Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,след дълги години с моят лаптоп дойде време и той да отиде в заслужена почивка,само защото вече не задоволява потребностите ми.Реших да си слобя нова машинка,но затова ще са ми нужни вашите съвети и помощ,за да избера бъдещият компютър.Бюджетът,който ще отделя е към 2500-2600лв. - грубо.Или поне толкова ми излиза това,което съм нахвърлял досега,като съм включил и монитор.Но понеже не съм голям разбирач,трябва да се посъветвам с вас за избора си.А и ето на какво съм се спрял:

Процесор: Intel Core-i7 6700K

Дънна платка: ASRock Z170 Pro4

Видео карта: XFX Radeon RX 480 GTR Black Edition

Твърди дискове: SanDisk X400 256GB + Western Digital WD Blue 1TB

Памет: Corsair Vengeance LPX DIMM Kit 16GB

Захранване: XFX Pro Series Full Wired Edition 550W

Охлаждане: DeepCool CPU Cooler LUCIFER K2

Кутия: Case DeepCool TESSERACT SW-RD Window USB 3.0

Монитор: BenQ GL2460HM, Full HD LED, 2ms, 12 000 000:1, 250cd/m2

Всичко това по мои сметки излиза към 2560лв.,но все пак имам на предвид че някой продукти имат намаления и цените постоянно се менят.

Компютърът ще се използва предимно за игри,видео обработка с програми,като Sony Vegas и стрийминг.Също така планирам лек овърклок на процесора до към 4.5GHz или повече,ако е възможно.Отворен съм към всякакви критики,идеи и съвети.Ако нещо не е както трябва,недостатъчно или може да се смени с нещо по-добро в същият ценови диапазон - споделяйте.Очаквам вашите предложения и благодаря предварително. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Монитора е кофти гледай нещо със freesync IPS щом вземаш карта на AMD. Кутията ако ти се дават повече парички нещо по-добро няма да е излишно. После пак ще видя по-подробно че отивам на работа.

Едит: ти сигурен ли си че за тези програми се налага клокнат i7 смисъл чел ли си знаеш че ти трябва?

Редактирано от Can Oa (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

За програмите не му е нужен клок и никога няма да му е нужен. Програмите ги задоволява и не клокнат 6700 до толкова колкото да върши работа. За монитор гледай да си избереш LG ELECTRONICS 23MP68VQ-P за да използваш Free-Sync. SSD-то трябва да е това CRUCIAL MX300 275GB. Рамта гледай да е тази CORSAIR VENGEANCE LPX DIMM KIT 16GB . Общо взето ако продължа ще ти излезе над бюджета. Има много главни фактори също и кутията за този бюджет е ужасен компромис. Ако бюджета беше 2750 щеше да е по лесно да се вкара и добра кутия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,извинявам се за забавеният отговор,но целият ден ми бе ужасно натоварен.И само от време на време проверявах дали има някакви мнение.Относно въпросът на Can Oa,за програмите не съм чел или да знам че трябва клокнат i7,само съм чувал от познати че i7 е по-добър за видео обработка.А овърклока е по-скоро за извличане на повече мощ в игрите,както казах не съм голям разбирач така че може и това да е грешно.А що се отнася до предложенията от goodly,ако взема монитора,SSD-то и RAM-та ми излиза почти 2600лв.,та ако променим това и оставим всичко останало както съм го почнал доволна ли ще е работата?А относно бюджета 2750,там нещата са малко по-сложни защото и тези 2600лв. леко ще си ги изсмуча от пръстите едва ли не.И отново благодаря за бързата реакция и очаквам вашите мнения. :)

Редактирано от BAZZINGA (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

че клокнат i7 6700 е корав не споря но за 1080p 60hz е в малко повече , но ако парите не са проблем вземай.

