Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

НЕ знам дали сте забелязали какво се случи след въвеждането на т.нар. 4G от т.нар мобилни оператори. Оказа се, че съществуват много 4G телефони,които обаче точно с българските 4G оператори не работят. И това не е проблем на бандове - телефоните си ги имат всички. По скоро е проблем на операторите, на особено некадърно заплисани SIM карти,а може и на липса на IMS оторизация. Така или иначе от моите 3 бр. 4G телефони ОФИЦИАЛНО ЗАКУПЕНИ от БГ оператори не работят както следва: С Булсатком -  3 от 3,С Макс  - 1 от 3 с Мтел -2 от 3, с Виваком 1 от 3, с Теленор 2 от 3. LG Оптимус G закупен (представете си от Виваком) не проработи никоя 4G карта,с Blackberry PASSPORT (което е най съвместимия и широкобандов телефон в света) не проработиха Булсатком,Мтел, Теленор, с HTC A9 -  Булсатком. Интересното е ,че с ВСИЧКИ телефони работят чуждестранните SIM карти от Румъния до Холандия.КАто в белите държави имат вече LTEADvanced или CAT7 която е 300 Мбит/сек надолу и 150 Мбит/сек нагоре и ги имат ще знаете,там HTC-to хвърчи.Имат разбира се и немислими за нашите ширини услуги, като VoLTE,VoWIFI,при това без допълнително заплащане и достъпни дори и за предплатени карти,последното в БГ е лукс (без МАкс и Булсатком). Така че проблема не е в телефоните, а в картите. Направих си труда да ги разгледам "под микроскоп" и установих, че са бая нестандартни липсва например RAT_INFO и други важни файлове. Особено ме разсмяха от Мтел,от които е неработещото с тяхна карта Blackberry. Те твърдят, че били отнесли въпроса до BB и щял да се появи ъпгрейд. Това е особено смешно, защото познавам ВВ и знам, че няма въобще да обърнат внимание на пишман оператор като Мтел и ще го посъветват да си оправи инфраструктурата,ако въобще говорят с него.

Но щоуто не свършва до тук. Писах писма до Виваком казвайки им че картата е сменяна няколко пъти и че проблема не е в бройката а в записа на картата,но те пак ми отвърнаха, че ще я сменят (за n-ти път където n клони към безкрайност). Писах до КЗП и КРС особено комична институция е КРС,които въобще не вденаха за какво става дума, въпреки, че го обясних технически на 10-на страници и казаха, че Виваком ще сменят SIM картата. Ходих и на място в приемен ден - прие ме дърта кокошка представяща се за доцентка във ТУ (по скоро с манталитет на доцентка във ВМЕИ) и със самочувствие на Елон Мъск и Джеф Безос,която също не вдяна за какво иде реч и започна да обсъжда персоната ми след което прекратих разговора и си тръгнах.

ТА: Призовавам всички

1. НЕ спазвайте радиодисциплина, пускайте радиа,сигнали,замърсявайте ефира - КРС е политическа организация изтъкана от тъпани,които нямат никакъв хабер защо са там. Купили са им уреди за мерене на LTE, дали ще им купят и хора да вършат тази работа....Саботирайте ги,те са толкова тъпи, че не могат да пазят законите. Спомням си , че навремето в Източна България ги бяха направили на луди с нелегални предаватели, и накрая май не намериха виновни...

2. АКо някой има сродни проблеми (да не му работи СИМ картата на 4G на иначе 4G телефон), да пише тук. Ако се събере критична маса ще се понавдигне скандал (може медийно-съдебен) и операторите,както и КРС, което винаги застава на амбразурата да ги защитава може и да се поопарят. Ако не тук,то в чужбина със сигурност.

бележка към ДАНС и цацаратурата: Да,подбуждам към неподчинение и към закононарушение. Само че преди мен на опашката за разследване чакат мнооооого истински престъпници,та нека започнем от тях. Докато дойде моя ред може системата да се смени и да си сменим местата....

Уви, само международния натиск към измислени регулатори и политически, но уви некадърни назначения може поне частично да даде ефект. Затова,който има подобни проблеми със съвместимост,качество и тп да пише в тази тема.Като се събере материал, ще отиде където трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито Радо !
Ти май си единственият и най-голям карък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както при горивата така и при мобилните оператори има картел не знаеш ли ? Това че се надпреварват по реклами е само за фасон иначе са едни и същи боклуци до един , няма да се учудя ако всичките не не принадлежат на един човек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Azhen написа:

Както при горивата така и при мобилните оператори има картел не знаеш ли ? Това че се надпреварват по реклами е само за фасон иначе са едни и същи боклуци до един , няма да се учудя ако всичките не не принадлежат на един човек.

Значи всеки работещ човек е боклук и само безработните са чисти като сълза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам чувството,че пишете без да четете. Писах че на някои оператори два от трите ми телефона не работят, а на един оператор и трите. Чак такъв карък ли бе? При това и трите телефона са закупени ОТКЛЮЧЕНИ от операторите ! 

Как може на 4G телефон да не работи 4Г карта? Когато поставите картата в телефона в менюто мрежи достьп,ако картата е истинска трябва да се появи 2G/3G/4G или GSM/WCDMA/LTE (е,и производните и) ако картата не е 4Г или е БГ менте 4Г, то ще се появи само 2G/3G или GSM/WCDMA и в този последния случай дори и да наврете телефона в LTE клетката,дори в централата да сте разрешени за 7G все тая няма да видите 4Г сигнал защото телефона "не е уведомен" от картата за наличието на такъв. Т.е. Едно от задължителните условия за достъп до 4Г е телефона да разпознае картата като 4Г и да прочетет от нея допълните "инструкции". Ако картата е БГ некадърна то тогава това не става. В някои телефони има скрити сервизни менюта в които можете насила да накарате телефона да разпознае картата като 4Г но в други или са забранени менютата или са достьпни наистина само за специалисти и не е редно юзерите да бъркат там,т.е. Добре е телефона добровно да сиразпознае картата като 4Г без намеса,както това се случва с ВСИЧКИ чужбински карти.

Мислех че от изложението става ясно,че не съм случаен юзер, а разбирач,така че съм пробвал всичкоо преди да установя какъв им е проблема на БГ "4Г". Сигурен съм че много хора имат съшия проблем но от оператора са им казали че телефона им не е 4Г съвместим или не е съвместим с БГ оператор, което категорично не е вярно. 

Затова ги призовавам да пишат и да се оплачат тук,макар че със или без писма аз ще си действам. Революция няма да правим,просто ще се издейства глоба за този и онзи и ще се пошуми за пореден път колко са менте БГ операторите.  Така де,държавния бюджет трябва да се пълни, а скоро не са глобявали оператор (изключая теленор за менте 4Г скорост).

Затова ако случайно от оператора са ви казали че телефона ви не е 4Г това може и да не е вярно. Проверете в gsmarena.com дали поддържа 1800 band V и ако го поддържа,заповядайте в клуба. Най вероятно оператора ви е излъгал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм имал проблем с 4G, но не от неподдържане, а в зона на обхват с липсата на свързване, следователно с малко местене тук и там, някак си долавям 4G, и това не с едно устройство се е случвало, преди години беше така с 3G-то  :D ...Но за съжаление реално е прав, наистина има грешки по картите, освен това се добавят допълнителни неща заемащи мястото на важните и те са свързани със следене и подслушване... Това го знам от първо лице ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам как така не ви работят телефоните. Във фирмата, където работя са над 400 човека и всички са с телефони и използват 4G. Аз съм с телефон Lenovo и си върви перфектно 4G както на Вивател така и на Теленор.

Ако телефоните са вкарвани от чужбина и са отключвани, префлашвани и прочие, за да работят в България проблема може и да е от там. Не изключвам опцията да има и повредени чипове.

Не ми е ясно като призовете някой към неподчинение какво ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора,моля ви верно първо четете а после пишете! На два пъти казвам че ВСИЧКИ телефони са официално закупени от оператори,на пълната им цена ОТКЛЮЧЕНИ! 2 са купени от мтел а един - от виваком.

Освен това че 400 000 телфона  работят а 3 не работят означава че има проблем в системата. Нека за 3 път да повторя че всички телефони работят с над 17 карти на оператори от други държави от Румъния до Холандия! 

Аз даже знам какьв е проблема - СИМ картите са НЕстандартни.

До какво ще доведе неподчинението? До това че рано или късно КРС ще стане за подигравка и не само операяторите но и обикновенните хора ще се гаврят с КРС,което е и целта на занятието. Дори в такава бамбашка държава като нашата,това рано или късно прави впечатление и поне половинчати мерки се вземат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Ken написа:

Значи всеки работещ човек е боклук и само безработните са чисти като сълза.

Той го каза образно. Всеки знае какво има предвид. Това кои им вършат работата и кои са "собствениците" са две различни неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Радо написа:

Хора,моля ви верно първо четете а после пишете! На два пъти казвам че ВСИЧКИ телефони са официално закупени от оператори,на пълната им цена ОТКЛЮЧЕНИ! 2 са купени от мтел а един - от виваком.

Освен това че 400 000 телфона  работят а 3 не работят означава че има проблем в системата. Нека за 3 път да повторя че всички телефони работят с над 17 карти на оператори от други държави от Румъния до Холандия! 

Аз даже знам какьв е проблема - СИМ картите са НЕстандартни.

До какво ще доведе неподчинението? До това че рано или късно КРС ще стане за подигравка и не само операяторите но и обикновенните хора ще се гаврят с КРС,което е и целта на занятието. Дори в такава бамбашка държава като нашата,това рано или късно прави впечатление и поне половинчати мерки се вземат.

Не, не означава че има проблем в системата ако от 400000 телефона не работят само три. Системата си работи. И пак питам как с неподчинение ще направите КРС за смях???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Радо написа:

...бележка към ДАНС и цацаратурата:...

Евала пич, пиши ме и мен. За смях да ги направим всички, хаха.  И като почнем от телефоните да стигнем до...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 часа, Радо написа:

ТА: Призовавам всички

1. НЕ спазвайте радиодисциплина, пускайте [...],сигнали,замърсявайте ефира

По този въпрос може да се обърнете към @* СТЕФАН *

П.С Нека не бъда  разбран неправилно - не казвам че той непременно ше съдейства или изобщо че ще обърне внимание. Казвам само че той е компетентен в тези сфери.

Редактирано от [email protected] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чета, пак чета ... и се чудя - колко от пишещите (и критикуващи) автора, са ползвали истинска 4G мрежа ??? Сигурно много малко.

Защото - не може един и същ апарат - в друга държава, на не-български оператор да постига една скорост, на Теленор - друга, по-ниска и да казвате "Ама то си работи". На британски оператор, символа да е бял, а на Теленор - оранжев ...

Редактирано от jhoro (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си. Освен че са некадьрни,на т.нар.БГ 4Г оператори са им дали по тясна лента от нормалното и това съчетано с некадърност и други икономии съвсем прави 4Г да изглежда мааалко по бързо от 3Г. Като казах 3Г в Румъния 3Г то хвърчи колкото нашето 4Г - как го постигат - не знам. Завиждайте на българите по Дунав които хващат румънски оператори.

А иначе не съм само аз карък. Много хора са си взели 4Г карта и си мислят че са на 4Г ама не са и няма кой да им каже освен ако нямат приятелче разбирач. На други,операторите им казват че телефонът им не е съвместим с 4Г (а той е амас истинското 4Г а не с българското) и те се примиряват или си купуват нов телефон. Специално Мтел си признаха че всички Blakckberry Passport не работят и сега който има такъв чака мтел да им пусне ъпдейт (т.е. От умрял писмо).

Така че със сигурност проблема е по дълбок и повече са засегнати. Аз ползвах 4Г в чужбина преди да се появи тук и когато се появи не повярвах на операторите че телефона не е съвместтим,щот на тях така им оттърва. "Телефона ви не е съвместим защото ние сме некадърни и мързеливи и ни мързи да се занимаваме с вас и за е по добре да си купите от нас разбира се нов телефон нищо че стария ви е на 6месеца и работи с нормални оператори добре".

А КРС и сега е за смях и малко му трябва съвсем да стане за посмешище. Преди време (с минала давност по НПК ;-)) едни хора го бяха направили за посмешище със синхронни предаватели и беше интересно да се наблюдава как се мотат като мухи без глави и не могат да намерят предавателя. Отстрани седяха едни хора и им се подсмиваха. Техниката вече напредна а КРС назадна и вероятно смеха ще е по голям. Сигурен съм че точно те хабер нямат какво става в ефира. Може би МВР или службите - да, но точно КРС - не. А и за други работи нямат хабер,ама виж ако има далавера може и да си изпълнят функциите. 

Не знам Стефан или някой да ми помогне, обикновенно си помагам сам,но постнах това 1. За да разберете,че ако са ви казали че телфона ви не е 4Г шшот не работи с оепратор х това може да не е така и е хубаво отнво да проверите и 2. Ако някой има подобни оплаквания да ги сподели тук- събирам "клиентска база" също така ако имате някое почти легално радио си го пуснете точно крс няма да разбере нищо а ако разбере ще попитаме "може ли да карат по реда на нарушенията, а да не прескачат тези с повечко пари?"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.10.2016 г. в 12:36, Емил Костов написа:

Ако телефоните са вкарвани от чужбина и са отключвани, префлашвани и прочие, за да работят в България проблема може и да е от там. Не изключвам опцията да има и повредени чипове.

Емо - хайде да не бъркаш отключването и префлашването/руутването. При второто променяш нещата из основи. При отключването - само махаш една забрана. И сичкото софт- и хард- уер продължава да си работи по същия начин.

Отключвал съм 4 телефона и ... имам някакъв опит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, jhoro написа:

Емо - хайде да не бъркаш отключването и префлашването/руутването. При второто променяш нещата из основи. При отключването - само махаш една забрана. И сичкото софт- и хард- уер продължава да си работи по същия начин.

Отключвал съм 4 телефона и ... имам някакъв опит.

Не ги бъркам. Знам, че са различни. И зависи кой какво отключва и как го отключва. Да, попадал съм на дефектни чипове, но пък всички да са дефектни и некачествени това не е вярно. И 4G има и си работи. Е не навсякъде, но го има. Освен това всички оператори в момента продължават да правят upgrade на мрежата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е да, има - и даже работи. На моменти никаква работа не върши, ама това са подробности ...

Когато съм в България и съм сложил британска карта - хваща Виваком или Мтел, не Теленор - ама на мен ми е през ... роуминга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, jhoro написа:

....

Когато съм в България и съм сложил британска карта - хваща Виваком или Мтел, не Теленор - ама на мен ми е през ... роуминга.

Такива roaming agreements има оператора ти. А ако слушаш някой път може да ти разкажа как става целия процес :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, capnemo написа:

Такива roaming agreements има оператора ти. А ако слушаш някой път може да ти разкажа как става целия процес :D 

Аз винаги слушам. Само ... по някога се изслушвам.

И една корекция - не "оператора", а "операторИТЕ". Ползвам карти на Vodafone, Tree, Lyca mobile и O2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, jhoro написа:

Аз винаги слушам. Само ... по някога се изслушвам.

И една корекция - не "оператора", а "операторИТЕ". Ползвам карти на Vodafone, Tree, Lyca mobile и O2.

VF имат (по последна информация) споразумение основно с MTel. За другите не знам. Но е и въпрос на шанс, защото обикновено споразумението е за % от роуминга. Не за 100%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От 2015г използвам Lenovo  P70 закупен от Виваком и главно го използвам за мобилен нет. 
От 2-3 дни се опитвам да подкарам карта за мобилен интернет на Булсатком, но без успех. Леновото не е заключено към Виваком - направих тест и с 4G карта от Теленор и работи, но щом поставя картата на булсат меню /Имена на точка за достъп/ изчезва(само бял фон без опции за настройка) и съответно не може да се впише точката за достъп.. Влизах и в инженерното меню да проверя нивото на сигнала-сигнала е добър. В сервизното меню избрах опция LTE only, включих и роуминга за да ползвам мрежата на маx telecom+включих и изключих радиото от програма 4G Switcher, но без резултат(тази опция не работи с карта на Булсат, но с друга на Виваком или Теленор е ок..) В булсат бяха много любезни и подмениха картата с друга, но нямаше ефект.. Свалих и програмата LTE Switcher и пак същото. Въпросната карта на булсат работи на таблет предлаган от оператора, както и на друг смартфон(Сони)..За подобен филм с Lenovo и карта на Булсат прочетох и в форума на Булсатком..

