Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте приятели.
    Наскоро забелязах че имам проблем със външната видео карта. Когато задам от контрол центъра програмите ми игрите да работят на hight performance  и започват да секът всички игри. А когато го променя на Power Saving   и си ги подкарва но със слаб FPS. Преинсталирах  драйверите на вътрешната и външната видео карта, и се чудя дали няма проблем със самата карта, до сега не съм имал подобен тип проблем. Ако имате някави идей, и можете да ми помогнете по някакъв начин ще съм благодарен ако споделите :) 
    ---------------------------------------------
    Лаптопът ми е HP Pavilion G6 
    Процесор Intel core i7 
    видео карта AMD Radeon 2GB не съм мн запознат със останалите параметри
    Рам памет 6ГБ ДД3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

преди 18 минути, miromixailov написа:

Здравейте приятели.
    Когато задам от контрол центъра

ИдеИ - дал господ. Ама първо трябва да поизясниш нещата:
    1. Кой е тоя Контрол център

преди 18 минути, miromixailov написа:

Когато задам от контрол центъра програмите ми игрите да работят на hight performance  и започват да секът всички игри. А когато го променя на Power Saving

Тук имаш предвид [Power Options] в Контролния панел?
    Ако е така - пробвай настройките на [Balanced]

Виж и този линк

http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Video-Display-and-Touch/HP-Pavilion-G6-Radeon-graphics-card-issue/m-p/4539642/highlight/true#M98676

Цитат
    message_type_solution.png 

Re: HP Pavilion G6 - Radeon graphics card issue

Hi:

On the models with the AMD/Intel switchable graphics, you have to use the graphics driver on the support and driver page for your notebook.

See if this works...

Download and run the driver again from your notebook's support page.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?softwareitem=ob-113258-1&cc=us&dlc=en&lc=en...

Go to the device manager and click on the problem amd graphics adapter.

Click on the driver tab.  Click on Update Driver.  Select the browse my computer for driver software method and browse t the driver folder that was created when you ran the file.

That folder will be located in C:\SWSetup\sp59936.

Make sure the include subfolders box is checked and see if the driver installs that way.

If that doesn't work, see if this driver works instead...

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?softwareitem=ob-118023-1&cc=us&dlc=en&lc=en...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 минута, ExaFlop написа:

ИдеИ - дал господ. Ама първо трябва да поизясниш нещата:
    1. Кой е тоя Контрол център

Тук имаш предвид [Power Options] в Контролния панел?
    Ако е така - пробвай настройките на [Balanced]

Да, извинявам се за  правописните си грешки, но все пак не съм на изпит по БЕЛ :)  
    Интересува ме дали е възможно проблема да е от самата видео карта, и евентуално със преинсталация на windows  дали може да се оправи. Защото така или иначе смятам да сложа 10-ка. 
    До последно всичко си вървеше перфектно, без да разбутвам каквото и да било просто ми се наложи да замина за Лондон, и когато дойдох тук видях че не е положението със лаптопа 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Прегряваш я или си я прегрял вече. Инсталирай си програмата AIDA или Speccy и виж темепратурите на цялата система.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 6 минути, miromixailov написа:

Интересува ме дали е възможно проблема да е от самата видео карта, и евентуално със преинсталация на windows

Подробности от [eventvwr] може да са полезни за изясняване на ситуацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, Емил Костов написа:

Прегряваш я или си я прегрял вече. Инсталирай си програмата AIDA или Speccy и виж темепратурите на цялата система.

Мисля че не съм я прегрявал, поне до последно не съм правил нищо натоварващо което може да я прегрее. Какви действия да предприема във такъв случай?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Трябва да се смени термопастата на видеокартата и/или процесора плюс вентилаторите и охладителната система от прахоляк косми и така нататък.Така както сте описали проблема причината е във видеокартата. Преди да предприемете нещо опитайте с актуална версия на видео драйвъра

Проверки за зловреден софтуер правите ли?

Деинсталирайте за кратко(за тест) защитния софтуер.Понякога защития софтуер влиза в конфликт с ядрото на Уиндоус

Проверка направете на файловата система на диска

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз направих "възстановяване на системата", и се оправи по някакъв начин..  Така че проблема се счита за решен, но ще го имам в предвид това за смяната на термопастата. Благодаря ви за бързите отговори :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, miromixailov написа:

Аз направих "възстановяване на системата", и се оправи по някакъв начин..  Т

100% вероятност системата да е инфектирана

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 3 часа, Gregory House написа:

100% вероятност системата да е инфектирана

Какво искаш да кажеш, че 100% проблема е системен?

Редактирано от miromixailov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Dan7es
        Здравейте, бихте ли ми предложили конфигураиця до 2000-2200лв. Предимно ще се използва за игри(League of Legends,World Of Warcraft,CS GO и други по-тежки заглавия) нямам предпочитания амд или интел бих искал рамта да е 16гб ще се използва и за стрийм. Благодаря предварително!

• от Teodor31
        Здравейте.
        Да ви попитам имам Форд фокус 1.4 бензин, като работи на място и я форсирам работи добре не прекъсва, като подам газ почва да прекъсва на високи обороти се пооправя.
        Благодаря предварително. 
      • от Потребител №1
        Здравейте понеже не намерих тема с като моя проблем точно искам да попитам какъв би бил проблема ако нито един канал не свири но когато свързвам колона се чува звук от нея когато са свързвам. Само да отбележа бях допрял - във капака на усилвателя докато + беше свързан. Искам просто мнение за да знам дали има смисъл да го водя на ремонт. Ако го занеса на ремонт за да попитам какво му има те ще трябва да го вземат и направо да го оправят а като не знам колко пари е лошо... Благодаря предварително на хората които ще се опитат да помогнат. 
      • от Тъп Но Грозен
        Здравейте имам един много странен проблем. При набиране на даден номера преди още да е дало свободно, и разговора прекъсва. Когато някой ме набира мен по-същият начин, преди да даде свободно "Разговорът завърши". Проблема се решава при рестартиране на телефона, за няколко часа или ден и после е пак същата ситуация.   
        Пробвах да реша проблема, с нова карта от оператора, не се получи. Сменях мобилната мрежа от 3 на 4г оправя се за известно време и пак е същото.

Телефона е с най-новият софтуер 5.1.1 

Моля, ви помагайте
      • от xXx*Triple*xXx
        Добър вечер Имам много странен и изнервящ проблем при свалянето на торенти с програмата Uttorent !!! Значи всеки път като тръгна да свалям нещо ми отваря в браузера нов прозорец в който пише :
        uBlock Origin предотврати зареждането на страницата:
        http://cdn.bitmedianetwork.com/
        Блокиращ филтър
        ||bitmedianetwork.com^
        Намерен в: Peter Lowe’s Ad and tracking server list
        Каквото и да правя немога да вляза в този сайт всеки път блокира Така ... ако някой случайно знае какъв е този сайт cdn.bitmedianetwork и защо всеки път като ме тегля нещо ме праща към него ... нека да ми пише да обясни и ако има някво решение да спре да се показва всеки път като свалям нещо Мерси Предварително 

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.