Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Ако някой може да ми обясни векторите или да ми прати видеа/четива за вектори ще съм много благодарен. Вмомента съм 9-ти клас, а вектори се учиха 8-ми клас. Тогава не вярвах че ще ми потрябват за нещо в живота и не ги учех, но ето че взеха да ми трабват :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Векторите са доста лесни като материал и не би трябвало да те затрудняват.А относто "няма да ми потрябват в живота".Ако всеки гледа само това "дето ще му трябва в живота", направо да затваряме училищата, щото там 99% от нещата не ни трябват в живота.Ако се замислим обаче, училището е част от живота и след като най-вероятно си правил контролна на тях, значи все пак са ти трябвали в живота.Следващия път вместо да си измисляш оправдания за да не учиш, си седни на дупарката и си учи уроците.А това дето ще ти трябва в живота, не го преподават в училище.От толкоз много животи, вече някои станаха безсмъртни.

А, и другия път ползвай онлайн търсачките, защото в нета е бъкано с уроци.И платени и безплатни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата кое е нужно в живота и кое не е толкова обширна, че няма да стигне форума да се обсъди цялата от всички.

Всеки ученик всеки ден за всеки един урок си задава въпросите: "Това ще ми трябва ли в живота?" и "Това да го уча ли или да правя друго". И аз съм си ги задавал същите въпроси и след 5 години все още не съм намерил отговорите им.

Част от истината е, че тези неща в живота НИКОГА ама НИКОГА няма да ти потрябват. Единственото нещо, което ти остава и ти трябва в живота от математиката като цяло е да можеш да смяташ колкото да не те лъжат в магазина и да си смяташ парите. За всичко друго си има компютърни програми и калкулатори. А наученото се забравя много бързо само за една ваканция време. Сега си ученик и ще ти напълнят главата със глупости. Като завършиш ще осъзнаеш, че само 1% от наученото в училище ще ти потрябва в живота. Останалото се научава "по трудния начин".

В България е така и така ще си остане докато не се промени образователната система, не частично а изцяло. Дано да го доживеем това време когато ще видим как децата ходят със желание на училище.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ice_lion__01 написа:

Темата кое е нужно в живота и кое не е толкова обширна, че няма да стигне форума да се обсъди цялата от всички.

Всеки ученик всеки ден за всеки един урок си задава въпросите: "Това ще ми трябва ли в живота?" и "Това да го уча ли или да правя друго". И аз съм си ги задавал същите въпроси и след 5 години все още не съм намерил отговорите им.

Част от истината е, че тези неща в живота НИКОГА ама НИКОГА няма да ти потрябват. Единственото нещо, което ти остава и ти трябва в живота от математиката като цяло е да можеш да смяташ колкото да не те лъжат в магазина и да си смяташ парите. За всичко друго си има компютърни програми и калкулатори. А наученото се забравя много бързо само за една ваканция време. Сега си ученик и ще ти напълнят главата със глупости. Като завършиш ще осъзнаеш, че само 1% от наученото в училище ще ти потрябва в живота. Останалото се научава "по трудния начин".

В България е така и така ще си остане докато не се промени образователната система, не частично а изцяло. Дано да го доживеем това време когато ще видим как децата ходят със желание на училище.

То ние го изпускаме това време така или иначе. Има неща който няма да потрябват никога ама никога освен ако не искаш да се занимаваш с тях. Пример с Литература : По литература уча Гръцка митология блаблабла ... На кого му трябва да се знае гръцка митология ? 1. Това е много много отминало време. 2. НЕ сме в Гърция, а сме в България.  3. Нищо от това не влиза в матура за 12 клас.

Друг пример с Историята... Няма да дадът няква българска История ами ше дадът някви простотий на които никой не му дреме.

С Химията същите неща. Учиш нещо което не искаш да учиш. Абе да го направят да се избира ... Да ме питат искам ли да съм доктор или не ... Кво е тва "ЗАДЪЛЖИТЕЛНА Е ХИМИЯТА ЗА СРЕДНО ОБРАЗОВАНИЕ блаблаблабла"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...