Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте , моля за малко практическа информация за относно това каква е закованата процедура по регистриране на фирма , аз съм физическо лице и имам желание да регистрирам малка фирма която да се занимава с търговия на дрехи и стоки за бита , но искам да знам каква точно е процедурата , какви са сроковете по регистриране в търговския регистър колко струва регистрацията и какъв начален капитал трябва да вложа в съответното дружество . За това моля опишете подробно какви стъпки трябва да следвам благодаря . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко много добре е описано в търговския закон, кактп и в една камара други сайтове. Питай чичо ти Гошо (google).

След като питаш така за най-простото нещо - не ти трябва на баир лозе. Хвани се на работа (трудов договор) някъде. Имането на фирма е отговорност, която те лишава от една камара благинкки и те вкарва в разходи за осигуровки, данъци, счетоводни услуги, висене по опашки, наеми за помещение, касов апарат, персонал и една камара бюрокрация като инспекция на труда, трудова медицина и какво ли не. При това се лишаваш от помищи (за незработица, енергийни и т.н.) Накратко поне 1000 несечно и без да имаш персонал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех - веднага го отказа да прави фирма...

С няколко думи:

1. Проверяваш за свободно име на фирма в търговски регистър - може и онлайн. Съветвам те да е ЕООД, а не ЕТ.

2. След като намериш подходящо свободно име - отиваш в търговски регистър и подаваш документи за регистрация. (лично се ходи) Те са длъжни да ти обяснят какви документи се изискват и какво се попълва в тях. Можеш да се регистрираш с капитал от 2лв. до ..... колкото искаш. (заплаща се някаква такса за регистрацията)

3. След като ти излезе регистрацията в търговския регистър (съда) - ще трябва да се регистрираш и в НАП по област. За целта обаче ти трябва валидна банкова сметка на фирмата - тоест първо си правиш такава, в която си решиш банка (аз препоръчвам да е банката обслужваща НАП) - но не е задължително. След 24ч. банковата ти сметка ще е активна и ще можеш да отидеш в НАП. (заплаща се такса за откриване на сметката и месечно за поддръжката и)

4. Там се подава документ (декларация) за първоначална регистрация на фирмата. Много важна дата е откога е в сила регистрацията (откога ще започнеш да работиш) - оттогава дължиш плащания. (безплатно регистрацията)

5. Ако ще получаваш плащания в брой ти трябва фискално устройство с мобилна връзка - при който си харесаш сервиз за касови апарати. Те ще те напътстват. (плащане 300-400 лева за касовия апарат и месечна такса за мобилната връзка). Сервиза трябва да ти регистрира касовия апарат в НАП. Чак след това ще можеш да го използваш.

6. Нататък  е специфично според дейността на фирмата и трябва адвокат/опитен счетоводител да каже какви ще са плащанията за твоя вариант на дейност...

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ми е ясно, за да няма следващия месец тема "как се закрива фирма". Не знам за населено място и има ли помещение. Но предполагам че някой му пълни главата с глупости тип "ей тука да продаваме едни парцали (дрехи) втора употреба.

Дори и сам да си е 1000 назад всеки месец. Ако ги изкараш си на нула. Следващите 1000 са ти вече за теб. (условно, въпрос на данъци и осигуровки). Всеки човек персонал също ти е 1000 (грубо). 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще го кажа така: Не е задължително да са 1000лв. на месец - може много по-малко. Въпроса е какъв бизнес правиш...

Ако продаваш сам (като самонает) в интернет и получаваш плащания само по банка от клиентите си - то това, което плащаш на месец е доста по-малко от 1000лв. Осигуровките на самонает са на 420лв. - 8+5+16,3= 29,3% от 420лв. Поддръжка на подходящата сметка в банка - 15лв. на месец с тегленето на една сума всеки месец. И отделно си подаваш декларация 1 сам - не е сложно. Счетоводството в края на годината - 300-400лв. на счетоводител да ти приключи фирмата. Това, при условие, че не се регистриран по ДДС. Това е доста под 1000лв. на месец...

Има и други случаи, но да не се задълбочавам как и колко плащат - наблюденията ми са лични на такива фирми...

Сметката на откриващия фирмата трябва да си я е направил той - не ние тука да му я правим... мисля...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, krassleto написа:

2. След като намериш подходящо свободно име - отиваш в търговски регистър и подаваш документи за регистрация. (лично се ходи)

Много по-евтино излиза да си вземеш електронен подпис (УЕП) и да я регистрираш онлайн.

Редактирано от oavramov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се включа и аз в темата , понеже да не пиша  нова че е адски тъпо значи  аз имам друг проблем искам да регистрирам  една куха фирма на името на някой роднина за да може да регистрирам на името на тази фирма една бричка един  дървен Гоулф  от преди 17 г. . проблемът е че не мога да е регистрирам на мое име щот имам наложен запор към една Банка и ако придобия някаква собственост или пари те автоматично ще отидат в лапите на събирачите на дългове.  За това просто искам да направя една куха фирма колкото колата да се води като служена на фирмата . И не е защото има някакви облаги за служебните коли  той Владко Горанов вече и тях ги изряза просто искам да се води на фирмата . Та въпроса ми е колко суха пара ще излезе само регистрирането на една такава фирма ?  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде да не се месиш с пикливия си голф в чужда тема.

МПС не е задължително да се води на фирма.

И въпроси за извършване на измама не са желателни във форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Истински измами правят банките , а не обикновените хора които са докарани до просешка тояга с лихвите и клаузите към договорите написани със миниатюрен ситен шрифт в договорите ( Но за това никой нищо не говори защо ли ? ) :mad:  и освен това такова нещо не е незаконно , а заобикаляне на закона абсолютно всеки човек може да си регистрира фирма и да си прави каквото иска с нея . Според законите на правото всичко  което не пише изрично в закона, че е забранено значи е разрешено .  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10.10.2016 г. в 9:23, krassleto написа:

Ех - веднага го отказа да прави фирма...

С няколко думи:

1. Проверяваш за свободно име на фирма в търговски регистър - може и онлайн. Съветвам те да е ЕООД, а не ЕТ.

2. След като намериш подходящо свободно име - отиваш в търговски регистър и подаваш документи за регистрация. (лично се ходи) Те са длъжни да ти обяснят какви документи се изискват и какво се попълва в тях. Можеш да се регистрираш с капитал от 2лв. до ..... колкото искаш. (заплаща се някаква такса за регистрацията)

3. След като ти излезе регистрацията в търговския регистър (съда) - ще трябва да се регистрираш и в НАП по област. За целта обаче ти трябва валидна банкова сметка на фирмата - тоест първо си правиш такава, в която си решиш банка (аз препоръчвам да е банката обслужваща НАП) - но не е задължително. След 24ч. банковата ти сметка ще е активна и ще можеш да отидеш в НАП. (заплаща се такса за откриване на сметката и месечно за поддръжката и)

4. Там се подава документ (декларация) за първоначална регистрация на фирмата. Много важна дата е откога е в сила регистрацията (откога ще започнеш да работиш) - оттогава дължиш плащания. (безплатно регистрацията)

5. Ако ще получаваш плащания в брой ти трябва фискално устройство с мобилна връзка - при който си харесаш сервиз за касови апарати. Те ще те напътстват. (плащане 300-400 лева за касовия апарат и месечна такса за мобилната връзка). Сервиза трябва да ти регистрира касовия апарат в НАП. Чак след това ще можеш да го използваш.

6. Нататък  е специфично според дейността на фирмата и трябва адвокат/опитен счетоводител да каже какви ще са плащанията за твоя вариант на дейност...

За ЕООД трябва да си направиш и сметка по документите, само не помня дали след цялата процедура се правеше или някъде из между ''редовете''.

СЪВЕТ: Тъй като съм ял хурката САМ да си правя фирма, ти препоръчвам ДА ПЛАТИШ на счетоводна кантора с адвокат ( или там както се води ) да направи регистрацията. ПОВЯРВАЙ колкото и нелепо да звучи излиза по-евтино. Пример: На мен ми се наложи да ходя 5 пъти от Несебър до Бургас ( по 20 лв отиване и връщане, общо 100 лв.. ''навътре'' ). Осве нтова чакането пред различните места, чакането за име СА МНОГО ВРЕМЕ. Поне при нас само за приема на документи чаках 5 часа.. Накрая метнах документите, 2-3 години по-късно за 200 лв си регистрирах нова фирма. Подадох си документите, направих си фирмена сметка. Кантората ми звъннаха след около седмица и айде готов си. Спестих си много занимавка с глупости.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от loranst looa
      Здравейте искам да стартирам собствен бизнес с фирма ЕООД  по прочетох из Интернет доста неща но искам да попитам за следното нещо  ? Аз живея  в София , но тъй като имам лични ангажименти доста често се  налага да пътувам до Пловдив и бих искал да дам адрес седалище на фирмата  в Пловдив както и адрес на управлението на фирмата да бъде в Пловдив . Дружеството ще се занимава с дребна търговска дейност, та въпроса ми е мога ли да го регистрирам както си е реда с всички необходими документи в агенцията по вписванията в София  или трябва да задължително в Пловдив да го регистрирам .  
    • от Anastasia Petrova
      Здравейте искам да попитам отностно това как и къде онлайн мога да проверя за това дали една фирма  е реална или фантом . Или по просто казано ще се опитам на кратко да обясня . В началото на годината направих сериозна инвестиция закупих доста богат асортимент от домакински стоки и други подобни артикули с цел търгувия на дребно закупих ги като частно лице от фирма вносител заплатих солидна  сума за направената инвестиция получих касова бележка но искам да съм сигурна че това може да бъде доказано защото не бих желала да плащам ддс върху чужди приходи . Какво трябва да проверя булстата на фирмата седалището и и още какво . Моля за повече информация и съвети от хора които са се занимавали с подобни казуси . Благодаря .
    • от plmen88
      Здравейте,
      Някой имал ли е вземане даване с Търговска Банка Д? В сайта им имат добро предложение за ипотечен кредит (финансират до 100%), но на скоро чух изобщо за тази банка. Някакви мнения?
    • от krassleto
      Здравейте,
      Гледайки препоръки за фирми в този раздел, от които се дават оферти какъв компютър да си вземем - реших и аз да използвам една от тези фирми и по-точно nikem.net...
      Направих поръчка доста преди коледа (около 2 седмици) за подарък на мои близки и зачаках да ми изпратят частите и заедно с остатъка при мене да сглобя настолен компютър за около 500 лв.
      Поръчах дъно, процесор, памет 4гб и кутия от фирмата, за която е темата. В началото всичко беше точно - свързаха се с мен и пратката дойде в понеделник две седмици преди Коледа.
      Реших, че ще сглобявам в съботата преди Коледа - все пак всичко беше при мен и оставаше само да кача един windows и малко програми. И тук започна моята сага...
      Сглобих процесора, сложих паметта - 4гб и закачих монитор на вграденото видео... Дъното тръгна, но картина на монитора не се появи... Какво ли не пробвах, не иска да тръгне...
      Накрая свалих 8гб от моя работен компютър и се оказа, че проблема е от паметта. Всичко тръгна от раз и успях да инсталирам Windows и необходимите програми... И тук започна сагата:
      В понеделника (седмицата преди коледа) изпратих паметта както ме посъветваха обратно към фирма nikem.net за моя сметка - дотук добре. Имайки богат опит с нашите куриери и фирми на
      следващия ден се обадих във фирма nikem.net дали са получили паметта. Увериха ме, че е при тях и ми затвориха телефона набързо. Викам си до ден - два ще я тестват и ще ми пратят друга.
      И да знам - по закон имат 30 дни - могат да ме мотат до второ пришествие още месец... След обаждания от моя страна в сряда и четвъртък и намиране на 'правилния колега' - в случая колежка
      беше последно: Тя ми каза - ще Ви изпратим нова памет - в кой офис на СПИДИ - ние работим с тях - казах и в кой офис и зачаках номер на пратка на следващия ден. Да, ама НЕ.
      Оказа се, че никой не е изпратил нищо в четвъртък преди Коледа, нито в петък до 17:20ч. - когато имам пропуснато обаждане (1бр.) от техен телефон, което видях след 18ч. и съответно никой не
      ми вдигна от тяхна страна... Примирих се, че подаръка ще отиде с моята памет и зачаках възможност за комуникацияс фирмата nikem.net. Свързах се след коледа вчера и най-накрая ме увериха,
      че ще ми изпратят пратката днес - 29.12.2017г. И каква беше изненадата ми днес - идете в офис 625 гр. Павликени - да си получите пратката... Аз съм - пише от къде в профила... Пак звънях и пак ще
      пренасочим пратката в кой офис - този път влязох в страницата на спиди и казах (издиктувах всичко точно както го пише там)... Може би ще си получа паметта след нова година, а може би пък СПИДИ
      ще я замотат - очакваме продължение на сагата...
      Дано не ми се налага да използвам гаранционно обслужване от тази фирма - дано дано дано
      Написах тази тема с цел предупреждение на тези, които ще работят с тази фирма...
      Паметта дойде в кутията на дъното - 'летяща вътре' и неопакована с дори едно найлонче...
    • от Soviet Soldier
      Винаги около покупка на подобен тип техника се замислям "Какво стана с качествената българска техника от едно време?".

1- Защо не успяхме да съхраним и развием, поне едно предприятие в тази сфера след промените? 

2- Останаха ли изобщо в България производители на такъв тип техника, или практиката да се сглобяват китайски
      боклуци и да се продават, като български продукт е присъща за 100% от нашите "производители"?

3- Кои български производители (ако все още има такива) са ви известни, и какви са вашите мнение и впечатления за предлаганите от тях продукти?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.