Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Лин

Избор на термометър за телесна температура

Препоръчан отговор

Лежа си аз болна в леглото, и ми се налага да си меря от време на време температурата.  Е да, ама не съм сигурна, че ми се получава добре. Горд собственик съм на два броя термометри . Дигитален и един стъклен термометър с галистан еко/ eco. 

Изгубих доверие в дигиталния, след като няколко пъти един след друг, отчете различни стойности. Със стъкления имах възможността да измеря температурата си точно един път, и след като останах без сили в опитите си да го върна със стръскване в изходна позиция- се отказах от тази битка. 

Та чудя се с  какъв термометър е най добре да разполага човек? 

Ще съм благодарна на вашия опит и препоръки :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стъклените са ми по-удобни, ама тея дето ги имахме бяха живачни - с тея уж "еко" не съм си имал работа. След като майка ми успя да ги забута някъде и двата които имахме, взех един електронен, след това като не ми хареса как работи друг - ами и двата както са на различни фирми си имат един и същ дефект - като изпискат още не са достигнали температурата на тялото, трябва да изчакаш още около 30 40 секунди ама ако изчакаш повече се изключват и след това за да можеш пак да измерваш трябва да изстине. Иначе има инфрачервени безконтакни ама те не са никак евтини 50 и повече лева.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ined написа:

Стъклените са ми по-удобни, ама след като майка ми успя да ги забута някъде и двата които имахме, взех един електронен, след това като не ми хареса как работи друг - ами и двата както са на различни фирми си имат един и същ дефект - като изпискат още не са достигнали температурата на тялото, трябва да изчакаш още около 30 40 секунди ама ако изчакаш повече се изключват и след това за да можеш пак да измерваш трябва да изстине. Иначе има инфрачервени безконтакни ама те не са никак евтини 50 и повече лева.

Този стъкления го взех, защото мислех че ще е по точен. Но не знам защо съдържанието му, не мърда и единица надолу след тръскане. Не е лесно както беше с живачните. А колкото до инфрачервените - ако е най надеждния , мисля, че си струва цената. Не, че е нещо което ми се налага да ползвам често (и добре, че е така), но един път да ми се наложи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Лин написа:

.. и след като останах без сили в опитите си да го върна със стръскване в изходна позиция- се отказах от тази битка...

Просто си тренирай тръскането :P

Тиа старите живачните са най-убави. Другото си е дигитална шашмалогия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах в предвид под стъклени тея живачните, ама вече не се продават за съжаление, пък и бяха евтини 4 ~ 5 лева,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, skalata_73 написа:

Просто си тренирай тръскането :P

Тиа старите живачните са най-убави. Другото си е дигитална шашмалогия.

Е да, ама живачните отдавна ги няма в аптеките 

Иначе за тръскането- без китка останах :biggrin:

преди 1 минута, Цинго Манго Фук написа:

имам стъклен живачен ...ъ-ъ-ъ... за 7 минути се изравнява с температурата на тялото, пазя го от много години
имам дигитален, за 3лв от аптеката и след като изписка, без да го вадя натискам пак бутона и така в продължение на 7 минути
и двата показват еднакво
дигиталния има тоя недостатък да изключва преди да се  е изравнил с температурата на тялото

Не знам, ама ще вдигна кръвно докато намеря правилен начин да си измеря температурата :lol6:

преди 2 минути, ined написа:

Имах в предвид под стъклени тея живачните, ама вече не се продават за съжаление, пък и бяха евтини 4 ~ 5 лева,

Те и тези новите не са скъпи. Към 7лв май беше. Но ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Лин написа:

Е да, ама живачните отдавна ги няма в аптеките 

Иначе за тръскането- без китка останах :biggrin:

Ми май наистина ги няма, там заради живака и алабала, ма все някъде съм сигурен, че ще можеш да си намериш такъв, стига да искаш ( аз си има такъв :))

пп. Аз и на тия дигитални шашмарлогии за кръвно не вервам. Най са арни тия де помпаш и мериш - ма там па ша ривеш, че си останала без китка да помпаш :biggrin:

Ми просто е - заякни бе, Жена :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, skalata_73 написа:

Ми май наистина ги няма, там заради живака и алабала, ма все някъде съм сигурен, че ще можеш да си намериш такъв, стига да искаш ( аз си има такъв :))

пп. Аз и на тия дигитални шашмарлогии за кръвно не вервам. Най са арни тия де помпаш и мериш - ма там па ша ривеш, че си останала без китка да помпаш :biggrin:

Ми просто е - заякни бе, Жена :P

Аз ако заякна- колко пък да съм Жена? :P

Иначе за намиране е ясно, че всичко ще намеря ( а и вече ми предложиха да ми донесат живачен). Но въпросът е кое е най доброто към което да се ориентирам :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като им чета описанието, не е само до тръскане - може да се наложи първо да го затоплиш за да се втечни галия

Цитат

В случай, че термометърът е съхраняван при температура под 20 градуса да се остави на стайна температура за 20-30 минути преди употреба или да се затопли при температура 30-35 градуса за 10 минути.

Редактирано от ined (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Лин написа:

Но въпросът е кое е най доброто към което да се ориентирам :) 

Mи аз казах моето мнение, ма то па си е мое разбира се. Ай туй за мен е наи - доброто

0b5911012b3d68d0.png

Ей ся го снимах, ма нема ти го дам, щото съм гад.

Моа дода на място да ти измеря градусите, ма мноу скъпо зиам  :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, ined написа:

Като им чета описанието, не е само до тръскане - може да се наложи първо да го затоплиш за да се втечни галия

Веднага изпробвах метода със затоплянето , въпреки че си беше на топло в стаята. Качих температурата до 41 градуса и сега си имам един термометър който си показва толкова и не мърда надолу. Наистина не знам какъв му е проблема :ohmy:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, skalata_73 написа:

Mи аз казах моето мнение, ма то па си е мое разбира се. Ай туй за мен е наи - доброто

0b5911012b3d68d0.png

Бе дръж си го, бе - като си скъпчия. Само пари ти в акълЯ.

Най-приятното мерене е с ... целувка по челото. На малките деца така се мери (първоначално).

Веднага изпробвах метода със затоплянето , въпреки че си беше на топло в стаята. Качих температурата до 41 градуса и сега си имам един термометър който си показва толкова и не мърда надолу. Наистина не знам какъв му е проблема :ohmy:

Ти си го ошашавила ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, skalata_73 написа:

0b5911012b3d68d0.png

Айде сега пък и да си плащам. Аз знаеш ли колко скъпо взимам на някой да ми мери температурата :biggrin: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, jhoro написа:

Бе дръж си го, бе - като си скъпчия. Само пари ти в акълЯ.

Tи па що мислиш, че само с пари се плаща? Мое ми напрай торта :P

пп. Ае стига сме спамили на Женътъ темата, че ша вдигне температура от назе..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, jhoro написа:

.

Ти си го ошашавила ...

Ами той и преди това  не мърдаше надолу 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде сега пък и да си плащам. Аз знаеш ли колко скъпо взимам на някой да ми мери температурата :biggrin: 

https://www.olx.bg/ad/termometri-ID5vcoU.html#bf049c9326

Заръчай си утре 2-3 да си имаш и във вторник са при теб с куриер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Лин написа:

Ами той и преди това  не мърдаше надолу 

Той се е ошашавил само като те е видял. Термометър - от ... мъжки род е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, algor написа:

https://www.olx.bg/ad/termometri-ID5vcoU.html#bf049c9326

Заръчай си утре 2-3 да си имаш и във вторник са при теб с куриер.

Живачни предполагам. Ще попитам за по сигурно.

преди 16 минути, jhoro написа:

Той се е ошашавил само като те е видял. Термометър - от ... мъжки род е.

Може, ама няма да съжителстваме заедно. Отива на боклука :whist:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Лин написа:

мисля че точно тези не са живачни, но все пак питай

иначе практиката показва че живачните са най-точни. В смисъл, че ако пет пъти си измериш температурата няма да получиш пет различни стойности както е при дигиталните. За тези еко-тата вече си знаеш.

В ОЛХ не е проблем да се намерят живачни - аз съм поръчвала от там за познати на няколко пъти. И в базар.бг също провери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Лин написа:

Може, ама няма да съжителстваме заедно. Отива на боклука :whist:

Да - попитай. В обявата изобщо не е уточнено.

Пък този го мятай смело - нали е "Еко"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, emmi написа:

мисля че точно тези не са живачни, но все пак питай

иначе практиката показва че живачните са най-точни. В смисъл, че ако пет пъти си измериш температурата няма да получиш пет различни стойности както е при дигиталните. За тези еко-тата вече си знаеш.

В ОЛХ не е проблем да се намерят живачни - аз съм поръчвала от там за познати на няколко пъти. И в базар.бг също провери

Да, май наистина е най добрия вариант. Изпратих запитване вече, и както каза и algor - 2, 3 за всеки случай 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 52 минути, Лин написа:

Да, май наистина е най добрия вариант.

Това е варианта,да. Значи не успя да пребориш вИрушчиту:(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това е варианта,да. Значи не успя да пребориш вИрушчиту

Вирус никога не се преборва за един ден.
А повишаването на температурата е реакция на организма - опитва сам да се справи. Затова високата (39-40) е по-малко кофти от 37,5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Лин написа:

Лежа си аз болна в леглото, и ми се налага да си меря от време на време температурата.  Е да, ама не съм сигурна, че ми се получава добре. Горд собственик съм на два броя термометри . Дигитален и един стъклен термометър с галистан еко/ eco. 

Изгубих доверие в дигиталния, след като няколко пъти един след друг, отчете различни стойности. Със стъкления имах възможността да измеря температурата си точно един път, и след като останах без сили в опитите си да го върна със стръскване в изходна позиция- се отказах от тази битка. 

Та чудя се с  какъв термометър е най добре да разполага човек? 

Ще съм благодарна на вашия опит и препоръки :) 

по принцип - живачен, ако си намериш от някъде ( забраниха ги преди време )

ако ли не - без значение е дали е стъклен със някакъв разтвор вътре ( спирт най-често) или дигитален.

Важното е не какъв е термометъра, ами дали правилно поставяш термометъра и дали спазваш инструкциите на производителя.Само за пример - повечето електронни термометри трябва да се оставят под мишницата, в устата или в ануса толкова време, колкото са били преди звуковия сигнал, че вече са отчели температурата за да може да се изчисти грешката.

При безконтактните ( инфрачервените) пък няма никакъв смисъл да мериш температура под мишницата, защото при всеки от тях калибровката е направена за друго място - обикновено челото.

Та така де. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
току-що, jhoro написа:

Вирус никога не се преборва за един ден.
А повишаването на температурата е реакция на организма - опитва сам да се справи. Затова високата (39-40) е по-малко кофти от 37,5.

Мислих,че е обикновена настинка.Вирус-''с хапчета-една седмица'',''без хапчета-7 дни'':PТочно,организма се бори.Малката(субфибрилна температура) е кофти.Болест ли е........

Експертното мнение е над моя коментар!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...