Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Нужда от съвети и мнения относно избор измежду няколко дъна

Препоръчан отговор

Здравейте!
Бих искал да чуя някои мнения относно следното: имам процесор Intel Core 2 Quad Q9650 и съм си намерил дъно ASUS/ чипсет P45 / ICH10R/ 8 GB/ DDR3 на  1333 MHz за около 80 лева, но вчера намерих още две дъна, които са с х 16 GB RAM (едното: https://www.msi.com/Motherboard/P43C51.html#hero-specification и другото: https://www.asus.com/Motherboards/P5P43TD/specifications/ като и двете достигат до 1600 MHz при клокване), и то само за няма 30-на лева отгоре и сега, с оглед на бъдещето доста се замислих кое от тях да взема... :huh:  Ако е това с 8-те РАМ, то бих си спестил (засега) едни 100 лева за още 2x4 RAM + разликата спрямо някое от другите дъна, но пък познавайки се, винаги ще се терзая дали съм постъпил правилно..... това откъм сантименталната страна, а относно нуждата от повече от 8 GB RAM, засега наистина нямам реална такава (да, играя понякога, но без да задълбавам или да се мятам на най-новите и респективно тежки игри, нито пък работя с тежки графични приложения и тн.), обаче Мечо Пуховското "Колкото повече, толкова повече" винаги си е актуално. :)
От друга страна си мисля, че времената (и приложенията) се менят доста бързичко, та, току-виж другата година прирева, що аджеба не съм взел някое с повече RAM, а вече ще е късно.....
Та, това ми е голямото колебание, все още се колебая и ми хрумна, че не би било лошо да чуя какво ще ме посъветват запознатите. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се заглежда по дъна със стари чипсети. Има голяма вероятност да си купиш рам памет, която няма да запали заради дъното.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, hudyr написа:

Не се заглежда по дъна със стари чипсети. Има голяма вероятност да си купиш рам памет, която няма да запали заради дъното.

Благодаря за предложението, но вече съм се спрял на конкретни дъна, точно защото в момента ще е безсмислено разкарам сегашното си дъно и общо 3-те процесора дето ги имам: първия ми Pentium E5200, сегашния Q6700 и тоя "новия" Q9650, дето е равен на i7-860, -930, -950 или i5-3220T, -760, -2400S, всичките на 775 сокет + двете DDR2 памети и старата видеокарта за, да речем 250-а лева само за да налея още примерно 500 лева за нова, но не и много по-добра машина, вместо за около 80 лева (приспадайки продажбата на всички излишни чарколяци) да ъпгрейдна на макс  и да поизкарам още някоя година-две с що-годе прилична конфигурация, каквато ми е и идеята... :rolleyes:
или
да си взема направо дъно с друг чипсет и да си бодна упоменатия Q9650 на него.... оопааа, забравих, ми, че той няма как пасне на друг сокет. :tongue2:

Шегувам се, разбира се. Не, честно, благодаря, питам само за мнения към кое от дъната да се насоча и защо, това е всичко. ;)

ПП                                                                                                                                                                                                     Вече смятам, че знам какво ще направя....

Редактирано от bakhus (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване