Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте отново мили, сладки съфорумници! Днес отново ще ви потормозя със моите глупави въпроси и проблеми. :D Както преди доста време сега отново имам проблем с рутера (не бях ползвала интернета и самия рутер от началото на годината) Значи проблема е следния: Настроих го уж, както ми казаха от optic-com.eu  (към тях съм си прекарала интернет) а рутера си е мой. Firlmware-a е някакъв странен, Firmware: DD-WRT v3.0-r29218 std (03/07/16) a модела на самия рутер е: TP-Link TL-WR740N. Ще се опитам да спестя доста време и главоболия, има ли някой желаещ просто да влезе в лаптопа и да го настрои?  Интересува ме да си имам Wi-Fi и ако преценя с LAN кабел да си свържа  лаптопа да са еднакви мак адресите. Ще съм ви крайно благодарна!  Сега на момента имам връзка чрез Wi-Fi, но като сложа LAN кабела от рутера към лаптопа няма интернет. И ако реча да сложа парола на Wireless-a  ми спира цялата връзка и не мога да се свържа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DD-WRT не е за обикновените потребители, а по-скоро за разработчици (знам че ще ме критикуват някой, но ..) и аз го бях сложил на моя рутер (същия като твоя), но като видях, че дори не мога wifi да настроя си върнах оригиналния. А колкото до LAN, лаптопа има ли инсталирани драйвери?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питай доставчика дал позволява интернет към повече от 1 машина :) .Там се крие гявола

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Иво Димов написа:

Питай доставчика дал позволява интернет към повече от 1 машина :) .Там се крие гявола

Позволяват май :D

преди 6 минути, The Owl написа:

DD-WRT не е за обикновените потребители, а по-скоро за разработчици (знам че ще ме критикуват някой, но ..) и аз го бях сложил на моя рутер (същия като твоя), но като видях, че дори не мога wifi да настроя си върнах оригиналния. А колкото до LAN, лаптопа има ли инсталирани драйвери?

Има инсталирани драйвъри, да. Добре какво ще ме посъветвате? И кой от вас ще изяви желание да го настрои или да сменя каквото пожелае :D Просто искам да имам интернет :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Иво Димов написа:

Дали ??? А защо спира Wifi-я при криптиране на връзката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, jhoro написа:

Дали ??? А защо спира Wifi-я при криптиране на връзката?

Е може би аз не правя нещо както трябва, искате ли ID&Password към TeamViewer?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кръстинче ,мак адреса е физическия адрес на устройството лан адаптера или wi-fi адаптера .

Доставчика ти е дал модем за достъп до един МАК адрес,сиреч до един компютър.Ся обади им се и си кажи казуса .Щото няма да имаш wi-fi каквото и да правиш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Кръстина Караджова написа:

Е може би аз не правя нещо както трябва, искате ли ID&Password към TeamViewer?

Нямам го инсталиран, пък и DD-WRT не ми е силната страна.
Принципно избягвам "да връзвам здрав пръст" - оригиналния фърмуер не е лош. В момевна съм точно с накъв рутер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Иво Димов написа:

Цитат от техният сайт: 

Цитат

- Клиентите на Optic-Com получават 11.00 лева отстъпка на месец за всеки следващ компютър от едно домакинство включен към мрежата, независимо от избрания месечен план. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кръстинче ,мак адреса е физическия адрес на устройството лан адаптера или wi-fi адаптера .

Мисълта ми е друга, кабела от доставчика влиза в рутера, а друг кабел, малко по-къс който идва с рутера влиза от рутера към лаптопа и трябваше по принцип да имам интернет. И идеята ми е да направим мак адреса на рутера и на лаптопа еднакви, та ако спре пак Wireless-a да си изкарам кабела който е от доставчика и да го сложа на лаптопа и да си имам интернет. И между временно съм сигурна че има още дозина настройки, които съм пропуснала в рутера защото НИЩО не разбирам :D Предлагам някой, който разбира да ми влезе в лаптопа и да го настрои: Team Viewer 10:  Username: 1 053 713 430 Password: 3040

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доставчика ти е дал модем за достъп до един МАК адрес,сиреч до един компютър.Ся обади им се и си кажи казуса .Щото няма да имаш wi-fi каквото и да правиш

Как го обясни - чак аз се замислих.

Да - МАС адреса е "уникален идентификатор на производителя на мрежовите адаптерипо технологията Ethernet." Това е нещото, което се "вижда от отвън". Това не пречи да си го клонирате, или устройствата зад маршрутизатора да са една камара и да имат различни MAC адреси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, oavramov написа:

Цитат от техният сайт: 

E, нали затова е рутера? :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обади им се бе моме Калино :) няма стане схемата инак

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж това обяснение - "How to Change Your MAC Address on DD-WRT"

Цитат

Ethernet networks use a Media Access Control (MAC) address to identify and communicate with each Ethernet-based device on the network. MAC addresses are 48 bits in length. The first 24 bits represent the manufacturer of the device. The final 24 bits are a number assigned by the manufacturer so that every Ethernet device produced has a globally unique hardware MAC address. There are some cases where the MAC address of one device needs to match the address of another. You can change your MAC address on a router running DD-WRT through the administrative interface.

STEP 1
Open a Web browser and then type the IP address of the router into the address bar. For example, type "192.168.0.1" and then press "Enter."

STEP 2
Click the "Setup" tab. Enter the router's user name and password, if prompted.

STEP 3
Click "MAC Address Clone."

STEP 4
Click "Enable" and then enter the desired MAC address into the "WAN" or "Wireless" field to change the MAC address of each device, respectively.

STEP 5
Click "Apply Settings" to save the changes.

На български

Цитат

Ethernet мрежи използват за достъп до медия (MAC) адрес, за да се идентифицират и комуникират помежду Ethernet-базирани устройство в мрежата. MAC адресите са 48 бита дължина. Първите 24 бита представляват производителя на устройството. Окончателните 24 бита са номер, определен от производителя, така че всеки Ethernet устройство, произведено е уникална в световен мащаб хардуер MAC адрес. Има случаи, когато МАС адреса на едно устройство трябва да съответства на адреса на друга. Можете да промените вашия MAC адрес на рутер работи DD-WRT чрез административния интерфейс.

СТЪПКА 1
Отворете уеб браузъра и въведете IP адреса на рутера в адресната лента. Например, тип "192.168.0.1" и след това натиснете "Enter".

СТЪПКА 2
Кликнете на "Setup" в раздела. Въведете рутера потребителско име и парола, ако бъдете подканени.

СТЪПКА 3
Кликнете "MAC Address Clone."

СТЪПКА 4
Кликнете "Enable" и след това въведете желания MAC адреса в "WAN" или "Wireless" поле за промяна на MAC адреса на всяко устройство, съответно.

СТЪПКА 5
Кликнете върху "Прилагане на настройките" за да запазите промените.

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, jhoro написа:

Как го обясни - чак аз се замислих.

Да - МАС адреса е "уникален идентификатор на производителя на мрежовите адаптерипо технологията Ethernet." Това е нещото, което се "вижда от отвън". Това не пречи да си го клонирате, или устройствата зад маршрутизатора да са една камара и да имат различни MAC адреси.

Точно работа за Кръстина :)  ше се справи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами преди малко някой влезе в TeamViewer-а ми. И клонира мак адресите, обадих се на оператора да потвърдят мак адреса и мисля че сега са клонирани. Да, май е клониран имам интернет и с кабелчето. :D  Сега остана проблема с слагането на паролата, и ако искате да прегледате настройките основните да има максимална възпроизводителност на интернет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бравос :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А готово, благодаря на всички и по-специално на бухалчо мисля че всичко е наред, и парола сложихме и клонирахме мак-адреса. Надявам се  да нямам като старите проблеми да прекъсва интернет връзката. (Преди спираше Wi-Fi-то) :D  Ако има нещо отново ще ви потормозя, brave ur selves! :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да е включена опцията в BIOS за изключване на wireless  при включен wired

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, ExaFlop написа:

Възможно е да е включена опцията в BIOS за изключване на wireless  при включен wired

Ами не знам, къде и как да проверя? И в момента примерно интернета спира и се пуска на телефона... Не е постоянен. Ту имам, ту нямам. :( А на лаптопа си имам постоянно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За този проблем трябва да се провери каква кодировка е зададена - WP2 сам без enterprise

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, ExaFlop написа:

За този проблем трябва да се провери каква кодировка е зададена - WP2 сам без enterprise

WPA Personal  / TKIP   сме сложили. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Кръстина Караджова написа:

WPA Personal  / TKIP   сме сложили. 

Направете го:

Цитат
WPA/WPA2 - Personal
Version: Automatic
Encryption: Automatic

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...