Версия андроид 4.4.4.
При автоматичен избор на мрежа Булсат излиза като bulsatcom 4G, а понякога и като 28411 4G/28413 4G..Само в меню управление на сим картата може да се впише въпросната точка за достъп, но без резултат..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Тамболианеца
      Тема за въпроси, проблеми, мнения, помощ за дистрибуцията FreeBSD и насочена към десктоп потребители.
      Какво е FreeBSD?
      FreeBSD е операционна система, използвана за захранване на модерни сървъри, настолни компютри и вградени платформи. Голяма общност непрекъснато я развива повече от тридесет години. Усъвършенстваните функции за мрежи, сигурност и съхранение са направили FreeBSD платформа за избор на много от най-натоварените уеб сайтове и най-широко разпространените вградени мрежови и устройства за съхранение.
      Централен сайт:
      https://www.freebsd.org/
      Основни източници на знания:
      https://www.freebsd.org/doc/en_US.ISO8859-1/books/handbook/
      https://www.freebsd.org/cgi/man.cgi
      Важни форуми:
      https://forums.freebsd.org/
      http://daemonforums.org/
      Полезен канал в Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCxwcmRAmBRzZMNS37dCgmHA/videos
    • от Tosho55
      Здравейте,от доста време не бях писал във форума,някои от вас може да ме помнят,други не,както и да е преди 6 месеца си сглобих компютър с ваша помощ,за което съм ви благодарен и до днес!Сега обаче изникнаха дребни проблеми и въпроси,които не ми пречат на перформънса и т.н,но ме притесняват до някоя степен...
      Та първият ми проблем е ,че в близкия месец два пъти без да искам леко ударих компютъра ми с коляно,то даже не е точно удряне ами го повдигнах леко и след това падна,но са били макс 2 сантиметра и в двата случая почна да се чува ужасен шум и всичко на екрана зацепи и го изключих,като задържах по-дълго копчето за изключване,тъй като това ми беше единственото решение,е и чрез захранването,но там знам,че не е хубаво да се пипа.
      Второ Видеокартата ми е следната:https://www.vario.bg/palit-geforce-gtx-1080-gamerock-premium-neb1080h15p2g,в началото нищо и нямаше,но в последните 3 месеца да кажем ?Докато вентилаторите на картата са на обороти между 1-21% се чува гаден звук,на всеки 5 секунди сякаш вътре има някакво камъче и цялото стъкло трепери.
      И трето:Относно ссд-то първо изписва ми,че съм изхабил 50 гигабайта от 209,но когато показах невидимите папки и вс.когато цъках Properties на всяка папка стойността на всичко беше общо 25 гигабайта,от къде са другите 25?Също този човек https://www.youtube.com/watch?v=W5bRkeHy5u8&t=20s е със същото ссд като моето и го пуска до десктопа за 7 секунди,докато мен за цели 14,някой знае ли защо,и да пуснал съм fast start-up и ссд-то ми е направено като боот драйв.А и съшо IOPS Read и Write  цифрите ми нормално ли е да са толкова ниски?Защото във Варио са показани следните цифри,а вижте при мен колко отчита самсунг маджишъна: https://ibb.co/0tJ23Qk
      Благодаря предварително на всички,които се опитат да помогнат!  
    • от Hari Petrov
      Здравейте!Имам проблем с фифа 19!Купих си я от Origin!Когато пуснах Launcher и цъкнах play не тръгва!Компютъра покрива всички характеристики с AMD FX8300 процесор видео карта Radeon 1060 8 рам памет!Моля за съвети как да я подкарам тази игра че вече ми се играе

• от Mantano Mantano08
      Здравейте. От скоро използвам Note 4, N-910F, прекрасен телефон но имам проблем с него. За съжаление работи само на 2g. Не знам какъв е проблема но сменя ли на 3g или 4g не може да се проведе нито разговор, нито да се влезе в нета. Четох в нета всякакви теории и начини но уви нищо не се получава. Влизах с някакви кодове в системни менюта, пробвах но уви нищо. 

Ще съм много благодарен ако някой има информация от къде може да е проблема и какво е решението (ако има такова) 

За разговор не е проблем но за интернет 2g е невъзможно да се ползва, може да ти изкара нервите от всякъде. .
    • от Марио Велинов
      Здравейте ! Търся от много време песен която е мисля че от средата и края на миналата година. Българска е, мъж пее а припева е изпят от жена на английски, клипа е copy paste на Ed Sheeren - shape of you. Докато тя пее припева backround-a е до колкото си спомням гора с път и пак се изписва текста на припева. Като стил - нещо като рап но по-любовно настроен ... за текст и мелодия не се сещам. Моля за помощ !
  • Дарение

• Добави ново...