Дъното е хубаво , харда все тая , картата не знам не ги следя радеоните коя версия е добра , захранването е добро може и по-добро но това си е хубаво , охладител виж за Macho във скай ако още го имат , кутията е кофти и гледай кой охладител ще се събере в нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Хард диск спокойно можеш да спестиш 12лв като вземеш този TOSHIBA DT01ACA100 99лв. Кутията с охладителя луцифер, ще вади много шум при клок аз не бих издържал. Но тъй като нямаш избор ще траеш. А в бъдеще смени кутията с fractal core 3300 или по-горна серия! Най-добре е още сега да я имаш, бих събрал още 50лв и бих събрал всички части в нея! DeepCool TESSЕRACT е ужасна кутия и не е за К процесори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Благодаря за предложенията и на двамата,ще погледна препоръките ви.А goodly ако не ти е проблем и имаш свободно време,би ли ми препоръчал някоя добра кутия със страничен прозорец?Пък LED вентилатори може и по-натам да купя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

DEEPCOOL DUKASE, Window Това е по-добрия вариант на deepcool от този който си избрал. За парите изглежда добър избор. Но не съм сигурен в нея. Кутии с прозорци и отвори с филтри, вадят повече шум в сравнение със затворени кутии като Fractal Design. Но ако целта добър поток на въздух в кутия, прозорец, и намаляване на шума, там цената става дебела ако се търси и цвят отгоре на това. За намаляване на шума трябва по-скъп охладител, и скъпо захранване защото и захранването дига шум от перката.

130лв. NZXT SOURCE 340 CA-S340W-B1 има я в бяло, има я в черно и синьо виж в официалния сайт в спецификации какви други цветове има: NZXT.

Не съм им голям фен и не бих ги предпочел пред FD, а това е мое разбиране, но не са лоши кутии стават за целта има по-добри варианти. Но и ревютата им са страхотни.

Общо взето предполагам че вече си поръчал, но като му дойде времето(ако дойде) пиши отново ако реших да сменяш кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравей,като цяло на мен шумът не ми е проблем и затова не съм се интересувал от кутии които го изолират.Затова се хвърлих на онази кутия на Deep Cool защото видях кутия със страничен прозорец и два LED вентилатора във комплекта,и като цяло това беше което търсех.И да,шумът грам не ми пречи,а относно останалото още не съм поръчал.Това ще се случи евентуално другият месец или в най-лошият случай декември или януари,защото за всичко това ще се тегли кредит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Еми щом не ти пречи, тогава няма проблем. Но ти препоръчвам поне ако е DeepCool та поне да е DUKASE.

TESSERACT я имам в цвят черен със синьо и никак не съм доволен от тенекията. Дрънчаха ми пластмасите от вентилатора и накрая реших проблема като извадих свободните чекмеджета за хардове и сиди-та. Все пак избора си е твой, сам си направи сметка какво ще си вземеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 часа, Can Oa написа:

че клокнат i7 6700 е корав не споря но за 1080p 60hz е в малко повече , но ако парите не са проблем вземай.

Клокнат i7 6700K се ползва само при някои специфични игри и в някои специфични случаи, когато човек търси повече кадри. 1080p.  няма нищо общо с процесора. Резолюцията е проблем на графичната карта, а не на процесора. процесорът се представя еднакво и при 800х600 и при 3840x2160  резолюция. Всичко обаче зависи от видеокартата и колко fps  може да извади, без да е ограничена от процесора. Ако си вади 200  fps при 4К,  а процесора я ограничава на 100, то и при 800х600 ще имаме 100  fps  със същата видеокарта и същия процесор. Специаално за игри i7 6700K  е излишен. Може преспокойно да се замени с i5 6600K, който ще даде същите резултати. А това са мисля две стотачки по-малко, които може да се насочат към видеокарта, примерно GTX1070. Ще излезе 50 лева по-скъпо, но си заслужава, дори да се ползва FreeSync  монитор за RX480. Или в числа това изглежда така. Ако с RX480  има 40  fps, добри за freesync  монитор, то за GTX1070  има 60  fps,  добри дори и за включена вертикална синхронизация, която е по-добрия вариант, както разбира се и fastsync  на NVIDIA, което е подобно на freesync, но с някои различия и ползващо се главно при повече налични fps за намаляване лага от вертикалната синхронизация. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 5 минути, Кико написа:

т.е. аз казах че е излишен и ти казваш че е излишен , но аз с 1 дума ти с 15 изречение ОК , ако искаш да напишеш нещо напиши го не ме намесвай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Кико оценявам знанията ти и това че имаш допир и наблюдения в реална среда, но в случая човека все пак се нуждае hyper threading при работа с програми. Или искаш да кажеш че няма нужда процесора да е K след като видеото няма да е nvidia 10-та серия при която ще има по-добри резултати от AMD? То тогава няма да има нужда и от скъпото дъно в случая, както и по скъпата рам и от по скъпия монитор с freesync(след като няма да е AMD за какво ни е freesync логично).  Просто процесор i7-6700 по евтино дъно B150, по евтин монитор с IPS и по-евтина рам може и да се смести 1070. По принцип ми харесва идеята ако съм разбрал правилно, какво да го правим автора след като иска да клоква?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, goodly написа:

Кико го обясни защо няма нужда от клокнат 6700 , не знам как има нерви да пише толкова много но го е написал разбираемо за всеки.

А който има пари за това и иска да го има никой не го спира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Здравейте,като цяло знам че i5-6600 + GTX 1070 ще ми задоволят нуждите но именно заради Hyper Threading-а съм се спрял на i7.Също така разбирам че нямам голяма нужда от клок и отключен процесор,но като-че ли понеже досега съм бил със доста слабичък лаптоп,сега искам всичко да е уж най и най.И както казахте щом съм си набил идеята за i7-6700k в главата,трудно ще се откажа което може би отново е глупаво от моя страна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 20 минути, BAZZINGA написа:

Здравейте,като цяло знам че i5-6600 + GTX 1070 ще ми задоволят нуждите но именно заради Hyper Threading-а съм се спрял на i7.Също така разбирам че нямам голяма нужда от клок и отключен процесор,но като-че ли понеже досега съм бил със доста слабичък лаптоп,сега искам всичко да е уж най и най.И както казахте щом съм си набил идеята за i7-6700k в главата,трудно ще се откажа което може би отново е глупаво от моя страна.

Най-коравия процесор + средно видео не е най , най за паритети. Ако машината е за дълго време. А разликата от лаптоп на настолен(дори с i3) е огромна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ясно е какво иска да каже Кико, и как няма значение дали е i5-6600k или I7-6700k че с една и съща карта резултатите са еднакви. Но според автора аз разбирам че поставя игрите и работата с програми двете на равно място. Което ще рече че ако се ползва 6600k процесор, се губи hyper threading което дава доста добър тласък при работа с програми. Не знам точно с кои други програми ще се занимава автора, но като спомена Sony Vegas се сещам че ще се работи с програми в които ще се създават ефекти. Тъка като автора писа, до като аз пиша това което пиша сега, го съветвам да се замили за преконфигуриране!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

тогава щом си знае програмите и смята че повече нишки значат много да взема i7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Може и над това да помисля,в момента се двоумя се и както казах като характер съм ако се захвана за нещо трудно се пускам.Да,разбирам че е глупаво от моя страна да се хващам за i7-цата понеже не ми е чак толкова нужна.Иначе компютъра ще се ъпгрейдва с времето,стига да имам паричните ресурси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 14 минути, BAZZINGA написа:

Може и над това да помисля,в момента се двоумя се и както казах като характер съм ако се захвана за нещо трудно се пускам.Да,разбирам че е глупаво от моя страна да се хващам за i7-цата понеже не ми е чак толкова нужна.Иначе компютъра ще се ъпгрейдва с времето,стига да имам паричните ресурси.

Ами не знам какво точно да те посъветвам , корав процесор с кораво дъно винаги е хубаво и след време сменяш само видео примерно(поне до сега беше так но нещата се менят доста бързо)

За мене като правя конфиг гледам да е балансиран понеже нямам идея дали човека след 1 година ще има 1000 кинта да сложи по-яка карта. Прави се баланс за конфиг който ще се ползва дълго време понеже ако си вземеш супер як проц и по-слаба карта , картата си бичи на 100% а проца на 60% един вид с грубо казано и ориентировачно не си ползваш проца на макс за в момента. Но ако след година (ако приемем че нещата се развиват както сега) ще вземеш пак по яка карта си струва як проц. Оф не мога да го обясня @Кико ако е тука да го напише че пиша объркано.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 1 час, goodly написа:

Кико оценявам знанията ти и това че имаш допир и наблюдения в реална среда, но в случая човека все пак се нуждае hyper threading при работа с програми. Или искаш да кажеш че няма нужда процесора да е K след като видеото няма да е nvidia 10-та серия при която ще има по-добри резултати от AMD? То тогава няма да има нужда и от скъпото дъно в случая, както и по скъпата рам и от по скъпия монитор с freesync(след като няма да е AMD за какво ни е freesync логично).  Просто процесор i7-6700 по евтино дъно B150, по евтин монитор с IPS и по-евтина рам може и да се смести 1070. По принцип ми харесва идеята ако съм разбрал правилно, какво да го правим автора след като иска да клоква?

Ами варианти много. Просто си чета мнения в темата и се включвам там, където мисля, че съм разбрал как стоят нещата. Намесих се само заради резолюцията 1080p.  и свързването и с процесора. Ех...имаше една тема отпреди 10 години, където бях попитал нещо подобно по тоя въпрос. Един колега тук, дето май вече не пише, ми отговори много добре. Не ми се търси сега, щото ще загубя доста време да я намеря, но тия неща не са от вчера и оня ден. Грешките по тия въпроси обаче са всекидневни!

преди 48 минути, goodly написа:

Ясно е какво иска да каже Кико, и как няма значение дали е i5-6600k или I7-6700k че с една и съща карта резултатите са еднакви. Но според автора аз разбирам че поставя игрите и работата с програми двете на равно място. Което ще рече че ако се ползва 6600k процесор, се губи hyper threading което дава доста добър тласък при работа с програми. Не знам точно с кои други програми ще се занимава автора, но като спомена Sony Vegas се сещам че ще се работи с програми в които ще се създават ефекти. Тъка като автора писа, до като аз пиша това което пиша сега, го съветвам да се замили за преконфигуриране!

Е и аз си конвертирам видео с i7 6700K, но общо взето десетина минути не ми мърдат на някакъв монтаж от няколко клипа. HT дава 20-30%  предимство. Наблюдавайки обаче конвертирането на видео с Power Director13,  то процесора рядко е на 100%. Доста често ограничението идва от други места и процесора е предостатъчен за конвертирането. Понякога дори и старо HDD  може да ограничи конвертирането и се губи смисъла дори от i5! Да не говорим, че е важно и какви формати се ползват. Трудно е процесор да се натовари на 100% при просто конвертиране. Така, че тия 25-30% предимство просто ще се стопят. Както и 220 лева хвърлени за нищо. Ако няма SSD е безсмислено да се дават тия 220 лева отгоре за процесор. Виждам, че има предвидено такова. 

Редактирано от Кико (преглед на промените)
    • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Ами тогава,според вас i7-6700k добре ли е след като към лятото най-вероятно ще сменям и видео картата с нещо по-добро?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    преди 11 минути, Can Oa написа:

За мене като правя конфиг гледам да е балансиран понеже нямам идея дали човека след 1 година ще има 1000 кинта да сложи по-яка карта. Прави се баланс за конфиг който ще се ползва дълго време понеже ако си вземеш супер як проц и по-слаба карта , картата си бичи на 100% а проца на 60% един вид с грубо казано и ориентировачно не си ползваш проца на макс за в момента. Но ако след година (ако приемем че нещата се развиват както сега) ще вземеш пак по яка карта си струва як проц. Оф не мога да го обясня @Кико ако е тука да го напише че пиша объркано.

Много точно казано. Да допълня, че процесора не се ползва само за игри. В една система има десетки процеси, дето не знаеш кога ще се опитат да се свържат с нещо си или да направят нещо си. А когато нямаш свободна мощност от страна на процесора и хард диска, се получава дроп по време на игра. Не е приятно.  Относно ъпгрейда след време...абе бил съм в тая ситуация. Имах доста добър процесор - Xeon E3 1230V2, с който GTX 750Ti  хвърчеше и ограничение не се срещаше поради една проста причина - за да се ограничи тая карта, трябваше LOW  детайли, а аз никога не ползвах такива :) Примерно Crysis 3. Да, процесора ограничава на 45-50  fps, но и GTX750Ti  трудно даваше толкова при добри графични настройки, да не говорим за по-висока резолюция като 1920х1080. Но пък като набича графиката на макс при 720p. и извадя 30-40  fps,  играта бе много добра, нищо че за процесора това бе максимума. Обаче сложих една GTX970  и се сещаш, че процесора умря, както бе много добър за GTX750Ti  и примиряването ми с по-мналкото кадри и по-ниската резолюция. Вземеш ли бърза карта, никой не иска да намаля детайли само заради скапан процесор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.