Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Не съм много на ТИ с мрежите, та да попитам преди да действам - ще ми свърши ли работа суич от рода на:

tp-link-tl-sf1005d-92898.jpg

Нещото за което искам да го използвам е - да увелича броя изходи (които мога да ползвам из нас) при наличието на само един кабел идващ от рутера.

Искам да включа няколко PC-та чрез кабел вкъщи, но не знам кое би ми свършило работа - switch или hub.

Благодаря в аванс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Долкото схващам - суича от снимката се включва в контакта а hub-a - не. На хъб-а има гнездо където се вкарва кабела идващ от рутера - на суича кое играе тази роля?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, XYconstant написа:

Долкото схващам - суича от снимката се включва в контакта а hub-a - не. На хъб-а има гнездо където се вкарва кабела идващ от рутера - на суича кое играе тази роля?

Ето ти малко за четене - ХЪБ СУИЧ, че е бая дълго за обясняване.

Най-накратко - всички портове са равнопоставени.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Тия ги четох преди да пусна темата и останах с впечатлението, че един пасивен хъб ще ми свърши работа.

image014.jpg

Предполагам ми трябва това - най-вдясно кабела, който идва от рутера, а в ляво 4-те слота - към PC-тата. Намирам някои на които няма точно обозначено място за слагане на кабела идващ от рутера. Това означава ли, че няма значение къде се сложи и, че ще има сигнал и през останалите портове?

Проблем ли ще е, ако не намеря пасивен хъб да използвам активен такъв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 минути, XYconstant написа:

Тия ги четох преди да пусна темата и останах с впечатлението, че един пасивен хъб ще ми свърши работа.

Предполагам ми трябва това - най-вдясно кабела, който идва от рутера, а в ляво 4-те слота - към PC-тата. Намирам някои на които няма точно обозначено място за слагане на кабела идващ от рутера. Това означава ли, че няма значение къде се сложи и, че ще има сигнал и през останалите портове?

Проблем ли ще е, ако не намеря пасивен хъб да използвам активен такъв?

Да, ако си намериш. Пасивните хъбове като цяло не се предлагат - заради затихването на сигнала.

Ако използваш активан - не забравяй да му осигуриш и захранване.  :lol6:

Все пак - аз бих предпочел суич.

Цитат

Мрежовите комутатори са способни да преглеждат постъпилите пакети информация, да определят източника и дестинацията им и да ги препратят. Тъй като доставя пакетите само на устройството, за което са предназначени, комутаторът не запълва капацитета на канала и като цяло предлага много по-добра производителност от хъба. 

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Суич-а ме притеснява, че няма обособено гнездо за кабела идващ от рутера. Викаш, че е ОК, ако се вкара в който и да е слот - в другите ще има сигнал?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 2 часа, XYconstant написа:

Суич-а ме притеснява, че няма обособено гнездо за кабела идващ от рутера. Викаш, че е ОК, ако се вкара в който и да е слот - в другите ще има сигнал?

Има, 1-во гнездо. Точно такъв суич са ми предоставили от Виваком - ако вкарам кабела идващ от мазето в слот различен от 1 не работи.

Редактирано от niki292002 (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, равноправни са. Има дребни детайли при комутаторите с управление, но вие вероятно няма да си купите такъв. Взимайте го и го слагайте

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ви на всички за отговорите. Ще пусна инфо идните дни като се сдобия с такъв да кажа дали всичко е ОК. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря ви на всички за отговорите. Ще пусна инфо идните дни като се сдобия с такъв да кажа дали всичко е ОК. :)

Не ми се мисли ако ще купуваш кола какво ще е! Всеки един суич ще ти свърши работа. Нали затова е предназначен. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, Емил Костов написа:

Не ми се мисли ако ще купуваш кола какво ще е! Всеки един суич ще ти свърши работа. Нали затова е предназначен. 

Темата беше дали суича сам по себе си ще ми свърши работа или да налитам на разни други джаджи, а не модел на суича и тн. Достатъчно вещи имам, които си събират прахоляк.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 17 минути, XYconstant написа:

Темата беше дали суича сам по себе си ще ми свърши работа или да налитам на разни други джаджи, а не модел на суича и тн. Достатъчно вещи имам, които си събират прахоляк.

Казах го в шеговития смисъл. Че си придирчив към детайлите. Щом за един суич отдели толкоз време и питане, какво ще правим с теб, ако си купуваш кола! ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

А ако трябва да си избира ... жена ???

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.