Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, готвя се да купя нова конфигурация, като ценовия лимит е до 2000лв. Монитора трябва да се вмести в тази сума. Разполагам с HDD и периферия в момента.

Ето това е варианта, който измислих с най-евтината 1060 карта.

Алтернативата е 4GB 480 XFX + този монитор с цел Fsync. Така цената ще падне и със 150лв надолу

Конфигурацията няма кутия, от кутии абсолютно нищо не разбирам. Останалите 100лв от бюджета трябва да отидат за кутията.

Отворен съм и към предложения за смяна на другите компоненти, но за тези пари мисля, че i5 с mid-range карта е оптималния вариант.

Самото сглобяване нямам проблема да си го направя и сам, частите ще ги поръчвам от където е най-евтино. Ама то като гледам Варио имат страхотни цени.

Продукт Описание Количество Цена
    x CT275MX300SSD1_small.jpg

Crucial MX300 275GB CT275MX300SSD1

-1+
    143.00
    x 90YV09R0-M0NA00-2_small.jpg

ASUS GeForce GTX 1060 Turbo TURBO-GTX1060-6G 90YV09R0-M0NA00

-1+
    619.00
    x XB2483HSU-B1_small.jpg

iiyama ProLite XB2483HSU 24 XB2483HSU-B2

-1+
    365.00
    x F4-2133C15D-16GRS_small.jpg

G.Skill RipJaws SO-DIMM Kit 16GB F4-2133C15D-16GRS

-1+
    137.00
    x P1-450S-X2B9_small.jpg

XFX Pro Series Full Wired Edition (Bronze) 450W P1-450S-X2B9

-1+
    100.00
    x BX80662I56500_small.jpg

Intel Core i5-6500 BX80662I56500

-1+
    415.00
    x B150M-D2V_small.jpg

Gigabyte GA-B150M-D2V

-1+
    136.00
          Доставка:

0.00лв.

Обща сума с ДДС:

1,915.00лв.

Редактирано от Azmodael (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Смени само рамо че си избрал за лаптоп , гледай картата да не е турбо. Другите части са хубави.

Кутии: Zalman Case ATX Z1 NEO - 54,00лв. , DeepCool Case ATX - DUKASE - USB3.0 - 74,00лв. , CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU - 84,00лв. , FD CORE 2500 ATX MID TWR BLACK - 106,00лв. , FD DEFINE S BLACK - 140,00лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 10 минути, Can Oa написа:

Смени само рамо че си избрал за лаптоп , гледай картата да не е турбо. Другите части са хубави.

Кутии: Zalman Case ATX Z1 NEO - 54,00лв. , DeepCool Case ATX - DUKASE - USB3.0 - 74,00лв. , CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU - 84,00лв. , FD CORE 2500 ATX MID TWR BLACK - 106,00лв. , FD DEFINE S BLACK - 140,00лв.

Взех си бележка за рамта. Нещо съм мискликнал за видео картата, ето тази имах предвид: http://www.vario.bg/palit-geforce-gtx-1060-dual-ne51060015j9d

Старата ми конфигурация беше с CM N300 (или някаква много подобна) и нещо не останах много очарован от кутията. Ламарината се огъваше и страничния капак се слагаше трудно. Този Фрактал Дизайн за 106лв изглежда много прилично на снимката.

Нещо ме тегли към АМД видеото, въпреки, че 1060 показва по-добри резултати в повечето тестове и е по-хладна. Колко съществен е Fsync-a? За този LG минотор не намерих почти нищо в нета и малко ме притеснява да не е скапан. За iiyama-та пък само хубави неща по ревютата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Аз съм с CM N300 нищо не се огъва но си е от по-евтините кутии но си върши работата перфектно , да тази от 106лв. е по-добре за това е и 20лв отгоре.

Нищо му няма на LG-to просто е по-нов модел , а за freesync на теория звучи много добре но не мога да ти дам точно мнение не съм го ползвал никога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ето с тази бях, заедно със захранването.

