Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

на 12/18/2016 в 20:39, badr написа:

ако се наложи да и се сменят лагерите и семеринга

извън гаранцията - сменя се с нова. Е, чак за лагери ии семерини не, ама за други неща - програматор, мотор...

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 6 месеца си взех GORENJE W8544 N/I от https://www.home-max.bg/ . Основното ми изискване беше да бъде голяма, затова си взех пералня с капацитет 8 кг. Доволен съм от нея, нямам забележки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Близо 15 години ползвах перална "Ayco" ,та не знам от времето ли ,от неправилната експлоатация и претоварването ли, тия дни отново излезе от строя. Вместо поредния ремонт на тази силно амортизирана машина ,реших просто да закупя нова. 
За сега съм харесал 1- Whirlpool Supreme Care FSCR70414 , 2- Gorenje W6503S , 3- Indesit IWC 71051 , 4- Hotpoint-Ariston WMSF 622 . Не мога да реша коя от тях най-си заслужава. 1-вата много ми харесва от към дизайн, но като ги гледам ,с колко електроника са наблъскани първите 2, се замислям, дали са надеждни? Третата е сравнително по-проста , и цената не е висока, но няма функционалността на първите две. Четвъртата на "Аристон", нещо като дизайн не ме радва и за същите пари Whirlpool-а ми се струва по-добър, но пък имам други уреди на "Аристон" и съм останал с впечатление ,че са надеждни.
Преди да взема крайно решение реших да посъбера чужди мнения и съвети тук. Ако имате по-адекватни предложения за бюджет 500-550лв. ще се радвам да ги видя. Държа също така да е читава марка ,разни корейски и турски боклуци ,като ,Crown ,Beko ,Arctic ,Daewoo и подобни не представляват интерес за мен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам Whirlpool по стар модел, но не бих ти препоръчал тази марка по ред причини и проблеми, които съм имал с моята пералня.

От показаните от тебе модели - Gorenje-то е най-препоръчвана от всички и аз лично бих взел нея. Като неин недостатък е, че е по-шумничка, но в този клас май всичките са така.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото за пералните Беко има доста положителни отзиви в последните години. Освен всичко са и с 5 години гаранция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, ExaFlop написа:

Между другото за пералните Беко има доста положителни отзиви в последните години. Освен всичко са и с 5 години гаранция.

Не ме вълнува много гаранцията, защото ако не дай си боже се развали, ще ме мотаят по сервизи цял месец. Досещате се, колко неприятно е да се чудиш, къде да се изпереш. Старата доста пъти се е прецаквала, но аз сам на бързо съм я правил. Маркуч се е пукал ,пружина от носещите се е късала, дръжката на вратичката се отчупи ,ремък се изхлузва не веднъж. Всичко сам съм го оправял за по половин час и по-малко. Ако за всяко малко нещо я пращах на ремонт за месец . . . просто нямам думи. При по-новите ме плаши точно това , че са наблъскани с електроника и повреди ли се, ще се наложи да я чакам дълго време от гаранционен ремонт. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Загледал ли си, че две от пералните са слим /дълбочина 40-45 см./?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, andreygg написа:

Загледал ли си, че две от пералните са слим /дълбочина 40-45 см./?

Това какво значение има? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Soviet Soldier написа:

Това какво значение има? 

Събират по-малко килограми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, andreygg написа:

Събират по-малко килограми.

И по-добре. Жените съм забелязал масово бутат ,колкото може да се натъпче в центрофугата, без да се замислят, че се претоварва и разбива пералнята. Старата май за това в момента е цялата раздрънкана. 
Единствената "Слим" която съм харесал е Gorenje W6503S ,но макар да е плитка ,за сметка на това е най-широка в сравнение с другите 3. Пише до 6кг пране , което е напълно нормален капацитет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 17.12.2016 г. в 21:47, RudeBoy написа:

Ако ще и по 200 кила да е - ако не е нивелирана, не ще трепне, ами ще танцува из кухнята :wink12: 

точно така е... затова нивелация с нивел и проверка на центрофуга... аз на моята първо я нивелирах и после донастроих предните крачета по време на центрофугиране... препоръчвам да има и отложен старт... това прави по голяма икономия от A+, а простиране обикновено има при нискооборотните перални като се достигне резонансна честота на центрофугата,  така че ако под 800 оборота ще простира - сигурно е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, the professor написа:

под 800 оборота ще простира - сигурно е...

Преди години имах едно AEG, което беше на 400min-1 - е, не мръдваше тая машина. Ама беше пълна с бетон.
След това (до преди 10 дни) имам една Деу - лека като корейка. Това си е родео с бикове - докато някой не седне на него не стои.
Сега си купих една Индезит(7кг) със сушилня(5кг). Съвсем прилично се държи. Ама е тежичка :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, ExaFlop написа:

Преди години имах едно AEG, което беше на 400min-1 - е, не мръдваше тая машина. Ама беше пълна с бетон.
След това (до преди 10 дни) имам една Деу - лека като корейка. Това си е родео с бикове - докато някой не седне на него не стои.
Сега си купих една Индезит(7кг) със сушилня(5кг). Съвсем прилично се държи. Ама е тежичка :ph34r:

то на тия обороти няма как да простира, въпроса колко вода отстранява от прането...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, повече от доволен бях от нея. Е, не е като да е минало през сушилнята. Ама одъртя. Аз й бях втори собственик и я търкалях 15+години без никаква авария. Упс, излъкгах - само едно О-пръстенче на помпата съм й сменял.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 52 минути, Soviet Soldier написа:

Това какво значение има? 

пести място и аз ще търся такава, когато тая здаде багажа... даже има и по 38см и то със странично пълнене... пък има и по 6 килограма... в момента  моята е за 5 кила и ми стига - доволен съм ама да бях взел на повече обороти... просто тогава не ми се харчеха много пари... и за 430 лв съм доволен - има и отложен старт и защита от дебаланс и препълване с пяна...

пп трябва да се знае че колкото и да е кила да може да пере при пране на вълна - пере наполовина (вълната поема - самите влакна поемат в себе си, не само между влакната)

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, ExaFlop написа:

Абе, повече от доволен бях от нея. Е, не е като да е минало през сушилнята. Ама одъртя. Аз й бях втори собственик и я търкалях 15+години без никаква авария.

В домът на един приятел все още се ползва и е напълно изправна една антика на поне 30 години ,ТАМАТ 500. Не знам коя съвременна пералня би издържала толкова време. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Soviet Soldier написа:

В домът на един приятел все още се ползва и е напълно изправна една антика на поне 30 години ,ТАМАТ 500. Не знам коя съвременна пералня би издържала толкова време. 

такова е положението, най вероятно ще бъде така докато не започнат да свършват ресурсите за производство...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Имам следната Трилема относно закупуване на нова пералня:

AEG L6FBI48S - http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines/Washing-machine-AEG-L6FBI48S/p/687490

Fagor FE - 7214B http://fagor.bg/index.php?item=669&group=6

TEKA SPA TKD 1280 http://technika.bg/product/22403/peralnya-teka-spa-tkd-1280.html

Коя от 3те е най логичният и смислен избор? В последно време за качеството на Фагор чувам доста противоречиви мнения. Няма е да е лошо да чуя ползватели на марката към днешна дата какви отзиви ще дадът. От колко време притежават и какви проблеми са имали с въпросната марка. Също  и за Тека няма да е зле да чуя отзиви - за сега тя е тотален фаворит в избора ми. Но преди да се спра на каквото и да е решение трябва да имам отзиви за тях. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, Колчо написа:

Здравейте колеги. Имам следната Трилема относно закупуване на нова пералня:

AEG L6FBI48S - http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines/Washing-machine-AEG-L6FBI48S/p/687490

Fagor FE - 7214B http://fagor.bg/index.php?item=669&group=6

TEKA SPA TKD 1280 http://technika.bg/product/22403/peralnya-teka-spa-tkd-1280.html

Коя от 3те е най логичният и смислен избор? В последно време за качеството на Фагор чувам доста противоречиви мнения. Няма е да е лошо да чуя ползватели на марката към днешна дата какви отзиви ще дадът. От колко време притежават и какви проблеми са имали с въпросната марка. Също  и за Тека няма да е зле да чуя отзиви - за сега тя е тотален фаворит в избора ми. Но преди да се спра на каквото и да е решение трябва да имам отзиви за тях. Благодаря предварително.

Имам познат, който работеше в сервиз и са му минали доста перални през ръцете. Според него "Miele" са върха. Обяснява ми ,че като я отвори човек и си личи качеството. Дори тежестите които при 90% от пералните са бетонни, при "Miele" са чугун. За мен да дам над 1000лв за перална са напълно ненужен разход. Взех Gorenje пак по негов съвет. За тях твърди че рядко попадат в сервиз и конструкцията им е надеждна. Даде ми съвет на конкретния модел ,който искам да купувам преди всичко да гледам амортисьорите. Те заминавали най-бързо и разбият ли се те пералната започва да тресе и да се разбива. Поне при едно 70% от пералните се ползват крайно калпави пластмасови амортисьори:
 0514020-350x263.jpg

При Gorenje изглеждат доста по-сериозни: 
167GR06_1414426032215.png

Та поразгледай конструкциите на пералните които те интересуват. То си личи, кое е направено калпаво, и кое е здраво. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки, че всеки производител има сполучливи модели, от личен опит бихме могли да препоръчаме марките AEG, Bosch, Miele и Indesit.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, GranDecor написа:

AEG, Bosch

Тия от доста време не са това, което бяха...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре - толкоз ли няма в тоя форум собственици на Фагор да изразят мнение как са като качество продуктите на марката. Всеки 2ри и 3ти изрежда на другите недостатъците. Това е меко казано нелепо.  Ако нямате впечатления над Фагор и няма собственици на впросната марка тук - нищо не пречи да го кажете в прав тест.

Редактирано от Колчо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fagor е испанска марка. Произвежда се (голяма част от частите на уредите) и се сглобява в Испания. Мисля, че е добър избор. Уред от тази марка нямам в къщи. Приятели от Испания са доволни от нея, но все пак си е и 'тяхна' марка и може да се получава ефекта 'нашето е най-хубаво' и затова да я хвалят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Колчо написа:

Добре - толкоз ли няма в тоя форум собственици на Фагор да изразят мнение как са като качество продуктите на марката. Всеки 2ри и 3ти изрежда на другите недостатъците. Това е меко казано нелепо.  Ако нямате впечатления над Фагор и няма собственици на впросната марка тук - нищо не пречи да го кажете в прав тест.

И каква е целта на занятието - да се пълни темата с постове?
Нямам Фагор и нямам мнение(впечатления) за марката. 
Това с какво ти помагга?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аристон е добра марка. Електронен програматор, датчик за твърдост на водата и много екстри. Ползвам една "AD 10" вече 20 год. и е прала много. Две деца е отгледала!  За това време и е сменено четки на мотора и амортисьори. Безупречни машини. Ако случайно нещо сериозно и се случи като повреда пак тази марка ще търся.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване