Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 13 часа, Mr.n0b0dy написа:

Ти ли направи колажа с окото?
Много е добро.. креативност. :D

А като спомена стъклата как и направи прозрачни? Просто си намалила opacity-то и си ги феиднала, или по-друг начин? Въобще не им обърнах внимание а сега като се замисля е наистина интересно, че са прозрачни.

да, идеята с окото и пианото си е моя и до колкото си спомням имаше около стотина действия с различни леъри, в определена последователност, за да се получи точно по този начин. Помня го, защото ми се наложи да го повторя веднъж и се уверих, че няма кой да ми открадне идеята хаха. 

Относно прозрачността на стъклата, те по принцип си имаха някакъв фон и отражение от оригиналния файл, затова ги изрязах с удобен инструмент и ги изтрих, в празното място направих нови леъри, боядисах ги нещо сиво, бяло, не съм сигурна и след това им намалих опацитито, до толкова че да ми хареса как  стоят. отделно им сложих от менюто до опацитито в леъри, някакъв ефект, който на око да ми харесва, там където са мултиплай и др.. и така:min08:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Малко съм нахална, но ми трябва човек, който работи много добре с фотошоп... трябва ми една услуга, ако има някой, който е съгласен да ми помогне, нека ми пише на лично съобщение, за да му обясня за какво става на въпрос, не е нещо сложно, но аз немога да се справя сама. Благодаря ви предврително и се надявам някой да откликне на молбата ми :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
на 23.11.2016 г. в 21:55, annyvd написа:

Здравейте.Малко съм нахална, но ми трябва човек, който работи много добре с фотошоп... трябва ми една услуга, ако има някой, който е съгласен да ми помогне, нека ми пише на лично съобщение, за да му обясня за какво става на въпрос, не е нещо сложно, но аз немога да се справя сама. Благодаря ви предврително и се надявам някой да откликне на молбата ми :)

То аз направих смяната на лицата и според мен се получи доста добре, ама въпросната госпожица не се яви за да види резултата..

..Имах една малка задачка, та резултата..

58e2939d1bb07_.thumb.png.542f77d6229725c56eba1fe4c225128c.png

58e293c5ca5c1_.thumb.png.762b9857d6f634ef287f71217df2470f.png

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Гледам отдавна никой не споделя ,ма аз да постна :).

1.

image.jpg

2.

Cat_s_eyez_y.jpg

3.ретуш

helen-hunt-03.jpg

4.По-реалистичен ретуш

Photo.jpg

5.пак ретуш

Julianne-Moore2-Recovered.jpg

6.Мокъп за счупена снимка,като само грозната черна рамка я взех наготово.

pic-in-frame-in-broken-glass.jpg

7.ФШ тунинг

black-ford-in-frame.jpg

8.3Д надпис,от туториал,но това е мое дело.

светещ-3D--надпис-SMASH.jpg

Очаквам градивна критика :)  въпреки,че нещата са правени преди 3,4 години ще се радвам на мения.

Редактирано от gibson58 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за първи път използване на фотошоп CS6 (до сега съм ползвал само Gimp за работа със слоеве), мисля добре се получи:

38220221091_3efe59e0fa_b.jpgTurboX by Пламен Николов, on Flickr

А това са използваните изображения:

2017_11_06.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам нещо странно направено с водни боички върху хартия формат А4. Стават ли за четки в Гимп и във Фотошопа, да се ползват при различни ефекти. Един два дена си отделях по четири часа, за да ги направя. e969ffcccdd526a2814186f95f3f20b1.jpgfa0bbea7e7ed413248be43c7fed28efc.jpgc460c104f317f45059f627a8a9e1406d.jpga8be337eb098e4c0fe694c4c4e8eea1b.jpg0235712274f77c2a92540931e3324e99.jpgab08b7b1ba75fb70350d77cbadb87ac7.jpg545d290460c6108cb6116ba34ad222e0.jpg0ed3eb18fb8736b56ebfeb519c78667a.jpgb505d6aad73195e6726e1efcee99e0b1.jpg

Изпратено от моят MYA-L11 с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами темата е за готови фотошоп проектчета амаа, малко оффтопик :wub:

Заа четки стават 3-4 от тези, но ще ти отнеме време да ги изрежеш за да изглеждат прилично. За това повечето се правят дигитално и са без фон. С Гимп не съм работил, тегаво и ограничено ми се вижда там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няколко снимки на скици-рисунки,които след това съм обработвал с Gimp,за да им дам нов живот.Още такива такива съм качил тук:

https://nikdimnfo.blogspot.com

monkey.jpg

local-contrast-enhancement.jpg

skull.JPG

lights-shadows-relief-light.JPG

Henri-Beno%25C3%25AEt+Matisse.JPG

artistic-dream-smoothing.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Красотата е физически обоснована. Тя се препокрива с ХАРМОНИЯТА! Критерият ,по който човек осъзнава хармонията и което се обяснява  физически  с особеностите на човешкото възприятие  е така наречения сив фактор.За пръв път това е обяснено от Делакроа в неговата теория за цветовете.

https://www.download.bg/index.php?cls=forum&mtd=thread&t=143919&q=&p=6

"...На картината преди цвета, Делакроа е рисувал с молив цветовите зони и надписвал ,така че сборния цвят да е сивия, ползвал е цветови крьгове / като днешните палитри/. Така е наложил този универсален подход кьм цветовете. Защо ви...."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ъпдейтна малко и аз темата.

2.thumb.jpg.166498a2c25c242f66b84e7f003de575.jpg

1.thumb.jpg.c7dfbddfce1cfd0adf6f02fe298d60a8.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отдавна не съм качвал така, че ето нещо което бях правил преди около година.

Untitled-1.thumb.png.ba3fd9686ab9c7819a6ad472ed03f1ed.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Photomanipulation with planes

Скоро не съм качвал така, че ето нещо от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нарисувах сфера с молив върху хартия и после трасирах своята рисунка или илюстрация с Gimp 2.10.12

mydrawingsphere-pencil-gimp-6.thumb.jpg.3700b6796377de3c526d92aa6cdafc29.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...