удачният вариант - получаваш по-новото поколение процесор и някаква сравнително добра ОРЯЗАНА карта(по принцип не е за предпочитане, но като за боклук се представя по-добре от х10, х20 и х30 моделите).

Иначе, по-удачно е да си търсиш лаптопс i3, 4-8GB рам, без NVIDIA/AMD консуматор(т.е. само с вграденото видео да караш) и матов дисплей. ProBook са добри кандидати.

Прав си, но не успявам да намеря лаптоп като горните с вградено видео.. ако може да ме насочите към нещо? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре това си е Ваша работа все пак, в този случай по-добре обърнете повече внимание на лаптопите на HP или Toshiba. Те са едни от най-здравите, без значение колко отрицателни коментари има, за всяка марка ги има, както са казали колегите по-горе. Lenovo бързо се скапват, най-вече клавиатурите им заминават най бързо. Най-добрите избори ще са HP или Toshiba. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, osko97 написа:

Добре това си е Ваша работа все пак, в този случай по-добре обърнете повече внимание на лаптопите на HP или Toshiba. Те са едни от най-здравите, без значение колко отрицателни коментари има, за всяка марка ги има, както са казали колегите по-горе. Lenovo бързо се скапват, най-вече клавиатурите им заминават най бързо. Най-добрите избори ще са HP или Toshiba. 

Ами за цената която съм посочил HP и Toshiba няма как да взема с такива параметри

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В такъв случай Ви препоръчвам да изберете моделът на Acer, на който сте дал линк по-горе. Прегледах параметрите внимателно и на трите лаптопа и моделът на Acer e по-добър от другите останали два лаптопа. Първо: На Dell и Lenovo RAM паметите са DDR3, докато на Acer-a е DDR4. Това осигурява по-добра производителност, все пак е по-ново поколение от DDR3. Второ: Видеокартата на Acer e Geforce 940MX 2GB, което мисля, че е по-добър вариант спрямо 920М. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, hudyr написа:

^ Ей тва е вариантът.

Осъзнавате, че този модел е с вградена видеокарта нали? А и е с по-слаби характеристики, спрямо Acer-a който предложих като вариант горе. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

По-горе бях казал, че измежду трите лаптопа, сред които е и въпросният acer, acer-ът е най-добрият вариант. Дадох пример за лаптоп без отделно видео въпреки паметта. Никъде не съм казвал, че е оптимален. Оставам си на мнението, че на-доброто решение в момента е acer-ът с 940МХ.

И не, рам паметта не увеличава производителността въз основа на поколението си. Рам паметта е просто временен склад, до който проесорът да може да достъпва светкавично бързо. Колкото повече, толкова по-добре. DDR4 е просто с по-високи честоти от DDR3, също и с по-високи тайминги. Според случая може и да няма абсолютно никакъв смисъл да се купува конфигурация с DDR3.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

току-що, hudyr написа:

По-горе бях казал, че измежду трите лаптопа, сред които е и въпросният acer, acer-ът е най-добрият вариант. Дадох пример за лаптоп без отделно видео въпреки паметта. Никъде не съм казвал, че е оптимален. Оставам си на мнението, че на-доброто решение в момента е acer-ът с 940МХ.

Тогава се извинявам, разбрал съм Ви погрешно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, Stoyannnov написа:

Как го определи това?

Минавали са много лаптопи на Lenovo през ръцете ми. Хобито ми е да се занимавам с компютри и досега, колкото хора са ми давали лаптопи на Lenovo, на повечето от тях клавиатурите им бяха заминали, а и мой приятел ползваше техен лаптоп и за няма и 6 месеца му се развали клавиатурата, оправиха я и след около месец и нещо изгоря и дънната платка. Затова съм дръпнал ръце от lenovo и започнах да не ги харесвам и да не ги препоръчвам. Защото не са предишните Lenovo, които да създават машини, които да работят с години. :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, че ти минават през ръцете не означава, че клавиатурите им са дефектни. Като ги заливат много ясно, че няма да работят.  При мен също минават най-различни лаптопи. Не само леново, но за леново мога да кажа, че пластмасариите са отвратителни!

Аз съм с леново и за година и половина, пластмасите се захабиха много и с каквото и да се чистят оправия няма.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,харесал си един лаптоп за игри Lenovo Y50-
70

КАПАЦИТЕТ RAM : 8 GB
КАПАЦИТЕТ HDD : 1000 GB
ТИП ПРОЦЕСОР : INTEL CORE i7-4720HQ 2.60-3.60
РАЗМЕР НА ЕКРАНА В INCH : 15.6
ЧЕСТОТА НА ПРОЦЕСОРА : 2.60 - 3.60 GHZ
ТИП ГРАФИЧНА КАРТА : NVIDIA GEFORCE GTX 960M 4gb ddr5

Какво мислите ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване