Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

мога ли да ползвам смарт фон само като gsm

Препоръчан отговор

преди 50 минути, capnemo написа:

Voice over LTE - Предаване на глас през дейта канал на 4G мрежа

http://www.4g.co.uk/what-is-volte/

Как да проверя за това VoLTE на телефон?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 часа, Ивайло Иванофф написа:

Как да проверя за това VoLTE на телефон?

Като проверите спецификациите на телефона. Ако поддържа 4G стандарт то с много голяма вероятност има и VoLTE

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 часа, capnemo написа:

Като проверите спецификациите на телефона. Ако поддържа 4G стандарт то с много голяма вероятност има и VoLTE

Но въпроса е, че БГ мрежите още не подържат VoLTE.

П.П. @Ивайло Иванофф, може ли да ми посочиш, къде точно от MaxTelecom са написали изрично, че подържат VoLTE. (не става дума за LTE, то вече почти всички оператори в България подържат LTE)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, niki292002 написа:

Но въпроса е, че БГ мрежите още не подържат VoLTE.

П.П. @Ивайло Иванофф, може ли да ми посочиш, къде точно от MaxTelecom са написали изрично, че подържат VoLTE. (не става дума за LTE, то вече почти всички оператори в България подържат LTE)

Spoiler

Днес телекомуникационният оператор Макс обяви, че е постигнал значителен пробив при разработването на гласови услуги от следващо поколение през 4G LTE мрежата си. Компанията успешно демонстрира HD гласови и видео услуги през своята търговски достъпна 4G LTE мрежа - първата такава в България. След като това достижение бе обявено, стана ясно, че Макс ще разшири своята продуктова гама, включвайки в нея висококачествени гласови услуги.

Ето го

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе пичове, тези HD гласови услуги   какво им е толкова високото качество ?
И друго, как ще ми се обаддите на мен до моя телефон с вашето сънувано високо качество ?
Будалкат ви яко търговците, ама ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Ивайло Иванофф написа:
  Затвори скритото съдържание

Днес телекомуникационният оператор Макс обяви, че е постигнал значителен пробив при разработването на гласови услуги от следващо поколение през 4G LTE мрежата си. Компанията успешно демонстрира HD гласови и видео услуги през своята търговски достъпна 4G LTE мрежа - първата такава в България. След като това достижение бе обявено, стана ясно, че Макс ще разшири своята продуктова гама, включвайки в нея висококачествени гласови услуги.

Ето го

Само ще кажа, че това НЕ е VoLTE - просто стандартна карта с интернет. Ако беше VoLTE, нямаше да се налага да теглиш тяхното приложение Voicer. Един голям минус е, че не можеш да се обадиш по телефона извън зоната им на покритие на интернет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Ивайло Иванофф написа:

И това VoLTE за какво е точно? Пращаш HD гласово съобщение ли к'фо?

ТОва е телефонно обаждане през 4g мрежа

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всеки смартфон безпроблемно може да се използва като съвсем елементарен телефон и то навсякъде! Предимство е, че останалите функции, които не изисква наличен интернет остават на разположение! За целта се изключва достъпа до интернети разните там допълнителни функции! Другото са празни приказки! Гледам някои са се затепкали 3G, 170G и други глупости на търкаленца, които биха били полезни ако използвате телефона за бизнес цели или просто ако сте някой пубер. Другото е набутване по сметката!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

други глупости на търкаленца, които биха били полезни ако използвате телефона за бизнес цели или просто ако сте някой пубер. Другото е набутване по сметката!

Ерата заключение! (facepalm)

Хората (бизнесмени и пубери!!!) изцяло се преместват на интернет планове, които предоставят възможността да говориш в цял свят БЕЗПЛАТНО.

Ама наш вълчо не читатель, наш вълчо писатель.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Кумчо вълчооо написа:

други глупости на търкаленца, които биха били полезни ако използвате телефона за бизнес цели или просто ако сте някой пубер. Другото е набутване по сметката!

Тогава защо ползваш интернет ? То си е набутване на сметка, но аз съм пубер и имам право на това!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Бе някой чете ли заглавието на темата! Някой видя ли какво иска автора! Аман от спамери или го правите на пук на Вълчо! Ми, уникално тъпо е!

Автора иска да използва смартфона си като обикновен телефон, като от зората на сътворението на GSM. Друго явно, не го интересува! Купува си една стандартна "Прима" и това е! Изключва интернета и разните му услуги и ......

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 10/18/2016 в 16:15, Белгиеца написа:

Абе пичове, тези HD гласови услуги   какво им е толкова високото качество ?
И друго, как ще ми се обаддите на мен до моя телефон с вашето сънувано високо качество ?
Будалкат ви яко търговците, ама ...

През 3G всеки ти се обажда всеки ден. (Добре де, най-вероятно, при предполагаемите обстоятелства с техниката и т.н. ;) )

Чува се прекрасно, ако слушалката не е повредена - например ако телефона е падал и тя се е ударила/разстресла или може би най-лошото намокрена. 

Ако желаеш, Превключи на 2G - второ поколение /цифрова мрежа, която е БЕЗ HD Глас и ЧУЙ ! (Разговорите... )

4G VoLTE се предполага че ще е още по-"кристално". 

преди 9 часа, Кумчо вълчооо написа:

Другото са празни приказки! Гледам някои са се затепкали 3G, 170G и други глупости на търкаленца, които биха били полезни ако използвате телефона за бизнес цели или просто ако сте някой пубер. Другото е набутване по сметката!

За каквото и да го "ползваш" - ако си некомпетентен в разни отношения все тая - както казваш до 170 G... Гледаме обективно на нещата и се стремим да сме изчерпателни.

преди 5 часа, Кумчо вълчооо написа:

Бе някой чете ли заглавието на темата! Някой видя ли какво иска автора!

Автора иска да използва смартфона си като обикновен телефон Друго явно, не го интересува!

Заглавието - неграмотно. Друго не ме интересува ! :)

Ако автора знаеше какво иска, досега да го е направил. С помощта на обаждане на оператор например, в някой магазин пак на оператор или друг за такива техники и т.н...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да отбележа, че тук понякога пишат и хора, които "не знаят какво(точно) искат" - понякога и на мен ми се е случвало. :)

Преди да пратим човека при оператор - да го нахлузи с някакъв не много подходящ 2-годишен договор, може разни по-разбиращи хора да пояснят какви са плюсовете и минусите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване