Премини към съдържанието
pcbsd

Търся сервизна база или представителство на Rohde & Scwarz GmbH & Co.

Препоръчан отговор

https://www.rohde-schwarz.com/us/home_48230.html

Извинявам се за спама. Моля ако темата не е за този, то да бъде преместена или изтрита. Първо ще си позволя да се похваля. През далечната 1992 год закупих няколко осцилоскопа, сигналгинератора и друга измервателна апаратура от въпросната фирма в чужбина. През 1992 год никой в България не я беше чувал, нито в университети, нито сред телевизионни техници. По- това време върха на техниката в България беше Австрийски осцилоскоп Textronix с вграден мултицет. Казах им на колегите. Сега 1992 год е демокрация. Всеки да се разпростира според чергата си. Вие си работете на служебните Textronix, а аз за мен ще си купа лично ROHDE & SCHWARTZ. Фирмата се казваше Акустична Техника- Akulab на ул. Тинтява в близост до автогара Юг. Сега търся някой да ми направи метрологична проверка и калибровка на доста уреди с тази марка. Извинявам се за спама и самохвалството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Фирмата е в България точно от 1970 година и съвсем не е вярно, че никой не я знае. Да, много е добра на измервателна апаратура. Аз съм поддържал такава в периода 1974 -  1980. За да Ви се направи калибриране на техниката, ще трябва да се обърнете към  метрослужбата, която я има почти във всеки окръжен град, за да можете да получите и сертификат за проверената апаратура.

Редактирано от * СТЕФАН * (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Навремето осемдесет и някоя сервизът беше във ВМЕИ (сега ТУ) втори учебен корпус пети етаж. Сега има интернет, питай.

Не знам какво точно и защо трябва да се калибрира. Средства за търговско измерване се проверяват в ДАМТН. Както вече ти написа колегата, има в почти всеки окръжвен град.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.