Място имам, но не съм сигурен дали ще мога да свикна с такъв чудовищен екран. В момента ползваm 21 инчов монитор, а повечето ми приятели са на 24. Всеки път като седна на техните ПЦ-та съм малко overwhelmed.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Знам и тази кутия също нищо не и се гъне даже е много стабилна.

1920x1080 на 27 инча не изглежда много добре , пикселите се виждат за моя вкус е дразнещо.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 4 часа, Azmodael написа:

Нещо ме тегли към АМД видеото, въпреки, че 1060 показва по-добри резултати в повечето тестове и е по-хладна. Колко съществен е Fsync-a?

Freesync  е добра идея, ако се опитваш да играеш с 45-50  fps.  И тук стигаме до въпроса, какви игри ще играеш, фен ли си на много високата резолюция с антиалайзинг и максимални детайли. Ако примерно играеш ARK:Survival, добра идея е да ползваш и freesync, защото тая игра е много тежка и за най-бързите видеокарти в двойно количество. Същото се отнася, ако си навитак да поиграеш BF1  с по-високи детайли на текстурите, че с тая карта (GTX1060) ще хванеш 25-30  fps  при 1080p.  Но при NVIDIA  картите има и друго. Преди 1-2 месеца се появи fast sync, който работи добре при доста игри. GTX1060  по принцип ще ти извади доста кадри при 1080p. и ако не си фен на вертикалната синхронизация, съвсем спокойно може да ползваш fastsync  за гладка картина и намаляване на лага, особено ако играеш FPS.  Та претегли ги нещата. Щом те влече AMD,  вземай. NVIDIA  обаче предлагат и доста други хубави неща, като GeForce Experience, където с едно натискане на бутон стриймваш без проблем в YouTube и Twitch  и то без загуба на кадри и при 1080p.  с 60  fps  и 9 Mbit/s. Изобщо, GFE  напоследък работи безпроблемно и бързо. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

FRACTAL DESIGN CORE 3300 128лв.

XFX RADEON RX 480 GTR BLACK EDITION 623лв.

KINGSTON HYPERX FURY DIMM KIT 16GB 156лв.

Общо: 2011лв. с останалите компоненти от твоя пример!

Кутията е прекрасна и идеална макар и по-евтин вариант на фд може да ти върши работа, но това е най-евтиния вариант в варио. Видео карта няма за какво да се коментира. Рамта е най-евтиния вариант за 16гб което в днешно време е препоръчително да имаш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 29 минути, Кико написа:

Freesync  е добра идея, ако се опитваш да играеш с 45-50  fps.  И тук стигаме до въпроса, какви игри ще играеш, фен ли си на много високата резолюция с антиалайзинг и максимални детайли. Ако примерно играеш ARK:Survival, добра идея е да ползваш и freesync, защото тая игра е много тежка и за най-бързите видеокарти в двойно количество. Същото се отнася, ако си навитак да поиграеш BF1  с по-високи детайли на текстурите, че с тая карта (GTX1060) ще хванеш 25-30  fps  при 1080p.  Но при NVIDIA  картите има и друго. Преди 1-2 месеца се появи fast sync, който работи добре при доста игри. GTX1060  по принцип ще ти извади доста кадри при 1080p. и ако не си фен на вертикалната синхронизация, съвсем спокойно може да ползваш fastsync  за гладка картина и намаляване на лага, особено ако играеш FPS.  Та претегли ги нещата. Щом те влече AMD,  вземай. NVIDIA  обаче предлагат и доста други хубави неща, като GeForce Experience, където с едно натискане на бутон стриймваш без проблем в YouTube и Twitch  и то без загуба на кадри и при 1080p.  с 60  fps  и 9 Mbit/s. Изобщо, GFE  напоследък работи безпроблемно и бързо. 

На FPS-и по принцип не съм фен, с изключение на Overwatch. Играя Моби, РПГ-та и ММОРПГ-та (LoL, World of Tanks, Path of Exile). В to-play листата ми са Уичъра и Деус Екс. От стриймване не се итересувам, но рядко качвам геймплей записи.

преди 17 минути, goodly написа:

FRACTAL DESIGN CORE 3300 128лв.

XFX RADEON RX 480 GTR BLACK EDITION 623лв.

KINGSTON HYPERX FURY DIMM KIT 16GB 156лв.

Общо: 2011лв. с останалите компоненти от твоя пример!

Кутията е прекрасна и идеална макар и по-евтин вариант на фд може да ти върши работа, но това е най-евтиния вариант в варио. Видео карта няма за какво да се коментира. Рамта е най-евтиния вариант за 16гб което в днешно време е препоръчително да имаш!

Варио предлагат безплатна доставка. След като един приятел го одраха 60 кинта за пълна конфигурация миналата година (поръча от Никем на 2 транша) оценявам тази им опция. Предполагам затова и кутията е малко надута като цена.

Каква е разликата между тоя Блак Едишън и нормалния? Тоя 8гб модел струва повече от много 1060 карти... 4гб модела е почти толкова добър колкото 8гб в много заглавия, а е със 130лв по-евтин! Не мисля, че картата ще е достатъчно бърза за игра на Ultra с високите текстури, които цоцат рам. В случаите когато рамта е достатъчна 4гб и 8гб моделите са под 1 кадър разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Разликата е в boost гони малко повече кадри, и е по икономична от нормалната. По принцип не си заслужава ако е със старата цена. Но сега цената е свалена, тъка че можеш спокойно да се възползваш. В случая е за предпочитане G-sync с монитора като ефтин вариант. Ако имаше вече монитор с V-sync разбира се че твоята карта щеше да е GTX 1060. Въпреки всичко GTX 1060 е малко по производителна ако не говорим за G/V-sync. Но и за това са и по-скъпи разбира се и се предпочитат заради гонене на fps във възможно най-много игри. 

Едит: Въпреки всичко RX може да се справя малко по-добре в определени игри от 1060, и някои потребители биха избрали RX заради самата игра. За рамта както казах, е добре да има голям резерв за в бъдеще. На мен при Mirrors Edge Catalyst ми дърпа 8500 само играта.

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Предадох се и поръчах Black Edition на XFX. Ревютата в нета са наистина смайващи за тази карта. След това се оказа, че кутията я няма и поръчах FC F5 за 60лв отгоре. Защо винаги давам повече пари отколкото съм си определил като абсолютна крайна граница когато поръчвам хардуеър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 7 минути, Azmodael написа:

Предадох се и поръчах Black Edition на XFX. Ревютата в нета са наистина смайващи за тази карта. След това се оказа, че кутията я няма и поръчах FC F5 за 60лв отгоре. Защо винаги давам повече пари отколкото съм си определил като абсолютна крайна граница когато поръчвам хардуеър?

Защото нашите магазини почти винаги нямат нещо което си поръчваш и като ти кажат нямаме сменяй :) и ти идва на акъл първото което си харесал но си преценил че е прекалено скъпо и го вземаш импулсивно(не че хубавото е лошо)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Не разбрах за кутията, да не би да искаш да кажеш FD R5 а не FC F5?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Да, който пише бързо от телефона така става. Ето тази.

60 кинта отгоре, но поне кутията е дълготраен актив. Продавача на телефона ме усети, че се колебая и смъкна цената на 188. Тия хора знаят как да продават :)

Ревютата в нета са много добри за тази кутия, а видеокартата си спира перките когато не е под товар. За коледа ще си взема един безшумен охладител за процесора и ще заспи машинката.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Уважавам решението ти за кутия, макар можеше спокойно да се разминеш с core 2300,3300 или define S. Първия човек който влага най-много за кутия от колкото за компоненти. Въпреки всичко кутията е една от най-яките модели на FD, както и е за предпочитане пред много други недодялани марки. През нея могат да минат доста части с години ако продължават да се спазват размерите на компонентите. Тъка че щом си имал парите, дал си ги един път, и от тук нататък знаеш че няма да мислиш за кутия близките минимум 5г(да не казвам 10 че да не се зароди някой спор за кутии в които частите ще стоят примерно във въздуха)

Редактирано от goodly (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.