Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте приятели.
Наскоро забелязах че имам проблем със външната видео карта. Когато задам от контрол центъра програмите ми игрите да работят на hight performance  и започват да секът всички игри. А когато го променя на Power Saving   и си ги подкарва но със слаб FPS. Преинсталирах  драйверите на вътрешната и външната видео карта, и се чудя дали няма проблем със самата карта, до сега не съм имал подобен тип проблем. Ако имате някави идей, и можете да ми помогнете по някакъв начин ще съм благодарен ако споделите :) 
---------------------------------------------
Лаптопът ми е HP Pavilion G6 
Процесор Intel core i7 
видео карта AMD Radeon 2GB не съм мн запознат със останалите параметри
Рам памет 6ГБ ДД3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, miromixailov написа:

Здравейте приятели.
Когато задам от контрол центъра

ИдеИ - дал господ. Ама първо трябва да поизясниш нещата:
1. Кой е тоя Контрол център

преди 18 минути, miromixailov написа:

Когато задам от контрол центъра програмите ми игрите да работят на hight performance  и започват да секът всички игри. А когато го променя на Power Saving

Тук имаш предвид [Power Options] в Контролния панел?
Ако е така - пробвай настройките на [Balanced]

Виж и този линк

http://h30434.www3.hp.com/t5/Notebook-Video-Display-and-Touch/HP-Pavilion-G6-Radeon-graphics-card-issue/m-p/4539642/highlight/true#M98676

Цитат
message_type_solution.png 

Re: HP Pavilion G6 - Radeon graphics card issue

Hi:

On the models with the AMD/Intel switchable graphics, you have to use the graphics driver on the support and driver page for your notebook.

See if this works...

Download and run the driver again from your notebook's support page.

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?softwareitem=ob-113258-1&cc=us&dlc=en&lc=en...

Go to the device manager and click on the problem amd graphics adapter.

Click on the driver tab.  Click on Update Driver.  Select the browse my computer for driver software method and browse t the driver folder that was created when you ran the file.

That folder will be located in C:\SWSetup\sp59936.

Make sure the include subfolders box is checked and see if the driver installs that way.

If that doesn't work, see if this driver works instead...

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?softwareitem=ob-118023-1&cc=us&dlc=en&lc=en...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ExaFlop написа:

ИдеИ - дал господ. Ама първо трябва да поизясниш нещата:
1. Кой е тоя Контрол център

Тук имаш предвид [Power Options] в Контролния панел?
Ако е така - пробвай настройките на [Balanced]

Да, извинявам се за  правописните си грешки, но все пак не съм на изпит по БЕЛ :)  
Интересува ме дали е възможно проблема да е от самата видео карта, и евентуално със преинсталация на windows  дали може да се оправи. Защото така или иначе смятам да сложа 10-ка. 
До последно всичко си вървеше перфектно, без да разбутвам каквото и да било просто ми се наложи да замина за Лондон, и когато дойдох тук видях че не е положението със лаптопа 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегряваш я или си я прегрял вече. Инсталирай си програмата AIDA или Speccy и виж темепратурите на цялата система.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, miromixailov написа:

Интересува ме дали е възможно проблема да е от самата видео карта, и евентуално със преинсталация на windows

Подробности от [eventvwr] може да са полезни за изясняване на ситуацията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

Прегряваш я или си я прегрял вече. Инсталирай си програмата AIDA или Speccy и виж темепратурите на цялата система.

Мисля че не съм я прегрявал, поне до последно не съм правил нищо натоварващо което може да я прегрее. Какви действия да предприема във такъв случай?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се смени термопастата на видеокартата и/или процесора плюс вентилаторите и охладителната система от прахоляк косми и така нататък.Така както сте описали проблема причината е във видеокартата. Преди да предприемете нещо опитайте с актуална версия на видео драйвъра

Проверки за зловреден софтуер правите ли?

Деинсталирайте за кратко(за тест) защитния софтуер.Понякога защития софтуер влиза в конфликт с ядрото на Уиндоус

Проверка направете на файловата система на диска

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз направих "възстановяване на системата", и се оправи по някакъв начин..  Така че проблема се счита за решен, но ще го имам в предвид това за смяната на термопастата. Благодаря ви за бързите отговори :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, miromixailov написа:

Аз направих "възстановяване на системата", и се оправи по някакъв начин..  Т

100% вероятност системата да е инфектирана

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Gregory House написа:

100% вероятност системата да е инфектирана

Какво искаш да кажеш, че 100% проблема е системен?

Редактирано от miromixailov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от did90
      Здравейте, 
      Преди около месец си закупих горепосочения телевизор, свъзах го с wifi без проблем, преди 2 седмици някъде обаче при опит да стартирам Smart функциите, телевизорът не реагира изобщо, при което реших да го преинсталирам - да го върна към заводски настройки. От тогава изобщо не може да открие нито 1 безжична мрежа, а наоколо има поне 10, моят рутер е буквално на сантиметри и не го намира, а с останалите устройства няма проблеми. Пробвах WPS свързване и чрез бутона на рутера и онлайн през настройките, изписва, че се е свързал, след което като се опитам да заредя нещо, пак няма.. Моля дайте съвет какво може да е, трябва ли да го нося в сервиз..?
    • от bumblebee
      Здравейте,
      от доста време наблюдавам едно странно "зависване" на компютъра ми. Да, старичък е, но засега ми върши работа. 
      Ще се опитам да опиша проблема - понякога става доста бавен, лагва страшно много, като не съм пуснал нещо, да товари доста системата, а просто browse и това е. Като пусна някой клип от туба и 
      сменя табчетата на броузъра (хром) и се чува едно пръщене (забиване) на звука и картината. Това става същото и когато играя понякога overwatch. Снощи и тая сутрин беше ужасно. Снощи дори и след рестарта беше същата работа, а тая сутрин още по зле - наблюжаваше се просто един страхотен "лаг" . След 2 рестарта нещата се оправиха и компютъра си работеше нормално. Когато си пусна да гледам някой филм и стане така се получава същото - забиване на звук и картина. Преди 3 седмици е преинсталиран с платен windows, но нещата явно .... 
      Пуснах няколко теста днеска - за ссд-тата и тн, но не показа нищо освен това. runtime error 200

• от Marto_BG
      Здравейте отдавна не съм пускал тема, но ето че дойде времето. Надявам се е в правилния раздел, ако не е моля админ/модератор да я премести.
      Та значи днес реших да си сменя дъното (ASRock h81m vg4 R 2.0) с това (Gigabyte g1 sniper b5 Rev 1.0) Дъното съм го взел втора ръка естествено преди да платя го прегледах да няма нещо прецакано (надути кондензатори, прецакани пинове на сокета и такива) и нямаше нищо фрапиращо. Речено-сторено. Прехвърлих всичко от старата на новата дънна платка, но като искам да пусна компютъра не се включва . Никакъв сигнал към монитора нито към нищо.  Проверих главния захранващ кабел (24 пиновия) и този на процесора (8 пинов)
      На старото дъно беше с 4 Пина а на сегашното 8 пина. Има ли вероятност да е от това? Проверих дали не съм забравил да свържа кабелите от кутията (Power,reset switch и др), но не е от това. Ето характеристики на компютъра:
      MB: Gigabyte g1 sniper b5 LGA 1150
      CPU: I5 4460 3.2 GHz
      RAM: 8GB DDR3 1600 MHz
      GPU: Gigabyte Geforce Gtx 750 ti
      PSU: Raidmax RX 500XT 500W
      HDD: Toshiba 1 TB
      Надявам се че дадох достатъчно информация за проблема

• от fresh_bones
      Добър ден . Преди два дена са натъках на един проблем с монитора . Появяват се някакви смущения в горната част на екрана на  монитора (само там никъде другаде) при гледане на клипове и филми . Видеокартата ми е Intel Celeron .
    • от Сервиз За Компютри
      Цената е за целия комплект: монитор, компютър, клавиатура и мишка!!!
      Процесор: 2,6 GHz 32 RAM: 2GB
      Видео Intel HD Graphics
      HDD: 160 GB
      Инсталиран Windows 7 x32 със пакет от програми
      Системата е Сървър и може да се използва като такъв, има допълнителни слотове.
      PC Сервиз Пловдив - Сервиз за компютри Пловдив - ремонт, покупко-продажба на лаптопи, таблети, офис техника, видеонаблюдение системи за достъп с чип за офиси, входове и други.
      Тел.: 0897 758 715
      Адрес.: ул. Архимандрид Дамаскин 6 - Центъра, под Св. Марина - глухата уличка срещу подлеза за понеделник пазара
      http://pcservizplovdiv.ml
      КЛЮЧОВИ ДУМИ: сървър, компютър, десктоп, ibm, x series, server, сервиз за компютри пловдив, пловдив, монитор, sony, клавиатура, мишка, hdd, ram, windows 7, windows, преинсталация, преинсталиран, инсталиран, готов
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.